Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
ivan_nik_1
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 16 юни 2013 14:36
Автомобил:
Двигател:

Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот ivan_nik_1 » Нед 16 юни 2013 14:42


Съветвам ви да не ползвате този сервиз. Основната им цел е да вземат парите и да не свършат работа. В Пловдив турбините ги "ремонтира" един пенсионер, който цял ден пие алкохол. А монтажа и демонтажа на турбините се извършва от ЕЛТОНИ, който е в съседното помещение- абсолютен некадърник, като при него работят две чикиджийчета - синовете му и жена му! Само да се появиш да попиташ нещо и дъртия чикиджия Тони се качва на колата ти уж да я тества, без да ти обясни нищо и ти взема 30 лева! Независимо от теста ти казват, че ти е за чистете на турбината и струва около 300 лева. Като я отворят да я чистят винаги се оказва, че пропуска масло и трябва да се прави основен ремонт и цената на ремонта скача 800 лева! След това като пак има проблем с турбината чикиджийчетата казват, че ти е изгоряло нещо по управлението вакуумите и почват да сменят наред! НЕ ХОДЕТЕ, КОЛЕГИ ПРИ ТЯХ!!!! Като отидеш за рекламация казват, че не си отишъл да ти решават проблема, а си отишъл да ти ремонтират турбината, а проблема е от друго! Питат те дали си видял, че са ти ремонтирали турбината и като кажеш, че си видял те питат какво искаш повече!


Offline




Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО

Мнениеот Aprilia » Нед 16 юни 2013 15:39


Мисля че е време да се сложат тия Реал Турбо Пловдив в някаква листа с некоректни сервизи, колко хора изпищяха от тях, вкл и аз. Историята ми е 1:1 с твоята, свалих перфектно работещо турбо уж за чистене пък се оказа че нямало да кара и го рециклираха, след 1000км турбото гръмна и се наложи да си купя чисто ново. Да не говорим че гаранцията която дават на рециклирана турбина (6 месеца) НЕ Я ПРИЗНАВАТ НИКОГА ПРИ НИКАКВИ УСЛОВИЯ !!!! Казват че си прегрял турбото или е влязло твърдо тяло и гаранцията отпада, като предлагат да ти рециклират ПАК турбината но на малко по-ниска цена, един вид да ти влязат в положение :death :death


ТАМ НИКОГА ПОВЕЧЕ НЕ СТЪПВАМ !!!!!!


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1072
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО

Мнениеот Tipsy » Сря 26 юни 2013 9:55


Аз от тия се оттървах още преди да им стана клиент, но за софийския риал турбо.
Ето цицат от темата ми:

Писна ми на шапката/да сме по цензурни/ и званнах в сервиз за рециклиране на турбини:
- званя на единия телефон и получавам отговор - да, предполагам, че имаме налични цената е около...
питам да провери със точност, смятам да купувам. Отговаря ми, че е в отпуска не знаел с точност. Защо не ми го каза още в началото на разговора?
- званя на другия телефон - известно време не може да се разберем какво искам. Аз му казвам к03 или к03с той ми казва, че това пили афтърмаркет турбини, които не се монтирали серийно. Продиктувах сериен номер, разбрахме се някак... Напълно рециклирана турбина к03 имат, дават й и 6 месеца гаранция, но на въпроса дали е здрава топлата част отговори - е, възможно е да има пукнатини, но те не пречат и ме загуби като клиент


cmaglata
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 22 мар 2014 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО

Мнениеот cmaglata » Съб 22 мар 2014 16:10


Риал турбо се оказаха поредните мoшеници!!! Взех от тях рециклирано турбо за 900 лв и то изкара 20 дена. Отидох да си ползвам гаранцията но те ми отказаха. Които ги харесва и има излишни пари да ходи там аз не


Leon123456
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 15 мар 2016 0:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот Leon123456 » Вто 15 мар 2016 0:54


Вече и софийското реал турбо за нищо не стават .Преди месец отивам за моето ауди, среща ме един дядка с мустаци мазен мазен се усмихва и любезничи. Взеха ми турбината разглобяване онзи дъртак изпокъса всички болчетата по нея счупи и някаква метална основа в чугуна и ми каза 780лв.ок няма проблем платих на другия ден я взех мантирах и съм се настроил да се воза, но уви колата не върви пуши вие страшна работа, свалям и пак там. И добре че имах късмет някакво младо момче ме среща този път обясних проблемите, той я взе каза ще видим 30 мин пий едно кафе .след 10 мин ме извика готов си даде ми друго турбо и ме изпрати. Монтирах и чудо колата литна. След време от един познат голям майстор техен клиент разбрах че въпросния мустак ат измамник бил страшно некадърен и винаги имало пробледи с негови турбини, които колегите оправя ли след него! Та мой съвет ако нямате моя късмет с онзи младеж някакво интересно име имаше не ходете и при дъртя пергиш в София


aksinia1
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 29 юни 2016 10:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот aksinia1 » Сря 29 юни 2016 12:02


И ние сме с две ръце против този сервиз.Измамници са- мъжа ми не иска и да ги чуе..На всеки казват че е за ремонт турбото -и ние изпищяхме!


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот gergeto » Пет 05 авг 2016 11:58


Тъй като търся къде евентуално да ми рециклират турбото ,попаднах на тази тема,а се бях насочил точно към този сервиз.
Като чета мнеията ,направо се отказах.Някой друг сервиз за рециклиране да ми препоръчате( по възможност във Варна,но в краен случай където и да е).? :screwy


Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот blade84 » Пет 05 авг 2016 18:07


Има хора от Варна които рециклират много успешно, ходи при тях. За да не правя реклама ако имаш желание пиши на лично.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот ssssl » Пет 05 авг 2016 19:32


Според мен трябва да се прави разлика между реклама и помощ за колега.
Аз бих препоръчал "Гюнтер сервиз", Варна.


Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот blade84 » Пет 05 авг 2016 20:23


И аз тях имах предвид. Самуил е много добър с турбините.


stefannankov
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 19 мар 2015 5:13
Автомобил: VW Touran 19 TDI
Двигател: BKC 105 hp 2005

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот stefannankov » Пет 05 авг 2016 21:22


Моята турбина я правиhttp://www.alex-cnc.com/ преди година. По спомен работи с части Melett, които са проектирани в англия, но май са правени на друго място. Ако искаш Гарет и др. не е проблем да достави, но може да се наложи да почакаш от 2-3 дни до седмица повече за да достави частите. Моята е с части Мелетт и си работи добре без да свири, простъргва и т.н. Там правиха само турбината, обаче, монтажа и демонтажа - на друго място. По спомен към 800 лв ми излезе, като реално само корпуса се използва - всичко друго се смени, дадоха ми и документ от тестването на турбината, заедно с гаранцията. Препоръча ми го приятел, който ремонтира автомобили, тогава ми каза че навремето управителя е работил в МЕИ - Варна и с управителя на другата фирма която ремонтира турбота са работили заедно преди години. По препоръка на друг приятел бях тръгнал да се свързвам с Турбос хют но след като разбрах че и те ползват Мелетт , освен ако клиента изрично не поиска друго или ако няма такава резервна част реших да действам с варненската фирма. Иначе и онези са опция, но трябва да се праща пратка с куриер, после уж по телефона ти се обаждат , че после пак по куриер от софия - бави се така ремонта, пък и ми се иска като ми кажат - "това е станало, ела виж" - да мога действително да го видя.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот gergeto » Съб 06 авг 2016 9:04


Благодарности за насоките ви. :bowdown Надявам се да не е турбина,но последната дума има майстора.

п.с.Колега,казваш че по спомен тоята турбина ти е излязла около 800.Това цена -тотал ли е ,или монтаж и демонтаж в другия сервиз са отделно като цена?


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот gergeto » Съб 06 авг 2016 14:10


Kолеги,не мога да намеря в Гугъл никакви телефони на Гюнтер сервиз-излизат форума на Шкода с положителни отзиви , Карта на местонахождението на сервиза и др. подобни. Ако някой има телефони,би ли ми ги дал,може и на л.с.Хубаво е да имам предварителн уговорка с тях.Благодаря .

п.с.А някой знае ли дали Ifidik се занимава с рециклиране на турбо.?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 06 авг 2016 14:46


gergeto написа:Kолеги,не мога да намеря в Гугъл никакви телефони на Гюнтер сервиз



Можете да се възползвате при мен от:

-диагностика
-чиптунинг
-премахване на ДПФ
-изключване на АГР
-премахване IMM
-премахване на ламбда сонди
-премахване ограничения на макс. скорост
-оправяне на проблема с топлия старт
-ремонт на турбокомпресори/изработка на хибридни и усилени турбини при тунинг/
-ремонт двигател и ходова част
специализация само за ВАГ автомобили! В частност ШКОДА!
0896670196

https://www.skoda-bg.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=17


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за сервиз РЕАЛ ТУРБО (-)

Мнениеот gergeto » Съб 06 авг 2016 14:51


Здравко, мерси :bowdown .



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта