Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
pho3nix
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 10 фев 2014 11:53
Автомобил: VW PASSAT 1.9 TDI
Двигател:

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот pho3nix » Пет 09 мар 2018 13:32


Аз съм сменял носачи на Пасат Б5 при тях, и нямам проблеми.




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот zfa159 » Съб 24 мар 2018 13:37


Във връзка със сериозна промяна на цената на охаждащия агент (фреона), който се използва в автомобилните климатични системи, влязла в сила от началото на тази година, се налага да актуализираме цените за предлаганите от нас услуги, свързани с климатичните системи, като цената се променя значително, заради което го пиша изрично в темата, както в началната страница, така и тук. Актуалните цени за този сезон, са написани в началната страница на темата и са актуализирани, според настоящата цена на фреона (грубо казано от 10лв за 100 гр, , както беше досега, цената се променя на 15лв за 100гр.) .
Въпреки промяната на цената на фреона, веднага щом трайно се затопли времето, ще предложим вече тенденциозната отстъпка от 20% за ремонт и профилактика на климатичните системи, която ще бъде активна 1 месец.
Важно е да обърна внимание и на това, че въвеждаме и цена за така наречената "Диагностика" на климатична система, което също съм описал в началото на темата. Причината да го направим е, че много хора ни използват за установяване на причината да не работи системата им добре или изобщо, след което сами ремонтират системата си, не я ремонтират изобщо или използват други колеги за извършване на ремонта, в резултат на което ние само си губим времето (понякога с часове), да установяваме неизправности. Цената за диагностиката, се приспада от ремонта на системата, ако се ремонтира при нас, защото за да извършим ремонта, така или иначе трябва първо да установим неизправностите. Дефакто ако ние си ремонтираме системата, диагностиката си остава един вид безплатна, както беше и досега.
Въвеждаме и така наречената "експресна" услуга за ремонт на климатична система - както съм описал по-подробно в началото на темата, това е двойно по-скъпа услуга (за труда, без надценка на частите), чиято цел е, ако някой желае да си ремонтира системата експресно, да може да си заплати и да бъде направено. Досега не сме се съгласявали на подобни предложения, защото трябва да го предложим или за всички, или за никого, а всяка година имаме доста такива предложения, заради което го създаваме като услуга. Сега вече всеки има право на избор, като ние умишлено няма да предлагаме на никого да плаща повече, за да не чака - ще коментираме тази опция, само ако бъдем попитани, за да не натрапваме по-високата цена и да не излиза, че изнудваме клиентите си по някакъв начин. Срокът за експресния ремонт е в рамките на 24 часа, когато са налични нужните части или в рамките на 24 часа, след като бъдат доставени нужните части. Ако срокът за доставка е по-дълъг, няма да предлагаме услугата, защото се губи смисълът и и няма да има нищо "експресно" в нея. Услугата се отнася само за ремонт на климатични системи и не се предлага като опция за останалите видове ремонти, с които се занимаваме.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот zfa159 » Чет 12 апр 2018 22:19


Да го напиша и тук :

По случай трайното затопляне на времето, имаме удоволствието и тази година да обявим своята пролетна промоция за ремонт и профилактика на климатични системи, която организираме всяка пролет през последните няколко години. Тя се състои в 20% отстъпка от цената на зареждането или профилактиката на климатичната система, както и 20% отстъпка от цената за труд, при извършване на ремонт на климатична система. Промоцията ще бъде валидна от 17.04.2018г. (вторник), до 19.05.2018г. (събота) включително. Промоцията ще бъде валидна за всички, които вече са си запазили час за съответните услуги, както и за всички други, които си запазят час, до въпросната дата.

Имайте предвид, че графикът ни много бързо се запълва и свободните ни часове са за около седмица-две напред в момента, а ако само събота Ви е удобно, часовете за събота се запълват най-бързо и е хубаво да звъннете възможно най-рано.
Също така имайте предвид, че аз (Стефан) ще бъда отпуска от 24.04.2018г. вкл. до 01.05.2018г. вкл. и телефонът ми няма да бъде активен (0895 42 81 61), заради което през този период, е най-добре да се обръщате към колегата ми Милен, на неговия номер - 0896 799 135.

:beer


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16280
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Pichaga » Сря 25 апр 2018 20:34


И днес доволен
Милен знае какво прави, обяснява и всичко е точно
Благодаря
(ежегодната профилактика на климатика)


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот buller » Чет 02 авг 2018 9:41


Отново много доволен от тези двама младежи :cool
Коректни, възпитани и подхождащи с търпение :beer


Потребителски аватар
Ingolstatd
Мнения: 63
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:30
Автомобил: Vw Bora
Двигател: ATD
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Ingolstatd » Чет 02 авг 2018 20:31


Аз само един път съм ходил при тях. От някъде ми беше изтекъл фреона оказа се, че дехидратора има огромна дупка в следствие на това, че колата някога е имала лек челен удар.Маската, радиаторите, перките и т.н. не са били сглобени както трябва и един болт, който е в близост до дехидритатора се е бил допрял в него и е направил дупка. Още с отварянето на капака Стефан каза, че маската не е сглобена като хората, маркуча, който отива към термостата опираше в перките. След като си взех колата имах перфектно наредена маска и работещ климатик. Направи ми впечатление доброто отношение и начина, по който разговарят с теб.


petiop
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:12
Автомобил: Пасат
Двигател: AVF 2003г
Местоположение: софия

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот petiop » Чет 09 авг 2018 10:19


Благодаря на Стефан и Милен както винаги точни и коректни. :beer :th_up


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Matematiks » Пон 13 авг 2018 15:55


Колеги, момчетата още ли са си на старият адрес, защото знаех, че трябва да се местят другаде?
Благодаря предварително !


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 13 авг 2018 16:07


Там са.


nikolay_v
Мнения: 259
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот nikolay_v » Пон 13 авг 2018 19:05


За пръв път през живота си да видя майстор да ти издаде бележка в която е описано кое колко струва-труд,части.
И да ме гонят да ми върнат ресто
Два пъти ходя,но няма да е за последно


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 13 авг 2018 20:00


И по-зле стана.
202лв,по бележка.
Дай двеста и карай.
Успях с довода,Чиста сметка,добри приятели.


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот kaiser666 » Нед 02 сеп 2018 9:29


Здрасти, колко ще ми излезе зареждането на климатик, на мазда Демио 2001-ва година 1.5 75 коня. Колата беше чукната леко отпред а радиатора е директно зад бронята и си замина. Смених го, вакуумирах системата и за сега течове няма. До преди удара климатика си работеше.


Потребителски аватар
PetarYanev
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 09 сеп 2018 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AVF

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот PetarYanev » Нед 04 ное 2018 16:45


Здравейте! Искам да попитам, колко ще ми излезе да се погледне на VAG Com Passat B5.5 1.9TDI AVF?


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот zfa159 » Сря 14 ное 2018 0:05


Здравейте :)
Напоследък нямам време да стигна до форума, тъй като имаме куп задачи, свързани с работата ни, както и с изграждането на новия ни сервиз :) .
По ред на въпросите :
- още сме си на старото място, тъй като още не сме напълно готови с новата ни сграда. Когато дойде време да се местим, ще се погрижим да бъде съобщено по подходящ начин, както и известно време ще предупреждаваме по телефона, че сме на нов адрес. Очакваме да можем да ви посрещаме на новия ни адрес до няколко месеца, но всичко зависи от много фактори. За любопитните искам да споделя, че новият ни сервиз ще бъде съвсем различен - строим многофункционална сграда с възможност за по-голям поток от автомобили и ще се постараем да бъде оборудвана възможно най-модерно и удобно, както за нас, така и за вас. Сервизът ще се намира в землището на село Горни Лозен, в една развиваща се промишлена зона до главния път за селото. Когато сме готови, ще публикуваме точен адрес, карта и всичко необходимо. Обмисляме и удобна транспортна схема, предвид бъдещата ни локация, но това ще бъде допълнително уточнено, когато стигнем до там :) .
- по въпроса за цената за зареждането с фреон и т.н. - цената е специфична, като зависи от количеството фреон, което системата побира. С цел да можете да го сметнете сами, може да потърсите информация за съответната кола (табелка на нея с количеството фреон или каталожни данни), при което смятата цената, според актуалната към момента - 15лв за 100гр. фреон. Примерно ако системата събира 700гр. , цената би била 7*15 = 105лв . В тази цена, както сме описали в началото на темата, влиза цената за фреона, маслото, UV оцветител за течове, тест на системата с азот под налягане и зареждането на системата. Ако се съмняваме в херметичността на системата, добавяме и препоръка за преглед на системата след месец използване или поне 1000км пробег, с цел да видим за появил се оцветител от пропуск, което също е безплатно т.е. влиза в тази цена. Конкрето за колата, за която става дума - 650гр. система = 97лв и 50ст. Обикновено закръгляме към по-нормална сума, така че 95лв.
- за VAG-Com или още наричан VCDS - при нас това е безплатно, тъй като не отнема много време и усилия. Необходимо е само да направим някаква предварителна уговорка, за да имаме време да погледнем, без да се налага да чакате много време.
Да добавя и още нещо - тъй като рядко успявам да стигна до форума, най-добре е при въпроси, да звънкате на посочените телефони, тъй като комуникацията с лични съобщения или тук, в темата, е доста бавна, защото имаме много задачи. Дори в момента имам 40 и няколко лични съобщения, които за съжаление няма да имам възможност да погледна... Дори на пръв поглед за глупав и не спешен въпрос, не е проблем да звъннете и да попитате, тъй като ако го направите с лично съобщение, може да отговорим след много дълго време, когато информацията вече няма да ви е нужна...
Извинявам се за забавените отговори и затруднената комуникация с нас в момента.


danakoplatec
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 02 ное 2005 12:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот danakoplatec » Сря 14 ное 2018 19:51


Искам да ви пожелая успех от сърце при отваряне на новият сервиз.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: goppa и 11 госта