Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
vencivd
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 11 окт 2013 9:05
Автомобил:
Двигател:

Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот vencivd » Нед 13 сеп 2015 22:06


Немога да опиша с думи колко са некадърни тия хора и какви мошенници са.
Закарах колата за ремонт на алтернатора. Първо ми вика това е лесно, ден два максимум... станах 4 дена.
За връзка с клиентите оставили една женица дето незнае защо стой там, няма си на идея от нищо... Може да ти каже само колко пари имаш да им даваш. На третия ден ми казаха 200 лева, на 4-я ден ми казаха 230 лева че сменили една тръба дето им била проблемна на тия модели, нормално било да се чупи !?!?!?!? Пуснали един допълнителен кабел от алтернатора към акумулатора, ама са го пуснали почти напряко отгоре през двигателя.... няколко маркуча на газовата ми не бяха закачени... и за капак на всичко някои мърляч явно се е опитвал да бута колата и ми е направил тавана от към дръжката на шофиора целия в масло...
Иначе Вельо ми вика майсторчето ни е мноого кадърно...


СЛЕД ТИЯ МАЙСТОРИ СЯ ТРЯЯ ДА ХОДЯ ПО ДРУГИ МАЙСТОРИ ДА Я ДООПРАВЯТ... НЯМАМ ДУМИ ПРОСТО ..




Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот Lifeguard » Пон 14 сеп 2015 11:21


Аз за това много отдавна съм спрял да ходя там.Държат се надменно,работят скъпо и често доста некадърно.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот vanesto » Пон 14 сеп 2015 11:46


За 230лв ще вземеш цял рециклиран алтернатор и ще ти останат пари. И няма да се занимаваш с "майстори".


Потребителски аватар
VRPerformance
Мнения: 126
Регистриран на: Пет 02 яну 2009 4:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот VRPerformance » Вто 06 окт 2015 18:09


vencivd написа:...
А след такива клиенти като теб,майсторите трябва да ходят на доктори!!!
Сега по темата,аз съм Велио...
Първо аз ти казах че работата е за ден два максумим защото алтернатора ти е отгоре и се смъква лесно с изключение на твоята кола...защото се оказа че болта на виското ти е развален(за което ти си знаел,бил развален от предния майстор) и от там работа за ден два става работа за 3-4 дни!!! Дни през които ти идва и видя за какво става дума!!! понеже се разглобява всмукателния колектор и всичко около него!!!
Отностно женицата..тя е точно за това за което описа,защото тя не е майстор и няма как да ти обеснява неща които трябва да ти ги обесни майстор!!!
На втория и на третия и на четвъртия ден ти идва в сервиза,цената се промени от 200 на 230лв защото се пуснаха кабели допълнително понеже на алтернатора ти зарежда 14.2,а до акумулатора ти стигаше 13.8! тоест имаш загуби в кабелите!!!
Кабелите не са пуснати през двигателя,кабелите са пуснати по най-прекия път,защото когато са дълги кабелите загубите стават по-големи!!! ако искаш през багажника върви да ти ги пусне някои!!!
Отностно тръбичката която сме сменили,това е тройника за охладителната течност,реално от там ти е бил проблема за които ми сподели че ти е губела антифриз!!! затова е и сменена!!!
С газови уредби не се занимаваме,това не е нормалното гориво с което е излязла колата и които ти е монтирал уредбата да ти оправи и маркучите!
И накрая,щом те доведе гаджето на шефката на сервиза на Фолксваген,вероятно има причина да потърсхиш друг сервиз а да не се прави там колата,ако беше лесно нямше да дойдеш при нас !!!

P.с Цената от 230лв е даже ефтино на фона на разглобяването!коментиращите по-горе коментират неща без да са ги видяли,алтернатори има рециклирани за тази цена,но вървете да му го монтирате на въпросния пасат!тогава щеше да отиде над 350лв ремонта!


Потребителски аватар
stamantonov
Мнения: 120
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 17:33
Автомобил: golf III 1.8 + honda cr-v 1 gen.
Двигател: ABS + JHL
Местоположение: Шумен

Re: Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот stamantonov » Вто 06 окт 2015 19:22


Не че вземам страна, ама е много смело да се ангажира някой с конкретен срок и конкретна сума за ремонта. Към колегата "Майстор": Биваше сякаш да му обясните на човека всичко това, дето сте го описал тук във форума, че и чак за гаджета става въпрос, нали за коли говорехме?


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот hooligans » Вто 06 окт 2015 19:34


И двете страни са си казали версиите, всеки сам да си преценява как да ги тълкува.


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот agumba » Вто 06 окт 2015 20:20


На принципа, че клиентът винаги е прав, ще кажа няколко приказки!

Най-напред, както каза и по-горният колега, не бива да се поемат срокове, ако не са сигурни, че могат да се вместят /говоря за сервизните работници, за мен думата "майстор" има доста по-различно значение/

Второто, страшно е неприятно, когато някой такъв работник, си "остави" ръцете, буквално, и изцапа нещо по интериора! Случва се, но да остави после непочистено, не го разбирам! За мен, това е неуважение към клиента! Дори само заради това да е, аз не бих стъпил повече там!

Третото, всеки, който уважава работата си, и цени реномето си, трябва да прави и завършва нещата така, че да не предизвикват реплики, пък камо ли и рекламации, от клиента!


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот Stoyanov_Vw » Вто 06 окт 2015 20:34


Всеки е прав за себе си, спор няма. Аз обаче искам да поздравя майстора, просто поради факта, че излезе тук пред всички, застана с името си и обясни. Не намирам за правилно да се пуска тема с име, населено място и всичко останало за сервиза, просто защото не сте се разбрали помежду си. Наистина има случаи, в които темите помагат и предпазват следващи клиенти от друг тип "майстори", но в този случай не съм съгласен. Човека е градил име и е работил с години и накрая една такава тема еб*ва майката на всичко и то просто защото пак казвам автора на темата не е поразпитал повечко или просто не е доразбрал! :gruebel


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот vanesto » Вто 06 окт 2015 20:38


Сега, само за сравнение искам да кажа, който е свалял алтернатор на AHF знае, къде е наврян, и как се измъква. Свалят се пистовият ремък, обтегача, въздуховода към кулера и малката перка, и на магия се измъква между маркучите, с много заклинания и ожулени ръце. Ремонтът му беше - смяна на фрайлауф шайба, лагери, колектор и реле с четки, т.е цялостно рециклиране без диоден блок. Цялата тази работа, заедно с монтажа обратно на всичко, в сервиз във Варна ми го направиха за 2ч /от 10ч до 12ч в събота/. Като цена ми излезе 150лв с яка отстъпка на частите, така че сложете ги 200лв. Не е сериозно в 21 век, заради някакъв болт да ремонтирате 4 дни алтернатор, и да увеличавата цената на всеки ден, защото вие не знаете как си свършите работата. Като не си сигурен, че можеш да се справиш, просто не поемаш работата, или се отказваш и не вземаш пари.


vencivd
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 11 окт 2013 9:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот vencivd » Сря 07 окт 2015 9:19


Здравей Велио,
За разглобяването спор няма, не беше малко, за болта се сетих като ми каза, не съм го скрил нарочно (няма да спечеля нищо като го скрия това) но все пак 230 лева..
За допълнителни 30 лева ми казахте че са за счупената тръба а не заради кабела. Гаджето на шефката на фолксваген сервиза ме заведе при вас не защото хората не могат да го направят това в Фолксваген сервиза,не мисли че сте по добри от тях, а каза, че сте добър сервиз и няма да има проблеми при вас, но уви. Най- малкото което е изцапания интериор на колата,извиняваи много ама това не е нормално да си закараш колата при някой и да ти я върнат омърляна, и на теб не би ти харесало. И за газовата се предполага не да разбирате от газови а всички маркучи от където сте ги извадили там да си бъдат и след това, наи малкото сам видя извадения маркуч.
Ако правя този ремонт в Фолксваген сервиза може и да струва толкова 350лв ...
Както виждам не съм само аз недоволен клиент.


Потребителски аватар
VRPerformance
Мнения: 126
Регистриран на: Пет 02 яну 2009 4:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот VRPerformance » Сря 07 окт 2015 16:56


Прикачвам снимка с поръчката от която става ясно кое какво се плаща!
Парите са дори и повече от 230лв,а именно 242лв,а сме ти вземали 230лв...тоест с 12лв по-малко си платил!!! ПИТАМ КЪДЕ И ЗАЩО СМЕ МУШЕННИЦИ,къде сме излагали???
Отностно срока на изпълнение на поръчка,всеки клиент иска да знае кога ще му е готова колата още преди да я е оставил,ние няма как да знаем че повреме на работа ще има непредвидени препятствия и допълнителни части!

Давам пример,отива кола за смяна на масло в сервиз,услуга която попринцип е за 30мин,но се оказва че пробката на картера е развалена и уж нещо за 30мин отива за доста повече!!! такъв е и нашия случаи,а клиента е уведомен и е идвал през това време в сервиза и си е видял колата,както и му беше обеснено всичко от мен в момента на приемането на колата!

Клиента просто е възмутен понеже си помисли че ще си ремонтира генератора за далеч по-малко пари!

Единствено като забележка мога да приема изцапаната тапицерия,но това е нещо което за 10мин мога да го оправя без да се забелязва!!! НО пак казвам изцапаната тапицерия НЕ НИ ПРАВИ МУШЕННИЦИ И НЕКОМПЕТЕНТНИ!!!

И последно за тръбичката за охладителната течност!
Ако не я бяхме сменили понеже е пукната след известен период от време,седмица две или месец,щеше да се спука и да протече,тогава пак ние щяхме да сме виновни понеже сме бутали там...сега като я сменихме пак си недоволен!но реално не се замисляш че с това ние ти спестяваме един ремонт занапред защото щеше да се наложи пак да се разглобява за да се стигне до нея!!!
За накрая ще ти кажа че изцапаната тапицерия не ни прави мушенници защото не сме излагали с нищо!
Мушенник си ти защото всичко това ти е обеснено на живо лично от мен,а представяш нещата по-различен начин в интернет с цел да ни злепоставиш!
Пожелавам ти да си жив и здрав и другия път да попаднеш на истински мушенници,че да видиш тогава за какво става дума!!!
Прикачени файлове
pasat.JPG


Потребителски аватар
VRPerformance
Мнения: 126
Регистриран на: Пет 02 яну 2009 4:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот VRPerformance » Сря 07 окт 2015 17:02


Stoyanov_Vw написа:Всеки е прав за себе си, спор няма. Аз обаче искам да поздравя майстора, просто поради факта, че излезе тук пред всички, застана с името си и обясни. Не намирам за правилно да се пуска тема с име, населено място и всичко останало за сервиза, просто защото не сте се разбрали помежду си. Наистина има случаи, в които темите помагат и предпазват следващи клиенти от друг тип "майстори", но в този случай не съм съгласен. Човека е градил име и е работил с години и накрая една такава тема еб*ва майката на всичко и то просто защото пак казвам автора на темата не е поразпитал повечко или просто не е доразбрал! :gruebel
:th_up
Благодаря ти,в случая си абсолютно прав,радвам се че има хора които мислят трезво,бизнес в България се прави трудно в днешно време,неможе да угодиш на всички...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот stefan4o » Сря 07 окт 2015 19:36


В раздел "сервизи" има такива, от които досега никой не се е оплакал от работата им. Ако искаш вземи прочети темите им и се поучи от това как се обслужват клиенти и как се ремонтират коли. :th_up Не казвам, че има безгрешни хора, но... има варианти и двете страни да са доволни и да не се стига до такива теми.
Последното ми посещение при майстор беше сравнително скоро. Нямах забележки към работата му - речено, сторено и точно направено, но накрая като се изцепи, че карбураторът ми можело да е проблемен ме загуби като клиент. Просто трябваше да си дооправя сам центровката от делкото, той не успя да го направи със стробоскопа. Това е само един от многото примери как дори и най-големият професионалист като каже две думи не на място, може да загуби клиент.
ВелИо ли се казваш или Вельо?


Потребителски аватар
VRPerformance
Мнения: 126
Регистриран на: Пет 02 яну 2009 4:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот VRPerformance » Чет 08 окт 2015 10:23


Колега няма такива сервизи от които да няма недоволни,това че никoй не е писал не означава че няма недоволни!

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=13&t=139751


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Некъдърниците от Сервиз ЮВИ Русе

Мнениеот stefan4o » Чет 08 окт 2015 11:59


Факт е, че голяма част от сервизите нямат нормално отношение към клиента. В белите държави се плаща на час, само че клиента не го интересува дали има болт, който не може да се развие. Имаме доста какво да научим. Като питам за цена на ремонт изисквам крайна сума и приблизително време за ремонта иначе не си оставям автомобила.
Вашият сервиз как точно процедира с недоволните и винаги ли вината смятате, че е у клиента?



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 170 госта