Шлайфане на глава на Голф 3-93 год.-1000 лв.

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
tedi_baby
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 01 мар 2007 12:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Шлайфане на глава на Голф 3-93 год.-1000 лв.

Мнениеот tedi_baby » Чет 01 мар 2007 16:03


Здравейте!
Искам да Ви се уплача...
От 4 мес. имам книжка и от точно толкова карам кола-Голф 3-93 год. Всичко вървеше добре..докато колата не започна да прегрява...И познайте какво стана.
Отидох в един сервиз,уж на мой познат.Оставих колата,за да видят какво и има.Та така цял месец.Колкото пъти отидех,толкова пъти ми казваха че колата не приличала на кола-т.е.цулото табло било свалено и всичко на всичко била само с купе.След 2-та сед.казаха че ще шлайфат главата й...но в София представете си имало само едно единствено място,кадето се шлайфали глави на Голф-ове.Та така занесоха я и селд още 1 сед. ми казаха че трябва да купя нова глава...Цената и била много скъпа затова започнаха да търсят 2-ра употреба.Да, ама не.Не намериха.Побесняла на 3 сед. отидох да си взема колата която ми излезе около 1000 лв.Чичко майстор ми каза че не знаел от къде идва причината и я затворил.От цялото нещо излезе че от затварянето и отварянето на една кола ми взеха 1000 лв.Няма как дадох ги.Оплаках се на един друг мой познат.Слушай какво-Колата ми няма парно, не вдига температура..абе ужас.Човекът взе колата и я оправи.Тъпанарите му с тъпанари още при първия ремонт на колата за смяна на филтри, ремъци и масло..обърнали ремъка по обратен път..доколкото разбрах...та така не се правили двата кръга на охлаждане...Сега количката ми работи и аз много си я харесвам.Та искам да Ви кажа че най-накрая попаднах на майстор.Въпреки че миналия ден сменях бензиновата помпа с/у цената от 317 лв.Това е!Мерси че ме изслушахте! :oops:




Потребителски аватар
sashobas
Щастлив голфаджия
Мнения: 2831
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище
Контакти:

Мнениеот sashobas » Чет 01 мар 2007 16:07


Звравата са те набутали кажи кой е този сервиз да не изгорят и други колеги.


Потребителски аватар
kotse_botse
Спортист - антипияница
Мнения: 2123
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kotse_botse » Чет 01 мар 2007 17:05


Ма как ше ти вземат 1000 лв. без да са ти оправили нищо :mad:
Фактура има ли, какво пише на нея, за тия 1000 лв. доста неща трябва да са написали в нея. Ужас!
Напиши наистина кой е тоя сервиз да не доближавам до него, пък дано и някой от самия сервиз даде някакво обяснение...


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Мнениеот vladtod® » Чет 01 мар 2007 17:42


Нямам думи ,тоя майстор да разбереш къде живее и ......да му направиш "ремонт" на колата за 1000лв.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The_Machine » Чет 01 мар 2007 18:25


Маа... мерзавци... като видят младо момиче , което нищо не отбира и айде да я одерем... :evil:
Друг път по-добре се съветвай с хората във форума или с някой познат преди да я караш в сервиз :)
Ако имаш нужда от помощ - свиркай :P


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Чет 01 мар 2007 19:33


В шлайш базата в Орландовци ми взеха общо около 50лв за шлайф на цялата глава (леглата на клапаните и самите клапани и отдолу главата за да се заглдаи,не беше крива но имаше дребни язвички от гарнитурата).Също в цената беше включено да погледнат дали е крива преди да я шлайфнат.
А по повод товя майстор го намери и както е казал и колегата и го изремонтирай едно хубаво.
И аз така олеквах няколко пъти с грешни пари по майстори за да чуя "ми то нищо и няма на колата ама 50лв труд" или "така и не разбрах от къде е проблема и затова смених това,това това и това ама пак не се оправи" и т.н. и т.н.
От доста време си посещавам само един мой си майстор с който сме добри познати (за нещата които не мога сам да си оправя) и човека поне казва дали въобще иска да се захване с проблема,колко горе-долу би струвало и преди да сменя каквото и да е казва цената и пита дали да искам да го сменяме или не.
Дано нямаш повече такива проблеми с "майстори"!


Потребителски аватар
megalodon
Мнения: 883
Регистриран на: Чет 18 яну 2007 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот megalodon » Чет 01 мар 2007 19:46


Тази случка за пореден път доказва, че в никакъв случай не трябва да си оставяш колата в сервиз, особено като нямаш някой познат там.
Сподели кой е този сервиз, за да минавам по-бързо и по-далече от него ;)


Потребителски аватар
sasho_mf
Мнения: 622
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 13:41
Автомобил: Toyota Corolla Verso
Двигател:
Местоположение: BG

Мнениеот sasho_mf » Чет 01 мар 2007 19:50


Това е пълно безсрамие за тази цена .Преди седмица претърпях основен ремонт на колата и ми се налагаше да сменя главата струва 820 лв и все пак е за пасат Б5 а не голф.Би трябвало да има сериозна разлика в цената.А и това че "не знаел от каде идва причината"Е гаси кви майстори има.Колкото до шлайфа ми взеха 40 лв.


Потребителски аватар
VR5
Мнения: 155
Регистриран на: Чет 26 окт 2006 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VR5 » Чет 01 мар 2007 19:58


Тия заслужават :smackbum :laser


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Шлайфане на глава на Голф 3-93 год.-1000 лв.

Мнениеот golfer » Чет 01 мар 2007 23:47


tedi_baby написа:Здравейте!
Искам да Ви се уплача...

..обърнали ремъка по обратен път..доколкото разбрах...та така не се правили двата кръга на охлаждане

бензиновата помпа с/у цената от 317 лв.Това е!Мерси че ме изслушахте! :oops:

здравей,
пиши къде се намира този сервиз за да няма и други с твоята участ.

това с обърнат ремък не го схващам.предполагам става дума за термостат?!

читава бензинова помпа наистина струва толкова


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Пет 02 мар 2007 0:28


Боби ремъка за водната помпа на някой голфове може да се сложи по 2 начина. Като се обърка водната помпа почва да върти наобратно и става мазалото.


tedi_baby
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 01 мар 2007 12:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Здрасти

Мнениеот tedi_baby » Пет 02 мар 2007 9:19


sashobas написа:Звравата са те набутали кажи кой е този сервиз да не изгорят и други колеги.


Привет!
Мерси за разбирането ама пред свършен факт нищо не можеш да направиш.
Та на въпроса за сервиза: намира се в кв."Сухата река", една невзрачна къщичка..срутена ама уж майстори имало там....сервиза се казва "Авто-АС".


tedi_baby
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 01 мар 2007 12:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Здрасти

Мнениеот tedi_baby » Пет 02 мар 2007 9:21


kotse_botse написа:Ма как ше ти вземат 1000 лв. без да са ти оправили нищо :mad:
Фактура има ли, какво пише на нея, за тия 1000 лв. доста неща трябва да са написали в нея. Ужас!
Напиши наистина кой е тоя сервиз да не доближавам до него, пък дано и някой от самия сервиз даде някакво обяснение...


Много се радвам че получавам отговори от всички във форума.
Не,фактура няма..нито пък касова бележка..нищо...старите части бяха събрани в една найлонова торбичка и господин майстора смята на някакъв си негов тефтер.Сервизът се намира в кв. "Сухата река" и се казва "Авто-Ас".


tedi_baby
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 01 мар 2007 12:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Ами....

Мнениеот tedi_baby » Пет 02 мар 2007 9:23


vladtod написа:Нямам думи ,тоя майстор да разбереш къде живее и ......да му направиш "ремонт" на колата за 1000лв.


Това е разумно "връщане" на услугата...Ами ще се постарая да разбера къде живее, ама честно да ти кажа не ми се занимава...каквото било било..макар че за тези 1000 лв. работя доста време.Забравих да кажа още нещо...с шлайфането на главата един от "майсторите" ми беше сложил датчит за "Жгула"....какво да ти говоря повече... :cry:


tedi_baby
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 01 мар 2007 12:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Благодаря

Мнениеот tedi_baby » Пет 02 мар 2007 9:24


The_Machine написа:Маа... мерзавци... като видят младо момиче , което нищо не отбира и айде да я одерем... :evil:
Друг път по-добре се съветвай с хората във форума или с някой познат преди да я караш в сервиз :)
Ако имаш нужда от помощ - свиркай :P


Да ти кажа за форума разбрах от майка ми..не съм и предполагала че съществува такова нещо в Интернет...Обещавам следващият път да се консултирам първо с Вас...Мерси и целувки :wink:



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 144 госта