В този сервиз НЕ МИ оправиха колата !!! (DELsERVICE) София, Княжево

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
petkok
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 31 дек 2009 17:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

В този сервиз НЕ МИ оправиха колата !!! (DELsERVICE) София, Княжево

Мнениеот petkok » Нед 13 май 2012 23:15


Здравейте колеги,
наложи ми се да направя(платя) един ремонт два пъти при различни майстори и реших, че ще е полезно за хората да споделя в кой сервиз
НЕ се справиха.

Накратко:
Пероблем - масло в антифриза и леко прекъсване в работата на двигателя(в началото си мислех, че е проблем с оборотите на празен ход)
Ремонт - смяна гарнитура на глава
Оставих колата в сервиз наричащ се DELsERVICE http://www.delservice.bg
сервиза се намира в София, Княжево на площад "Сред село", ул.ЕВЛИЯ ЧЕЛЕБИ 61а
На табелата на сервиза пише, че се занимава с компютърна диагностика и чип тунинг.
Ремонта отне около седмица и струваше 490лв
Резултат- След 2 дена и изминати около 70км отново свежо масло в разширителния съд + добавка метални стружки и вече сериозно и непрекъснато прекъсване в работата на двигателя.

Закарах колата при други майстори, които повториха процедурата и сега вече нещата са добре.




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: В този сервиз НЕ МИ оправиха колата !!! (DELsERVICE)

Мнениеот zfa159 » Пон 14 май 2012 21:58


Не си написал нищо по въпроса дали си им казал на хората в 1-вия сервиз въобще,че колата ти се е разпаднала след 2 дни и 70км. Ясно е,че не са ти дали гаранция,ама ако малко от малко си държат на името,ще приемат,че това си е жива рекламация и трябва да бъдеш обезщетен - или ти връщат парите или ти ремонтират колата,по твой избор.
Ако не си,тогава правиш много лошо,че първо пускаш темата тук и ги оплюваш така жестоко,понеже това никак не е правилно.Причини за подобно нещо могат да бъдат куп неща,които не зависят конкретно от сервиза - кофти майстор (скоро нает,примерно),кофти шлайфист на главата (шалйфиста не работи в сервиза,външни изпълнители са),дефектна гарнитура за главата,хората от сервиза я купуват,не я произвеждат те,за да имат те вина,че е дефектна.Ако ти не се върнеш и не им кажеш,те няма как да знаят,за да си сменят работника,който може да е некадърен,да си сменят мястото,където шлайфат главите,да си сменят марката,която ползват за частите.Но за да се случи това,някой трябва да отиде и да им каже "абе минах аз 70км и колата си е*а майката отново,какво правим сега?" .
хората може да имат огромното желание да разберат къде е бил проблема,някой да бъде уволнен или да бъде заклеймена дадена марка,с която работят и да искат да ти върнат парите за ремонта,което тогава ги прави един добър сервиз,който държи на качеството и коректността,а не лошия сервиз,за който ти говориш.
Не е зле да се има предвид и тази гледна точка,когато решите да седнете и да захраните някой сервиз,че били не знам си какви си. Ако отидеш и им обясниш и те изгонят - разбирам,сядаш,храниш ги,плюеш ги,всички ще се съгласим,ама така не е редно.
:beer

Последна промяна от zfa159 на Съб 02 юни 2012 14:24, променено общо 1 път.


Stef4osg
Мнения: 52
Регистриран на: Сря 06 юли 2011 10:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: В този сервиз НЕ МИ оправиха колата !!! (DELsERVICE)

Мнениеот Stef4osg » Чет 31 май 2012 16:40


Здравей ZFA 159,
Мисля че не е редно да ставаш адвокат на банда некадърници !
От такива " сервизи " ми е дошло до гуша - всеки гледа да вземе парата и беж , а работата ...
Лично аз и от теб включително съм си патил ... :не:
Недогледа един компресор на климатик че не прави достатъчно налягане заради едно клапанче , а си ми взе 60 лв за фреон и диагностика ! death :beat_butt2
Има само един плюс от такива хора като теб и ти благодаря за което - абицирате ме да чета и да си оправям всичко сам !
:banghead:

Последна промяна от gr_kanev на Чет 31 май 2012 20:14, променено общо 1 път.
Причина: Не е нужно да цитираш всичко - освен бутон "цитат", има и "нов отговор"


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: В този сервиз НЕ МИ оправиха колата !!! (DELsERVICE)

Мнениеот zfa159 » Съб 02 юни 2012 13:50


mhihi
Не съм и не мога и да бъда адвокат на никого,освен на себе си,защото само себе си мога да защитавам,понеже знам какво съм правил :) В слуая попитах дали човека си е потърсил правата да се върне,което той явно не е направил,както и ти не си направил...
Аз пари за диагностика на никого никога не съм взел нито 1 стотника,защото тя е безплатна,без значение дали става дума за климатик или за четене на грешки с VAG-Com и си го пише навсякъде из темите и мненията ми и може да попиташ и който искаш в този форум по този въпрос :)
За парите,които съм ти взел,съм ти дал бележка и там пише за какво точно съм ти ги взел,както и съм ти и обяснил за какво точно си плащаш :) Ако компресора ти не е вдигал достатъчно налягане,също съм ти го казал и вероятно съм ти казал и как се вижда какъв е проблема и как се и оправя - демонтира се компресора,разглобява се,преглежда се дали е механично повреден,заради което не вдига налягане и ако не е, се сменя контролния клапан за налягането,от който зависи какво налягане ще вдига и как ще работи.Преди да го сваля и разглобя,мога да ти кажа само дали вдига или не вдига налягане,не и причината,за което,защото не съм вътре в компресора и нямам как да "недогледам" ,както си се изразил :) .Преди да се зареди системата с фреон (а щом съм ти взел толкова пари,значи не е имала особено много фреон,понеже това са 60лв, равни на 600 грама липса и ако си пазиш бележката,можеш да видиш по нея),няма как да ти кажа дали компресора ще вдига достатъчно налягане или не,защото без фреон няма какво да изпомпва и е логично,че няма да вдига достатъчно налягане :) Това, което си си платил е точно това, което аз съм направил - напълнил съм системата с предписаното количество фреон.Както вече казах,не съм вътре в компресора,за да мога да кажа преди да се зареди,дали е запушена,дали компресора ще работи,дали няма някакви други проблеми...След като е била заредена и не е тръгнала,със сигурност съм ти казал какъв може да е проблемът и.Финансово на теб ти е най-изгодно това,което съм направил,защото си си заплатил 60лв и системата ти е била напълнена с предписаното от производителя количество фреон.Ако я бях изпразнил след това,щеше да заплатиш на мен 30лв за маслото и оцветителя,които аз съм сложил вътре и после съм изхвърлил (минат ли веднъж през системата,се изхвърлят) и после при друг мой коега,да си заплатиш зареждането на напълно празна система.
А недоволството от мен,беше редно да го опишеш подробно и напишеш в моята си тема, тя е точно за това или пък ако не си искал,поне на ЛС да отнесеш проблемът си към мен (който ме познава знае,че с удоволствие ще ти обясня в поне 1 страница подробен текст за какво става дума и как се оправя) :)
:beer

Последна промяна от zfa159 на Съб 02 юни 2012 14:58, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ivchoforever
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 3:51
Автомобил: Passat B3 1992
Двигател: 2.0 115 ADY
Местоположение: София

Re: В този сервиз НЕ МИ оправиха колата !!! (DELsERVICE)

Мнениеот ivchoforever » Съб 02 юни 2012 14:57


Поддържам си колата от 2009 година при Стефан(zfa159) и мога да кажа,че никога не ми е вземал пари за каквато и да била диагностика по колата, и винаги ми е обяснявал вариантите за отстраняване на проблема,аз си преценявам колко пари ми се дават и го правиме както аз кажа,като всичко ми е разяснено с подробности преди да се започне какъвто и да било ремонт.До колкото го познавам определено не гледа да вземе само едни пари,а да свърши работа по-най добрия начин и да е най-изгодно за клиента накрая.Това е сервиза в които бих си поверил колата защото знам,че както съм я оставил така ще си я взема след това,без липси по нея,както правят по много други сервизи!
Така,че колега със сигурност ти е било обяснено с подробности какво е било положението с твоята климатична сиситема казали са ти вариантите,ти си си избрал най-изгодния за теб.Затова няма как да му се сърдиш,че не ти е оправил и още нещо което със сигурност е споменато преди това!

А относно мението ти за по горния сервиз според мен е редно да се върнеш за рекламация и ако ти откажат,тогава да пишеш негативно мнение за сервиза!


petkok
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 31 дек 2009 17:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: В този сервиз НЕ МИ оправиха колата !!! (DELsERVICE)

Мнениеот petkok » Вто 05 юни 2012 8:39


Здравейте колеги.
Искам първо да уточня, че карам рено а не VW. Причината да пиша И тук е че се опитвам да предпазя максимален брой хора от проблеми като моя.(Все пак за 500лв можех да си купя 4 нови гуми )
Във въпросния сервиз може би са чудесни майстори по чиптунинг и електроника, учтиви са, издадоха ми касова бележка,
не мисля че са ме излъгали какво точно са правили по колата но определено не се справиха с гарнитурата. Каква е причината ? не съм майстор и незнам. Вторите мастори, които ми оправиха колата ми ги пропоръча мой колега а и прочетох в последствие хубави неща за тях във Вашия форум, няма да пиша кои са за да не се тълкува като реклама.
Ето как протекоха коментарите по същата тема в форума на рено:
http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=136185.0


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: В този сервиз НЕ МИ оправиха колата !!! (DELsERVICE)

Мнениеот Milenkatara » Вто 22 ное 2016 21:28


И аз да се оплача от този сервиз. Брат ми закара своята, кола Опела Астра Г за смяна на компютъра след като беше изгорял, от сервиза взеха колата прегледаха и установиха,че компютъра наистина е за смяна. Понеже тези коли страдат от този проблем и компютри никъде няма налични по автоморгите, от сервиза казаха,че ще намерят от познат, който живее някъде си в Алпите и така след 1 месец уговорки днеска,утре,днеска утре компютъра пристигна.Последва смяната и колата запали и се движеше 3 дни. Е за 180лв толкова. Няма палене на бензин никакво, както беше с изгорелият компютър. Отива брат ми за рекламация, след което диагностицират ,че МОЖЕ би е от бобината или прекъсната маса. Високото напрежение на бобината било проблем и затова се повреждал компютъра на колата (бобината е на 7 месеца чисто нова Beru). След, което се купува нова бобина Беру и нови свещи и му се оставя колата.През това време се издирва под дърво и камък компютър за Опел Астра Г 1.6 16v. Намират се два компютъра от Италианеца и му се диктуват номерата на компютрите на „майстора“ ,като заявява,че СТАВАТ идеално и да ги купува (оказва се,че компютрите са от Астра, но 1.4). Взима „майстора“ компютрите за да им качи нов софтуер уж. Колата била готова и се звъни на брат ми да отива да си я взима. Отива да взима колата брат ми и какво заварва: Колата работи на място и държи 3500 оборота постоянно. Почва едно вадене на теории, че колата е за ново стъпково моторче и как ако се смени моторчето оборотите ще се оправят, също и как ,като загрее колата ще се нормализират оборотите (тя е вече на 100 градуса сигурно работи от 30 минути на едно място с 3500 оборота :screwy ).
За цялата тази работа иска 60 за труд, след което естествено му се заявява ,че няма да му бъдат платени тези пари, защото уговорката е колата да работи нормално и да няма никакви проблеми. Започват се едни закани и заплахи,ако не се дадат парите и ако нещо от тази история се публикува в интернет ще има големи последствия. След това майстора казва да се дадат 60лв, поне за програмите за смяна на софтуер на компютъра.

Общо взето това са приключенията с този „сервиз“ и отношението е под всякаква критика, както и работата им. Ако си цените времето, ПАРИТЕ и нервите не ХОДЕТЕ ТАМ !

Delservice :thumb_down
http://www.delservice.bg

:thumb_down :thumb_down :screwy

15102207_1539220472762067_1616893374_o.jpg


Изображение
Изображение


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: В този сервиз НЕ МИ оправиха колата !!! (DELsERVICE)

Мнениеот kn9453 » Сря 23 ное 2016 20:42


Това НЕ Е сервиз !!!
Това е кварталния гараж,с кварталното "майсторе" какво очаквате от тях!!!


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: В този сервиз НЕ МИ оправиха колата !!! (DELsERVICE)

Мнениеот instantaccess » Сря 23 ное 2016 22:25


Имах Опел в рамките на 10год. и в редките случаи, в които ми се е налагало съм ползвал 1-2 форумни сервиза. Защо и брат ти не е постъпил така, след като е ясно, че проблема е специфичен при модела?!
В момента карам Фолксваген и пак се броят на пръстите на едната ръка на дърводелец с 25год.стаж :mhihi сервизите, в които си оставям колата, а камо ли и за проблеми свързани с електроника.


Потребителски аватар
jorimafia
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 1:15
Автомобил: Audi A4
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: София

Re: В този сервиз НЕ МИ оправиха колата !!! (DELsERVICE)

Мнениеот jorimafia » Пон 28 яну 2019 11:30


Да се включа и аз по темата.
Миналата зима - точно по това време (януари 2018г.) колата смеси антифриз в маслото и я закарах при Жоро - Кв. Княжево точно срещу стадиона...

-" Ще я оправим" и се почна мъката..

След около общо 1000 лв за работа и части взех колата началото на април месец. Колата се движи + - 100км и проблема се появи отново. Вече не съм собственик на автомобила но реших да споделя къде да НЕ ходите в кв. Княжево. Прилагам локация на сервиза: 42.662898,23.245107



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта