Митко Василев - климатици и радиатори

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
ionatan
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 11 дек 2008 23:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот ionatan » Пон 22 юни 2009 20:48


Имате ли идея дали заварката на алуминиев радиатор за климатик /Г3 ТДИ/ си струва и ще издържи ли тази пущиния на налягането. Защото имам 2 мъненки дупчици на него, а не ми се дават пари за нов радиатор. Ако някой си е правил бих бил благодарен да сподели малко опит, че и аз да посетя този гуру на климатиците




luikanov
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 15 май 2007 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот luikanov » Вто 23 юни 2009 20:18


Виеше ми около компресора и Искам да ви споделя,днес ходих при този Митко Василев и ми каза ,че трябва да ми смени лагера на компресора срещу 180 лв.,отидох в друг сервиз и се оказа обтягащата ролка,така,че е малко недобронамерен този Митко Василев,поздрави на всички,имайте си едно наум като ходите при него,може би за пълнене е добър,но ... :не:


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот blinder » Сря 24 юни 2009 15:25


luikanov написа:...,може би за пълнене е добър,но ... :не:

Съгласен съм с теб.
Един приятел с мерцедес ц200 ходи при него и вика:
- неработи ?
- Има ли фреон?
- Битрябвало...
- Оооо, сигурно нямаш.
Пуснал машината, донапълнил фреон, масло и каквото трябва, ама НЕ.
- Ейййй, не тръгна...пфууууу...знам къде трябва да идеш...(не че и там го оправиха де).

Момчето сам си разглоби колата, и се смени някакъв блок...абе незнам, но си го оправи.

Аз мислех, че това е "сервиз" за климатици, а не само зареждачница на климатици и затова го пратих там, но явно могат само да доливат, то и аз го моем.


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот fill » Чет 25 юни 2009 20:20


И аз съм недоволен от него. Колата ми е Голф 3 .
Отидох при него миналата година. Компресора не ми се включваше. Напълни го с фреон, даже не погледна какъв е стария фреон а той майче беше R12 ( инсталацията ми е за R12 ). След пълненето компресора включи. Температурата на духалките беше 16-17 градуса. Според него проблема е от клапите на парното. Каза ми : Оправи си клапите на парното и ще ти се оправи температура. Таблото долу, клапите оправени, температурата е пак същата. Отивам пак при него. Започна пак да го пълни с машината ( климатроника не ми е оригинален и не се знае колко фреон събира ). Напълни го до 1300 грама, беше влезнал в колата и подаваше газ. Аз бях при двигателя и гледам високото налягане беше стигнало до 30 бара ( което беше макса на манометъра ) :horror: Казах му и той малко се притесни, защото при това налягане можеше да гръмне някой маркуч заради него . Скъсах му нервите 4 часа се занимава с колата. Бях недоволен от факта че ми взе пари за работа която не успя да свърши. Парите които ми взе бяха 70 лева като това включваше около 100-200 грама фреон. Накрая ми писна и си тръгнах. Според мен Митко Василев не става и за пълнач..........


Потребителски аватар
anotty
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот anotty » Сря 15 юли 2009 19:18


Още един Минус за Василев. При него работят добре само машинките за смяна на фреона! Не оставяйте колите си без надзор при него! Бяхме при него за смяна на лагер на компресора- смениха го, но ролката на компресора беше зверски изкривена! След много разправии платихме за нова ролка втора употреба. Дали не си закупихме Нашата ролка за 90лв? Никой не знае. Не са коректни! Заплатихме ролка която Те са изкривили при смяна на лагера! Това е абсурд, но се случи. Що се отнася до машинките- те са професионалистите в този т.нар. Сервиз...


galinda
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 18 май 2009 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот galinda » Съб 18 юли 2009 1:10


може ли някой да ми препоръча свестен сервиз за зареждане на автоклиматици в момента( в смисъл без да ме прецакват и да си свършат работата качествено). благодаря предварително :)


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот brum » Съб 18 юли 2009 19:08


Няколко теми по-надолу. Или за по-бързо - цък.


Потребителски аватар
Asen_D
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот Asen_D » Съб 03 окт 2009 5:48


anotty написа:Още един Минус за Василев.

:да:
Смяна на осево уплътнение при Василев 230 лв....
смяна на същото при Шен 130лв.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот zfa159 » Сря 07 окт 2009 20:58


Самото освено е 40лв...работата по сваляне и качване според мотора е около 50-тина лв (зависи колко е на майната си).Както и да го смяташ не е толкова парички.Дори да сложиш още едни 20-тина лв за новото масло и оцветител какво се получава - 100-110лв. ;)
Шен и Василев едно време са били един общ сервиз...после са се изпокарали и разделили...съответно по-големия сервиз е Шен и това им дава възможност да дават по-ниски цени (не,че аз съм много голям сервиз ама не товаря излищно хората).Съответно понеже Шен си внасят сами частите и поддържат добра складова наличност могат да дадат по-добра цена.Аз като човек,при който са идвали коли и от двата сервиза за "довъшрителни" работи по климатиците, мога да кажа,че и на двете места претупват работата и работят само за парите на хората...силикон вместо О-пръстен на компресора отзад мисля,че е достатъчен аргумент...а въпросния О-пръстен струва 3лв и едва ли клиента би имал против дори ако трябва да си го заплати...


roskata1
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 02 ное 2009 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот roskata1 » Пон 02 ное 2009 21:33


Митко е страшен имах много голям проблем с климатроника на БМВ 7 серия искаха ми 1000 и нещо лв. за компресор, а той реши проблема + зареждането с фреон за стотина лева


kosla
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 07 фев 2010 10:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот kosla » Чет 29 апр 2010 14:55


Здравейте колеги. И аз посетих Митко Василев перфектна работа.Железен е.
Новия адрес на сервиза на Митко Василев е гр. София ж.к Овча Купел ул. Президент Линкълн 92
Ето и линк от BG Maps http://www.bgmaps.com/map/search


Потребителски аватар
maerto
Мнения: 530
Регистриран на: Съб 16 окт 2010 15:51
Автомобил: VW Golf 4 2001
Двигател: 1.6 16V AUS
Местоположение: sofia/silistra

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот maerto » Пон 01 авг 2011 19:40


Днес бях при Митко>Общо взето е точен като човек,но все още си мисля че ми взе много...за подмяна на компресора на климатика с друг втора употреба +пълнене с фреон(700г) и масло- 500лв.Незнам ..може и да е нормална цената,според вас бива ли???


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот zfa159 » Вто 02 авг 2011 22:34


Ако компресора,който ти е монтирал е бил със сменени всички гарнитури,нов клапан,лагер и осев оплътнител,цената е горе-долу нормална,понеже имаш :
-компресор 250-300лв (ако е рециклиран 2-ра употреба,ако е просто 2-ра употреба без нищо сменено,цената е макс. 100-150лв)
-дехидратор - според марката може да е от 30-тина до 80лв
-промивка на системата (прави се когато стария компресор се почупи и задръсти всичко със стружки,за да не попаднат и в новия и да го съсипят) - около 40-50лв според системата и положението.
-за труд - едни 60-70лв се смятат за нормално за тази работа
-за източване и наливане на фреон,около 30-40-50лв според загубите...и те си се връзват тези пари от всякъде. И при мен да го беше правил,с рециклиран компресор,цената е там някъде за тези коли - 450-550лв според положението на системата.
Виж дали ти работят и двете перки добре и на двете си степени,защото тези компресори при тези коли,заминават основно от проблем с охлаждането на фреона.
:beer


Потребителски аватар
maerto
Мнения: 530
Регистриран на: Съб 16 окт 2010 15:51
Автомобил: VW Golf 4 2001
Двигател: 1.6 16V AUS
Местоположение: sofia/silistra

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот maerto » Сря 03 авг 2011 8:54


ДА компресора е рециклиран 450 лв.Останалото е за фреон и масло.Поне ми даде гаранциа 1 година 8) Не съм ги проверявал лично перките ,но изглежда работят щото си става студ вътре:)


VTP
Мнения: 56
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 22:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Митко Василев - климатици и радиатори

Мнениеот VTP » Съб 24 юни 2017 12:31


Днес (събота) се възползвах от услугите на М.Василев...

Диагноза на проблема - клапан на компресора. Време за ремонт, пълнения и всичките там процедури - час и половина :eek :biggrin

Благодаря ти отново! :th_up

Сервиза е на Президент Линкълн 94, до ресторант Фантазия, а не на Черни Връх.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта