Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Maximilian_M3
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 19 юли 2012 17:05
Автомобил: BMW E46 coupe facelift
Двигател: 320Cd
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Maximilian_M3 » Пон 28 авг 2017 17:14


Изключително доволен съм от въпросния сервиз ! Никъде не съм срещал такова коректно отношение.Основната причина поради която посещавам само този сервиз за BMW-то ми,е че ремонтите които се правят по моята кола,се правят изключително качествено и нищо не се претупва,точно такова отношение винаги съм искал да получавам към автомобила си и го намерих в лицето на този сервиз ! Много благодаря на Милен и Стефан за всичко което са правили по колата ми и за вниманието което са ми отделяли !!!!!!




Потребителски аватар
Mephistofel
Мнения: 597
Регистриран на: Нед 03 юни 2007 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Mephistofel » Вто 29 авг 2017 9:36


Страхотни са момчетата, да са живи и здрави! Поздрави от досадния Тони с многото въпроси и ще се видим скоро за смяна на свещи. ;)


Потребителски аватар
wargod
Мнения: 140
Регистриран на: Съб 12 яну 2013 16:29
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1600 AKL - 2000
Местоположение: Бургас <-> София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот wargod » Нед 01 окт 2017 8:30


Благодарности на Стефан за смяната на фланеца за охладителната течност отстрани на блока. Дано проблемът да е отстранен вече, че ми писна да вдигам капака преди всяко тръгване нанякъде :D

П.П: Първият сервиз, който издава документ за свършената работа!


valter1968
Мнения: 146
Регистриран на: Чет 02 апр 2009 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот valter1968 » Нед 12 ное 2017 19:48


Отново безупречна и отлична работа от Стефчо.Смяна на масло филтри свещи течност на хидравликата водна помпа термостат и антифриз и Пасата е готов за зимата.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот silent » Чет 28 дек 2017 21:25


Аз съм ходил при Стефчо два пъти...за климатик и честно казано трудно се вписва човек при тях ако не е с връзки както и в останалите два "форумни" сервиза...в интерес на истината е свястно момчето поне все още не се е качил на звездолета ...да не споменавам имена...но при последното ходене за смяна на лагер на шайбата за климатика според мен малко не и се занимаваше и дет се викамепопретупаха та се наложи аз да залягам 2 дена по късно за да сменявам обтягащата рока на ремъка на климатика заради разбит лагер...та момчета супер сте но доглеждайте нещата щях да си платя и за смяна на ролката ако бяхте видяли и предложили да се смени....съвсем добронамерено го казвам... успех през новата година...


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот zfa159 » Пет 29 дек 2017 12:37


Привет и весели празници на всички най-напред!
Ще се опитам да обясня защо така се получава с няколко думи. Причината не е в това, че не ни се занимава, защото за нас е финансово изгодно да видим всичко, което е за смяна, а в точното изпълнение на графика, който следваме (поради липса на време и опит да създадем точна организация). Много хора си записват час за конкретно нещо и очакват ние в процеса на работа да видим и други неща, които предполагат, че ще видим или че ще огледаме :) . В случая обаче ако колата е била записана само за смяна на лагера на шайбата на компресора, без оглед на другите ролки и агрегати, свързани с този ремък, колата се вкарва, ремъка се освобождава, компресора се сваля, ремонтира се и се сглобява обратно, без да се оглеждат други неща, не свързани с климатичния компресор. Да, не би отнело кой знае колко време да се проверят и другите ролки и т.н., но обикновено хората идват с конкретно оплакване или конкретно изискване - да се смени еди какво си и ние това и правим, без да се разсейваме с допълнителни неща. Ако в графикът пише да се проверят и другите ролки, да се провери изкл. шайба на алтернатора (за кола с такава, разбира се), ще бъде свършено и това, но ако не пише и не забележим случайно, извършваме ремонта, според предварителната уговорка - сменяме лагера на шайбата на компресора и до там. Бих приел за претупване на ремонта, ако не е направено нещо по самия ремонт, както трябва и се е наложило да се дооправя или ако сме имали уговорка да се проверят и другите ролки, а ние не сме го направили или пък ако сме казали, че всичко друго е ок, а то не е било. Много хора са питали дали сме видяли нещо друго и не рядко са получавали конкретен отговор - не сме гледали :) . Причината е, че не са поискали от нас да видим или пък да направим общ преглед на колата и кое до къде е, както се казва, а са разчитали, че така и така ще се вдига примерно за масло и ф-ри и ние от добра воля ще видим и дискове с накладки и окачването и т.н. - ами не, ако не сме се разбрали за това, изобщо няма да обърнем внимание.
За да не се случва така за в бъдеще, предвид че работим по стриктен график с точно определени задачи за всеки ден и всяка кола, просто казвайте всичко, което искате да направим. Примерно като се записва колата за смяна на еди какво си, добавяйте "погледнете дали има нещо друго за смяна там около еди какво-то си" или пък "погледнете като цяло как са нещата" и т.н. :) . Тогава вече ще видим какво става и ще напишем нобходимите препоръки или ще кажем, че нещо е зле и трябва да се смени по спешност. Иначе обаче, ако разчитате някой да го види, обикновено няма да се случи :) .
По въпроса за влизането на кола с връзки при нас, също да уточня - това също не става, освен ако не решим да останем извън работното ни време, за да направим колата по извънредни причини, поради един факт - когато графикът е пълен за 2 седмици напред и подемниците са заети с някакви планови ремонти, дори да имаме желание да направим някоя кола преоритетно, няма как да бъде вкарана "между другите" , защото няма кой да работи по нея, както и няма свободна площ за това. Единствения начин, по който се е случвало това, е в извънработно време - вечер, след като приключим с колите по график, в неделя, в понеделник и т.н. , когато се занимаваме и с личните си автомобили понякога. През останалото време си има график и се работи по него - познат, приятел, непознат - няма значение - няма ли го в графика и няма ли свободно време или място - не става :) .
Пожелавам весело посрещане на новата 2018-та година на всички и нека бъде по-добра и успешна от отиващата си 2017-та година!


Потребителски аватар
darknessevil
Мнения: 215
Регистриран на: Нед 13 май 2007 10:13
Автомобил: Passat B6 DSG 2009
Двигател: CBBB 170hp
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот darknessevil » Пет 29 дек 2017 15:02


Подкрепям мнението на Стефан - редовен клиент съм (до колкото ми се налага да посещавам сервиза) и аз съм получавал отговор "не сме гледали". Нито съм се оплаквал, нито съм настоявал за оглед на момента - каквото съм поискал при записване на час, било е направено. Всичките ми ремонти се извършват при тях и не възнамерявам да променям това ... поне докато не спрат да ми приемат "автопарка" ( :mhihi ). За целта съм си изградил дадена методика на работа със сервиза и най-вече слушам какво ми се говори отсреща, а не се "изсипвам" просто ей така.

При Стефан и Милен оставям колата си и когато я взема - въртя ключа и знам, че ще карам без грижи. Така са ме научили, че дори не очаквах и не предполагах, че в друг сервиз ще пропуснат да сипят спирачна течност при смяна на съединител - това на друг автомобил - Форд, който те не поддържат. При тях всичко се случва като песен - продължавайте все така. :th_up


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Iavor » Пет 29 дек 2017 18:12


silent написа:Аз съм ходил при Стефчо два пъти...за климатик и честно казано трудно се вписва човек при тях ако не е с връзки както и в останалите два "форумни" сервиза...в интерес на истината е свястно момчето поне все още не се е качил на звездолета ...да не споменавам имена...но при последното ходене за смяна на лагер на шайбата за климатика според мен малко не и се занимаваше и дет се викамепопретупаха та се наложи аз да залягам 2 дена по късно за да сменявам обтягащата рока на ремъка на климатика заради разбит лагер...та момчета супер сте но доглеждайте нещата щях да си платя и за смяна на ролката ако бяхте видяли и предложили да се смени....съвсем добронамерено го казвам... успех през новата година...

Аз съм от тези - "с връзките" :mhihi . Веднъж, дори, успяха да ме вземат половин час, след обаждането ми (за смяна на масло и филтри). Благодаря на тъпанара, който си беше записал час при тях, и не си беше направил труда да предупреди, че няма да дойде. Така става влизането с връзки :twisted .
Когато ги помоля за преглед на определени участъци или агрегати, винаги ми обясняват така, че дори и аз да разбера :11 . И записват забелязаните констатации, както и препоръки за необходимите действия по поддръжка, в сервизния протокол.
Стефане и Милене, пожелавам ви повече, уважаващи труда ви, клиенти през следващите години! Не се отказвайте от това, което правите, защото го правите отлично! :bowdown


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот silent » Съб 30 дек 2017 14:46


Честно казано не мислех да пиша каквото и да е но веднага наскачаха лизачите да вземат отношение по въпроси които не ги касаят...да момчета сигурен съм че следващия път Стефчо и Милен ще бъдат по-благоразположени към вас а сега къш по въпросите които обсъждам със Стефан...За мен като човек който работи във официален сервиз на стоителна техника е недопустимо да сваля алтернатор за ремонт и да не прегледам ремъка...също така е недопустимо да сваля ремък който и да е той независимо за какъв ремонт и да не проверя ремъка и обтягащата ролка...в случая не става въпрос за алтернатор,виско, хидравлична помпа а за обтягаща ролка на климатик която е на 5 сантиметра от шайбата на климатика...както и да е ...опитах се да бъда полезен с градивна критика....относно графика не съм наясно какъв е вашият доколко е уплътнен и вероятно има логика в това което казваш но от друга страна ако някой дойде за смяна на накладки а има счупен диск така ли ще го пуснете да си ходи в името на точния график....


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2206
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Каспър » Съб 30 дек 2017 16:28


Добре, че работиш с машини, не с клиенти, че с този тон фирмата в която работиш щеше да фалира :no
Като искаш да обсъждаш нещо лично със Стефан можеш да го направиш на ЛС, щом си предпочел темата логично е да очакваш коментари за и против. Нередно обаче ми се струва да наричаш колегите подкрепящи сервиза "лизачи". Логично мненията против твоята "градивна критика" да не ти допадат, но с обидите вече слизаш на друго ниво. "Къш" вероятно би проработило при домашните любимци, ако си отглеждаш такива, но тук едва ли.
Нас не ни вълнува как работиш ти в твоята работа. Ясно ти се обясни как процедира този сервиз и съответно ти оставяйки си колата там се съгласяваш с начинът им на работа, ако ли не - сервизи бол. Твоят начин и график на работа са едни, при тях са други. Стефан обясни, че при желание на клиента всичко се проверява.
Аз обслужвам колата си в друг сервиз защото е френска и винаги когато сменям нещо обяснявам какво още искам да се провери за да няма недоразумения. Това че ти си пропуснал да отбележиш желанието си само защото си мислел че някой е длъжен да го провери (или защото ти така работиш), си е само твой проблем, но не и градивна критика.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот silent » Съб 30 дек 2017 17:56


Още един се появи...който дава мнение колкото да се запише....радвам се че момчетата имат клиенти ....и дай боже да им се множат ...споменах нещо което според мен не е съвсем наред и не мисля че уважаващ сервиз трябва да работи така и споменах че това го казвам съвсем добронамерено ..а те как ще работят си е тяхна работа и въобще нямам намерение да оправям света и да карам някой да става по-добър и по-умен или да се съобразява с моето мнение ...но веднага се появиха матросовците....е лизачите ме дразнят и си го казвам ...всеки иска да си получи някаква индулгенция....да се пререди ...селяния...


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Dagestan » Съб 30 дек 2017 18:10


А ти кой беше, че да определяш какво значи "уважаващ сервиз"?

а те как ще работят си е тяхна работа и въобще нямам намерение да оправям света и да карам някой да става по-добър и по-умен или да се съобразява с моето мнение

Добре, вече ти се разясни как те работят, но все още подскачаш като ощипана мома. Противоречиш си доста.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2206
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Каспър » Съб 30 дек 2017 18:51


silent написа:Още един се появи...който дава мнение колкото да се запише....радвам се че момчетата имат клиенти ....и дай боже да им се множат ...споменах нещо което според мен не е съвсем наред и не мисля че уважаващ сервиз трябва да работи така и споменах че това го казвам съвсем добронамерено ..а те как ще работят си е тяхна работа и въобще нямам намерение да оправям света и да карам някой да става по-добър и по-умен или да се съобразява с моето мнение ...но веднага се появиха матросовците....е лизачите ме дразнят и си го казвам ...всеки иска да си получи някаква индулгенция....да се пререди ...селяния...

Пишеш без да четеш и да мислиш. Написах че си обслужвам колата в друг сервиз! За какво ми е да се предреждам или да получавам някакво по-специално отношение в този ? Говориш за селяния, а наричаш хора които не познаваш "матросовци" и "лизачи" :rolleyes Тонът ти много се доближава до това което изниква в главата ми когато се заговори за селяния :wink Обикновено индивидите със селски манталитет споделят на всеослушание какво ги дразни и обиждат без някой да ги е обидил.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2182
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот w_smith » Съб 30 дек 2017 20:16


А ти Тих обади ли се на Стефан да се оплачеш по телефона или бързаш да изкараш плюнкоструйката?


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Iavor » Съб 30 дек 2017 21:01


:11

Последна промяна от Iavor на Съб 30 дек 2017 22:42, променено общо 2 пъти.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта