Мнение и пазаруване от avtochastionline24.bg / autodoc.bg / euavtochasti.bg?

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот samo_pechka » Сря 21 дек 2016 20:26


zfa159 написа:Само да уточня - АТЕ имат проблем от около 9 месеца или може би година насам, предишните партиди са си добри. Ако вашите са сменяни по-отдавна, затова нямате проблеми с "музиката" и кривенето на дисковете :)

Стефко таман се бях хвърлил в кахър , че съм се прекарал :) монтирах на колата си от пауър серията, дискове на АТЕ , ма минах вече над 30к.км и година и половина от слагането . Учуден съм от излагацията им..




Потребителски аватар
archimedes
Мнения: 371
Регистриран на: Нед 24 фев 2008 17:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот archimedes » Сря 21 дек 2016 20:45


В крайна сметка май няма марка от която всички да са доволни. За всяка една или поне от най-популярните винаги има недоволни. Ще трябва доста да го обмисля, че другия месец трябва да избера нещо, а и се прктеснявам да ги купя online и май клона от магазин да ги взема.


vw_syncro
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 30 мар 2010 9:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот vw_syncro » Чет 22 дек 2016 0:03


archimedes написа:В крайна сметка май няма марка от която всички да са доволни. За всяка една или поне от най-популярните винаги има недоволни. Ще трябва доста да го обмисля, че другия месец трябва да избера нещо, а и се прктеснявам да ги купя online и май клона от магазин да ги взема.


Така е, гаранция няма! Всичко е въпрос на късмет с новите резервни части, щот всичко в един казан го варят, ама различните готвачи имат различни рецепти, и един път е вкусно, а следващия-манджата пресолена :beer


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот alpinab » Чет 22 дек 2016 8:17


Колеги какво е мнението ви за комбинацията: Дискове и накладки TRW. Моите на Пасата са такива, с парт номера и щампи на VW, демек оригинални си части. Това ми е първата кола от целият ми шофьорски стаж, на която за 4 години каране по родните пътища, дисковете не се изкривиха. Но се съмнявам (без реална оценка) дали качестовото на ТРВ, което не е щамповано за VW, да е със същите качества.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 22 дек 2016 9:39


К.Одаджийски написа:Чернилка по джантите има за страх. В момента изглеждат все едно съм ги пръснал с черна боя, утре мога да снимам :mrgreen

Изображение


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пет 30 дек 2016 21:32


К.Одаджийски написа:От интеркарс са и накладките и дисковете


След продължил не повече от 3-4 минути разговор с техен "представител" по телефона ми стана ясно, че с тази полска фирма няма за какво да общуваме. :rolleyes
За първи път срещнах такова високомерно, да не кажа почти подигравателно отношение и поставени странни условия. Принципно разбрах къде се целят, но това говори много лошо за тях. :eek
В АТЕ-то на Аутокели и Манимпекс(тоест на Ауто+) съм абсолютно сигурен и най-малкото ще се моля на някакви си там новопръкнали се търговци "шуляци".


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 30 дек 2016 21:34


Ами не знам, не съм обсъждал фирмата, а и не ме интересува


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот w_smith » Съб 31 дек 2016 3:49


Аз съм с нови (на под 2000 км) накладки АТЕ отпред и отзад и в полза на публичното благо ще пиша след няколко хиляди километра как е положението откъм свирене. Засега спират страхотно и са напълно безшумни, което е прекрасно за изтерзаните ми от едно гадно ТРВ уши. Моите са от Манимпекс предполагам.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Чет 02 мар 2017 22:14


Колеги, повдигам темата защото попаднах на много интересен коментар докато си търсех евтин смартфон в сайта пазарувай.бг

Ето цитата:

..поръчах 3 диска Тошиба от въпросния търговец. Номер на поръчката : 231IBK17. На 24 януари, след 12 дена, а не след оказаните 6 дисковете бяха при мен... В голяма опаковка, видимо не наранена. След като поставих дисковете в сървъра, за който бяха предназначени се видя, че 2 от дисковете не работят. Държа да подчертая, че хард дисковете видват насипно, без опаковка, освен тази на куриера. От въпросния магазин казаха, да гиу занеса в Стемо, официалния сервиз на тошиба като от там ми върнаха констативни протоколи че дисковете подлежат на замяна и съответно ги пратих обратно към измамниците от Унгария. ДО тук вече 1 месец разправия, заради въпросния магазин. Получаваш неработещ продукт и после 1 месец се разправяш със сервиз защото магазина ти го е пратил неработещ ! ? След 1 месец получавам отговор от тях, че дисковете не подлежали на замяна, защото имали следи от нараняване по тях! !!

Тоест въпросните измамници могат да ми пратят неработещ продут, да ме накарат да ходя по сервизи, след като не мисля, че това е мое задължение, и накрая да им ги пратя до там заедно с всички документи, констативен протокол и т. н. и да ми кажат , че няма да ми ги заменят ?

и още: Българската КЗП отказа да приеме жалба защото търговецът не е регистриран в България. Едиснтвения начин да се защити от изманиците е да заведете дело в унгарски съд в Будапеща. Превода на документите е около 20 лв/страница.


Ето линка:
https://www.pazaruvaj.com/stores/edigit ... 29/#mneniq

ОЩЕ ВЕДНЪЖ СЕ УБЕЖДАВАМ В ПРАВОТАТА НА ИЗВЕСТНАТА АНГЛИЙСКА ПОГОВОРКА ЗА СКЪПОТО И ЕВТИНОТО. :confused


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот w_smith » Нед 28 май 2017 5:56


Накладките ми АТЕ в момента са на 8500 км. Леко просвирване се наблюдава при доста загрети спирачки. Иначе не. Нещата, които описва Стефан не ги наблюдавам при мен, но моите не са от керамик серията.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот alpinab » Нед 28 май 2017 7:59


Накладки Ате с Дискове Ате, пълен провал. От кола прекрасно спираща, визирам оригиналните дискове и накладки, които свалих разбира се износени. Сега имам кола, която не спира или поне трябва да скачам на педала за да спре. Още малко ще ги чакам и ги махам. Много ме е яд но това е ситуацията по родния пазар.

П.с оригиналните накладки бяха Jurid с щампи на концерна. Не се славят с някаква популярност но въпреки това спираха уникално.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот zografski » Чет 24 авг 2017 13:14


Аз съм пазарувал поне 3-4 пъти, дискове, накладки, бобина, свещи, кабели и всичко е идвало в срок, също така цените са им доста добри и частите са качествени, поне при мен, квот съм сложил, още не е мръднало ;) Единственото неудобно е че нещата не идват за 2-3 дена, ноо когато не ми е спешно, си поръчвам от тях. Вярно доставката е 20лв, но като поръчах дискове и накладки за 500лв (тя беше безплатна), но като си сметнах същите неща от др магазини... сметката само за части щеше да ми е над 100лв отгоре :th_up


Потребителски аватар
batko_miro
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 11:37
Автомобил: VW Golf
Двигател: CHGA 2010
Местоположение: София

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот batko_miro » Чет 24 авг 2017 21:52


alpinab написа: Jurid с щампи на концерна. Не се славят с някаква популярност но въпреки това спираха уникално.

:mhihi :mhihi
За съжаление и Jurid - a вече не е с това качество, с което беше преди години.
Каквито и накладки да съм си слагал, било то Jurid, Textar, Ate, та дори и от евтин клас,
си ревизирам водачи, чистя си супорти и контактните повърхности на апаратите,
защото под влиянието на атмосферните условия, вода и т.н. се натрупва мизерия и корозират .
Преди монтажа, задължително мажа с високотемпературна грес супорта, където ляга накладката,
както и самите накладки на гърба на плочката. До сега не съм имал проблеми със свирене,
освен едни задни накладки Ferodo :mhihi , но там имаше проблем със спекъл водач.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот samo_pechka » Пет 25 авг 2017 19:40


Продължавам да трупам много добри впечатления от конверсията си на 312 диск отпред ( А6 Ц5 с 288 оригинални ) Дисковете: Ате пауър серията ( с каналите ) и Текстар накладки ( отпред и отзад, задните дискове са непроменени като размер ) .
Интересното е, че прочетено от един друг форум , било безсмислено преминаването на такъв размер. А всъщност не е така , лично се убедих в това.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Мнение за avtochastionline24.bg?

Мнениеот ivuchev » Съб 06 окт 2018 15:20


Някой скоро пазарувал ли е от този сайт?
Дали е доволен , цените са доста атрактивни.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта