Спешен съвет за сервиз в София

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
isplovdiv
Мнения: 17
Регистриран на: Чет 01 май 2014 23:54
Автомобил: Passat 2.8 4motion
Двигател: 2002
Местоположение: Сливен

Спешен съвет за сервиз в София

Мнениеот isplovdiv » Вто 24 апр 2018 23:11


Здравейте колеги,
от около година се подвизавам из СФ но съм от Сливен и до момента съм си ремонтирал колата само там, но ето, че се случи нещо доста неприятно и Сливен ми е невъзможен вариант - колата въобще не пали.

Автомобила е пасат 5.5 - 2.8 бензин/газ - АМХ двигател
Ситуацията е следната: карах си колата и нямаше признаци за такъв проблем. Не я бях палил 1 ден и при палене днес колата запали, работи може би около минута и изгасна - зачудих се, но видях, че климатика е включен и реших, че може това да е проблема. Изгасих климатика и завъртях отново ключа - колата запали и веднага изгасна, историята се повтори още 2-3 пъти и колата тотално спря да пали. След въртене на на борда се изписа: stop öldruck motor aus betriebsanleitung + премигаща лампичка за масло и звуков сигнал. Колата е паркирана под наклон, проверих щеката и долях масло. Но проблема не се оправи и колата все още не пали, разликата е, че вече не изписва надписа на немски и не издава звуков сигнал, но лампата за маслото отново премига. Пробвах да запаля и принудително на газ - и това не се получи.

Колата е "паркирана" в кв. Редута, в региона на зала Фестивална.

Питанията ми са:
- Има ли мобилен сервиз - майстор който ще дойде на място да погледне за евентуално решение на проблема, или поне за някаква диагностика с лап топ
- Координати на пътна помощ, която няма да ми одере кожата като види Сливенски номер
- Координати на съвестен и читав сервиз за марката, който също няма да ми свали кожата от гърба
- Ако е имало колега с подобен проблем, да ме посъветва какво още да пробвам да направя -

Не съм стиснат и съм наясно с цените в СФ, ще си заплатя всичко по ремонта, но съм написал така нещата, защото има "колеги", които като видят чужд номер и че човека е без много избор му обявяват космически цени, а за жалост няма как да обикалям от сервиз на сервиз с пътната помощ...

Предварително Ви благодаря за информацията, съветите и всичко което бихте ми казали.




batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Спешен съвет за сервиз в София

Мнениеот batVenci » Сря 25 апр 2018 0:07


Нещо е станало, доколкото разбирам, казва че няма налягане на маслото в двигателя. Дали защото е много голям наклона, или нещо друго, но казва че има проблем с налягането на маслото. Виж нещо да не е станало, например да нямаш достатъчно масло в картера, пробит картер, теч на масло отнякъде, проблемен датчик на маслото и т.н. Явно компютъра спира двигателя, защото получава сигнал, че няма налягане на маслото в двигателя. Или няма наистина налягане, или пък датчика лъже компютъра...


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Спешен съвет за сервиз в София

Мнениеот stefarata » Сря 25 апр 2018 7:44


Здрасти, кофти случка. Моят съвет е да се чуеш по телефона с някой от форумните майстори и да си запазиш час. Мое би ще са заети , но докато чакаш можеш да потърсиш вариант как да я закараш до сервиза- било то пътна помощ или някакъв друг.
Успех и дано да е някой "умен " датчик проблема


Потребителски аватар
isplovdiv
Мнения: 17
Регистриран на: Чет 01 май 2014 23:54
Автомобил: Passat 2.8 4motion
Двигател: 2002
Местоположение: Сливен

Re: Спешен съвет за сервиз в София

Мнениеот isplovdiv » Сря 25 апр 2018 9:49


Проблема е разгадан! Бензинова помпа, просто и копчето на газта е направило лек проблем, а относно маслото лампата е светнала заради големия наклон... Колата вече пали на газ - ще я прибера до Сливен където ще оправят помпата. Благодаря за съветите и безаварийно на всички колеги!



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта