Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
stefannankov
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 19 мар 2015 5:13
Автомобил: VW Touran 19 TDI
Двигател: BKC 105 hp 2005

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот stefannankov » Нед 07 авг 2016 7:39


Около 750-800 беше само ремонта на турбото - отваряне, дефектация, подмяна на части с нови, затваряне и тестване. Монтаж-демонтаж отделно, пък и то мойто беше с пръсната студена част - отваряше се интеркулер, смяна на масло и др. неща се правят при тоя случай, отваря се май и картера. Общо към 1100 ми излезе по спомен с масла, филтри, труд и др. Втората употреба са по 400-500 аз не бих рискувал за едни 200 лв след месец пак да правя турбо, да не говорим че при повреда на турбото последствията могат и да са фатални за двигателя.




Потребителски аватар
badjo-vw
Мнения: 583
Регистриран на: Сря 28 ное 2007 8:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот badjo-vw » Вто 06 фев 2018 11:04


Колеги да не отварям нова тема, кажете ми читав сервиз в Пловдив в който мога да си закарам турбината ?? Препоръчаха ми тези в двора на Мототехника но искам първо да питам тук.


ююп1026
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 18 юли 2018 22:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот ююп1026 » Сря 25 дек 2019 18:50


Здравете,казаха ми че най- кадърния и разбиращ майстор на реал турбо е напуснал и е отворил собствен сервиз за турбини,някой може ли да ми даде координатите му


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот kn9453 » Чет 02 яну 2020 20:57


За ремонт на турбини защо не ползвате Адлер в Годеч ?
Ползвал съм техните услуги, и си мисля че в БГ едва ли има сервиз с такова оборудване за турбини!


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот Курт Деликуртев » Пет 03 яну 2020 0:39


badjo-vw написа:Препоръчаха ми тези в двора на Мототехника но искам първо да питам тук.


За моят Пасат ми казаха в един сервиз в двора на Мототехника Пловдив (където продаваха новите коли по соца), че турбото си е заминало. Искаха 1500 лева за смяна с ново турбо. Това преди 2 години. Веднага един приятел ме заведе в сервиза на Цариградско шосе, бивш на Трабант. Там ми прегледаха турбото, след това карахме до Садово и техният извод бе:

1. Турбото ми е здраво
2. Ново турбо от тях би струвало 1200 лева.

Минаха 2 години, моето турбо все още си бачка!


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот cecoa1 » Съб 04 яну 2020 0:26


Преди 7-8 години взех на баща ми един Пасат Б4 с 1Z... Накратко, малко след обслужване ме остави на пътя, с типичното неконтролируемо самофорсиране до над максималните ообороти, което понякога става при повреда на турбото, при която маслото на мотора влиза в студената му част и изгаря в мотора. Изгасих я тогава колата на скорост, репатрак и после ремонт. Бях 100% сигурен, че е от турбото, свалихме го с моя майстор, и директно в сервиз, някъде до ТЕЦ-а до Централна гара в София. Не помня име на сервиза, но май само с турбини се занимаваха. Давам турбото на един от майсторите, той го поразгледа, па ме подпита какъв точно е проблема... Обясних му накратко, а той директно ми заяви, че имам спукано бутало :eek , и турбото няма общо с проблема, въпреки че не е в идеално състояние и то. Честно казано, събра ми очите, и каза че няма смисъл да ми взима парите... Веднага звъннах на моя майстор, да мери компресия...и съответно след час вече беше отворил мотора и лично видях сцепеното на две бутало на четвърти цилиндър.
Едвам повярвах на очите си, като знам, че тия ги подлагат и на силов тунинг до над 200 коня, и пак държат...
Но с читави майстори всичко мина благополучно, и без излишни разходи.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: goppa и 12 госта