Гуми център Диана - измекяри

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот K » Пет 22 апр 2011 17:28


Реших тоя сезон да си купувам гуми и се спрях на една оферта от Диана, с много добра отстъпка (викам си голяма далавера, не може да бъде).
Отивам в центъра им на околовръстното в София. Всичко ОК, влизам, казвам им какъв размер и гуми искам, издават ми фактура, плащам и вкарвам колата за монтаж. Момчето на пръв поглед ми излгежда пич, разменихме няколко приказки и почна да "работи". Свали гумите, влезна уж да монтира новите и ми вика: "И 4-те ти джанти са криви". Седмица преди това бях изправял две от тях, а другите не бяха криви. Викам му, че искам да видя дали наистина е така. Качва ми джантите, върти ги, криви наистина, шок и ужас. Викам си изпързаляли са ме с изправянето, но му казах да ги остави така и ще се разправям с тия където са ги изправяли. Подписах се, че джантите са криви и човека продължи. Монтира ми гумите и си тръгнах бесен към другите гумаджии.

Отивам, хората свалиха гумите, завъртяха ги, джантите не са криви. Кой крив, кой прав - не се знае. Викам си хубаво, няма значение. Важното е, че всичко е наред.

Решавам да пътувам за великденските празници и със скорост над 130км/ч се усеща едно ужасно люшкане в задницата, имам чувството че ще излетя от пътя.

Закарвам колата в нова гумаджийница, човек който ми е познат. Сваля гумите, качва ги една по една на машината и се хвана за главата. Абсолютно аматьорско балансиране на гумите, надсложени тежести, дисбаланси и т.н. И се видя откъде е това люшкане.

Нови тежести, нов баланс, монтаж, качвам се, със 160км/ч не се усеща нищо, перфектен баланс.

Добре де, стоя и се чудя. Защо аджаба тези уж "лъскави" центрове не се научиха да си "гъделичкат" клиентите, а се отнасят с тях като с боклуци? Няма да споменавам какви пари дадох за монтаж в "Диана", че ме хваща яд. Доплатих и за екстрата "оптимизиран баланс", викам си нещо революционно ще да е. Ако се бях съгласил и да ми "изправят" иначе правите джанти, сигурно щях да оставя още едни 150-200лв. за хорицата, че много го закъсали явно. Да има за кафенца и Туарези.
И за екстрабонус ми затегнали всички болтове до пръсване, вкл. и секретния болт, който не трябва да се затяга много.

Абе накратко написано: Хора, не ходете там, ще ви измамят.
Живи и здрави :)

Последна промяна от K на Вто 27 окт 2015 9:53, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот my heart iS iCe » Пет 22 апр 2011 17:33


Леле колега, какво разправяш! Направо ужас, трябва да ги затварят такива гумаджии, взеха да стават големи кожудери! Щом и на другата гумаджииница показва различно а като се качиш на колата лЯшка, цялата задница, направо ми идва на ум, че тротоарните гумаджии/майстори те си вършат работата, шот няма много уборот, докато при такива префалени сервизи е обратното! :?


Потребителски аватар
basata-user
Мнения: 1036
Регистриран на: Пет 26 фев 2010 19:08
Автомобил: pasat b5
Двигател: 1.8T AEB
Местоположение: САНДАНСКИ-ЛОНДОН
Контакти:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот basata-user » Пет 22 апр 2011 17:41


СОФИЯ баце :wink: и зимните ми и летните ми гуми са купувани от там но си ги монтирам в сандански за 15 лв. щот там ми искат 50 лв. за монтажа :beer


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Диана - измекяри

Мнениеот i.e.i » Пет 22 апр 2011 19:48


Защо аджаба тези уж "лъскави" центрове не се научиха да си "гъделичкат"

Гъделичкат с цени ,видя ли колко е изправяне на 4 джанти scare


Потребителски аватар
MrLover
Мнения: 270
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 19:22
Автомобил: Passat
Двигател: AMX
Местоположение: Бургас

Re: Диана - измекяри

Мнениеот MrLover » Пет 22 апр 2011 19:52


Добре при покупка на четири гуми нямат ли безплатен монтаж и баланс ? :shock :shock


Потребителски аватар
basata-user
Мнения: 1036
Регистриран на: Пет 26 фев 2010 19:08
Автомобил: pasat b5
Двигател: 1.8T AEB
Местоположение: САНДАНСКИ-ЛОНДОН
Контакти:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот basata-user » Пет 22 апр 2011 19:53


MrLover написа:Добре при покупка на четири гуми нямат ли безплатен монтаж и баланс ? :shock :shock

ако са на промоция няма :wink:


Потребителски аватар
MrLover
Мнения: 270
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 19:22
Автомобил: Passat
Двигател: AMX
Местоположение: Бургас

Re: Диана - измекяри

Мнениеот MrLover » Пет 22 апр 2011 19:56


Ми те като са на промоция и после ти вземат 50 лв. за монтаж къде ти е далаверата.....Измамници са навсякаде колеги, това е положението :banghead: :banghead: :banghead:


Потребителски аватар
turrisi
Мнения: 448
Регистриран на: Сря 10 ное 2010 9:44
Автомобил: AUDI
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Диана - измекяри

Мнениеот turrisi » Пет 22 апр 2011 19:58


Аз преди месец съм купил 4 бр Унироял от там с изричното предупреждение към момичето което прие поръчката да получа това дето е на снимката!!!!!!!!!! каза добре..което ми пратите това ще получите...казвам и че тея имат две шарки и искам определената на снимката шарка....отново...няма проблем...на другия ден получавам ..естествено от другата шарка!!!....позванях и и обясних че има грешка в шарката(дали са ми другата) тя кажа да изчакам да попита колегите(доло)...колегите(доло) казали и че гумата е една и съща а тази шарка(която съм поръчал) почва от 205 нагоре...моите са 185/65/14...същия ден намирам тука колега продава тая шарка която съм поръчал но 195.....нямало място за 5-ия кант на протектора....единственото което ме спря да ги върна е ДОТ-а......1111!!!!

Последна промяна от turrisi на Съб 23 апр 2011 17:16, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
basata-user
Мнения: 1036
Регистриран на: Пет 26 фев 2010 19:08
Автомобил: pasat b5
Двигател: 1.8T AEB
Местоположение: САНДАНСКИ-ЛОНДОН
Контакти:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот basata-user » Пет 22 апр 2011 20:00


MrLover написа:Ми те като са на промоция и после ти вземат 50 лв. за монтаж къде ти е далаверата.....Измамници са навсякаде колеги, това е положението :banghead: :banghead: :banghead:

е така е аз ги взимам с човек и са на много добри цени :wink:


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Диана - измекяри

Мнениеот KirilGeorgiev » Нед 24 апр 2011 19:00


Даваш 500лв за гуми и ти искат 3лв за пликчетата верно няма подобни измекяри :не:


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Диана - измекяри

Мнениеот Гергин » Вто 26 апр 2011 8:35


Големите гумаджийници дават ниски заплати и текучеството е голямо.
За това и работата е такава. Баланси на машината, калибрация, не удряне по вала с джантите, тежести с ниско качество и т.н
До утре мога да говоря. Единственият в час, който съм срещал, в едногодишният ми опит, в тази сфера, е собственика на ДРУМНИК.
А аз съм срещал доста mhihi Е, цените не съм ниски. ЗАреждат най хубавите тежести, най добрите вентили, машините са им много добри, а собственика е от старата школа гумаджии. А и доста е чел и се интересува.
Нека някой друг каже за работата на тази гумаджийна. Моето е външно наблюдение.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Диана - измекяри

Мнениеот KirilGeorgiev » Вто 26 апр 2011 9:03


Азота им е безплатен :да:


Georgi_G
Мнения: 129
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София / Възраждане

Re: Диана - измекяри

Мнениеот Georgi_G » Вто 26 апр 2011 11:28


Преди време отивам там (в Диана) за гуми един следобед.
-Здравейте, Работите ли още?
-Да,
-Нали цената е с включен монтаж?
-Да.
Купувам 4 бр, плащам и ми казват, да изляза да ми дадат гумите. Аз им обяснявам, че ще ги монтирам и.........изненада.
За днес вече били приключили и да съм дойдел друг ден, нямало да има проблеми. Разправии....., въпреки че имаше поне час до края на раб.ден и нямаха клиенти, дойде и някакъв льолю да ми се прави на интересен, при което ми кипна....... Парите обратно и повече не съм стъпвал.


Потребителски аватар
dragozow
Мнения: 920
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот dragozow » Вто 26 апр 2011 14:13


Аз пък съм доволен. Отидох със стоманените джанти да си купя зимни гуми. Огледах какво има и се спрях на едни Uniroyal, цената беше много добра(99 лв с монтажа за 195/65/15). Монтираха, платих си баланс и нови вентили. Действаха бързо и коректно. Отделно че имат може би най-добрите цени в България. Отидох при кварталния гумаджия, прави каквото прави. Тръгнах на път, след 150 км случайно обърнах внимание, не затегнал едната.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот zfa159 » Вто 26 апр 2011 20:51


Зависи от гуми центъра на Диана,в който попаднеш.Понеже баща ми пазарува от тях по над 400 гуми месечно (транспортна фирма),имам идея за какво иде реч.Специално в център "Симеоново" положението е трагично и като услуги за монтаж/демонтаж и като отношение,ако просто се опиташ да си купиш гуми от магазина им.
Аз за това си ходя в Диана в Люлин,взимам от тях гуми и ги монтирам в гуми центрове Европа срещу КАТ,да,дерат кожи здраво,но само там след баланса на джантите и гумите,дори при 200 не се и опитват да бият :да:



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта