Наближава :arrow УЗАНА (24-26 август 2018 г.)

Спешен съвет за сервиз в София

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Правила на форума
Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Масла Motul и добавки Bardahl
Потребителски аватар
isplovdiv
Автомобил: Passat 2.8 4motion
Двигател: 2002

Спешен съвет за сервиз в София

Мнениеот isplovdiv » Вто 24 апр 2018 23:11

Здравейте колеги,
от около година се подвизавам из СФ но съм от Сливен и до момента съм си ремонтирал колата само там, но ето, че се случи нещо доста неприятно и Сливен ми е невъзможен вариант - колата въобще не пали.

Автомобила е пасат 5.5 - 2.8 бензин/газ - АМХ двигател
Ситуацията е следната: карах си колата и нямаше признаци за такъв проблем. Не я бях палил 1 ден и при палене днес колата запали, работи може би около минута и изгасна - зачудих се, но видях, че климатика е включен и реших, че може това да е проблема. Изгасих климатика и завъртях отново ключа - колата запали и веднага изгасна, историята се повтори още 2-3 пъти и колата тотално спря да пали. След въртене на на борда се изписа: stop öldruck motor aus betriebsanleitung + премигаща лампичка за масло и звуков сигнал. Колата е паркирана под наклон, проверих щеката и долях масло. Но проблема не се оправи и колата все още не пали, разликата е, че вече не изписва надписа на немски и не издава звуков сигнал, но лампата за маслото отново премига. Пробвах да запаля и принудително на газ - и това не се получи.

Колата е "паркирана" в кв. Редута, в региона на зала Фестивална.

Питанията ми са:
- Има ли мобилен сервиз - майстор който ще дойде на място да погледне за евентуално решение на проблема, или поне за някаква диагностика с лап топ
- Координати на пътна помощ, която няма да ми одере кожата като види Сливенски номер
- Координати на съвестен и читав сервиз за марката, който също няма да ми свали кожата от гърба
- Ако е имало колега с подобен проблем, да ме посъветва какво още да пробвам да направя -

Не съм стиснат и съм наясно с цените в СФ, ще си заплатя всичко по ремонта, но съм написал така нещата, защото има "колеги", които като видят чужд номер и че човека е без много избор му обявяват космически цени, а за жалост няма как да обикалям от сервиз на сервиз с пътната помощ...

Предварително Ви благодаря за информацията, съветите и всичко което бихте ми казали.

batVenci
Автомобил:
Двигател:

Re: Спешен съвет за сервиз в София

Мнениеот batVenci » Сря 25 апр 2018 0:07

Нещо е станало, доколкото разбирам, казва че няма налягане на маслото в двигателя. Дали защото е много голям наклона, или нещо друго, но казва че има проблем с налягането на маслото. Виж нещо да не е станало, например да нямаш достатъчно масло в картера, пробит картер, теч на масло отнякъде, проблемен датчик на маслото и т.н. Явно компютъра спира двигателя, защото получава сигнал, че няма налягане на маслото в двигателя. Или няма наистина налягане, или пък датчика лъже компютъра...

Потребителски аватар
stefarata
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998

Мнениеот stefarata » Сря 25 апр 2018 7:44

Здрасти, кофти случка. Моят съвет е да се чуеш по телефона с някой от форумните майстори и да си запазиш час. Мое би ще са заети , но докато чакаш можеш да потърсиш вариант как да я закараш до сервиза- било то пътна помощ или някакъв друг.
Успех и дано да е някой "умен " датчик проблема

Потребителски аватар
isplovdiv
Автомобил: Passat 2.8 4motion
Двигател: 2002

Мнениеот isplovdiv » Сря 25 апр 2018 9:49

Проблема е разгадан! Бензинова помпа, просто и копчето на газта е направило лек проблем, а относно маслото лампата е светнала заради големия наклон... Колата вече пали на газ - ще я прибера до Сливен където ще оправят помпата. Благодаря за съветите и безаварийно на всички колеги!

Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”