Части за скоростна кутия-къде?

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Правила на форума
Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Масла Motul и добавки Bardahl
nikname
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE

Части за скоростна кутия-къде?

Мнениеот nikname » Нед 24 сеп 2017 16:52

Здрвейте,питането ми е конкретно-има ли някъде/най вече София/морга,магзин и тн. където да се предлагат части втора ръка за ск.кутия за VAG групата-зъбни,муфи,синхоронизатори и тн?
Ще съм благодарен, ако някой колега помогне.

Извинявам се,ако темата не за този раздел.

Потребителски аватар
vasko__2
Автомобил:
Двигател:

Re: Части за скоростна кутия-къде?

Мнениеот vasko__2 » Нед 24 сеп 2017 20:49

Трудна работа. Имаше една морга- на Враня - Анкол, там са ми разглабяли кутия и съм купувал само каквото ми трябва. Ама беше преди 7-8 години ,сега нямам идея. От какво е кутията? Повечето части на 5 степенните стават от старите модели , та до ден днешен. Кутия от ауди 80 става на суперб, А6 , А4 ,Пасати и т.н., само фланците за каретата се сменят. Взимаш от дърта кола кутия и вадиш квото ти трябва от нея.Из нета има таблици с кодове на кутиите, гледаш предавателни числа и се ориентираш какво да търсиш.

nikname
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE

Re: Части за скоростна кутия-къде?

Мнениеот nikname » Пон 25 сеп 2017 7:35

Благодаря ти за насоката.
Аз също се чудех за по старите кутии дали има съвместимост,но щом казваш ще помисля и този варянт.Предавателни числа няма да сменям,просто ми трябва части за 5та скорост/без зъбите/ на 02Т 0АF....оглеждам се за вилка,синхро,муфа и тн.

Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”