Некадърник във Варна на ул. Дубровник 24

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Стефан.Вълчев
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 06 май 2017 15:19
Автомобил:
Двигател:

Некадърник във Варна на ул. Дубровник 24

Мнениеот Стефан.Вълчев » Съб 06 май 2017 15:22


Здравейте на всички колеги шофьори !
Бих искал да споделя с Вас немърливостта на един „майстор” от Варна и да ви предпазя от това да закарате автомобила си при него.
Въпросният сервиз се намира на ул. Дубровник 24. Майсторът там е разбирач от всичко –отпред пред сервиза пише „газови системи, ксенонови системи, ходова част, двигател”, абе човека от всичко разбира. Понеже си закупих автомобилът преди няколко месеца, та му го закарах за цялостна диагностика на ходова част, двигател и тн, понеже съм наясно, че автомобилите 2-ра ръка се нуждаят да бъдат погледнати от специалист. Не съм родом от Варна и отидох на сляпо при въпросния майстор. Оставям си колата, обажда ми се след 1-2 дни, колата нямала проблеми била супер. Намекна ми, че тази газова система скоро е трябвало да я сменям заедно с бутилката (а аз преди да я закарам при него бях направил едно обслужване на газовото в сервиз в друг град). След няколко дни ми гръмна изпарителя на газовото. Водя я при него и той ми казва, че не обслужвал тази газова система и може да ми сложи друга система или да ми сложи изпарител от друга система, но ще дава проблеми. Системата с която бях беше Lovato и след няколко месеца разбрах, че това е система от най-висок клас.., както и да е казах му да сменя цялата система, защото не искам да се убия някъде. Смени ми всичко без бутилката за 800лв, не ми върна нито 1 част от старата система, нито да ми издаде фактура за новата (а на старата система бяха сменил дюзи,филтри и всичко без изпарителя), явно е решил, че като не разбирам от автомобили може да я сложи на някой друг. Новата ми система е някаква полска LPG Tech, като не знам до колко е добра.
Карам си с новата газова система и след няколко дни едни чекове взеха да светят, айде пак при него. Естествено наближаваха празници и ми каза, карай така, след празниците ела (винаги има много работа и винаги няма време да си погледнете нещата, които е ремонтирал).
След нова година са минали вече 2 седмици водя керливата кола в сервиза и му казвам „ Смени ми накладките на предните и задните спирачки, дисковете на предните, масло и филтри” понеже ми беше споменал, че им идва времето и му казах да погледне и чек-а. Пичове 10 дни колата беше в тоя сервиз... все много работа имал, все не му оставало време... имам приятел, който работи точно срещу сервиза и му казвам да гледа към сервиза. Звъня аз на майстора го питам какво стана 10 дни с тая кола, чек-а махнал ли го е и той вика „Да готова е почти”. В момента, в който затворя и моя познат вижда как той излиза от сервиза и отива отпред, където е паркирана с лаптопа, пали я, изтрива грешката и влиза без да ми направи другите диагностики, за които му казах.
Вика ме, че е готова паля я и тръгвам, а цялата се тресе и ще изгасне всеки момент, абе направо колата е 20 пъти по-зле от както я закарах. Спирам пред нас и вдигам капака и какво да видя... маркучите ми за газовото въобще не са свързани (аз карах на бензин)... разкачено всичко и влиза въздух в двигателя и колата дроб.. Айде пак на другия ден при него, върза ги с някакви миши опашки. Вика ми готова е взимай я. Казвам му да я прегледа и тогава ще я взема. Обажда ми се след няколко часа да взема колата. Отивам и гледам маркучите свързани, викам си браво. Паля колата и чакам да смени на газ... 20 минути тая кола не минава на газ. Викам му пич, тая кола не сменя вече тотално на газ, той идва с лаптопа пробва да я свърже и не може и казва” ми сега не мога да я оправя”... докато говори с мен приятелката му вика „айде няма ли да си тръгваме”(часа е 17:30, а работят до 18ч) и той казва ”Да след 5 минути”. Аз стоя потресен, давам му пари и цял месец тая кола не мога да си я взема поне в състоянието в което я закарах .. Докато чаках да ми обърне внимание на току що отписания от неговия сервиз мой автомобил, идва 1 момче да купува кола и я води в сервиза на „баш майстора” да си каже мнението дали тая кола е читава. Заеба ме набързо и се качи да тества другата кола. После вика на момчето „Колата е екстра, взимай я , ще ми я докараш само да сменим масла филтри, сприрачки и там още някакви части” . Набързо уреди клиентела за следващите дни. Нито вдигна колата да я види отдолу .. той с каране ги преценя .. Точно 5 минути и вика колата е огън :D. Взе 20 лв на момчето за професионалната консултация :D . Интересен факт е, че в сервиза му няма стенд, нито канал... колите се вдигат на 4 крика хахахахах
Както и да е отби ме набързо и вика „Взимай я и я карай на бензин, след 3 дни ела пак да я пробвам „:D. Отидох си, закарах я и след още 5 дни колата беше готова и сменяше на газ.
След няколко дни тая кола се разсвири брутално отпред... реших да я закарам вече в друг сервиз, те ми казаха, че колата по ходова част не е била обслужвана никога (6 год) и трудно са развили болтовете, всичко било клеясало. Накладките, които ми бил сложил тоя, били някаква измислена марка и даже не разбрали какви били (най-най-евтините измислени части ми е сложил), а задните въобще не били пипани.
Мошеникът ме е излъгал за спирачките, върна ми колата с разкачени маркучи и не ми връща отново нито 1 част от негов ремонт или да ми даде фактура. Отделно 2-3 пъти му я водих за цялостна диагностика –двигател и ходава част и отново му давах пари, а той казваше колата е огън.
След още 1 месец тая кола вече се побърка тотално и в момента, в който смени на газ и гасне. Оставя ме на светофари и тн ... след като я припаля 2-3 пъти вече спира да прави проблем, но вътре мирише силно на газ. Водя я при тоя льохман и му казвам „Пич колата гасне като мине на газ и мирише вътре мн сериозно.. Айде извади лаптопа идва при мен вдига градусите и вика готова е, мирише на газ, защото се е задявала... Тръгвам си аз, паркирам я пред вкъщи. След 2 дни я паля да ходя до магазина, а на другия ден почват Великденски празници . Колата мирише на газ, все едно съм в газовите камери на Хитлер... пиша му веднага „Пич утре идвам при теб, колата мирише на газ, утре ще пътувам на дълъг път, притеснява ме този автомобил”. Той ми отговаря ”Ще работя на 24 април (2 седмици след като му пиша) и спря да ми пише... вместо да ми се обади, все пак той е слагал газовото, да ми каже „Няма да работя, но щом мирише на газ недей да я караш на газ, ами отиди да я погледне специалист”... няма такива.. аз съм досадник, на който той е взел парите и не желае да го занимават. На другия ден търся други газаджий и се оказа, че колата е изпускала газ от инжекторите. Благодарен съм на Господ, че не стана някоя беля с тази изтичаща газ навсякъде по двигателя и вътре в купето.
Искам да предпазя колкото се може повече хора от немърливостта на този майстор, защото него не го интересува безопасността на човешкия живот ! Така той слага газови системи в неговия сервиз и така ги обслужва, че и им дава 2 години гаранция... Такива печалбари не заслужават никакви клиенти, а това, че не издава касов бон и фактури за части и ремонт е друго голямо нарушение на закона !
Човекът не разбира нищо от автомобили и освен да Ви вземе парите, с друго не може да Ви помогне !
Ако предпазя дори 1 човек от това да отиде при него за какъвто и да е било ремонт, то пак ще считам, че съм помогнал с нещо на останалите хора като мен, които не разбират от автомобили, а такива отрепки като този се възползват от това !
Извинявам се , ако това се счита за СПАМ, просто искам да го разпространя до колкото се може повече хора !
Прикачени файлове
ремонт.jpg
как ми я връщат след смяна на масло




dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Некадърник във Варна

Мнениеот dreadx » Пон 08 май 2017 0:49


Ей така един колега тук, с Пасат - три месеца колата му тропала и ходил при един, при втори "майстор" и всичките му викали: Предницата ти е бетон, няма проблеми!
- И накрая му казах, че ако не си я вдигне сам да гледа какво тропа, няма да стане. - оказа се един шарнир, толкова разхлопан, че аха да изпадне. :eek Който просто няма как да не са го забелязали "майсторите". Ама за какво да се занимават - да си изгубят един час време и да му сменяват шарнира - като е по-лесно да я огледат за 5 мин., да му кажат, че няма проблеми, да вземат 20-30 лв. за "диагностика" и да бяга по-бързо, че да влиза следващият балък на канала.
И тук няколко човека му викаха: - Не е възможно, какви са тези майстори, от къде ги намирате? - всичките го изкарваха, че едва ли не е някакъв трол, дето си измисля случки, за да гледа сеир и да ги прави на маймуни.
А темата му стана 15 страници, защото му казват: - виж това, виж онова.. А той пък си мислеше: -- не може да е от това, защото "майсторът го е гледал"..
В момента, в който с триста убеждения, най-накрая успях да го кандърдисам да си вдигне колата и да види сам какво става, оправи всичко в рамките на една седмица.

Сега се замислих защо на такива "майстори" бизнесът им върви: - Ами явно, че внимателно си подбират клиентите.
Видял те е, че не си някаква мутра - иначе нали ще отидеш и ще го запалиш. Същото е, като с такситата, които висят пред някоя болница и карат на двойни и тройни тарифи - ако се качи стар човек или беззащитна жена, на драго сърце ще ги извозят за 30 лв. до по-съседния квартал. Но ако се кача аз, ще почнат едни обяснения: -- Ама бате, виж каква е тарифата, сигурен ли си, че искаш да те возя на 1.60 лв. за километър и на 90 ст. престой..?? -- Номерът на всичките тези боклуци, явно е във внимателното подбиране на клиентите.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Некадърник във Варна

Мнениеот muns61 » Пон 08 май 2017 7:00


Интересна тема.
Ако бе отделено толкова време в проучване за сервиз, колкото за писането по-горе, може би нещата щяха да са различни...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Некадърник във Варна

Мнениеот Stivi » Пон 08 май 2017 9:53


Старите хора са казали-"Не е луд тоя дето яде зелника,а тоя дето му го дава..!" ,аз като гледам ти бая зелници си му носил на тоя измекяр въпреки че е било ясно какъв "майстор" е !


stefannankov
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 19 мар 2015 5:13
Автомобил: VW Touran 19 TDI
Двигател: BKC 105 hp 2005

Re: Некадърник във Варна на ул. Дубровник 24

Мнениеот stefannankov » Пон 08 май 2017 11:05


Интересно на кой точно адрес е това? На Дубровник в частта от бул.Левски до общежитията на ТУ няма такова място.. Ама и ти си за бой. Като се оставя кола за ремонт, и особено като се оставят едни пари се задават въпроси - кое кога ще стане, какво се е правило, и след като ти го направи така веднъж не даваш пари, докато не се увериш, че е извършил ремонта. Аз така не оставям кола да се ремонтира когато му скимне - взима я за да ремонтира, като няма време изпуска пари и не поема ангажимент, какво е това нещо по 10 дни...


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Некадърник във Варна на ул. Дубровник 24

Мнениеот dreadx » Пон 08 май 2017 14:01


По въпроса с майсторите, мисля, че достатъчно форуми има с теми за похвали и оплаквания - не е лошо човек да прочете малко, преди да тръгне по майстори - те пак може да се опитат да го излъжат, ама друго ще е, ако им знае номерата.

Не е лошо, освен адрес на сервиза да дадеш и име на "майстора", телефон - и други подробности, за които можеш да се сетиш. Също ако имаш и снимка на въпросното място, за да не се чудят хората от Варна точно къде е този сервиз.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Некадърник във Варна на ул. Дубровник 24

Мнениеот nikolay_ss » Пон 08 май 2017 15:23


stefannankov написа:Интересно на кой точно адрес е това? На Дубровник в частта от бул.Левски до общежитията на ТУ няма такова място.. Ама и ти си за бой. Като се оставя кола за ремонт, и особено като се оставят едни пари се задават въпроси - кое кога ще стане, какво се е правило, и след като ти го направи така веднъж не даваш пари, докато не се увериш, че е извършил ремонта. Аз така не оставям кола да се ремонтира когато му скимне - взима я за да ремонтира, като няма време изпуска пари и не поема ангажимент, какво е това нещо по 10 дни...


Мисля, че колегата говори за едни "майстори" които се намират зад железария "Рони 65", намират се в ограденото
Изображение

Аз до скоро даже не знаех, че там е сервиз, съвсем случайно го видях докато ядох дюнер, "оправят" коли в някакъв двор, а целия им магазин е леш...

https://www.google.bg/maps/@43.2241676, ... 6656?hl=en
Прикачени файлове
rr.PNG



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта