Наближава :arrow УЗАНА (24-26 август 2018 г.)

майстор за рейка за голф 4 в София

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Правила на форума
Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Масла Motul и добавки Bardahl
Потребителски аватар
Viktor Cankov
Автомобил:
Двигател:

майстор за рейка за голф 4 в София

Мнениеот Viktor Cankov » Сря 10 дек 2014 16:07

Здравейте колеги, рейката ми протече, предложете проверен майстор в СО. Интересуваме монтаж, демонтаж, рециклиране... всичко..

Потребителски аватар
zografski
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001

Re: Помощ Рейка за голф 4

Мнениеот zografski » Сря 10 дек 2014 16:42

Аз мойта си я правих при митко рейката или нещо от тоя сорт му викаха :biggrin Намират се точно зад mcdonalds на орион. Единия вариант за влизане е веднага след mcdonalds вдясно по-една малко скрита уличка, другия вариант е ако завиете наляво от Сливница към люлин7, влизате все едно за mcdrive и вдясно е влизането към сервиза. Малко е затънтено, но щом аз се ориентирах, ще успееш и ти :th_up Инак има и други момчета, там ремонта излиза към 280лв всичко, т.е. рециклиране + сваляне и качване, най-много да ти иска и 20лв за оригиналното хидравлично масло.

Потребителски аватар
Viktor Cankov
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Viktor Cankov » Сря 10 дек 2014 17:16

:bowdown Някакъв телефон за контакти? И доволен ли си, гаранция дава ли?

Потребителски аватар
Sashko_Trg
Автомобил: VW Golf 4 TDI
Двигател: AHF 110+

Мнениеот Sashko_Trg » Сря 10 дек 2014 17:41

Аааа тея рейки значи, това е само заради големите джанти сигурно. Пиши и във фб ще ти отг. повече хора, бяха казали че из София и доста майстори на рейки, моя майстор пък ги пращал в Сливен и там имало някакъв който работел добре и давал гаранция няколко месеца !

Потребителски аватар
batteto.1984
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот batteto.1984 » Сря 10 дек 2014 18:24

Проблема на тия рейки са маншоните,късат се влиза вода в рейката.Пръта ръждясва и от там къса семерингите които са на него,майстора който и да е ще шлайфа пръта и ще сложи нови семеренги(ремонтни) това е само закрепяне ако изкара година ще си късметлия.Но като човек препатил от рейки(на пасат,голф 3 и 4)намираш рейка втора ръка и разкопчаваш маншоните от двете и страни и оглеждаш внимателно пръта за корозия ако е добре я взимаш,купуваш си 2 нови вътрешни накрайника и 2 нови маншона и ги стягаш с металните скоби към тях(за да няма достъп на вода и влага в рейката) здраво,правиш реглаж и повече няма да имаш грижи с рейката!

Потребителски аватар
Viktor Cankov
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Viktor Cankov » Сря 10 дек 2014 20:04

намерил съм рейка втора ръка за 160лв.,но пък приятел,който г/д разбира от тези неща ми каза "Ако ще взимаш втора ръка гледай колата,от която е свалена да е била до скоро в движение, понеже ако е стояла много време неподвижна и маслото не се е движело в нея семерингите се спичали" или нещо подобно каза.
Благодаря, че се отзовахте пичове, още съм пред голяма дилема как да постъпя. От друга страна съм сигурен, че моята е на реални 200К км и нзм дали да не я рециклирам.

Zdravko Zankov
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 10 дек 2014 20:06

Viktor Cankov написа:намерил съм рейка втора ръка за 160лв.,но пък приятел,който г/д разбира от тези неща ми каза "Ако ще взимаш втора ръка гледай колата,от която е свалена да е била до скоро в движение, понеже ако е стояла много време неподвижна и маслото не се е движело в нея семерингите се спичали" или нещо подобно каза.
Благодаря, че се отзовахте пичове, още съм пред голяма дилема как да постъпя. От друга страна съм сигурен, че моята е на реални 200К км и нзм дали да не я рециклирам.

+1

Потребителски аватар
zografski

Мнениеот zografski » Сря 10 дек 2014 20:11

Точно! Късат се гумените маншони ли са какво са и от там идва сълзенето и след време теча. Майстори има колкото искаш из софия, много от тях дават гаранция за определено време (мойта май беше 2г, но може и да не си спомням правилно). Аз лично съм доволен, моят случай беше с тежко разбита рейка, при мен даже нямаше теч, но пък си намерих 2ра ръка и майсторчетата ми казаха, че съм уцелил защото била супер, но редовно се случвало 2рата ръка да са в по-лошо състояние и се изрази така "най-добре ако има теч, да се рециклира, а не да се търси 2ра ръка, защото редовно 2рите употреби са в още по-окаяно състояние и няма сметка". Мисля че към 280лв излиза цялата работа по самото рециклиране и монтаж/демонтаж. На мен ми излезе 180лв за рейката + 100лв за смяна на маншончетата на "новата" и монтаж/демонтаж + 20лв за новото масло (оригинално), хубавото е че поне ми останаха 2та здрави корм. накрайника.
Мой съвет: по-добре я рециклирай твойта, за да не се набуташ с някакъв боклук, който само да ти надуе крайната цена, направо отивай при някой, който рециклира, като например моя човек, където ти казах кординатите и той ще ти каже кога да му я оставиш и за 24ч си чисто нов!

Потребителски аватар
Viktor Cankov
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Viktor Cankov » Сря 10 дек 2014 20:19

При мен има само теч, по-точно капе. Иначе няма абсолютно никакви луфтове и тропане.

Потребителски аватар
zografski

Мнениеот zografski » Сря 10 дек 2014 20:31

Само рециклиране и си капитан, ако случайно има и др. по рейката те ще ти кажат, няма от какво да се притесняваш толкова :c020

Потребителски аватар
Fearless
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD

Мнениеот Fearless » Сря 10 дек 2014 21:11

Аз го играх филма с рециклажа на мойта 4-ка само преди 2 седмици.Аз го правих при Боби от Intercars,но не знам къде я е пращал.Всичко ми излезе 360 лв. (рециклиране,масло,стенд,труд) + 1 год. гаранция.По-добрия вариянт е да си рециклираш твойта рейка, втора ръка с неясно състояние не е редно да се взема :th_up

Zdravko Zankov
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 11 дек 2014 8:02

Viktor Cankov написа:При мен има само теч, по-точно капе. Иначе няма абсолютно никакви луфтове и тропане.

А ако текне,маслото изтича буквално за минути и помпата отива и тя на боклука.
Моята я рециклирах в ТУ,11бл.По техните думи,рейката е "в отлично механично състояние".
Втората употреба,която взех изкара точно 500км и прокапа.
Та сега си имам една резервна,която ще рециклирам и ще я пусна за продаване,поне некой лев да върна.

Потребителски аватар
zfa159
Автомобил: Mercedes R class _ VW Passat B4
Двигател:
Контакти:

Re: майстор за рейка за голф 4 в София

Мнениеот zfa159 » Чет 11 дек 2014 20:11

Маншоните на тази рейка заводски са пластмасови или по-точно казано термопластови т.е. не са гумени. Скъсан такъв (оригинален) досега не съм видял, а не съм направил 1 или 2 такива коли. За водата сте прави - влиза и това прецаква рейката, само че не влиза от дупка в маншона (стига да е заводския термопластов), а от кофти скоби към рейката и към кормилния накрайник, които не са достатъчно здрави и пропускат вода с времето. Продават се и гумени маншони за тези рейки, които наистина са доста нетрайни и лесно се късат, което убива рейката за 0 време.
Има и друга опция да се сцепи маншона - рейката го пълни с масло с течение на времето от теча и в даден момент при завиване, маншона гръмва и маслото се излива на земята. Тогава вече е сложно да се каже дали 1-во се е скъсал или 1-во е протекла.
Тези хора при Мак Доналдс си казват дали могат да я направят или не. Ако няма да е трайно, ни ги връщат. Имахме точно такъв случай с ръждясал прът на такава рейка от Голф 4 и човека каза, че може да я закрепи, но няма да е трайно и по-добре да се смени. Това и направихме.
:beer

Потребителски аватар
genata82
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот genata82 » Чет 11 дек 2014 20:45

Точно така е, аз от друго място го знам - ако има ръжда по пръта обикновено отказват рециклиране, защото след това няма да си изкара и гаранцията.
Вижда се като загърнеш маншона и навиеш ляв или десен волан, може и при свалена рейка като въртиш на зъбите, където влиза кормилния прът.
Друго място е ТУ-София, от едно време ги знам, но май напоследък нещо се дънят.
До Зоопарка имало също човек, от познати знам.

Потребителски аватар
zfa159
Автомобил: Mercedes R class _ VW Passat B4
Двигател:
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Чет 11 дек 2014 21:39

За ТУ преди и аз ги ползвах, само че ми отказаха ремонт на рейка, която беше с крив прът под предтекст, че нищо и било нямало, гледаха я 4-ма души там и всички ме убеждаваха, че е безупречна, при положение, че и на ръка затягаше като се върти. Тогава питах колеги къде да я нося и какво да я правя и те ме свързаха с хората зад Мак Доналдс. Занесох рейката, човека я видя, каза, че и според него задържа и пръта е крив. Разглоби я, свали пръта, завъртя го на някаква машина и каза, че наистина е крив. Поразрови се в една купчина, намери рейка с пукнат корпус, но със здрав прът и ми направи рейката. Човека вече си я ползва 3-та година, без да е мръднала. След тази случка и това отношение, все си работя с тях, когато се наложи.
Рейка тотална щета изглежда ето така (даже тази на снимките ми е точно от Голф 4) :
Изображение

Изображение

Причината за състоянието и беше в това, че скобите на маншоните не бяха каквито трябва и както се вижда, се е напълнила с вода, пръта е ръждясал, след това е протекла и водата + маслото е станало на това, което се вижда на снимката. Такава рейка е безсмислено и бих казал невъзможно да се направи добре. Същото беше и мнението на хората, които се занимават с хидравликите. Така че колегата над мен е прав - който ще купува рейка, поглежда какво става в маншоните и всичко става ясно. П.п. не е грешно да се стяга маншона със свинска опашка, само че почти никой не ползва дебели и здрави, както и устойчиви на температура, а каквито има под ръка. Има и конструктивен недостатък. При VW се разчита на прилепването на пластмасовия маншон към корпуса на рейката, което никога не може да бъде 100% перфектно, защото все пак едното е пластмаса, другото е метал. При нагазване в по-дълбока вода, неминуемо дори много малка част от водата влиза при рейката покрай маншона. Това е причината тези рейки да са голям проблем. При други марки коли, има гумен О-пръстен, добавен между рейката и маншона, за да пречи на водата да влиза вътре или поне да я ограничaвa максимално :
Изображение

Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”