Гуми център Диана - измекяри

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Правила на форума
Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Масла Motul и добавки Bardahl
i.stojanov
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот i.stojanov » Сря 20 сеп 2017 16:43

Ще изчакам за някоя акция.

keymaker
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB

Мнениеот keymaker » Сря 20 сеп 2017 18:30

hooligan_sk написа: Вноса на зимни още не е започнал, навсякъде са малко по-скъпи в момента.

----------------------------------------------
Вноса вече почти е приключил до месец ще им доставят последните количества. Днес ходих до там и познайте : гуми7 и автогуми.цом чакаха за товарене :mhihi

i.stojanov

Мнениеот i.stojanov » Чет 21 сеп 2017 8:16

Супер. Тогава чакаме атрактивните цени и бягам на там.
ПП: след последните две смени на служебната винаги баланса е зле и се усеща биене. Не се връщам, защото ходя по време на акциите и нямам време да се връщам за 2 часа чакане. Ако пък изчакам твърде многонще ми обяснят, че това е от пътищата . Спестявам си това време и разправяне.

Потребителски аватар
Iavor
Автомобил: Volkswagen Passat 35i
Двигател: ABS 1992

Мнениеот Iavor » Чет 21 сеп 2017 8:27

Ходете в "Медина мед".

K
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот K » Пон 11 юни 2018 7:28

Да вдигнем темата с една история от последните дни във фейсбук - https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1

Един въпрос към управата на Центрове за гуми Диана и по-конкретно сервиза им на Ботевградско Шосе.

Намирате ли за коректна бизнес практика служителите ви най-нагло да лъжат клиентите, че са им криви джантите и буквално да ги изнудват за изправяне на всичките 4-ри броя? И това при положение, че току що си купил 4 нови гуми и си платил монтаж и баланс и си занесъл изчистени и проверени джанти?

Случката се разиграва на 04.06.2018 (вчера) в около 18:00 часа, както казах в сервизния център на Ботевградско Шосе.

Спирам на паркинга, влизам в магазина и чинно си плащам 4 нови гуми, които бях проверил предварително, че имат налични. Казвам, че нося джанти и искам да се монтират и сложат на колата, плащам си монтажа и баланса и излизам отвън при момчетата от сервиза.

Въпросния хубостник от снимката вади джантите от багажника, носи ги вътре и буквално веднага излиза и гордо заявява - тия джанти са супер криви! Аз, леко изненадан (при положенеи, че съм ги проверил когато изхвърлих старите гуми от тях) - казвам ок, нека да ги видим на машината. Влизаме вътре, младежа ги реди една след друга и - пълен шок - джантите направо играят казачок. На всяка една борда им дава отклонение по над сантиметър и цялото колело се клати. Аз съм потресен, как е възможно, до последно съм ги карал и нищо да не усетя. Казва ми - можем да ги изправим и аз с неохота се съгласявам, все още не вярвайки какво съм видял. Слагат ги на другата машина за изправяне и О, Чудо, борда не помръдва грам. Натискат с хидравличния крик по 1-2 пъти лекичко тук там и за няма и 3 минути ми "изправиха" и 4-те джанти. Леко изнервен, почнах да се усещам че ме пързалят и директно ги питах, как така на едната машина играеха безобразно, а на другата хич? От там вече се почна едно хълцане и мънкане и няма да преразказвам скандала, който последва.

Каква е схемата - на първата машина имаше сложена една подложка на самата главина, която не позволява джантата да легне плътно. Съответно като я стегнат с конуса - цялото колело е застанало на криво и съответно играе безобразно. В последствие, разбира се подложката беше махната, а аз в учудването си не се усетих на момента.

Беше ми отказано да видя записа от камерата, тъй като "сега в края на деня не можело, да съм дойдел утре в 9". "Като ми свидело да си платя за изправянето, да съм си платил само за 2 броя, айде от тях да минело". "Машината не се виждала от камерата и за това нямало какво да направят", въпреки, че въпросната камера гледа точно на там, и какви ли още глупости не изслушах. Няма да коментирам и факта, че се трябваше изрично да ги гоня да не развиват и завиват сектретните болтове с гайковерта, а на ръка.

И пак питам, уважаеми Центрове за гуми Диана - според вас нормално ли е толкова нагло да лъжете клиентите си и смятате ли да вземете мерки срещу въпросните служители, рушащи реномето на фирмата Ви? В цялата схема освен работниците в сервиза е и търговеца от магазина, който откровено се опита да прикрие схемата. Имате записи от камери, знае се кои служители са били на смяна по това време, чудно ми е ще има ли реакция от Ваша страна? Мога да предоставя и фактурата за покупката ако е нужно. — feeling angry at Центрове за гуми Диана.

batVenci
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот batVenci » Пон 11 юни 2018 8:03

Щом толкова народ се оплаква вече години наред, явно това си им е основният начин на работа. Жалко, че и на много други места се работи така, и като в онзи виц, човек да го е страх да отиде на лекар...

MMX
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот MMX » Пон 11 юни 2018 10:29

Въпросът е само в това дали работниците прибират за себе си парите от тия "изправяния" на джанти или ги отчитат на фирмата. Ако е първото - слаб контрол. Ако е второто - политика на фирмата "Получавате % от оборота, а как ще го правите е ваша работа. Ето ви ниски цени на гумите за примамка, оправяйте се".

Потребителски аватар
fichtenweg
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH

Мнениеот fichtenweg » Пон 11 юни 2018 18:17

Аз по тая причина само един път си "изправих" джантите при тях и приключих с Диана.
В отговор на ММХ, въпросното "изправяне" се плаща на каса и се получава документ, така че не е директен приход в полза на бачкаторите (по скоро % от оборота), обаче те обират негативите от фирмената политика. Въпросното "изправяне" има за цел да компенсира конкурентно ниските цени на гумите. А иначе каква излиза цената на гумите ако си купиш от тях без да ги монтираш?

Последна промяна от fichtenweg на Пон 11 юни 2018 18:27, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Автомобил: 2 x Golf 2 + Jetta 2 + Audi A3
Двигател: RP+PG+PB+AGN
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Пон 11 юни 2018 18:23

А пък аз от друго място разбрах, че това е схема - държат работниците на 620 лв заплата и получават като "бонус" 50% от изправянето на джанти. И така е от години.

А постът от фейсбука е на мой познат - бивш колега - Мартин. Като гледам темата, доста преди него е имало такива случаи.

i.stojanov

Мнениеот i.stojanov » Пон 11 юни 2018 21:08

Ама, какви чудни епитети ми идеат на наум... малийййй!!!
Тея не заслужават и гуми да се купува от тях!

Потребителски аватар
stefan4o
Автомобил: VW Jetta 1990
Двигател: PN
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Вто 12 юни 2018 11:26

А, какво пречи да си купите гумите и да ги монтирате другаде.

i.stojanov

Мнениеот i.stojanov » Вто 12 юни 2018 12:21

На там отиват нещата. Аз така и така не съм доволен последните пъти. Изглежда имат доста работа и масалко ме претупват ми се струва. Но е и нормално може би. Обаче тези глупости с джантите са меко казано неприятни.

Потребителски аватар
Stivi
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Stivi » Вто 12 юни 2018 12:54

Всички големи гуми центрове дерат кожи за монтаж,а качеството е .....за сметка на количеството,гуми съм купувал от различни места,но винаги си ги монтирам в местната гумаджийница,където знам че си държат на клиентите !

MMX
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот MMX » Вто 12 юни 2018 12:54

stefan4o написа:А, какво пречи да си купите гумите и да ги монтирате другаде.

Това е тънкия номер. Хората са чували за фирмата, гледат изгодни цени, прясна стока. И в момента на вдъхновение ги одрънкват с пари за джанти. Не разбрах във всички обекти на Диана ли се случва това или само в конкретен? (предполагам е второто)

Потребителски аватар
w_smith
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Контакти:

Мнениеот w_smith » Вто 12 юни 2018 13:16

Навсякъде.

Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”