С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
pepss
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:33
Автомобил: VW Golf III Pink Floyd 1995
Двигател: 1.6 AEA
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот pepss » Чет 28 мар 2019 11:45


Много съвпадения станаха :mhihi

Image 1.jpg




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот samo_pechka » Чет 28 мар 2019 12:57


Мхм. Скоро не бях чел нещо подобно . Като се замисля... май не съм чел въобще таквоз нещо. Индийските филми ряпа да ядат ... Но е факт, че стои като масло над вода, все още си плува и не потъва.


asdasd55
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 07 яну 2012 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот asdasd55 » Чет 28 мар 2019 13:21


В предишната тема на Дас ауто в този форум пишеше основно user "mayma". Някой знае ли кой е той?


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот toraborat » Чет 28 мар 2019 13:26


Тоя път поне няма (за сега) репортувани проблеми с качеството на изпълнение, може да се е научил човекът.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Чудомир » Чет 28 мар 2019 13:29


https://audibg.com/forum/index.php?/top ... o-service/

и специално оттук надолу следващите 5-8 мнения

https://audibg.com/forum/index.php?/top ... nt=2975683


Потребителски аватар
Raino
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 08 окт 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Raino » Чет 28 мар 2019 14:08


mayma е Крис.


valio_
Мнения: 92
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 12:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот valio_ » Чет 28 мар 2019 14:57


Малее, значи Фенсчо е стигнал нови висоти. Косиса ряпа да яде :Mr Green Fun .


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Pet_rov » Чет 28 мар 2019 15:50


Косисът е невинно агънце в сравнение с акад. Крис Младенов. Както и на другите, и на мен ми е чудно как досега някой от клиентите с по-скъпи коли, който е бил одран академично, не си е послугувал да потърси възмездие. То всъщност може и да има такива, но ние няма как да разберем, ако не членуват в някой автофорум. Едно обаче не може да му се отрече, изобретателен е и е ловък манипулатор. Като се има предвид крехката му възраст...


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот group® » Чет 28 мар 2019 16:01


Личното ми мнение:
Идеално проличава, в този случай, разликата между хората. От една страна Райно и от друга mayma/fens_.
Лично проследявам развитието на сагата и смело твърдя, че Райно (не се познаваме) има изключително мъжко и достойно поведение. Считам, че името му не трябва да се споменава редом с това на fens_. Всеки може да прочете постовете му тук и в Ауди форума и да види, че е потърпевш.
Преди 10г. проличава при fens_, че се гони само печалбата и нещата явно не са се променили.
Тези, които ме познават от времето, когато и аз имах сервиз/ателие, знаят моето верую - всеки греши, въпросът е как и дали поправя грешката си. Бягането от отговорност, стремежът за големи печалби са неща, които отличават 'лошите' от 'добрите'.
Личното ми удовлетворение е, че тук в нашия форум няма сериозно пострадали от въпросния сервиз. За съжаление не е така при колегите от Ауди форума :icon_sad

Знаете силата на форума и информацията в тази тема за DasAutoService, ДасАутоСервиз, Дас Ауто, Das Auto ще достига до всеки, който желае да се информира :a045

пп. ще използвам случая да предложа на Райно личната си помощ с информация за връзката fens_/mayma, в случай на нужда :beer


Потребителски аватар
Raino
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 08 окт 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Raino » Чет 28 мар 2019 16:27


Благодаря ти! Може да звучи нескромно, но се имам за
честен и принципен човек. Занимавайки се с бизнес из форумите със сигурност съм си навлякъл неприятели, няма как всички да са доволни, а грешки съм правил и аз.
Крис ме излъга откровено и аз съм си научил урока. Дали с историята за Фенс или не, аз го опознах какъв е и не желае никакъв контакт с него и още информация.
На мнение съм, че Господ гледа и той забавя, но не забравя.
И тук се извинявам по най-сърдечния си начин, че имайки нещо общо с Дас Ауто без да искам и знам съм спомогнал да са се извършвали не съвсем коректни дейности спрямо клиенти.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Skruji » Чет 28 мар 2019 17:21


Поизчаках да видя как ще се развие темата, но дойде и моят ред.
След като купих Голфа от Варна, покарах го няколко месеца и се появи проблем с незагряване. Смениха ми големия термостат, без значение къде. Проблемът остана, светна ми и DPF-a (в последствие разбрах, че е нормално при повече градско каране) и реших да звънна във въпросния сервиз. Записахме час с новия им приемчик Светльо, Райно вече не работеше при тях.
С влизането на колата в сервиза Крис каза, че знае какъв е проблемът, малкия термостат на DSG-то и действително се оказа той, смениха го и нещата заспаха.
Обясних им за лампата на DPF-а, колата още не беше нито прегледана нито качена на диагностика, а Пепи отсече, че трябва да се сменят два датчика за саждите. Казах им ОК, но нека да все пак да направят преглед и диагностика.
След няколко часа ми звънна Крис и ми каза, че всичко е оправено, термостатът е сменен с нов оригинален, а лампата на DPF-а е светела от протрити кабели на датчиците. Стана ми съмнително кола на 4 години да има протрити кабели, но както и да е, платих 200 лв за всичко и по живо по здраво.
Не мога да си кривя душата, поне пред мен се работеше професионално, с ръкавици, калъф на волана, седалките, скоростния лост и тн.
Лампата на DPF-а продължи да си се пали през месец два и изгасваше след като я понапъна за 5-10 мин. Значи кабели не са правили, само са ми взели пари. Поинтересувах се на други места за DPF и се оказа, че е нормално при много градско каране.
Ок, аз горе долу доволен, реших да правя следващо обслужване при тях. Звъня на Светльо, записваме час за масло двигател, филтри и проверка на ходова част и спирачки.
Отивам в деня на сутринта и от вратата ме посреща Светльо с думите "Ти беше за масло на DSG нали?". Аз му казва, че бърка и обяснявам кой съм и за какво. "Ми то ние вече сме го поръчали, какво да го правим?" Ми каквото искате го правете, мен не ме грее, аз съм за друго. Казаха, че имат налични двигатлно масло и филтри и ще ги сменят, пък маслото за скоростите ще си го продават.
Сега става интересно. Вечерта ми се звъни и обяснява, че имало теч на масло от DSG-то от масления охладител, шах с пешката а. Казвам ОК, сменете О пръстените и готово. Не, не можело без да се източва маслото. Та нали масления охладител е отгоре, как да не може. Не, не можело, щели да се прецакат съединителите. А и не можело на тези кутии да се провери нивото без да се източи цялото, а пък ако се източи не можело да се върне обратно същто. Вече разбирам на къде отиват нещата и казвам на Крис, „Смени ми консумативите и да бягам, защото утре ще пътувам. След няколко дни ще дойда да оправим и този теч”.
Веднага си записвам час в Порше ЮГ за другия ден. След техния преглед какво се оакзва, няма никакви течове, маслото на DSG-то си е ОК и е на ниво.
Трябваше да ми обсужат и панорамата, поискаха ми 280 лв за това, в в Порше Юг го направиха за 80 лв.
След като снимах документите от Официалния сервиз и им ги пратих на мейла, като им заявих, че повече няма да стъпя там, ми върнаха заядливо писмо и как в Порше нищо не разбирали.
Стана много дълъг пост, правете си изводите сами, аз повече там не стъпвам. Нямаха късмет с мен, защото се оказах технически грамотен и интересуващ се човек. Може би ги заблуди това, че винаги в началото се правя леко на ударен.


Потребителски аватар
Raino
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 08 окт 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Raino » Чет 28 мар 2019 17:43


Абсолютна класика!!!


asdasd55
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 07 яну 2012 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот asdasd55 » Чет 28 мар 2019 17:54


Ти защо не им каза, че дори да свалят охладителя на дсг, може евентуално да се долее малко масло през пробката за контрол на нивото при леко загряла кутия. Между другото наскоро спорих с Крис във ФБ, защото той твърдеше че при счупване на тялото на дсг филтъра (показваше счупен Мейле, не оем филтър) щяло да падне работното налягане на маслото в кутията, да се счупят съединителите и какви ли не глупости. Аз го уборих, че това ще доведе само до нефилтриране на маслото и че филтъра е натиснат силно и счупен по време на монтаж му. Накрая коментарите ми бяха изтрити.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Skruji » Чет 28 мар 2019 18:00


Не съм аз човекът, който ще им обяснява как се работи и кое как да правят, взех си колата и както се казва беху далеч. Направих си всички необходими проверки в Порше, за да съм сигурен и "Продължаваме напред".


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 28 мар 2019 22:49


Интересна история, момчето се издига. От измама за 450 лв успява да стигне до измами за стотици хиляди левове, а аз ще гледам да сменя тампон на носач и да му рециклирам шарнира вместо да сменя цялото окачване :banghead



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 110 госта