Сервиз Elbatron-Автоклиматици и парно,VCDS,Ремонти

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отвори врати сервиз за автоклиматични и охл. системи и парно

Мнениеот zfa159 » Пон 31 авг 2009 23:14


Днес ми попадна един Пасат В3 за ремонт на клапи и радиаторче на парно....въпросния беше с климатроник и както е характерно за модела без филтър на въздуха преди вентилатора.
Съответно повечето колеги тук поради липса на техника не могат да си дръпнат фреона и да си ремонтират клпаите като хората а свалят само частта,която е със самите клапи и отоплителния радиатор.
Да,обаче в случая,когато колата е с климатик/климатроник и няма филтър за входния въздух за тези колеги това остава скрито :
Изображение
Ето линк към по-детайлна снимка -> Цък
Това е мизерията,която с годините се е набивала в радиаторчето (изпарителя) и съответно натоварва вентилатора а веенето в купето е по-слабо отколкото трябва да е.същата тази гнус задържа влага и съответно смърди на различни гадости...тя запушва и тръбичките за отвеждане на конденза извън кожуха на парното.
Ако колата е с климатик/климатроник за да се изчисти и този радиатор е необходимо :
-да се изтегли фреона от системата.
-да се демонтира ТРВ-то (температурен-редуцирвентил),който е онази черна кутиика под меката връзка от двигателя до въздушния филтър по пътя на климатичните тръби.
-да се свали целия кожух на парното и да се отвори,както се прави и с обикновенния.
Съответно после по обратния ред се сглобява,само че трябва да се позлват нови О-пръстени за сглобката ТРВ/тръби и то устойчиви на фреон.
Т.е. намирате си някой,който да се навие да дръпне фреона и да ви го пази докато си свършите работата с клапите и т.н.,после отивате да си монтира ТРВ-то с нови гумички,да си провери системата и да я напълни отново с необходимото количество фреон.Съответно ако е коректен си заплащате само гучмичките и цената на липсващия ви преди ремонта фреон...което излиза едни 60-тина лв при повечето В3-ки (12лв са гумички и 30-40лв за фреон (това са до 400 грама липсващ)).Така получавате почистен климатичен радиатор,почистен кожух на парното,почистена тръбичка за конденза и обслужен климатик.
Процедурата не е много по-сложна а определено има ефект понеже така се удължава живота на клиамтичния радиатор (иначе гние от тези боклуци и влагата).




Потребителски аватар
Милата
Мнения: 2166
Регистриран на: Пон 19 май 2008 20:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз The_Machine - АГУ,Климатици,Диагностика,Ремонти и др.

Мнениеот Милата » Съб 05 сеп 2009 18:14


Аз също се присъединявам към фенклуба с доволните клиенти :) Специални благодарности на момчетата за доброто отношение и вниманието, което ми обърнаха :bowdown


Потребителски аватар
chiborator
Мнения: 43
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Сервиз The_Machine - АГУ,Климатици,Диагностика,Ремонти и др.

Мнениеот chiborator » Вто 15 сеп 2009 21:51


Страшни пичове са, едни големи плюсове за тях, много са точни и големи веселяци :banana


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз The_Machine - АГУ,Климатици,Диагностика,Ремонти и др.

Мнениеот vaskoto1 » Съб 19 сеп 2009 15:31


упичили са се...
оня, климатикаджията, ше се пребие като куче, защото нямал време да си оправи спирачките на колата!
ако не го нахраня публично-няма да се сети! :beat_butt2
това, че колата му се опитва да го убие не е важно... :dummy: death :012: heavy metal zork


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз The_Machine - АГУ,Климатици,Диагностика,Ремонти и др.

Мнениеот zfa159 » Съб 19 сеп 2009 16:46


vaskoto1 написа:упичили са се...
оня, климатикаджията, ше се пребие като куче, защото нямал време да си оправи спирачките на колата!
ако не го нахраня публично-няма да се сети! :beat_butt2
това, че колата му се опитва да го убие не е важно... :dummy: death :012: heavy metal zork

Ееее...че Пасат-а си спира екстра ама...има АБС,който даже е изправен и работи...това,че той се мъчи да ме убие понеже е допотопен...си е негов проблем...важното е да не успее преди да го убия аз него :lol:


Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз The_Machine - АГУ,Климатици,Диагностика,Ремонти и др.

Мнениеот dafi » Чет 15 окт 2009 19:30


И аз се присъединявам към клуба на доволните клиенти.Всичко беше точно,а момчетата са супер пичове.Да продължават се така за напред.


Потребителски аватар
ostavime
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:40
Автомобил: Мазда
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз The_Machine - АГУ,Климатици,Диагностика,Ремонти и др.

Мнениеот ostavime » Пет 16 окт 2009 9:32


Аз също като цяло съм доволен. Колегата не можа да отстрани проблема, но се отнесе с нужното уважение и накрая призна, че не може да се справи, вместо да говори глупости, опитвайки се да реши проблема. Така ми спести време, нерви и пари.
Успех.


XVisible
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз The_Machine - АГУ,Климатици,Диагностика,Ремонти и др.

Мнениеот XVisible » Съб 17 окт 2009 0:19


Супер точен пич!
Цял ден се бори с моят проблем и накрая каза, че не точно, както на него му харесва ;) А всъщност по-добре не е било никога! Става дума за ремонт по ел. стъкла на VW Golf 3.


Потребителски аватар
ivchoforever
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 3:51
Автомобил: Passat B3 1992
Двигател: 2.0 115 ADY
Местоположение: София

Re: Отвори врати сервиз за автоклиматични и охл. системи и парно

Мнениеот ivchoforever » Пет 27 ное 2009 23:00


Още един доволен клиент евала на Стефчо и колегата му днес бях при тях за оправяне на клапите на климатроника на моята Б3-ка и благодарение на тях вече си имам доста добро парно и се радвам на топлото сега :) Който има подобен проблем с клапите и с парното или климатика това е сервиза и това са хората които ще му решат проблема :applause: :banana


Петре
Мнения: 412
Регистриран на: Пет 21 дек 2007 22:01
Автомобил: Golf II
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз The_Machine - АГУ,Климатици,Диагностика,Ремонти и др.

Мнениеот Петре » Нед 13 дек 2009 2:20


Голям си Стефане.ГОЛЯМ
:beer :D


dodimitrov
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз The_Machine - АГУ,Климатици,Диагностика,Ремонти и др.

Мнениеот dodimitrov » Чет 17 дек 2009 19:58


Голямо благодаря на Иво (The_MAchine) за професионалното съдействие и старанието при смяна на моноинжекцията.
Прояви търпение и разбиране да ме придружи до човека, от когото го бях пазарил (Тошо Мамата - мама рейсинг тийм :D), на място направи монтажа с невероятна ловкост за отрицателно време. Не се чуди и не пробва кое, къде, за какво -> The_Machine! Разбира се извадих късмет, че цялата "карантия" сработи. За негова информация работи и на студен мотор.
Много съм доволен от работата му - комплименти! :bowdown
Тарифите са му абсолютно разумни за качестовото, което предлага.

Добри думи и за колегата му Стефан (zfa159), който се занимава повече с климатици и електро. Момчетата са много точни, познават из основи основните дефекти и проблеми на VW. Съветвам всеки, който е ударил на камък с комерсиалните сервизи, или не иска да го дерат, да потърси услугите на т. нар. "клубни" майстори. Няма да ви претупат и ще дълбаят до дъно за решение на проблема.

Силно БРАВО и УРА!!! :drinking:


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз The_Machine - АГУ,Климатици,Диагностика,Ремонти и др.

Мнениеот vaskoto1 » Сря 20 яну 2010 21:53


sasho_sb написа:!Даже неслуша и чалга !!! :applause: :applause: :applause:

дада, ти ше кажеш... mhihi
не си стоял достатъчно дълго в сервиза. каква компилация имат на компира-ше ти омилее... mhihi :screwy mhihi
megadeath, азисТ, metallica, някаквачалга куийн... анд со он анд со форуърд... :beat_butt2


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Сервиз The_Machine - АГУ,Климатици,Диагностика,Ремонти и др.

Мнениеот bobocamaro » Нед 31 яну 2010 17:00


Днес успях да се докопам и аз,сложна работа-не могат да си вдигнат главите от пациенти :) .Направиха диагностика,провериха центровка,отхлабиха ангр.ремък който аз умника бях пренатегнал :oops: .За капак провериха и ламбда сонда с осцилоскоп.Да са живи и здрави-пожелавам им много успехи и разбрани клиенти :applause:


Потребителски аватар
kokokode
Мнения: 141
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 19:52
Автомобил: Pasat tdi 1.9
Двигател: AHH 1999
Местоположение: София

Re: Отвори врати сервиз за автоклиматични и охл. системи и парно

Мнениеот kokokode » Съб 06 мар 2010 17:48


Вчера ходих при Стефчо за втори път и останах много доволен отново.
Мислех че ми се е повредил климатроника а то се оказа че трябва да сменя филтъра на купето.
Благодаря Стефчо.


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Отвори врати сервиз за автоклиматични и охл. системи и парно

Мнениеот Dead man » Съб 06 мар 2010 18:24


А на други марки коли климатиците правите ли / проверявате ли ?

За кочинката от гаража ми става дума... :lol:



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 146 госта