Читав майстор в Пазарджик

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
7 speed DSG
Мнения: 260
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Читав майстор в Пазарджик

Мнениеот 7 speed DSG » Съб 03 яну 2015 19:53


Здравейте колеги и за много години :beer

Нека 2015 г. ни донесе хиляди безаварийни километри :drive

Искам да споделя с Вас своето новогодишно преживяване :scare3

Имам Golf ARL 4Motion (с чип, ако това е от значение), който около 2 седмици започна да ми прави странна мизерия :eek

Както си карам, особено при изкачване на баир или при изпреварване, при рязко подаване на газ (примерно на 2-ра или 3-та скорост над 3500 оборота), започва едно много краткотрайно, но осезаемо прекъсване, присецане, придърпване - все едно, че свършва нафтата в резервоара и колата започва да се дави за секунди, но не и да забива/изключва турбото, няма и грешки :eek

Реших, че горивният филтър се е запушил и го смених с нов (както и маслото и останалите филтри), изчистиха ми и цедката на резервоара (не беше много мръсна), усеща се минимална разлика сега, но проблемът не изчезна напълно и адски ме дразни.

За всеки случай сипах и една добавка за почистване на разпръсквачите и горивната система, която сипах на 7-8 литра нафта, но няма промяна.

Преди година и половина (20 000 км съм сменял вал), тандем помпата сълзи едвам доловимо, вакуумните маркучета са сменени изцяло преди около година.

Бях решил след празниците да я водя на майстор, защото колата си вървеше, стига да не надвиши 3500 оборота.

След Коледа тръгнахме цялото семейство на път!

Преди Пазарджик я настъпих по-сериозно, при което колата придърпа, светна ESP-то, а моторът заработи на 3 цилиндъра :horror

Обадих се на един приятел от града, който ме заведе във въпросния сервиз точно преди новата година.

Майсторът закачи колата на VAG кома и излезе, че няма връзка м/у 1-ви цилиндър и компа.

Докато гостувахме по празниците, колата остна за ремонт в сервиза - диагнозата беше дюза :bishop

Човекът, вместо да си почива, се занимава с моя голф, като успя да намери работеща дюза (както и ремонтен комплект О-пръстени за останалите дюзи) в почивните дни.

След интервенцията, двигателят заработи като бензинов :bowdown

Момчето не чете форума и не кара VW, но това не му пречи да ремонтира народните коли (и не само тях), успешно и, най-важното, изгодно :th_up

Господ здраве да дава на такива хора :bowdown

Който има нужда може да се свърже с момчето на 08девет9 две9седем 7девет7 :beer




mitko_pz
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 12 яну 2017 20:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Читав майстор в Пазарджик

Мнениеот mitko_pz » Пет 13 яну 2017 11:30


Здравей можеш ли да ми кажеш,къде горе долу се намира сервиза.Благодаряти.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 137 госта