Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Мнениеот escrime » Пон 07 авг 2017 9:07


escrime написа:Днес са рециклирали маркуча в някакъв сервиз в Люлин.


Този маркуч е поддал.
Върнаха го за рекламация, днес би трябвало да го качат на колата.
Аз си оставам с n-то поредно разкарване, този път и с такса за пътна помощ.

Ако знаех, че ще ми коства толкова време и нерви, щях да се обадя директно в Надин!




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Мнениеот zfa159 » Пон 07 авг 2017 12:29


Тези хора ги ползвам от доста време за хидравлични системи и проблеми съм имал 2-3 при примерно 200-300 рейки и помпи. Никога не е имало проблем 2-ри път обаче - отивам, казвам какво не е ок и го оправят в рамките на няколко часа. Специално за маркучите съм си говорил с Иван на дълго и на широко и ми обянсни следното за VAG маркучите - ако разпресоваш стар накрайник и пресоваш нов на неговото място, ще протече гарантирано, без значение кой и къде го прави, защото маркуча вече е дърт и много по-твърд (не може да се пресова херметично за дълго). Ако пък сменят парчето маркуч с ново и пресоват накрайниците, няма да тече, но няма и да работи като хората, защото в оригиналния маркуч имало някакви спирали и клапани и т.н. джаджи. Един път реших насила да ги накарам да ни направят маркуч за А4 Б5 , понеже течеше и Иван ме предупреди, че ще бера ядове, ама аз не - действай. Като пробвах колата с готовия маркуч, врътнах 1 кръгче и видях, че наистина не е ок - волана се стяга много в движение сам, както си завиваш, помпата вие понякога, насича при въртене на място и т.н. странни поведения. Взехме чисто нов маркуч, който си е за тази кола и проблема се оправи. В случая още, когато се е видяло, че тече маркуча, който е бил на колата ти, е било най-добре да се вземе нов и да се реши проблема радикално. Колкото и запазен да вземеш 2-ра ръка, той също е на 20+ години и е въпрос на време колко ще изкара (в случая явно месец), особено след като го разбуташ да го свалиш и сложиш от донора на твоята кола. Рециклирането не е успешно и не искам да съм лош пророк, ама и сега като ти го сложат, вероятно няма да изкара много повече от предишния път, вече обясних защо. Новия вероятно е цифра, ама ако сметнеш колко пари си дал и още неясно колко ще дадеш, накрая ще излезе по-евтин от всичките други решения. Ние затова вече и не носим маркучи за ремонт при тях или някъде другаде - ако тече маркуча, смяна с нов или ако клиента жеале, си носи 2-ра употреба. В последно време същото се случва и с климатичните маркучи - много хора уж ги правят, ама до няколко месеца или година, протичат отново от пресованото място, особено ако е някой от маркучите за високото налягане. Вместо 40-60лв за ремонт на стария маркуч, по-добре 100 за нов, ама заводски пресован. Лошото е, че при хидравличните, налягането е по-високо, както и самите маркучи като нови, са доста по-скъпи...


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Мнениеот escrime » Пон 07 авг 2017 13:50


Стеф, маркучът при рециклирането е изцяло подменен с прехвърлени спирали и клапани.
Не е кримпено върху стар!
Говорих преди малко с Иван - явно е имало дефект в оплетката на самия (нов/рециклиран) маркуч.

Да внеса още малко яснота:

Оригиналният, който взех втора ръка, като го занесох попитах и казаха, че не може да се тества.
Обадиха ми се ден по-късно, че колата е супер и да ходя да си я взема.
Взех я и тя още на следващия ден се виждаше, че тече. :exclaim
Тогава всъщност при четвърто или пето връщане взехме решение да се рециклира моя маркуч в някакъв сервиз в Люлин.

Рециклираният маркуч се държеше в общи линии ок.
Поне до избиването му месец по-късно. (01.08)

Цената на нов - 545 лв.
Ако беше 100 лв. нали не мислиш, че щях да се вкарам в такава драма с неясен край.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Препоръчайте ми сервиз за хидравлични рейки

Мнениеот zografski » Пон 07 авг 2017 14:04


escrime написа:
escrime написа:Днес са рециклирали маркуча в някакъв сервиз в Люлин.


В събота си взех колата.
До сега май не е протекла.

430 лв.
23.05 до 01.07.


Нов - 545лв, до момента си дал над 430лв и доста нерви и мъки, да беше взел още тогава нов и да си забравил за случката... Искаме да караме хубави коли и да ги ремонтираме с 2ра употреба части, после се сърдим на майсторите.
Извинявай, но на мен запалителната система ми е 1000+лв, но не слагам 2ра ръка свещи, бобини и кабели, а само бобината ми е 650лв (за пример), скъпо или не, купувам и тва е, ти караш Ауди и си се притеснил от част която струва 550лв... направо го продавай тва ауди, ще ме извиняваш ама не караш лада и всичко да ти е по 3.80лв :c020
сега вместо ремонта да ти е 600лв тотал, ако купиш нов маркуч ще стъпиш на 2на цена, някой път тънките сметки излизат 2ни и 3ни.... за това съм фен на новите и по възможност оригинални части.

Последна промяна от Spas на Пон 07 авг 2017 15:04, променено общо 1 път.
Причина: Крайно неуместно, въздържай се от такива изказвания, и нашите коли имат скъпи части, ама не се хвалим по форума!


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Мнениеот escrime » Пон 07 авг 2017 14:28


Нека да отговоря простичко.

Закарах колата с проблем "Тече хидравлика и имам маншон за рейката нов - сменете и него". На въпросът колко ще струва - 350 лв. От тук следват всички проблеми. Неправилна диагноза и върната кола "оправена", но нека продължа.

Платих си, взех си колата.
Тя протече ден-два след това.

Закарах им я - не течала.
Взех си я - тече.
Закарах им я - маркуч, ние ще ти намерим.

10 дни по-късно - намерихте ли? - Не, търси втора употреба, че нов е над 1000 лв.
Нося им втора употреба - може ли да се тества? - Не може, ама тоя изглежда добре.

Ела си вземи колата, супер е, не тече.
Взех си я - тече.
Закарах им я - маркучът. - Рециклирането понякога дава проблеми, ама има един сервиз в Люлин, където сме правили няколко успешно - 80 лв. с труда.

Тук някъде разбирам, че този маркуч е 545 лв., а вече съм се хванал на хорото. - 545 + 430 = 975 лв. Късно е, този влак вече е потеглил.

Ела си вземи колата.
Взех си я.
Точно месец по-късно маркучът поддава.

Нека също толкова простичко обобщя:

Не ме интересува нищо колко струва на голфа ти, нито как го поддържаш.
Лада не съм имал, не знам кое колко ѝ струва, може би не мога да си я позволя.

Аз много добре разбирам, че има доволни хора от този сервиз.
Заради това си закарах и колата там.
Налага се да я връщам n-пъти.
Последният път на пътна помощ.
Всеки следващ път май е по-зле от предходния.

Исках само да закарам една кола и да си платя и да забравя за този проблем.
НЕ исках нито да разбирам как ми работи хидравликата, нито какво има в маркуча за високото налягане, нито кой и как ги рециклира, нито кой какво си мисли и т.н.

Последна промяна от escrime на Пон 07 авг 2017 14:30, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Мнениеот ktamen » Пон 07 авг 2017 14:29


zografski, много жалко, че escrime не седи срещу теб да му цапнеш два шамара и да се научи как да си поддържа колата :beat_butt2
ПП и за мен информацията, че свещите ти струват повече от моя гоуф беше много ценна :bowdown

Последна промяна от ktamen на Пон 07 авг 2017 14:31, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Мнениеот escrime » Пон 07 авг 2017 14:31


София - Лерин 44-46.
Заповядай да ми ги шибнеш.

Едит: Ирония, подмятания и закачки в тази тема са ми крайно ненужни. Пуснах я с молба за съвет, след това написах всичко, с което се сблъсках дума по дума.

Смятам, че е най-добре да се заключи, преди още някой да ми обясни какво мога и не мога да си позволя, понеже явно аз сам не мога да преценя.

:lock


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16280
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Мнениеот Pichaga » Пон 07 авг 2017 14:58


пичове, споко
темата е ценна, защото показва и другата страна на този сервиз специално
кой какви пари е имал, дал, не дал, защо дал или не, не е предмет на тази тема
На мен ми е любопитно как ще приключи случая, както и на всички други, които четат темата.
Ше помоля автора да напише развитието на нещата, а ще помоля другите да не се отклоняват от същността на темата.
Лафовете извън темата-изчакайте петък


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Мнениеот zografski » Пон 07 авг 2017 16:05


Нито се хваля, нито уча някой как да си гледа колата. Изразявам лично мнение за частите 2ра ръка и за карането на хубави, скъпи коли с тях. А тва колко ми струва запалителната система е просто пример как си купувам нови части, които не са евтини също, явно всеки тук гледа да се заяжда, моят коментар нямаше за цел това, а по-скоро като препоръка


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Мнениеот hooligan_sk » Пон 07 авг 2017 16:07


Ай са ходи в гугъл провери какво е Audi A6 C4 и пак ни обясни, че такива луксозни коли си искат поддръжката с нови маркучи по 500-600лв.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Мнениеот Vlad777 » Пон 07 авг 2017 16:08


zografski написа:Нито се хваля, нито уча някой как да си гледа колата. Изразявам лично мнение за частите 2ра ръка и за карането на хубави, скъпи коли с тях. А тва колко ми струва запалителната система е просто пример как си купувам нови части, които не са евтини също, явно всеки тук гледа да се заяжда, моят коментар нямаше за цел това, а по-скоро като препоръка
Не видях как точно твоето мнение помага на колегата. Темата, а и форумът са с цел взаимопомощ. Съответно от твоя страна има тотална липса на взаимопомощ, дори напрвотив - мнение, което е открито заядливо и абсолютно безсмислено, с оглед на това какво се дискутира в темата и как се е развила ситуацията. Никъде не видях да е написано, ще от сервиза са казали, че трябва нов маркуч. Те са казали - дай 350 лв и той е дал. :banghead От там нататък - може да прочетеш какво е станало, вместо да пишеш глупости.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 07 авг 2017 16:09


Колега,автомобила не е някое скъпо Ауди.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Мнениеот Spas » Пон 07 авг 2017 16:11


zografski написа:Нито се хваля, нито уча някой как да си гледа колата. Изразявам лично мнение за частите 2ра ръка и за карането на хубави, скъпи коли с тях. А тва колко ми струва запалителната система е просто пример как си купувам нови части, които не са евтини също, явно всеки тук гледа да се заяжда, моят коментар нямаше за цел това, а по-скоро като препоръка


Мега тъп пример, запалителна система - маркуч! Иди си направи справка колко нови маркуча за хидравлика се продават нови и колко части по запалителната система се купуват втора употреба!

А твоето мнение изобщо нямаше за цел да препоръчаш каквото и да било, а си беше яко заяждане.

До тук, оттук нататък само по темата моля! :exclaim


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 07 авг 2017 20:42


Ние правихме едни маркучи хидравлични на един ситроен при едно момче Боби в Орландовци, до сега не е изпуснал маркуча, повече от половин година, но там според мен си е прост маркуч за гъвкава връзка между 2 тръби. Въпреки всичко се усеща повече вибрация от помпата след смяната на маркуча, но пък не е протекъл. Ако мислиш Жоре, че може да е от полза да дам координати някакви. Телефон нямам, мястото където работи мога да напиша


Потребителски аватар
martom
Мнения: 438
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 20:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1.4AEX
Местоположение: Sofia

Re: Сервиз за хидравлични рейки - Орион София

Мнениеот martom » Пон 07 авг 2017 22:29


На тази кола не трябва ли хидравличната течност да е зелена?По напред се споменаваше за червена?



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта