Смяна на масло DSG - къде

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
alek_d
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 24 мар 2011 12:15
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Смяна на масло DSG - къде

Мнениеот alek_d » Вто 01 яну 2019 10:06


Здравейте и за много години на всички. Отскоро съм в :love.vwclub и имам нужда от съвет. Напролет трябва да сменя маслото на скоростната кутия на Passat b6 (според сервизната книжка, която имам и е време иначе нямам абсолютно никакви оплаквания от работата на кутията). Кутията е DSG 6ск. Питанката ми е към хората, които са правили въпросната процедура. Къде сте останали най-доволни от услугата и колко приблизително пари трябва да отделя за нея. Благодаря предварително на всички. Весела нова 2019 година!




Потребителски аватар
mk5_gti
Мнения: 179
Регистриран на: Пет 21 дек 2012 19:23
Автомобил: Golf 5 GTI DSG
Двигател: BPY 2008

Re: Смяна на масло DSG - къде

Мнениеот mk5_gti » Вто 01 яну 2019 11:30


Препоръчвам ти само оторизиран сервиз на VW, защото самата смяна не е толко проста, като да смениш маслото на двигателя


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Смяна на масло DSG - къде

Мнениеот krraynov » Вто 01 яну 2019 11:49


mk5_gti написа:Препоръчвам ти само оторизиран сервиз на VW, защото самата смяна не е толко проста...


:th_up :th_up :th_up


gadnyara
Мнения: 266
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Смяна на масло DSG - къде

Мнениеот gadnyara » Вто 01 яну 2019 16:56


Че какво му е сложното?
Спомням си, че ми отне около час да сменя всички филтри и маслата на мотора и скоростите на моята. С махане и слагане на кората отдолу. Нямам нито канал, нито подемник в гаража.

Да не преиграваме... :wink


Потребителски аватар
mk5_gti
Мнения: 179
Регистриран на: Пет 21 дек 2012 19:23
Автомобил: Golf 5 GTI DSG
Двигател: BPY 2008

Re: Смяна на масло DSG - къде

Мнениеот mk5_gti » Вто 01 яну 2019 18:30


Възможно е и да си го сменил. Аз 2 пъти съм го сменявал във VW-Италия и от там знам че или колата трябва да е топла, а скоростите студени или обратно. А също се откачат и клемите на акумулатора. Така че поне аз лично не бих дал на всеки да се учи на колата ми.


Потребителски аватар
peyu
Мнения: 493
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:10
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на масло DSG - къде

Мнениеот peyu » Сря 02 яну 2019 19:19


Маслото трябва да е оригинално, филтъра също!
Трябват и инструмент за правилното наливане. Много тарикати го правят и през филтъра, но не е правилно..
След наливането на маслото се закача с кабел и се следи температурата на кутията при достигнати оптимални 35-40 градуса се източва излишното от преливника.
Също се проверяват и другите стойности по самата кутия, както и работата и.
Масово майсторите го правят 1:гьотере с евтино масло и евтин филтър.Да не говорим, че не използват компютър или динмометричен ключ.
Аз карам само автомати от поне 10 години и в България съм си напатил здраво от пишман разбирачи тип "гаражен майстор".
С автоматите шега не бива щото после щипе здраво от джоба, казвам го от личен опит.
Преди 7 години някъде така един разбирач ми смени за 2 часа всичко и след това правих кутия.. :no
Отиваш в оторизиран сервиз или при някои то форумните, но задължително с оригинални части!!


gadnyara
Мнения: 266
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Смяна на масло DSG - къде

Мнениеот gadnyara » Чет 03 яну 2019 1:05


Няма спор - тази кутия е наплашила доста хора. :wink



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта