Сервиз климатици - некачествен ремонт! (гр.София)

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
gogo333
Мнения: 33
Регистриран на: Пет 20 окт 2006 15:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Сервиз климатици - некачествен ремонт! (гр.София)

Мнениеот gogo333 » Пет 02 сеп 2016 11:24


Става на въпрос за следната примамлива обява: viewtopic.php?f=45&t=384056

Та това иначе много учтиво момче Любо, знайно или незнайно защо реши, че ще печели на мой гръб. Както се казва къде съм ги дал парите, къде не съм ги дал, но за съжаление това са голяма част от "бизнесмените" в нашата родина.

1. Цената в обявата, която беше пуснал - Дозареждане на климатичната система+диагностика-24.90лв
2. Първи ден не се обажда при потърсване за час, както е написал в обявата и решавам, че ще му се обадя на следващия ден, защото явно е много зает. Връща ми обаждане след определено време, при което се разбираме за час.
3. Отивам в уречения час. След известно време изчакване да приключи с предишната кола, започваме с проверката.
4. Закачва колата и започва проверката. Източва фреона и проверява дали държи налягане. Споделям му, че съм видял омазняване на една от иглите, която ми е сменяна преди две години. Подменя иглата.
5. Запалваме колата и се опитваме да пуснем климатика. Компресора не заработва. Следва обяснение, че тези компресори спират от раз и блокират. Преди две години ми бяха слагали някаква течност за запълване на течове ако се появят. Та същия младеж ми обясни как поради наличието на тази течност, били блокирали компресорите. Може и така да е, аз не съм специалист.
6.Пълниме системата с някакво количество фреон. Споделя, че е напълнил 500 гр и не може да напълни повече, защото компресора неможе да тръгне. надяваме се да тръгне компресора ако случайно е нагласен да заработва при по-голямо количество фреон. През това време ми обеснява, че не се занимава с компресори и остраняване на проблеми по климатичната система, но може да препоръча сервиз. Още около 5 минути изпразнени от съдържание приказки аз си тръгвам.
7. След два дни намирам време и отварям клемореда с предпазителите да проверя дали всичко е наред като за начало. Какво да видя, предпазителя се е стопил. Сменям предпазителя и климатика заработва. Привидно големия специалист не направи тази проверка!
8. Звъня за да се разберем да отида да допълни системата. Беше ми казал, че като му се обадя ще ми каже къде да отида да ми ремонтират компресора и така също, само като съм му звъннел щял да дойде да ми допълни системата, дори да не е на Горубляне. Та три позвънявания в деня през два три часа, без да получа обратно обаждане. Така до края на седмица, всеки ден по 2-3 обаждания. Без резултат. Реших и следващата седмица да опитам до четвъртък, все пак всеки има проблеми понякога. Още четири дни опити да се свържа, но уви без резултат. Единия от дните ми затвори и отново нямаше обратно обаждане.
9. Държах той да си довърши работата, защото при обявена цена от 24.90 лв за всичко до 20.08.2015, аз му платих 58 лв, колкото поиска. Добавената цена предполагам е за смяната на иглата, която не е сферична, а съвсем нормална игла. Аз не съм коментирал цената, защото когато някой е учтив и показва желание да свърши добре работата, човек решава, че няма да се запъва. Както казах в началото, не съм за парите в повече.
10. Трябва да заминавам в петък и ми трябва климатика. Отивам в сервиз с техника! Закачват колата и източват фреона. Количеството, което източват е 370 гр при положение, че това иначе учтиво момче Любо ми каза че е напълнил 500 гр. Пълна проверка на системата, допълване на фреон, масло и т.н. Заплащам за услугата и си тръгвам.
ИЗВОДИ!!!
1. При положение, че обявената цена до 20.08.2016 е 24.90 лв той поиска - 58 лв.
2. При положение, че не е напълнил 700 гр колкото е системата и ми е казал, че е напълнил 500 гр е записал на едно листче, което ми даде, че е напълнил 700 гр и в друго поле 200 гр безплатно. Както се разбра от прегледа в другия сервиз, който сервиз има машина, която всичко показва с точност и държах да видя - 370 гр. Много вероятно той ги получава тези 200 грама безплатно, защото според него в моята система е имало 140 гр, за което не съм съвсем сигурен, защото климатика работеше докато не спря и то заради предпазител, което означава, че е имало достатъчно количество да работи и да охлажда. Тоест в превод той е получил бонус фреон + бонус пари за уж зареден фреон.
3. След около 20 (двадесет) обаждания не ми върна обаждане.
4. Направих си труда да мина през мястото където работи два пъти. Нямаше го и реално е неоткриваем.
5. Правете си сметка къде ще ходите на сервиз и дали цената е определяща за качеството на свършената работа!!!




Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Сервиз климатици - некачествен ремонт! (гр.София)

Мнениеот buller » Пет 02 сеп 2016 12:42


Колега, евтиното излиза скъпо.
Ако бе попрочел, щеше от раз да отидеш в Елбатрон и да си спестиш глупостите, които са ти се случили.
Който съм пратил при тези момчета - всеки е оставал повече от доволен.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта