Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
svetlik
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 07 ное 2012 11:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот svetlik » Сря 14 ное 2018 23:19


Жалко, лично за мен новата дестинация е изключително неудобна.
Много добре ви разбирам момчета, след като може и има възможност да се развие сервиза - желая ви искрено успех на новото място.
Тук в София има-няма 2-3 сервиза, на които мога да имам доверие и се оказва, че почти всички вече са извън пределите на града. За да направя някакъв ремонт трябва да изгубя почти целия си ден - оставяйки колата в сервиза се връщам на работа с "някакъв" транспорт, след няколко часа се връщам до сервиза пак с обиколни селски автобуси и така... важното е че поне има смисъл, когато ремонта е ясен. Ама когато се налага няколко пъти да се ходи до сервиза... просто мисия невъзможна.
Както и да е, това са си проблемите на клиента. Аз ви желая спорна работа! Винаги съм бил доволен от Елбатрон!




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 15 ное 2018 7:53


Няма как колега, наемите на помещения за авто сервиз вътре в околовръстното започват от 3 хил лв на месец мисля. Всичко дето няма читаво помещение се изнася извън околовръстното, по евтино е.


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот valka » Пет 16 ное 2018 18:44


Аз пък НЕ съм особено доволен от сервиза. Изпадна ми шанс да намеря кола като моята за морга, но с читав климатик (понеже моята беше без климатик). Човекът, който ми го монтира ме посъветва да заредя от новия фреон и да ми сменят О-пръстените точно в Елбатрон Сервиз. Аз така или иначе още отпреди си бях решил в Елбатрон да отида, заради положителните коментари.

Какво се случи обаче...Паркирах си колата пред близкия блок един час по-рано, за да може да поизстине. В началото на работното им време я оставих. Обадиха ми се, че е готова малко преди да затворят. Тръгвам аз доволен, че имам работещ климатик. Като покарах малко, все пак пуснах да проверя парното, а него определено го нямаше. Покарах още малко гледам стрелката вече е на 90 градуса - няма парно. След още малко стрелката отиде на 100 градуса, след което моментално отбих. Вдигам капака и какво да видя...Великият сервиз не ми е сипал антифриза обратно в казанчето. Звъня им побеснял - ами забравили антифриза, да се върна. Още 3-4 пъти ми се налагаше да спирам, за да не прегрея колата по толкова малоумен начин. В крайна сметка си викам сигурно са имали много работа ала-бала...

След месец-два забелязах теч на антифриз по кората ми под двигателя. Но вече беше януари. Теча беше малък и не исках да мъча, който и да е майстор в студеното време. Но теча леко се позасили, пък дойде и април месец. Записах си час отново в Елбатрон за след една седмица. Записаха ме пръв. Пак отидох малко по-рано. И гледам часът ми още не е дошъл, те започнаха да вкарват коли вътре. Други ги налазиха като мухи на мед отвън. Естествено и аз се запътих. Казах им, че съм за теча на антифриз, който предполагам беше или от радиaтора, или от връзките по маркучите. Нямаше и 5 минути, предния капак ми беше затворен. Теча ми бил от радиатора. Ама трябвало по техни думи нещо да се пили, па трябвало да се разглабя. И като видях колко коли имаше пред сервиза, реших да не им вдигам скандал, че съм си записал час от преди една седмица.

Същия ден като влязох във форума разбрах, че това е последния ден от промоцията им с пълнене на фреон. От фиаското им с антифриза съм Тома Неверни. И на две места прочетох как радиатора ITN (само той беше наличен при монтажа на климатика, Hella-та е с поръчка няколко дни) не издържа монтажа и се чупи точно там, където ми течеше. Питах и едни познати майстори има ли такова пилене, че и те са сменяли водни радиатори на сума ти коли. Ами казаха ми, че няма такова нещо.

А Елбатрон може да са добър сервиз за Пешо с Гоуфо, Иван с Джетата, Страхил с Полото...Страничен човек като мен явно им е ей така между другото. И хидравличната рейка ми тече. Мислех си пак там да карам колата за смяна със заводски рециклаж. Ама знам ли дали ще ми завият всички гайки, докато оправят колата на някой с повече връзки...Та да се пречукам като куче на някой завой тоя път...


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот zfa159 » Вто 20 ное 2018 12:36


Ще започна с негативното мнение на колегата, тъй като то е най-важно.
Искам да кажа, че никой и никога не ни е между другото , но не искам да споря, жалко, че колегата се е почувствал така. Който ни е клиент от дълго време, добре знае, че дали е с Голф 2 или с Q7, отношението ни е еднакво и всичко се случва според предварителната ни уговорка. Винаги се обръща внимание на всеки, който има проблем. С радиатори ITN избягваме да работим точно поради тези причини - често създават проблеми, както и повечето евтини. Пиленето се отнася до щуцерите на радиатора, когато имат ръбове от отливката (характерно за евтините), колегата най-вероятно това е имал предвид с въпросното пилене, за което е споменал. Ето снимка на един щуцер с ръбове от отливката по щуцера, за да не съм голословен :

Изображение

При такъв щуцер, маркуча се повдига от ръба и винаги тече. Пробема се решава с почистване на ръба с изпилването му.
Когато се налага да се свали радиатора, за да се оправи теч от щуцерите или от самия радиатор, е логично, че няма как да се случи в същия ден, особено когато колата не се знае откъде точно тече ( коментирали сме, че е или от радиатора или от някоя връзка или от някой от маркучите) и сме се разбрали да погледнем какво се случва. След като е установено, че има проблем с радиатора, трябва да се разглоби, за да се видят щуцерите му и ако с тях няма проблем, да се смени радиатора с друг. Това няма как да се случи веднага, поради две прични - първо няма друг радиатор и отново ще се повтори същата ситуация като при монтажа на климатичната система - няма читав радиатор, защото е на поръчка няколко дни, а евтиния вече видяхме колко кара - месец, два. Другата причина е, че това е свързано с доста разглобяване, източване на фреона и т.н. Такова време никой от нас не е предвидил, защото не знаем какво тече - радиатора ли, скоба ли, маркуч ли. Така или иначе след като сме установили, че тече радиатора, предвид, че няма друг радиатор за момента, нищо не правим, дори да хвърлим всичко и да разглобим колата веднага... Вместо да разглобим колата и да седи да чака няколко дни читав радиатор, много по-логично е да и затворим капака и нещата да останат така, докато пристигне хубав радиатор и предвидим нужното време за процедурите по смяната му. Отделен е въпросът, че този радиатор не е купен или монтиран от нас първоначално, а ние сме разкачали само връзките към него, за да свършим нашата работа. В последствие сме проверили, че връзките са наред и колегата е казал какво трябва да стане - да се демонтира радиатора, да се видят щуцерите му, да се изпилят ако има проблем с ръбове по тях и ако не, да се смени радиатора с нов. Оттам нататък рекламацията за проблем с радиатора, следва да се отнесе към магазина, от който е закупен.
По въпроса за антифриза, колегата каза, че в последствие е долял не повече от 1.5Л антифриз, което се е получило , защото колата явно не се е обезвъздушила добре първоначално, на което той не е обърнал внимание. Тук грешката си е наша и най-вероятно колегата се е извинил още тогава за случилото се. За тази част от ситуацията, няма, а и не е редно да кажа, каквото и да е друго, тъй като си е наша вината.
По въпроса за промоцията за климатичните системи - от значение е деня, в който ще се запишете, а не деня, в който ще заредим чисто физически колата. Т.е. дори да остават два дни или два часа, когато разберете за промоцията, ако се запишете до края и, използвате отстъпката от цената за зареждането, без значение дали ще заредим колата след 2 часа или след 2 седмици - записва си се в графика, че е записана по време на промоцията и си ползва отстъпката. Промоцията ни всяка година е по едно и също време и не би трябвало нейното начало и край, все още да изненадва някого, тъй като тя, от поне 5 години, е по едно и също време.
Така или иначе спорът на този етап е безсмислен, така че само можем да се извиним и да се постараем да не се повтаря същата ситуация с липсващия антифриз...

По въпроса за новата ни локация - уви, така е. Спрямо настоящия ни адрес, е доста по-далеч, но ние идваме от Младост всеки ден (2 коли по 30км в двете посоки) и за нас беше важно при избора ни на локация, да се съобразим с нашето време и транспортни разходи, тъй като за нас това е ежеднвен разход. След като взехме решение да не сме вече под наем и да инвестираме в собствен парцел и сграда, идеята беше да е в близост до домовете ни, за да намалим времето и средствата за транспорт от и до работното ни място, като в същото време се събразихме и с това, че не навсякъде може да се построи подобно помещение с такава функция и подобни размери. Все пак се надяваме, когато разширят околовръстното шосе, до нас да може да се стига много по-бързо и от по-отдалечените точки на града :) .


Потребителски аватар
Maximilian_M3
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 19 юли 2012 17:05
Автомобил: BMW E46 coupe facelift
Двигател: 320Cd
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Maximilian_M3 » Чет 03 яну 2019 4:53


Здравейте колеги и честита нова година ! Искам отново да изкажа мнението си за сервиза.Имах огромния късмет да срещна в интернет пространството тези хора и съм много благодарен за това.От 8 години съм горд собственик на BMW E46 facelift coupe 2004`.Преди да отида при момчетата за първи път се чудех дали ще ме приемат изобщо понеже знаех,че специализират основно VW/Audi..Първия ми допир с момчетата обаче беше с тогавашната ми втора кола,а именно VW GOLF 5. 2009`1.6 Бензин.За първи път срещнах сервиз където диагностиката беше безплатна.. :eek Последваха доста диагностики докато намеря проблема по колата защото влизаше в авариен режим и харчеше масло..През този период от време опознах момчетата донякъде,убедих се в тяхното коректно отношение и от тогава който и да ме пита за сервиз го пращам директно там без да имам колебания за препоръката си ! След като продадох голфа продължих да си обслужвам BMW-то там.Преди този сервиз никога и никъде не съм си оставял колата без надзор с изключениe на бояджийте просто защото там нямаше друг вариянт.. Първите пъти в които обслужвах колата наблюдавах отстрани какво и как се извършва и просто тогава разбрах,че тези хора са различни..различно е тяхното отношение,в очите им просто видях това което търсех след което просто нямах колебания да оставям колата си там без мое присъствие,нещо което толкова силно се дърпах да правя преди това по обясними причини...Никъде и никога не съм виждал друг майстор да извършва ремонти така както го правят тези момчета,качествено и съвестнo.Никога няма да забравя когато обслужих BMW-то за първи път при тях и Милен не знаеше как точно се разглобяват дадени елементи за да се стигне до някой филтър просто защото те основно се занимават с VAG автомoбили и аз знаех това много добре преди да закарам BMW-то там... такова внимателно отношение по разглобяване,бавно и внимателно се отделяше внимание на всеки един елемент по разглобяването и тогава гледайки всичко това просто останах шокиран,че има такива хора които толкова внимателно да пипат при положение,че не са пипали точно такава кола преди :eek Преди празниците смених свещи и релето за подгрева,като ги бях закупил предварително...но не знаех,че трябва да се закупят и гарнитури понеже се налага сваляне на колектора за да се стигне до свещите,при което получих обаждане от Стефан и той ми сподели тази информация,това ако беше друг сервиз изобщо никой нямаше да те мисли дали си взел или не си взел тези гарнитури и дали изобщо знаеш,че трябва да се сменят за безпроблемна експлоатация вбъдеще...изобщо никой нямаше да влезе в нета да си губи времето и да търси информация аджеба на тва БМВ кое как къде и защо и дали...Излишно е да казвам,че на следващия ден тези гарнитури бяха поръчани вместо мен и дойдоха директно в сервиза,без аз да ходя и да търся по магазините...Тези момчета имат златни ръце и Стефан и Милен,искам да ви благодаря от сърце за всичко което сте направили по автомобила ми,искам да знаете,че го оценявам и се радвам,че ви има ! Аз живея в Надежда и чесно да ви кажа колеги бих ходил не само до новия обект,но бих изминал и стотици километри ако е нужно само и само да отида точно там и никъде другаде ! Бъдете здрави и успешни момчета,вие го заслужавате.

С уважение,от един доволен клиент..


megagolf
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 07 дек 2009 19:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот megagolf » Вто 29 яну 2019 13:26


Тези пичове по телефона ми оправиха проблема. Бях на зор преди нова година - намах парно, а нямаха часове.
Много доволен, вече имам парно в пасата.
Препоръчвам ви, на когото му се налага! Успех.


Bananaman
Мнения: 34
Регистриран на: Сря 12 дек 2007 19:09
Автомобил: Golf 3 GTI 16v
Двигател: ABF 1996
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Bananaman » Вто 26 мар 2019 16:00


Здравейте колеги! Нека и аз да изкажа моета благодарност и уважение към момчетата. Благодарение на форума съм техен клиент, :love.vwclub , сигурно за годините вече 10на пъти съм бил при тях - винаги са били точни и помагат, дали е голям ремонт или ги занимавам с глупостите си. Доста и приятели съм им "предал", дай Боже повече хора като тях има в нашата изстрадала родина! Поздрави от лилавият АБФ :th_up :flag_bulgaria :mhihi :c020 :drunk


Потребителски аватар
BGdaredevil
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 19 дек 2015 14:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот BGdaredevil » Сря 17 апр 2019 14:58


Здравейте Колеги.
И аз искам да се присъединя към армията доволни клиенти на сервиз Elbatron!
До сега съм ползвал услугите им 3-4 пъти, като всеки път се радвах на изключително внимание и персонално отношение - разбира се винаги със записан час.
Случи се така, че колата спря да зарежда (Б5.5 Пасат) а в София нямам условията да работя по нея, а пък ми трябва кола... Реших, ей така на майтап, да ида при тях и да ги помоля да ми помогнат или поне разяснят как да извадя алтернатора - за мое учудване те предложиха да ми го извадят буквално веднага и отгоре на всичко се наложи колата да пренощува при тях. На другия ден, след като оправих алтернатора, отидох при тях и те го монтираха почти веднага. :eek
:bowdown Евала момчета, явно все още има хора в нашата мила родина, които са готови безкористно да помогнат на абсолютно непознат, а да намериш такъв човек в автосервиз си е направо като 6-ца от тотото! :bowdown

Последна промяна от BGdaredevil на Чет 18 апр 2019 16:15, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот vaskoto1 » Сря 17 апр 2019 19:55


чудесно е, че си доволен. чудесно е, че момчетата са имали време и желание и е още по чудесно, че са направили такъв жест към теб. само че тук има и нещо, което не е толкова чудесно и го казвам от собствен опит... мъничка уловчица...
когато се получи такава похвала, от сорта на: взеха ми малко пари/не ми взеха пари, оправиха ми колата по телефона, съдействаха ми на добра воля и всякакви производни на "добър" (не на "глупав"!!!) това се възприема от страшно много хора, като нещо, което се прави за всички! и се започва едно звънене, едни препирни, едни искания и изисквания... щото така са прочели във форума! и те искат без пари/по телефона/за малко пари и т.н.
не казвам нищо-просто имайте го предвид.
става доста неприятно после...


Потребителски аватар
Shakez
Мнения: 159
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 11:05
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBAB
Местоположение: Sofia

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Shakez » Чет 25 апр 2019 12:18


Аз бих говорил от личен опит, като срещите ми със Стефан и Милен са горе-долу по това време от 9 години насам. Както можете да се досетите, посещавам ги във връзка с профилактика на климатичната инсталация на автомобила. Веднъж се наложи и ремонтни дейности, които отново бяха свързани с климатичната инсталация. Смело мога да заявя, че хората са принципни, приветливи, отзивчиви и търпеливи. Първата ми среща, след като се бях сдобил с Passat b5.5, беше по-дълготрайна, като през цялото време получих много отговори на въпроси свързани с автомобила. Нещо, което не се вижда при повечето майстори.
Както при тях, така и при други форумни майстори, не съм се надявал да мина по-тънко/безплатно/, или на някакви преференциални условия. Това как го интерпретират хората си е техен личен проблем, но да, после създава неприятни емоции у хората, които се грижат за автомобилите ни. Между другото никъде в мнението на BGdaredevil не видях да е писал, че процедурата е била безплатна.
Не на последно място държа да спомена, че продължавам да съм клиент на сервиза.


barter
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 15 авг 2011 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: u doma

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот barter » Пон 27 май 2019 8:34


Здравейте, сервиза все още на старото място ли е?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Pichaga » Пон 27 май 2019 17:12


отговарям вместо Стефан
да, все още е там


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот zfa159 » Вто 28 май 2019 17:18


Pichaga написа:отговарям вместо Стефан
да, все още е там

Благодаря за което, тъй като съм доста зле със свободното време и рядко имам възможност да сигна до форума в последно време...
Иначе аз съм си го написал и в началото на темата, за да се опитам да избегна този въпрос :Mr Green Fun :
1. Адресът ни към момента - още сме си на стария адрес, който е добре познат на всички и е описан по-надолу в темата. Работим усилено по новия сервиз, но още не е готов и преместването ни все още не е възможно. Когато това се случи, ще бъде отразено в темата, както и всички ще бъдат предупреждавани по телефона, в случай, че не са видяли или разбрали, но засега сме си на старото място.

:beer


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Dpop » Сря 29 май 2019 11:04


Това са ТОЧНИТЕ ХОРА, тове е СЕРВИЗЪТ!!!
Впечатленията ми(включително и от хора които съм изпращал при тях) не са от седмица, месец или година, по-вероятно от около десетина години.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Мнениеот Pichaga » Съб 01 юни 2019 15:00


отново доволен
графикът се спазва, обяснява се и се работи-качествено на разумни цени
дано има повече такива сервизи



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта