Части за скоростна кутия-къде?

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
nikname
Мнения: 229
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Части за скоростна кутия-къде?

Мнениеот nikname » Нед 24 сеп 2017 16:52


Здрвейте,питането ми е конкретно-има ли някъде/най вече София/морга,магзин и тн. където да се предлагат части втора ръка за ск.кутия за VAG групата-зъбни,муфи,синхоронизатори и тн?
Ще съм благодарен, ако някой колега помогне.

Извинявам се,ако темата не за този раздел.




Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Части за скоростна кутия-къде?

Мнениеот vasko__2 » Нед 24 сеп 2017 20:49


Трудна работа. Имаше една морга- на Враня - Анкол, там са ми разглабяли кутия и съм купувал само каквото ми трябва. Ама беше преди 7-8 години ,сега нямам идея. От какво е кутията? Повечето части на 5 степенните стават от старите модели , та до ден днешен. Кутия от ауди 80 става на суперб, А6 , А4 ,Пасати и т.н., само фланците за каретата се сменят. Взимаш от дърта кола кутия и вадиш квото ти трябва от нея.Из нета има таблици с кодове на кутиите, гледаш предавателни числа и се ориентираш какво да търсиш.


nikname
Мнения: 229
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Части за скоростна кутия-къде?

Мнениеот nikname » Пон 25 сеп 2017 7:35


Благодаря ти за насоката.
Аз също се чудех за по старите кутии дали има съвместимост,но щом казваш ще помисля и този варянт.Предавателни числа няма да сменям,просто ми трябва части за 5та скорост/без зъбите/ на 02Т 0АF....оглеждам се за вилка,синхро,муфа и тн.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта