С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Чудомир » Пон 25 мар 2019 21:22


Кайзен написа:Ето така изглежда оферта/фактура за типичен ремонт на 1.8TFSI & 2.0TFSI:

Интересното в тази фактура са калкулираните 23 часа работа на немския сервиз по 50 евро без ДДС, а в българската оферта са 2500 лв. (да приемем, че са крайни, значи с ДДС).

Не съм запознат дали като техническа трудност двата ремонта са сравними, но понеже са постнати тук, приемам, че са. Значи

немски сервиз калкулира 50*23*1,19 = 1368 евро * 1,96 = 2682 лева за свършена работа
български сервиз калкулира 2500 лева на предварителна оферта (която както знаем не винаги е финална цена)

Разликата между двете цени е по-малко от 10 %. А дали разликата в цените на наем / изплащане на сграда, заплати, осигуровки и други текущи разходи в Германия спрямо България е също
по-малко от 10%?




Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот sportul » Пон 25 мар 2019 21:32


110afn написа:Бръснене без сапунисване, но по принцип бензина от къде е ходил в маслото?



Когато ГНП-то се задвижва от разпределителен вал.


Добре де , едно нещо не мога да разбера .

Вземаш 10000 лв за ремонт и проблема остава , какво обясняваш после на клиента ?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот stefan4o » Пон 25 мар 2019 21:41


Дали ще бъде извършен този ремонт? Или ще се вземат парите, колата ще се оправи за 1000 лева и така...


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Spas » Сря 27 мар 2019 13:32


Кайзен написа:Може би имаш предвид 07/2015?


Прав си, отново, от 2014-та е поправен 1,4 tsi. :love.vwclub


Потребителски аватар
Raino
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 08 окт 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Raino » Сря 27 мар 2019 20:15


Аз бях в ядрото на въпростният сервиз 2г., от самото му създаване до май месец 2017г. Мога да кажа адски много неща, но ще изложа определени факти.
Юни месец 2015г. мой клиент ме помоли да оставя поръчаните от него части в сервиза където му е колата, съгласих се разбира се. Това ми беше първият допир с това място. Тогава се казваше Сънрайс или нещо много близко до това. В халето имаше един подемник и нищо друго като оборудване. Имаше ударено БМВ 5 Е60 на познат на Крис (бил е бояджия преди) и въпросното А6, за което трябваше да оставя части. Крис усмихнат и приветлив ме посрещна и започна да ми обяснява как е ходил на обучение и тн. и как искал да се развива и дали аз искам да му доставям оригинални части, пък да пращам и клиенти и тн. Отначало ми се стори странно всичко това, но след това за съжаление ми узря идеята. Започнахме някакво сътрудничество, което след това Крис пожела да премине в едва ли не партньорство от моя страна. Трябваше да се грижа за маркетинга, рекламата, приемане и издаване на автомобили, оригиналните части и цялостно да му помогна да разработи сервиза, нещо от което аз разбирам и той го е знаел. Постоянно ми говореше, че ходил на обучения и какво ли още не. Аз обаче това не го проверих. Слушаше ме за много неща, на работа дойде механикът Пепи, за който и до ден днешен смятам, че е уникален професионалист. Та в крайна сметка сервизът се разви бързо, мен ме кефеше да общувам с клиенти, имах на 10000% доверие на Крис и нито съм се съмнявал, нито съм проверявал нещо. Времето си минаваше започнаха да се появяват проблеми. Сроковете за ремонт станаха безумни, цените на труд също. Крис твърдеше пред клиентите, че им прави отстъпка на частите, а то често не беше така. Започна една арогантност и грандоманщина, която аз не понасям. Плюеше всички в автобранша, все някой е мърляч, все някой нещо не е направил. Тази манипулация се пренесе върху персонала и клиентите. В крайна сметка аз вече освен, че не бях необходим защото сервизът вече беше развит, то даже и пречех защото виждах все повече некорекности, които обаче и аз на себе си не винаги можех да докажа. Когато си ги доказах си тръгнах веднага и с то кеф, макар че във ФБ на сервиза се написа аз колко съм лош. Той ме блокира веднага от там, за да не мога да понапиша това-онова.
Безумни срокове, мачкане на клиента и вменяване на тезата как ако не е Крис никой не може да му оправи колата, цени по-скъпи от на официалния дилър, лъжи как това е официален следгаранционен сервиз, лъжи за много други неща. И да ви кажа, сертификати няма! На обучения не е ходил, проверих го, проверете го и вие - просто се обадете в Порше. Дори висше няма, каквото и да е то.
Крис използва моето отношение към клиентите, за да си изплете кошницата. За технически неща при запитване на клиенти се допитвах до него - тотална грешка, оказа се, че съм наговорил бая глупости без да знам.
Знам, че има много изъгани, но без да се жалвам ви казвам, че аз съм най-преебан. 10г. градя нещо и най вече име и в един момент, защото съм балък се доверих на човек, който е пълен самозванец, който пак заради тъпотията ми ми взе всичко и се върнах в първи клас буквално.
Със задна дата разбрирам много неща и се извинявам на всички, които да били клиенти заради мен. Повярвайте ми и аз не съм знаел какво става и какво ще става. Мога да пиша до утре, ако някой го интересува нещо конкретно, да пита.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот goppa » Сря 27 мар 2019 20:27


Поне частите оригинални ли бяха?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот bobocamaro » Сря 27 мар 2019 20:31


Чии са оригиналните ваг тулове, нашироко снимани и показвани тук докато имаше тема? Оригинални ли са наистина?
Вярно ли е, че автомобил Бентли с проблем в трети стоп заключва кутията на "първа"?


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Чудомир » Сря 27 мар 2019 20:35


Raino написа:Мога да пиша до утре, ако някой го интересува нещо конкретно, да пита.

Значи може да почнеш поред изначале, пък ако нещо не става ясно ние ще се включим с въпроси :c010


Потребителски аватар
Raino
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 08 окт 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Raino » Сря 27 мар 2019 20:36


Да, частите са си оригинални и по мое време и след това.
За Бентлито е дълга темата, то седя около 6 месеца, да не кажа и повече в сервиза и постоянно уж е от еди какво си и е готово. Смвниха се мега много неща. При смяната на 3-тия стоп Крис спука стъклото и се опита да го прикрие. В крайна сметка аз като напуснах Бентлито си беше още там. Знам само, че в последствие е станала драма с клиента заради стъклото.
Дали проблемът е такъв и какво провокира, не знам, не съм механик. На мен ми звучи нелепо, но пак казвам, не съм сигурен


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот i.stojanov » Сря 27 мар 2019 21:17


Не проследих темата от край до край, не следях и предната тема, в която то далеч миришеше Ан нещо нер дни, ама тоя пич някой ще го набие. Няма шанс Бентлито ми(дето го нямам) да ми стои при някакъв 6 месеца... За това сме на тоя хал. Всеки прави, каквото си поиска без никаква отговорност....


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот red rider » Сря 27 мар 2019 21:20


Колега Raino , може ли да попитам каква е връзката между Fens и Дас ауто? Четох го в друг форум , но е интересно да се спомене и тук. Някои по-млади колеги не са запознати.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот group® » Сря 27 мар 2019 22:56


red rider написа:Колега Raino , може ли да попитам каква е връзката между Fens и Дас ауто? Четох го в друг форум , но е интересно да се спомене и тук. Някои по-млади колеги не са запознати.


Аз мога да се включа по тази тема, като човек занимавал се със случая fens_ - memberlist.php?mode=viewprofile&u=107835
По-новите потребители могат да се информират тук - viewtopic.php?f=13&t=112970
Наскоро получихме подобна информация, че има връзка между fens_ и въпросното лице. Подпитахме замесени от 2008г. и го разпознаха.
Изводите оставям на вас!


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот w_smith » Чет 28 мар 2019 10:15


Това ако наистина е същото лице, народните поговорки за пореден път ще се окажат изключително верни - "вълкът козината си мени, но нрава не".
И една американска поговорка също - "You can't polish a turd"


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Pet_rov » Чет 28 мар 2019 10:29


Тук има колеги, които са посещавали "Академията" за ремонт на автомобилите си. Би ми било интересно някой да сподели впечатления от първо лице...


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот nikolay_ss » Чет 28 мар 2019 11:41


Прочетох темата за fens_ и попаднах на интересен коментар на radi_nrj, където въпросният му се бил представил за Кристиян, до колко е случайност - не знам. :mhihi
radi_nrj написа:...
Аи това момче на мен ми се представи като Кристиан а по назад в темата видях някакво друго име беше дал. :gruebel
...



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 170 госта