Митко Василев - климатици и радиатори

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Vanich
Мнения: 316
Регистриран на: Пон 26 ное 2007 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Vanich » Пет 23 май 2008 22:13


Един голям минус от мен за момчетата от хладилника!!!!
Август месец миналата година за пръв път ги посетих, защото климата не работеше момчето ми взе 65лв за да го зареди, но после ми каза че парката не ми работи и да не го пускам. Перка купих пролетта но климата пак не бачкаше. Отивам аз пак при момчетата и те викат че пак няма фреон, заредиха го още 70лв казаха че ситемата е ток, и не изпуска от никаде. Онзи ден като беше жешко пускам климата и нема никои.. :shock Е...ах м... му 130 кинта и пак пот се лее..
Днес за трети път съм при тях обясних им ситуцията, двамата пича се дупиха един час, но така и не се усатновиха какво е със сигурност казаха, че може да е дехидрататора. Заредиха фреончето и пари не ми взеха с уговорката в понеделник пак да гледаме какво се е случило.
Извода от тази историйка, е че бош системата която уш всичко тества не е чак толкова читава!
Ако в понеделник не приключат нещата ваското ми препоръча да спонсорирам и Сумиста, пък ще видим какво ще стане.




Потребителски аватар
Oxyde
Мнения: 1090
Регистриран на: Нед 16 сеп 2007 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Надежда

Мнениеот Oxyde » Пон 02 юни 2008 8:50


Аз бях оня ден при тях..мн са любезни хората,установихме че радиатора на климатика ми тече като лейка...и ще треябва да слагаме нов...и заедно с зареждането на фреона..1.20 кг...ще излезне около 470лв...

Всичко е на 6 мн добра работа свършиха момчетата,имам си фризер вече в колата :lol:


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Мнениеот Iavor » Чет 12 юни 2008 11:22


Много доволен. 15 градуса! :wink:
Много симпатичен пича!


Потребителски аватар
Asen_D
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Asen_D » Съб 14 юни 2008 18:40


Миналата и тази година ходя за допълване и проверка...доволен...10 градуса на духалките...допълване 350 гр. 40лв...


Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Мнениеот feniksgod » Съб 21 юни 2008 13:45


И аз останах доволен от момчетата, установихме с тях, че "пациента е още жив" просто се нуждаел от фреон и почистване :lol:


Потребителски аватар
Vanich
Мнения: 316
Регистриран на: Пон 26 ное 2007 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Vanich » Нед 22 юни 2008 22:50


Онзи ден пак ходих при Василев, защото пак нямаше хладно, оказа, се че иглата която се намира в тръбита при акумулатора е запушена и дехидратора също е заминал. Преди това ми издърпаха фреона, които не бише изпуснал. Иглата се размина само с почистване, но след като ми свалиха дехидратора се оказа че струва 209лв.!! Човека каза че този е оргинален и т.н. но аз вса пак проверих в едно магазинче от което редовно пазарувам и се оказа че може да се намери същият читава марка за 90лв. Обадих се и на сумиста, които каза че при него дехидраторите са от 70 до 130лв.
След като взех новият дехидратор отдох в сервизчето и след няколко часа чакане ми го монтираха и напълниха системата с фреон. За фреона нищо не ми взеха, но за свалянето и качването на дехидратора /1ч./ платих 70лв.!!
Цени: проверка на системата с машина бош - 30лв.
Зареждане с юв- фреон 10лв. на 100мл.


Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DimoNN » Пон 30 юни 2008 13:51


сервиза е супер!... отидох за обслужване- масло да сменят и ако има нужда от допълване на фреон.... та цялата операция ми струваше 30лв., разлика в студенината няма (и преди си духаше студено), но сега вече не усещам намаляне на мощността на двигателя като пусна климатика!... много се кефя!:) най-хубавото е, че работят и в събота...


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Пон 30 юни 2008 21:59


И аз не съм доволен от тях - на 2 пъти ги занимавам с малко по-нестандартни работи и директно ме отебават. Друго си е да закачиш машинката и тя да си бачка, друго е да трябва и ти да свършиш нещо.
За мен едни от най-читавите климатикаджии са сервиз ГАБЕЛА - доколкото знам са вече съвсем близо до тези за които става дума в темата.


Потребителски аватар
Vanich
Мнения: 316
Регистриран на: Пон 26 ное 2007 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Vanich » Вто 08 юли 2008 21:25


След като за трети път климатика спря, поради липса на фреон, Василев каза че трябва да му оставя колата за повече време. Намерих начин въпреки, че съм на работа да му я закарам и уж я гледа цял ден. Вечерта ми каза че пак я напълнил с фреон обаче не е установил от къде изпуска. Изрази мнението че това е първата кола която не може да установи какъв е проблема /сигурно на всички казва същото/. Нищо не ми предложи какво да правя с климатика .Очаквам тези дни в жегите пак да съм без клима.
До момента на Василев съм платил два пъти за зареждане по 70лв и 70лв за смяна на дехидратор. Добре че не му дадох 200лв за дехидратор който иначе струва 90лв :shock
Чудех се дали да се разправям да ми върне парите, които съм платил за фреона, но ми се струва че няма смисъл да хабя нервите!
В момента търся читав майстор, които да дава гаранция за това което прави, а не всеки път да казва че проблема е решен!


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 09 юли 2008 7:39


ходих за проверка само дали всичко е ок по системата - все пак толкова много го похвалиха човека....
закачиха колата на машината - оказа се , че вс. е ок и само 50 мл фреон доляха....
за което платих 50 лв !!!
оказа се, че съм с някакъв много скъп фреон - такъв дето слагат само на климатиците в болидите от F1.........


Потребителски аватар
Oxyde
Мнения: 1090
Регистриран на: Нед 16 сеп 2007 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Надежда

Мнениеот Oxyde » Сря 09 юли 2008 8:40


One написа:оказа се, че съм с някакъв много скъп фреон


еми то прицнипно има 2 вида фреон,и този по новия не съдържаше опасни за озоновия слой съставки и бепе по скъп..но в подробности незнам :roll:


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Мнениеот dlug » Чет 10 юли 2008 17:10


Oxyde написа:еми то прицнипно има 2 вида фреон,и този по новия не съдържаше опасни за озоновия слой съставки и бепе по скъп..но в подробности незнам :roll:

Точно обратното-този новият е по-евтин. По простата причина, че старият е забранен и се вкарва контрабандно (а и на доста места вече го няма)


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Мнениеот madmen » Пет 11 юли 2008 8:16


dlug написа:
Oxyde написа:еми то прицнипно има 2 вида фреон,и този по новия не съдържаше опасни за озоновия слой съставки и бепе по скъп..но в подробности незнам :roll:

Точно обратното-този новият е по-евтин. По простата причина, че старият е забранен и се вкарва контрабандно (а и на доста места вече го няма)

Точно така. Има забрана за използването му в ЕС и се налива само под масата. Затова е и доста повече пари.
А по темата -> аз съм доволен от Митко. След като разбра миналата година откъде ми е повредата и след любезното съдействие на Сумиста за части и Ваското за ремонт -> после пълнене, проверки и тн. при Митко климата е чук почти година време.


Потребителски аватар
Oxyde
Мнения: 1090
Регистриран на: Нед 16 сеп 2007 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Надежда

Мнениеот Oxyde » Пет 11 юли 2008 11:07


dlug написа:
Oxyde написа:еми то прицнипно има 2 вида фреон,и този по новия не съдържаше опасни за озоновия слой съставки и бепе по скъп..но в подробности незнам :roll:

Точно обратното-този новият е по-евтин. По простата причина, че старият е забранен и се вкарва контрабандно (а и на доста места вече го няма)



:wink: Сигорно си прав,както казах не съм запознат с тия неща :)


Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kickd0wn » Пон 14 юли 2008 18:30


И аз ходих и съм доволен. Повече тук: http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=99028 .Да уточня, че сервиза се намира по ул. Сребърна, точно след кърстовището с Черни връх в посока от зоопарк към южен парк, след самото кръстовище има една бариера вляво, влиза се през нея и после леко надясно покрай едни гаражи, в последният гараж са момчетата, има табела, авторадиатори.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта