Гуми център Диана - измекяри

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
lpishinov
Мнения: 74
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Смолян

Re: Диана - измекяри

Мнениеот lpishinov » Нед 23 окт 2011 11:35


Преди година си взех 4ри нови зимни гуми от Диана-та на околовръстното. В момента, в който влзенаха хората с джантите и новите гуми, ме извикаха. Показаха ми едната джанта, която наистина беше видимо яко ударена и ми казаха, че и другите били за изправяне. Сега се замислям дали другите са били толкова зле, но какво да се прави... Мисля, че ми костваше 15 по 4 = 60лв за изправяне на желязни джанти.




keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Диана - измекяри

Мнениеот keymaker » Пон 24 окт 2011 9:51


ми те момчетата са на заработка (%) ако не си намират сами работа ще вземат по 1 мижава заплатка.Имам 2-ма приятели които работят в диана и сами казвали ,че ако не си измислят криви джанти нямало да се поместят от 800-1000лв.мес. докато с описаните маневри(съчинения) се стигало до 2000лв.


Потребителски аватар
sk.
Мнения: 1009
Регистриран на: Пон 08 фев 2010 19:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Диана - измекяри

Мнениеот sk. » Пон 24 окт 2011 10:06


Баси нещастниците! Нямало да се поместят от 800-1000лв... 1000лв малко ли са бе?! Та да лъжеш, ако може още толкова да вземеш! Баси!


ZanderBG
Мнения: 129
Регистриран на: Пет 17 дек 2010 14:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Диана - измекяри

Мнениеот ZanderBG » Пон 24 окт 2011 10:57


sk. написа:Баси нещастниците! Нямало да се поместят от 800-1000лв... 1000лв малко ли са бе?! Та да лъжеш, ако може още толкова да вземеш! Баси!

да бяха станали доктори - толкова щеше да им е "надницата" (на ден) :mrgreen:

Аз си взимам гуми само от МОТОЕКСПЕРТ и съм много доволен и от цените и от персонала... Това да купиш от едно място, пък да монтираш на друго... и ако има (например) дефектна гума, какво? Отиваш обратно в Диана ли?


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Диана - измекяри

Мнениеот K » Пон 24 окт 2011 11:23


ZanderBG написа:
sk. написа:Баси нещастниците! Нямало да се поместят от 800-1000лв... 1000лв малко ли са бе?! Та да лъжеш, ако може още толкова да вземеш! Баси!

да бяха станали доктори - толкова щеше да им е "надницата" (на ден) :mrgreen:

Аз си взимам гуми само от МОТОЕКСПЕРТ и съм много доволен и от цените и от персонала... Това да купиш от едно място, пък да монтираш на друго... и ако има (например) дефектна гума, какво? Отиваш обратно в Диана ли?


Работата в Диана е, че вземеш ли гуми с отстъпка и след това ги монтираш там, дефактно крайната цена е същата с всеки един друг сервиз, защото с цената за монтажа си избиват "отстъпката".

Лятото си взимах гуми оттам, като цената спрямо други места беше с около 25лв. по-ниска. Излъгах се обаче да го монтирам там и се изръсих с 90лв и отстъпката ми изгоря. Затова по-добре да се монтират другаде. Ако са дефектни си имат гаранция, не би трябвало да е проблем, въпреки че някъде четох за голямо мотаене покрай дефектна гума.


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Диана - измекяри

Мнениеот milen_1975 » Вто 08 ное 2011 13:51


Колеги, от 8 години и половина съм в София, че по моя край и пари за хляб няма вече! За тези всичките години се убедих, че освен заплатите в София, къде са по читави(или бяха, заради измислената криза), че сега са изкуствено доста намлалени, всичко друго е "ДО ДОЛУ" :banghead: . Само името София е остава голямо. За всичко друго, нямам думи да изразя въмущението си. maikomila Особено от цените по автосервизите! death Вичко тука се прави през пръсти, и цената за работа е 5 -6 и повече пъти по висока, от колкото в провинцията, та било и в не мн. отдалечено място от София. Тука левът го нямат за нищо, направо е приравнен с Еврото вече! За качеството на услугите направо не ми се говори(под всякаква критика) :banghead:
Та разбирам, защо е разочарованието на колегата от "Диана". Преди 4 год. си купих гуми "КЛЕБЕР" 185/65 R14 от Дианата на Ботрвградско шосе. И при мен задължително се откриха 2 криви джанти :D . Изправиха ги съответно срещу бързите 28 лв доплащане. Така, че май навсякъде в "Диана" откриването на "КРИВИ" джанти е практика. Какво да Ви кажа колеги, София! Не само Дианата, 95% от Софийските сервизи са такива! Купувайте си авточасти от тука, ама ползвайте сервизи извън София! Няма да сгрешите! :beer


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Диана - измекяри

Мнениеот K » Вто 08 ное 2011 18:05


Като цяло съм съгласен, но винаги може да се намери що-годе добра цена с добро качество на свършената работа. Затова обаче предварително се търси информация, за да няма разочарования след това.

Грешката като цяло си беше моя, защото не се поинтересувах. С тази тема се надявам да съм спестил поне на един човек нервите, които хвърлих по този "сервиз".


VTP
Мнения: 56
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 22:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот VTP » Нед 13 ное 2011 19:27


Като ви слушам направо ми настръхват косите с тая Диана :shock

Аз миналата година взех 4 зимни GoodYear UltraGrip 7 за бащата, направиха ми 20% отстъпка взех гумите и заминах.
Останах много доволен. За монтажниците не знам.

Като съм започнал, се сетих с тая Диана:

Гледах гумите по нет-а си спомням и видях, че имат отстъпка за хора с M-Tel Клуб карта, но процентите са в зависимост от това каква ти е картата. Със златна получаваш от 20 до 23% отстъпка по спомен. Може да проверите в нета на сайта им.

Та гледах аз гумите и отидох в тази Диана на околовръстното. Пред мен имаше една жена която говореше с продавачката, отиде да си плаща на касата а аз през това време застъпих при продавачката. Започнах да и разправям за какво съм дошъл, а тази жена през това време плати и дойде да чака след мен да даде бележката, че е платила. Та говоря си аз за мойте гуми, какъв модел искам, какъв дот имат наличен и т.н. По едно време почва да ми пише бележката за плащане а аз и извадих картата на М-Тел :D Само каза, че имам 20% на тези гуми и аз се ухилих още повече, дето му се вика едната гума идва почти без пари :D И докато се кефя, тая зад мене като ревна, че имала и тя такава карта и незнаела, че има отстъпка... scare

Та ако имате клубни карти от М-Тел, особенно златна, далаверата е доста добра :D


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: Диана - измекяри

Мнениеот passenger » Вто 15 ное 2011 16:00


Ходя в Дияна да сменям гумите на служебния автомобил. За 4 гуми (16 цола), монтаж, изправяне на джантите и съхранение на 4 гуми сметката е над 200 лева. Изправянето на джантите го правят абсолютно винаги ....
Следващия път преди да отида там ще отида в друг сервиз и ще помоля да ги "изправят", да ми дадат фактура, бележка, гаранция и там каквото може, и веднага до Диана и ще ги питам как за 10-15 км съм ги изкривил и четирите и ще ми предоставя бележката от предходния сервиз, че джантите не са криви.


VTP
Мнения: 56
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 22:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот VTP » Вто 15 ное 2011 21:31


maikomila

Колеги, упомнете се... чак почвам да се смея кви балъци има... да ме извинявате, ама си е така. :lol:

Колега, кажи на шефа ти, че имам място в мазето, ще ви пазя гумите. Ако може поне на още 10-тина автомобила. Ще идвам да вземам служебните ви коли, да ги обслужа и да ги върна, така вие няма да си губите времето. Получавате промоция вътрешно и външно измиване, а също така и ароматизатор борче!

При много мераклии, ще взема да си отворя един гараж да си ги сменям сам :D


Потребителски аватар
vnkostadinov
Мнения: 258
Регистриран на: Чет 14 юли 2011 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Диана - измекяри

Мнениеот vnkostadinov » Сря 16 ное 2011 22:56


VTP написа:Колеги, упомнете се... чак почвам да се смея кви балъци има...

Един приятел казваше "Докато има балъци, ще има и гъзари"

Та преди година карах едно Хюндай Атосче и викам, ще ходя в диана за гуми, имам и сребърна карта на мтел, с отстъпкъта ще си избия монтажа. гумите ми бяха 155/70/13 ( :heeeavy metal ) и след като ми ги качиха на джантите и тръгнаха да ги монтират питах пича дали баланса е дал много отклонение, 'щото ми беше наредил от вътрешната страна доста тежести, а той ми отговаря "То на тая въшка колкото и да е хубав баланса на гумите, няма как да НЕ тресе", а аз пък му се изхвърлих, че до сега с 130 не съм имал проблеми и му стана тъпо.

след това вегната си правя тест на околовръстното и ко усещам- на 80км/ч якото тресене. причерня ми и реших да не правя панаири и да ида при един комшииски в студентски град/зад марсилията/. отивам и чичката ми сваля гумата и ми вика "не мога да разбера за кво ходите в такива големи сервизи- ето, обърнали са ти гумата (inside/outside)" и аз- аиде прави я. при което след като се опита да я монтира го гледам, че тръгва да ми маже гумата със смес от грес и моторно масло* и аз подскочих, че не искам, да го маже с веро той ми ми каза, че от хора, които не разбират не взима акъл, но пък аз му отговорих, че си имаме вулканизатор в родното село и сигурно 4-5 години съм правил гуми и да не ми ги пробутва тея... и след това я намаза с веро.

та за това аз вече гуми само от диана- по евтини цени от останалите, а като сложиш и отстъпката става мед, а монтажа си го правя аз като си се прибирам.

та за хората които не знаят
*- за по-лесен монтаж на гумата върху джантата, ръбовета на гумата се намазват с нещо мазно. гумаджиите "майстори" използват грес с масло, защото с този материал дори и на най-ръждивата джанта/по вътрешния ръб/ монтажа не би бил проблем. НО - почти всеки знае, че тези материали не оказват много добро влияние на гумата и след неколкократното монтиране/демонтиране ще имате нужда от нова гума. та, ако ходите при някои гумаджия, който не ви спира да го гледате какво върши, помолето го да използва веро или просто вода.
:beer

Последна промяна от vnkostadinov на Сря 16 ное 2011 23:19, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Диана - измекяри

Мнениеот neon » Сря 16 ное 2011 23:06


За масло с грес направо съм потресен :shock , но почти всеки "гумаджия" използва специална смазка подобна на сапун, та т'ва с веро и вода вероятно е пазарджишкия му вариант.


Потребителски аватар
vnkostadinov
Мнения: 258
Регистриран на: Чет 14 юли 2011 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Диана - измекяри

Мнениеот vnkostadinov » Сря 16 ное 2011 23:14


neon написа:та т'ва с веро и вода вероятно е пазарджишкия му вариант.


да речем :)


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Диана - измекяри

Мнениеот Aprilia » Чет 17 ное 2011 2:52


4 пъти съм ходил в Диана-та на околовръстното (живея в симеоново и ми е най-близо) и явно съм страшен късметлия защото никога не са ми казвали за криви джанти :shock да не кажа че на Голфа сега лятото като монтирах рън он флет гумите 2-ма гумаджии ми насраха джантите зверски, даже от 2-рия направо си взех джантите без гуми на тях и бегом в Дианата, хората ги монтираха точно за 10 минути с баланса (става дума само за 2 гуми) не съм купувал гумите от тях, но верно че ми резнаха главата към 50 лева ръснах за 2 гуми, ама по джантите нямаше и драскотинка след техния монтаж :roll:


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: Диана - измекяри

Мнениеот passenger » Чет 17 ное 2011 18:30


VTP написа:maikomila

Колеги, упомнете се... чак почвам да се смея кви балъци има... да ме извинявате, ама си е така. :lol:


Ами виж, на големия клиент дават серизон отстъпка, която няма да получиш при нормални обстоятелства другаде. Така сумата за гумите заедно с 2-3 монтажа (макар и дебели) ще дойде по-евтино отколкото да закупиш и монтираш гуми в квраталния сервиз.
Това че тази сметка става крива в момента оше след 2 смени на гуми е отделен въпрос. Всеки си има глава на раменте.
А това че дерат и вършат работа некачествено ...



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта