Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

Мнениеот nedqlkow » Пон 27 фев 2017 18:13


Здравейте,

в съвсем скоро време на баща ми му предстои да направи цялостна смяна на маслото на автоматичната скоростна кутия. Ориентирали сме се към 2 сервиза в София - Джемини и Дунев Мотор Спорт. Това, което ме озадачава обаче е разликата в офертите на двата сервиза за на практика една и съща услуга. Посредством консултация по телефона, от Джемини ни казаха, че услугата ще струва около 150 лв(смяна с тяхно масло + труд). В същото време от Дунев Мотор Спорт, пак посредством разговор по телефона, разбрахме, че за услугата се заплащат 460 лева, отново с масло от тях и труд.

От къде идва тази разлика? Нещо на мен ли ми убягва или при едните цената е x3 за една и съща услуга? Като цяло някой може ли да сподели някакви отзиви за Gemini? Защо цената им е толкова по-ниска?




Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

Мнениеот niks76 » Пон 27 фев 2017 20:09


Колата е?


Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

Мнениеот stardreamer » Пон 27 фев 2017 20:12


@nedqlkow, трябва/ше да ги попиташ с какво масло ще сменят старото и на каква цена е, за да знаеш колко е то и колко е трудът.

При мен на ръчна скоростна кутия, само маслото ми струваше около 70лв. за 3 литра (няма филтър разбира се) 75W90 синтетично на Мотул.
При автоматичната вероятно е по-скъпо + филтър, може и по-голямо количество да събира...


nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

Мнениеот nedqlkow » Вто 28 фев 2017 8:36


niks76 написа:Колата е?


Колата е Volvo 850, автоматикът е на Aisin.


nedqlkow
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 01 дек 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на масло на автоматична скоростна кутия

Мнениеот nedqlkow » Вто 28 фев 2017 8:36


stardreamer написа:@nedqlkow, трябва/ше да ги попиташ с какво масло ще сменят старото и на каква цена е, за да знаеш колко е то и колко е трудът.

При мен на ръчна скоростна кутия, само маслото ми струваше около 70лв. за 3 литра (няма филтър разбира се) 75W90 синтетично на Мотул.
При автоматичната вероятно е по-скъпо + филтър, може и по-голямо количество да събира...


Доколкото разбрах, по телефона са казали, че цялостна смяна на маслото с масло от тях, което трябва да се сложи в тоя тип кутия е около 150-160 лева с труда. Иначе от това, което разбрах, маслото което се слага е Dexron III.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 164 госта