поправяне на автоклиматици-сервиз "АИСБЕРГ"

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

поправяне на автоклиматици-сервиз "АИСБЕРГ"

Мнениеот bulaki » Пет 27 апр 2007 15:06


Колеги,искам да ви похваля сервиза за автоклиматици "АЙСБЕРГ" в Младост 2 зад РУМ-а.Момчетата работят много кадърно и не са скъпчии.За доста голям ремонт на моят климатик ми взеха напълно прилична цена-315 лв.в тази цена влизат:
1.нов лагер за шайбата
2.нова намотка на електромагнита
3.капак за маркучите
4.съединителче за компресора
5.държач за копресора+болтовете за него
6.пълнене с фреон
7.дисидраторен филтър за фреона
8.поставяне на същият филтър
9.труда на всичките момчета
Ако се бях хванал аз да си го направя,щеше да ми излезе доста по солено, от колкото те да ми го направят.
Препоръчвам го на всички,а който отиде там ще бъде много доволен от професионалната работа на момчетата и ниската цена (поне според мен)
Успех на всички!




Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Пет 27 апр 2007 21:01


7.дисидраторен филтър за фреона

Ей , какъв е този нов термин бе ?! :wink: трябва да е "дехидраторен" поне.... :wink:


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Мнениеот bulaki » Съб 28 апр 2007 9:19


ами така пише на самият филтър (disidratore filtro),като го свалих не съм си го измислил,а може на български да се превежда и така,както казваш ти.Извинявам се ако грешката е моя


Потребителски аватар
request
Мнения: 64
Регистриран на: Вто 15 авг 2006 18:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: поправяне на автоклиматици-сервиз "АИСБЕРГ"

Мнениеот request » Пет 11 май 2007 17:04


bulaki написа:Колеги,искам да ви похваля сервиза за автоклиматици "АЙСБЕРГ" в Младост 2 зад РУМ-а.Момчетата работят много кадърно и не са скъпчии.За доста голям ремонт на моят климатик ми взеха напълно прилична цена-315 лв.в тази цена влизат:
1.нов лагер за шайбата
2.нова намотка на електромагнита
3.капак за маркучите
4.съединителче за компресора
5.държач за копресора+болтовете за него
6.пълнене с фреон
7.дисидраторен филтър за фреона
8.поставяне на същият филтър
9.труда на всичките момчета
Ако се бях хванал аз да си го направя,щеше да ми излезе доста по солено, от колкото те да ми го направят.
Препоръчвам го на всички,а който отиде там ще бъде много доволен от професионалната работа на момчетата и ниската цена (поне според мен)
Успех на всички!


Колега , ще ме прощаваш, но твоите хора ме убедиха за сетен път ,че по дрехите посрещат, а работата.....Защо - преди няколко дни отивам да ми заредят климатика, защото не духаше студено вече и заради това което прочетох от теб тук, отивам направо там. Веднага ми погледнаха колата наистина, завиха си маркучите и почнаха...в един момент шефа явно, дойде да погледне и започна....абе то много бавно излезе фреона, дали няма някакво запушване..бля бля,...в крайна сметка от бутилката с фреон теглилката показа че са изкарани 690 грама фреон. Попитах шефа защо ми слагат по-малко и той каза че понеже колата вече била на годинки/ на 9???/ не било хубаво да се пълни докрай за да не се товарел компресора. Ок викам си аз, разбира ги човека....хубаво. Платих 70 лв за това удоволствие и си тръгнах на хладно и доволен.....Да ама не.....за много кратко....следващия ден случайно оставям колата да работи и излизам за малко навън и от компресора чувам че излизат едни звуци , който ми накараха косата да порасне.......Отивам при въпросните разбирачи пак и този въпросния явно шеф ми казва...ами да..тръгнал ти е компресора и....не я ръчкай спортно на клима и ела когато решиш да ти го сменя,,,,Колко ще ми струва питам аз....550лв е отговора от което аз се поприпотих малко така, но викам си кво да праа....ако се наложи......обаче реших все пак да се поровя и поразпитам защото лежерността с която ми я каза тази цифра нещо ме усъмни,,,,трябва да кажа че и двата пъти в които ходих при тях, бях изтупан с костюм и т.н., защото такава ми е работата.
Какво се случва днес - човека , който ми прави колата - Тодор Дунев, ме прати при един човек , името му е Митко Василев, работи на Хладилника в бившия ПУЦ по строителна механизация срещу Бош магазините. Отивам и му споделям проблема и къде съм ходил и при кого, човека погледна, чу какво прави компресора и ме попита дали са ми слагали и масло във фреона и аз му отговорих че не са. Да кажа че Митко има специалната машина на Бош за диагностика и пълнене на климатици. Закачи я той, тя си направи всички проверки, изкара принтаут на всичко и какво се оказа - фреон в системата- 570 грама/виж по-горе - 690 трябваше да е/, масло - 49 грама при нужни 75.
Ще завърша че засега всичко приключи щастливо - системата и компресора са си ми абсолютно ок и няма да трябва да давам 550 лв, при положение , че Митко има компресори втора употреба с гаранция за 200лв!!!
Така че - Митко Василев тел. 0888840233.
Гаранция че ще ви свърши работа.
P.S.....а само да добавя че това което Митко ми взе е......40лв.!!!


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Мнениеот bulaki » Пет 11 май 2007 23:22


Евала колега,че поне си свършил работа като хората,а аз напрааво се очудвам за тази цифра,която ти казваш при положение,че на мене същият шеф ми каза (понеже го питах) колко ще излезе да ми смени компресора и той ми каза 350 лв. със поставянето и пълненето на системата.Поне за другият път да знам, къде да ходя евентоално ако се случи нещо пак с климатика (не дай си Боже).А и искам да те попитам, в тази цена само пълненето ли влиза или цялостно?Питам за да знам, ако отида да ми провери и моя дали са ми сложили и на мене достатъчно количество фреон (става дума за-дали има отделна цена за диагностика и за пълнене ако си се поинтересувал де?)


Потребителски аватар
request
Мнения: 64
Регистриран на: Вто 15 авг 2006 18:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот request » Съб 12 май 2007 12:39


bulaki написа:Евала колега,че поне си свършил работа като хората,а аз напрааво се очудвам за тази цифра,която ти казваш при положение,че на мене същият шеф ми каза (понеже го питах) колко ще излезе да ми смени компресора и той ми каза 350 лв. със поставянето и пълненето на системата.Поне за другият път да знам, къде да ходя евентоално ако се случи нещо пак с климатика (не дай си Боже).А и искам да те попитам, в тази цена само пълненето ли влиза или цялостно?Питам за да знам, ако отида да ми провери и моя дали са ми сложили и на мене достатъчно количество фреон (става дума за-дали има отделна цена за диагностика и за пълнене ако си се поинтересувал де?)


...този пич Митко ми взе 40 лв за всичко което направи.


bogi.d
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 18 юни 2007 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bogi.d » Пон 18 юни 2007 15:34


Аз искам да похваля сервиза в Горна Баня близо е до гарата той е доста стар сервиз и момчетата си разбират от работата.Ходил съм там не един път мога да ви кажа ,че определено не те посрещат по дрехите, там цените са еднакви за всички пращал съм много приятели и всички са доволни .Eдно от момчетата се казва Емил тел. му е 0877/387-329 :lol:


bogi.d
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 18 юни 2007 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bogi.d » Пон 18 юни 2007 15:35


Забравих да ви кажа , че в сервиза правят и други различни неща като ремонт на двигатели.


Потребителски аватар
Svetilio
Мнения: 376
Регистриран на: Чет 04 май 2006 20:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: поправяне на автоклиматици-сервиз "АИСБЕРГ"

Мнениеот Svetilio » Пет 16 май 2008 19:16


request написа:Така че - Митко Василев тел. 0888840233.
Гаранция че ще ви свърши работа.


това е ЧОВЕКА - миналата пролет имах проблем - студеното просто спря - преди това пишман майстори го бяха допълнили/фреона де/
отидох при Митко Василев - играха си над 1.5 h с тестове , обясни ми каква е ситуацията - че е или компресор или клапан. Негов човек ходи до Импас за клапан - от там споделиха цена над 100 лв , той ми намери втора рака на доста по-ниска цена след около седмица.

Студеното тръгна отново - ЕВАЛА - на друго място и мен ми оферираха 500+ лв за смяна.....
Техниоката си му е на ниво , а докато бях 2 пъти при него винаги беше фул , правят и радиатори мисля


Потребителски аватар
Joro_Markov
Мнения: 107
Регистриран на: Сря 28 юли 2004 13:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Joro_Markov » Съб 17 май 2008 9:23


За Митко Василев и сервиза му има тема и то отдавна! Ако се бяхте поразровили, щяхте да си спестите много нерви :D


Потребителски аватар
backdoorman
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 24 окт 2014 22:07
Автомобил: Polo
Двигател: AEE

Re: поправяне на автоклиматици-сервиз "АИСБЕРГ"

Мнениеот backdoorman » Пет 21 юли 2017 9:41


45 лева за 300 грама фреон. И при мен не го напълни колкото е неовходимо..


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Re: поправяне на автоклиматици-сервиз "АИСБЕРГ"

Мнениеот Iavor » Пет 21 юли 2017 10:51


Митко Василев въобще не е Човека! Разбрах го още през 2005-та. Нито другите "разбирачи", купили си машина за диагностика.
Ето това Са ЧовеКците: viewtopic.php?f=13&t=44549
Hough!



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deas, Google [Bot] и 38 госта