Сервиз 4+

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
nautilus80
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 01 ное 2016 11:50
Автомобил: VW PASSAT TDI
Двигател: AVF 2004
Местоположение: Бургас

Сервиз 4+

Мнениеот nautilus80 » Пон 19 юни 2017 15:04


Здравейте, има ли колеги ползвали сервизните пакети "Сервиз 4+" в официалните представителства на VW и заслужава ли си според вас?
Прикачени файлове
broshure-vw-service4plus.pdf
(1.09 MiB) Свален 109 пъти

Последна промяна от nautilus80 на Вто 20 юни 2017 14:02, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Сервиз 4+

Мнениеот krraynov » Вто 20 юни 2017 7:21


Аз съм ползвал, според мен си заслужава, има отстъпки ако се минава по тази програма.


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Сервиз 4+

Мнениеот mayma » Чет 22 юни 2017 18:51


nautilus80 написа:Здравейте, има ли колеги ползвали сервизните пакети "Сервиз 4+" в официалните представителства на VW и заслужава ли си според вас?

Много неща се спестяват по тази програма за да е изгодна.
Хубаво разпитайте, преди да предприемете ремонт.
При нас имаме много клиенти минали по тази програма и разочаровали се във времето.



Поздрави


Потребителски аватар
kiko26
Мнения: 180
Регистриран на: Чет 02 фев 2006 16:47
Автомобил: VW
Двигател: Passat B8
Местоположение: София

Re: Сервиз 4+

Мнениеот kiko26 » Чет 22 юни 2017 20:38


И кое по точно се спестява?С какво са се разочаровали тези клиенти?Не спряхте да се изкарвате най-великите.


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Сервиз 4+

Мнениеот mayma » Пет 23 юни 2017 11:56


kiko26 написа:И кое по точно се спестява?С какво са се разочаровали тези клиенти?Не спряхте да се изкарвате най-великите.



Споделяме опит, като не ви е полезен, не го четете !


Поздрави !


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Сервиз 4+

Мнениеот i.stojanov » Пет 23 юни 2017 11:59


Хвърлено твърдение във въздуха от конкурент нали разбирате, че изглежда меко казано съмнително. За това бихме били благодарни за повече информация.


Потребителски аватар
kiko26
Мнения: 180
Регистриран на: Чет 02 фев 2006 16:47
Автомобил: VW
Двигател: Passat B8
Местоположение: София

Re: Сервиз 4+

Мнениеот kiko26 » Пет 23 юни 2017 12:02


Споделете нещо конкретно тогава, не просто нещо да се казва ей така да се казва.Мога да се обзаложа,че не се спестява нищо от нужните неща за даден ремонт.


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Сервиз 4+

Мнениеот mayma » Пет 23 юни 2017 17:28


В ангренажните комплекти при 2.0 TDI на пример не влиза "водна помпа"! Приемчиците си го спестяват . Не се заменят и така важните шпилки държащи обтяжната и паразитна ролка. По "пистовия" ремък се сменят само, ремък и обтегач.Остава не сменен "фрай лауфа". и т.н.
Различните програми " 4+ " не включват различни компоненти в тях, за да се представят "изгодно" пред клиента.


Правете информиран избор. Аз не споделям опит за лошо или за да се изтъквам, че знам нещо . Пиша, защото работата ми ме среща постоянно с "доволни" клиенти на "4+ програмата"
Поздрави


Потребителски аватар
kiko26
Мнения: 180
Регистриран на: Чет 02 фев 2006 16:47
Автомобил: VW
Двигател: Passat B8
Местоположение: София

Re: Сервиз 4+

Мнениеот kiko26 » Пет 23 юни 2017 19:18


Няма случай на сменен ангренажен к-т без водна помпа.Шпилката си влиза в кита ангренаж и не се вижда на фактурата.Фрайлайфа се сменя ако е повреден и не се сменя е периодични обслужвания.
Какво ще се смени в крайна сметка решава клиента след като му е казано какво трябва да смени и тази програма е за определени детайли.Но явно удря по бизнеса на другите сервизи и веднага да я оплюете.
Ако се чете вашата тема вие сте най великия сервиз на Земята.И мен ме срещата работата с отзиви от вашият сервиз.


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Сервиз 4+

Мнениеот mayma » Пет 23 юни 2017 19:59


kiko26 написа:Няма случай на сменен ангренажен к-т без водна помпа.Шпилката си влиза в кита ангренаж и не се вижда на фактурата.Фрайлайфа се сменя ако е повреден и не се сменя е периодични обслужвания.
Какво ще се смени в крайна сметка решава клиента след като му е казано какво трябва да смени и тази програма е за определени детайли.Но явно удря по бизнеса на другите сервизи и веднага да я оплюете.
Ако се чете вашата тема вие сте най великия сервиз на Земята.И мен ме срещата работата с отзиви от вашият сервиз.



Имам пресен случай от предната седмица с "CBAB" с не сменена водна помпа (сълзяща, седмица след като е минала по 4+ програмата)
Шпилките са 2 броя и влизат в ангренажните комплекти, ама в алтернативните.Повечето комплекти не съдържат шпилки и се поръчват отделно.Антифриза и той ли е в комплекта ? (във фактурата го няма)
Аз никого не плюя или пък да се изтъквам колко "велик" сервиз сме! Споделям мнение , което може да е в полза на някого.
Лично нас няма с какво да ни застраши(удари) програма като "4+"( Да не кажа, че тази програма е диаметрална противоположност на предлаганата от нас услуга) . Даже се радвам, че има такива програми , просто по центровете е хубаво да информират клиентите, че не се обслужва целия възел и се пестят неща като горе описаните.


Не ангажирам никого с мнението си! Не смятам да споря. Това са част от наблюденията ми, споделям ги, може да са в полза на някого.

п.п. Фрай лаУфа, като блокира след като са поставени новите ремъци? Пак се заменя всичко по пистовото задвижване след това!?

Поздрави


Потребителски аватар
nautilus80
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 01 ное 2016 11:50
Автомобил: VW PASSAT TDI
Двигател: AVF 2004
Местоположение: Бургас

Re: Сервиз 4+

Мнениеот nautilus80 » Пет 23 юни 2017 22:18


Поне разгледайте брошурата, има вариант с или без водна помпа и антифриз.
Прикачени файлове
wp_ss_20170623_0001 (2).png


marin_andonov
Мнения: 312
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 18:48
Автомобил: VW
Двигател: TAIGO
Местоположение: sofia

Re: Сервиз 4+

Мнениеот marin_andonov » Пет 23 юни 2017 22:43


Това което знам аз е:
Пазарувам оригинални авточасти на VW от човек, който ги внася от Германия и VW Румъния , преди това беше продавач в магазина за авточасти в Порше София, от там се знаем.
Тъй като знае, че дреболиите за да стане по-бързо ги взимам директно от Порше та ме предупреди, никога да не взимам Економи пакет или ако ми предложат същата част економи вариант (под претекст, че е по-евтина и е пак оригинална и нова), тъй като се правели от ниско качествени материали или са същите но второ и трето качество. Същите тези части, за да им е по-евтино ги използвали когато извършват ремонти по гаранционни коли или някой ако си поддържа там колата (накладки, дискове и др.)

Последна промяна от marin_andonov на Пет 23 юни 2017 23:00, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Venkicha
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 06 сеп 2015 14:18
Автомобил: VW PASSAT ALLTRACK 170кс DSG6
Двигател: 3C BBCFGBX1 2012г

Re: Сервиз 4+

Мнениеот Venkicha » Пет 23 юни 2017 22:49


Аз имам един въпрос. Кой може да се възползва от тази програма 4 + ? Например моят vw е закупен октомври/2012 г. Гаранцията изтече октомври 2016г. След изтичането на гаранцията съм сменил масла и филтри веднъж собственоръчно. Сега мога ли да се възползвам от тази програма?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз 4+

Мнениеот Vlad777 » Пет 23 юни 2017 23:19


Сервиз 4+ е сервизна програма, предназначена за всички модели Volkswagen Леки автомобили и Volkswagen Лекотоварни автомобили над 4 години.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Сервиз 4+

Мнениеот Кайзен » Съб 24 юни 2017 6:28


nautilus80 написа:заслужава ли си според вас?

Не зная какво точно разбираш под "заслужава", но според мен обявените цени са завишени.

Ето какво плати познато семейство за "Смяна на ангренажен и канален ремък с ролки, водна помпа и антифриз" в Германия за Пасат 2.0ТДИ 2011:
- покупка на нужните материали от VW дилър/сервиз - 245€.
- ремонт при друг VW дилър/сервиз - 230€.
Общо: 475€ (930лв)

Цена в брошурата:
вместо от 1559лв
сега от 1185лв



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 171 госта