Никога повече Kayaba амортисьори.

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Symptom
Мнения: 682
Регистриран на: Сря 15 фев 2006 17:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот Symptom » Нед 18 дек 2011 10:37


Отварям темичката за да не се набутат колеги с тез скапани амортисьори. Поради мека задница и то след наскоро сложени такива боклуци реших ,че проблема е в пружините. Сега ги свалих... и :Mr Green Fun шок топки! ..за нови амотисьори съм бил :bishop . Изкараха точно месец. Тук е момента да спомена че старите уж енте разбираш ли Монро Газови, на шега изкараха 80 000 км. Маааму стара и ментета... :012: За да е пълно мнението добавам ,че са от Ауто+ ,да не каже някой "от кой гараж" ги взе. :)

А аз се чудя що с 1 човек отзад си влача резервоара по земята.То съм си карал на пружинки.Събираш го и той си стои вътре. :)




Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот parno » Нед 18 дек 2011 10:40


щом са изкарали месец значи имаш още доста време гаранция
само дето след като си ги демонтирал сам в А+ ще ти кажат да пиеш една вода
в евро07 кайаба-та е на по-добра цена от където и да съм питал - там казаха че и сам да ги монтирам гаранция има
вземай закс


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот buller » Нед 18 дек 2011 10:45


Symptom написа:...А аз се чудя що с 1 човек отзад си влача резервоара по земята.То съм си карал на пружинки.Събираш го и той си стои вътре. :)


Колега, според мен пружините ти са крайно уморени :idea:
Пружината именно "държи" купето, а амортисьора обира вибрациите.
В твоя случай спред мен се е получило обратното. И е нормално амортисьорите да "издържат" един месец.

На стария голф съм с Каяба отзад - вече 5-та година не са мръднали!
По-добре си провери пружините, че да не се окажат и следващите боклуци...


Symptom
Мнения: 682
Регистриран на: Сря 15 фев 2006 17:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот Symptom » Нед 18 дек 2011 10:49


8) Малко пояснение , пружините са чисто нови :) Понеже махнах спортното окачване и старите пружини останаха незнайно къде,та и пружини нови. :) :beer


Потребителски аватар
basata-user
Мнения: 1036
Регистриран на: Пет 26 фев 2010 19:08
Автомобил: pasat b5
Двигател: 1.8T AEB
Местоположение: САНДАНСКИ-ЛОНДОН
Контакти:

Re: Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот basata-user » Нед 18 дек 2011 11:00


явно в магазина са ти продали стари пребоядисани (рециклирани) амортисьори :wink:
това са стари номера стари амортисьори почистват се хубаво един пистолет и заприличват на нови :|


Symptom
Мнения: 682
Регистриран на: Сря 15 фев 2006 17:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот Symptom » Нед 18 дек 2011 11:14


Каквото и да е не е стока. :) Колата на пънче до утре :)


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот zfa159 » Нед 18 дек 2011 11:50


Защото ги взимате от Ауто + ;) Вносителят на Каяба е Косер, дават най-добра цена за тях,както и 1 или 2 години пълна гаранция (12 месеца за маслените и 25 месеца за газовите по гаранционна карта).Монтирал съм такива на поне 15 автомобила, както и съм с такива на моята лична кола (Пасат B3 комби) вече 20 000км или година и половина (не се жалят никак по дупките).Също така колата на приятелката ми е с 4 такива вече 20 000км или 2 години и нищо не е мръднало,а ест. не се жалят по дупките mhihi .
Явно си попаднал на менте,което не ме учудва,предвид,че са от Ауто + и ако въобще имаш гаранция,можеш да си потърсиш правата.Те 99% ще се направят на идиоти и няма да ти я признаят,заради което аз отдавна не работя с тях (продадоха ми една перка за Ауди А3 за 250лв уж Сименс с 1 година гаранция,после перката се скапа след 2 седмици,защото и се изкривиха витлата и взе да бие,като я занесох за рекламация ми казаха "ами то само ел. част има гаранция, съжаляваме,няма как да Ви я сменим" ,аз ги нахраних и си тръгнах,като купих на човека друга перка за моя сметка...).С Косер обаче никога не съм имал такъв проблем с други гаранции за разни неща, пък за Kayaba никога не ми се е налагало да си търся правата гаранционно,а работя с тях вече над 3 години и ги монтирам на какво ли не (Поне 3-4 Пасат В3-ки,освен моят, по няколко Пасат В5 и В5.5,Голф 3 3-4 броя,Голф 4,няколко броя).Ако не ставаха за нищо,поне някой щеше да се върне и да изреве,че има някакъв проблем.

Само да добавя - ако си си взел маслени,е нормално като го свиеш,да си остане свит :) Масления има само шок действието т.е. ако го натиснеш рязко надолу,трябва да не мръдне никак или съвсем мъничко,но като го буташ плавно надолу,ще си слезе до долу и няма да се разгъне повече поне не веднага (както прави газовия).Също така ако е свит донякъде и пробваш рязко да го разпънеш,не трябва да се разпъне рязко,а да не мръдне или да мръдне съвсем малко (плавно можеш да го разпънеш до горе).Точно затова газовия идва стиснат с пластмасова скобичка и като я резнеш,се разгъва сам до горе,а масления идва просто свит без никаква скобичка :)
Обикновено амортисьора,когато е заминал окончателно,като свалиш тампона отгоре и пръта сам си пада в стеблото mhihi
Иначе амортисьора няма влияние на свиването на пружината,когато товариш колата.Щом с 1 човек отзад се влачиш по земята,значи пружините ти не са добри и имаш проблем с тях.Амортисьора само задържа пружината,когато тя се опита рязко да си промени дължината (дупка,неравност).Ако амортисьора е издухал,както казваш,е невъзможно да задържа пружината свита,защото тя е доста по-яка от амортисьора (който като издуха не оказва никакво усилие върху нея и тя си прави каквото си иска).
Ориентирай се да търсиш проблем с пружините.Казваш,че са нови - вероятно не са каквито трябва или са менте.
:beer


Потребителски аватар
stamantonov
Мнения: 120
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 17:33
Автомобил: golf III 1.8 + honda cr-v 1 gen.
Двигател: ABS + JHL
Местоположение: Шумен

Re: Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот stamantonov » Нед 18 дек 2011 14:18


Koсер :да:


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот alexx » Нед 18 дек 2011 14:39


zfa159 написа:Само да добавя - ако си си взел маслени,е нормално като го свиеш,да си остане свит :) Масления има само шок действието т.е. ако го натиснеш рязко надолу,трябва да не мръдне никак или съвсем мъничко,но като го буташ плавно надолу,ще си слезе до долу и няма да се разгъне повече поне не веднага (както прави газовия).Също така ако е свит донякъде и пробваш рязко да го разпънеш,не трябва да се разпъне рязко,а да не мръдне или да мръдне съвсем малко (плавно можеш да го разпънеш до горе).Точно затова газовия идва стиснат с пластмасова скобичка и като я резнеш,се разгъва сам до горе,а масления идва просто свит без никаква скобичка :)
Обикновено амортисьора,когато е заминал окончателно,като свалиш тампона отгоре и пръта сам си пада в стеблото mhihi
Иначе амортисьора няма влияние на свиването на пружината,когато товариш колата.Щом с 1 човек отзад се влачиш по земята,значи пружините ти не са добри и имаш проблем с тях.Амортисьора само задържа пружината,когато тя се опита рязко да си промени дължината (дупка,неравност).Ако амортисьора е издухал,както казваш,е невъзможно да задържа пружината свита,защото тя е доста по-яка от амортисьора (който като издуха не оказва никакво усилие върху нея и тя си прави каквото си иска).
Ориентирай се да търсиш проблем с пружините.Казваш,че са нови - вероятно не са каквито трябва или са менте.
:beer

абсолютно :да: :да: :да:


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот hooligan_sk » Нед 18 дек 2011 14:53


Каябата са доста добри амортесьори, дали са ти някакви дефектни/рециклирани вероятно :да:


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот buller » Нед 18 дек 2011 15:02


zfa159 написа:...Щом с 1 човек отзад се влачиш по земята,значи пружините ти не са добри и имаш проблем с тях.Амортисьора само задържа пружината,когато тя се опита рязко да си промени дължината (дупка,неравност).Ако амортисьора е издухал,както казваш,е невъзможно да задържа пружината свита,защото тя е доста по-яка от амортисьора (който като издуха не оказва никакво усилие върху нея и тя си прави каквото си иска).
Ориентирай се да търсиш проблем с пружините.Казваш,че са нови - вероятно не са каквито трябва или са менте. :beer

Ето че не само аз подозирам пружините за главен виновник...
Ако наистина пружините са нови - според мен или те са боклуци, или не са за тази кола...
Не може колата стои като смачкана отзад от теглото на 1 човек... Явно са слабички пружините или са по-къси от оригиналните...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот muns61 » Нед 18 дек 2011 15:08


Ключовата дума е НОВИ пружини. Аман от боклуци.
Газовите амортисьори имат леко повдигаща функция, ама малко. За да ти кляка Голфа, пружините ти са навивани от арматурно желязо.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот zfa159 » Нед 18 дек 2011 15:36


Така е,наистина газовите имат повдигаща функция,когато са здрави,но нямат смъкваща функция и то от теглото на един човек, когато са заминали mhihi
:beer


Symptom
Мнения: 682
Регистриран на: Сря 15 фев 2006 17:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот Symptom » Нед 18 дек 2011 15:38


:) :mrgreen: Чекайте ся, първо пружините са нови и за модела,второ проблема се явява като има натоварване , тоест 1 или 2 ма души отзад с 3 ма не съм пробвал ..поне щеше да има нова тема "търся си резервоар" . :Mr Green Fun

Трето вече взех пружини от GTi от един колега, на вид са едно към едно .Даже новите са по високи с 1 см.. въпреки това ще сложа утре секънд ханд-ките. Поради щото нямам много време ще се въздържа да експериментирам, със старите аморитсьори.

Досега не съм ползвал маслени амортисьори ,но какъв смисъл има от аморт. който стои сгънат (събран) . Минавам на газ пък ще видим.


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Никога повече Kayaba амортисьори.

Мнениеот red.devilll » Нед 18 дек 2011 16:16


Symptom написа::) :mrgreen: Чекайте ся, първо пружините са нови и за модела,второ проблема се явява като има натоварване , тоест 1 или 2 ма души отзад с 3 ма не съм пробвал ..поне щеше да има нова тема "търся си резервоар" . :Mr Green Fun

Трето вече взех пружини от GTi от един колега, на вид са едно към едно .Даже новите са по високи с 1 см.. въпреки това ще сложа утре секънд ханд-ките. Поради щото нямам много време ще се въздържа да експериментирам, със старите аморитсьори.

Досега не съм ползвал маслени амортисьори ,но какъв смисъл има от аморт. който стои сгънат (събран) . Минавам на газ пък ще видим.

Колега ,само плюеш марката без да знаеш каква е функцията на дадена част scare .И без амортисьори да си отзад колата не трябва да ляга ,но ако я караш така по дупките ще подскача като лодка.Първо се научи кое за какво е и след това плюйте мо дадени продукти.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 107 госта