Гуми център Диана - измекяри

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
kristiyan92
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 15 яну 2012 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Диана - измекяри

Мнениеот kristiyan92 » Пет 04 сеп 2015 23:19


Поръчвах гуми от онлайн магазина им. Тлъста поръчка за 8 бусови зимни гуми - обща стойност около 1500лв. Изрично поясних, че искам да са дот от 2014-та(купувах ги в началото на ноември). Имаше включена безплатна доставка. Дойдоха ми гуми с дот края на 2011-та! Отказах ги всичките! След това даже ми звъняха да питат ЗАЩО съм отказал поръчката...Накрая взех същите гуми от един сайт,хем по евтино, хем с дот от преди 2 месеца!




Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Диана - измекяри

Мнениеот hooligans » Съб 05 сеп 2015 0:15


777 написа:Не знам на умен ли се правиш или не можеш да схванеш как се случват нещата. Първо - можеш да поръчаш гумите до офис на куриера. Хем е по-евтино, хем никой няма да ти каже "докато не платиш, няма да ти ги покажа". Щом е така му казвам "Ами гледай си работата" и да се оправя с връщането. Говорим конкретно за гуми - доставят се в насипен вид. Не е някаква кутия, която да се разлепи за да се види кога са произведени, т.е. може да ги огледаш във вида, в който пътуват. Доставката кой ще я плати - пак изпращача естествено. Според теб, ако поръчаш стока с наложен платеж и не отидеш да я потърсиш какво се случва? Не се ли обаждат на изпращача да го питат дали ще плати всичко или се отказва от стоката? Ако ми обясниш кой невинен ще е прецакан ще ти платя колкото искаш. Само че не ти стига въображението как работи системата, но за сметка на това държиш да репликираш.


Преди да платиш транспорта нямаш право да гледаш пратката, дори и да е неопакована!
Друг е въпроса, ако те познават и ти ги покажат неофициално...
Не заблуждавай хората :a045


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот reroll » Нед 06 сеп 2015 20:33


hooligans написа:Преди да платиш транспорта нямаш право да гледаш пратката, дори и да е неопакована!
Друг е въпроса, ако те познават и ти ги покажат неофициално...
Не заблуждавай хората :a045


Защо пишеш наизуст неща,които явно незнаеш.Ето чети например това:

"Наложен платеж:
• пратките се предават само след като получателят е заплатил посочената сума. Ако е позволена опцията Преглед (описана по-долу*), получателят може да прегледа съдържанието на пратката преди заплащането на сумата на наложения платеж и предаването й
• в случай, че стоката бъде отказана от получател, Еконт Експрес следва Указанията за връщане на подател, ако има такива. Ако няма указания - подателят се уведомява и той следва да се разпореди чрез Разпореждане за промяна в условията на доставка на пратката
• при попълнено Разпореждане за връщане на отказана от получател пратка, стойността на услугата Наложен платеж отпада от дължимата куриерска услуга

*Преглед на пратка е възможност пратката да се прегледа от получателя и той да плати наложения платеж само, ако приеме стоката. Към услугата може да се добавят и допълнителни опции, които са независими една от друга.
Опициите са:
11.1. Тест - пратката може да се прегледа и тества от получателя и да плати наложения платеж само ако приеме стоката
11.2. Избор - доставя се пратка, която съдържа няколко стоки (артикули). Получателят може да избере и приеме всички или само част от тях. Неприетите стоки (артикули) се връщат от куриера, съгласно Указанията за връщане на подателя."

Извор:http://www.econt.com/tariff-parcel-terms_112014/
http://www.econt.com/tariff-parcel-extra-terms/

И да ти кажа преди няколко дни си прегледах джантите,които бях поръчал и чак след това платих - ако ги бях отказал нямаше да платя и стотинка.

Последна промяна от reroll на Нед 06 сеп 2015 20:37, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Диана - измекяри

Мнениеот hooligans » Нед 06 сеп 2015 20:37


Ти какво си ми цитирал? Нищо свързано с плащането на транспорта преди прегледа на пратката!


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот reroll » Нед 06 сеп 2015 20:39


Да приятелю,няма плащане на каквото и да е преди преглед,ако има тест и т.н. и ако са отметнати.Попрочети общите условия ,после и допълнителните и се убеди сам.


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Диана - измекяри

Мнениеот slaveiko67 » Нед 06 сеп 2015 20:43


И кой поема разходите по доставката и връщането,ако откажеш да вземеш пратката?


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот reroll » Нед 06 сеп 2015 20:46


Подателя,то си пише в условията,но няма кой да прочете.


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Диана - измекяри

Мнениеот slaveiko67 » Нед 06 сеп 2015 20:53


То го пише,но на практика разходите ги поема получателя,а напоследък и двете посоки.Ако аз съм изпратил нещо и съм посочил,че получателят поема разхода по доставката и евентуалното и връщане,няма как получателят да прегледа стоката без да заплати и двете суми по доставката и връщането и.Прегледа си е преглед,но преди прегледа трябва да е платен разхода.Естествено получателя може да откаже пратката преди прегледа и тогава подателя си плаща и в двете посоки...


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот reroll » Нед 06 сеп 2015 21:00


slaveiko67 написа:То го пише,но на практика разходите ги поема получателя,а напоследък и двете посоки.Ако аз съм изпратил нещо и съм посочил,че получателят поема разхода по доставката и евентуалното и връщане,няма как получателят да прегледа стоката без да заплати и двете суми по доставката и връщането и.Прегледа си е преглед,но преди прегледа трябва да е платен разхода.Естествено получателя може да откаже пратката преди прегледа и тогава подателя си плаща и в двете посоки...


Само да те питам ти грамотен ли си?Има ли преглед преглеждам и плащам.Това,че определени куриери - не ФИРМА,а индивиди или конкретен офис са хитреци на дребно е така ако им се позволи.Как ще ти платя доставка без да съм видял какво си пратил,ти луд ли си?А пък ако има и тест нещата стават груби - можеш да го тестваш час,два в офиса БЕЗ да си платил.Поръчах си ай-под от продавач в Кърджали,исках опция преглед,но момчето беше отбелязало и тест - преглеждах го и го тествах 20мин и след това платих.Вчера по Спиди/де не кажете,че са само еконт/ комшийката получи поставка за вино,прегледа я и я отказа,щото виното го нямаше,а трябваше - подателя решил да изхитрее.Да ти кажа ли дали плати нещо или ще се сетиш сам.

П.С.А пък някой хитрец да отбележи да платя преди да видя - аз лично веднага ще я откажа.Ако си сигурен какво пращаш няма причина да ти откажат пратката.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Диана - измекяри

Мнениеот hooligans » Нед 06 сеп 2015 21:11


Досега винаги, ама винаги съм плащал транспорта и след това ми дават да преглеждам!
Четох общите условия и никъде не видях да пише за този казус (от линка който си дал).
Внимавай с епитетите, тук не толерираме обиди!


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Диана - измекяри

Мнениеот slaveiko67 » Нед 06 сеп 2015 21:20


Имам само седми клас...да го ева.А ти пращал ли си и получавал ли си нещо или само цитиращ общите условия на куриерски фирми.Ако аз,като подател съм уточнил,че получателят поема разходите по доставката и в двете посоки,няма как да прегледа пратката без да дължи определената сума.Не случайно служителите в офисите на куриерските фирми уточняват точно тези детайли още при изпращането на пратката...
Колкото до ай пода и виното-нищо не споделяш кой е заплатил доставката или връщането,защото,ако е подателят и така е посочено в товарителниците,може да си ги гледаш и тестваш колкото пожелаеш,можеш и да ги върнеш...и нищо не дължиш на куриера.


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот reroll » Пон 07 сеп 2015 10:36


hooligans написа:Четох общите условия и никъде не видях да пише за този казус (от линка който си дал).
Внимавай с епитетите, тук не толерираме обиди!


Никъде не е написано,че плащаш доставката преди тест и преглед.Колкото до епитета "хитрец" мисля не е обиден,когато някой съзнателно се опитва да е такъв.За пратките - при получена транспорта обикновено се плаща от получателя,а ако е отказана от подателя.Вие и двамата някак се опитвате да пишете неща,които някак не са издържани.Как ще платя транспорта без да съм видял??Пример поръчвате гуми,както в случая и трябва да платите транспорт за да ги видите,дали отговарят на написаното и ако не отговарят плащате около 30 лв за това.Или договаряте се с колега за джанти,той ги праща,но не слага капачките - за да откажете да ги вземете трябва да платите 30лв транспорт или да ги вземете така както са,или примерно са надрани и видимо криви и трябва да платите за да видите?Шегувате ли се?Ако подателя е коректен и праща наистина това,което трябва няма да има против прегледа.Почти всеки месец получавам някакви пратки - дали хоби,дали професионални материали и описаното от вас е много далеч от реалността.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот 777 » Пон 07 сеп 2015 10:46


reroll написа:Колкото до епитета "хитрец" мисля не е обиден,когато някой съзнателно се опитва да е такъв.

Хитрец мисля, че се отнасяше за получател, който отказва пратката и не плаща едната посока. Звучи основателно, ако се пренебрегне постъпката на изпращача - там може би е подходящо да се ползва наглец или подлец. Уговаряш, че гумите ще са от тази година, казват ти "да, точно такива ще са" и после получаваш стари гуми. Явно с идеята, че няма да внимаваш или ще ти е неудобно да се правиш на "хитрец" и ще ги вземеш или поне ще платиш напразното разкарване (т.е. опита за измама).


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот vucata » Пон 07 сеп 2015 10:59


Аз пък никога в ЕКОНТ не съм плащал транспорта. Винаги когато получавам нещо е с опция "преглед", плащам си я, гледам и няколко пъти ми се е налагало да я връщам и не съм давал нито една стотинка за транспорт.... Какви ги въртят в офисите им не знам. Няма как да те задължат да плащаш транспорт на нещо, което е объркано и няма да ти свърши работа.


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот reroll » Пон 07 сеп 2015 14:37


Ами нали и аз това казвам.Какво значи да платиш транспорт на стока за да имаш уникалната възможност да я погледнеш преди да я платиш.Луда работа.Досега имам поръчани над 20 гуми от друга фирма/няма да споменавам,да не излезне реклама/ и всеки път ми казват и седмицата на производство заедно с годината.Винаги е имало опция за преглед преди да дам каквито и да е пари - явно фирмата е коректна и знае,че праща това,което е поръчано.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта