Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
scirocco gt
Мнения: 1135
Регистриран на: Сря 06 апр 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот scirocco gt » Сря 16 яну 2013 17:52


Ето един "недоволен" клиент с 20-30 автомобила за какво ни се е доверил facepalm

ПП От какво е двигателя? :lol:
Прикачени файлове
туарег.jpg




Потребителски аватар
scirocco gt
Мнения: 1135
Регистриран на: Сря 06 апр 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот scirocco gt » Съб 19 яну 2013 7:23


Принципно, нямам нищо потив градивната критика! Но когато някой драсне нещо като "майната им на тия", без да се обоснове за какво, е тогава се ядосвам! Както и на такива, като теб, които сиггурно не знаят дори къде се намира сервиза, но дават мнения!

Ето защо е недоволен, колегата, заради който си пописахме с теб:

"11.01.2013, около 5 вечерта, Отидох за подмяна на свещи ремък и комп. диагностика. Питах в сайта преди около седмица и ми казаха че може и там (на Стамболийски) да бъде направена. но като чуха диагностика и бях до тук. Благодаря за Вашето отношение. ОЧчвидно трябва да започна да идвам в Надежда."

Отговора на колегата от ХЕЕД.


"Здравейте.
Работното ни време е от понеделник до петък 8:00 - 19:00ч.
Събота 9:00 - 17:00ч.
Относно маслото в скоростите и съединителя и свещите ще ни е необходим номера на шасито за да можем да дадем точни цени.
За загасването на автомобила трябва да се направи компютърна диагностика която струва 36.00лв.
Поздрави! "

Петър Гигов "



И моя отговор


1. В този отговор никъде не е споменат адрес "Стамболийски"!
2. В 17,00ч., дори и да работят до 19.00ч., няма как да се извършат услугите, които желаете да Ви бъдат извършени, освен при предварително записване. Както сте забелязали, момчетата са се занимавали с някаква "каруцата" която е трябвало да довършат в рамките на работното време!
3. Сигурно имате право да се сърдите, но без основание според мен!

Поздрави

Христо Петров
Управител (Собсвеник)
ХЕЕД-91 Со.

ПП Това естествено бих желал да го публикувам и във темата, освен ако Вие не ме изпреварите


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот Vlad777 » Пет 25 яну 2013 11:31


Темата е разчистена от ненужен спам. :arrow


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот kossis » Пет 25 яну 2013 23:36


...

Последна промяна от Vlad777 на Съб 26 яну 2013 0:10, променено общо 1 път.
Причина: Получаваш предупреждение вече за спам.


vmrivanov
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 11 ное 2012 11:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот vmrivanov » Съб 13 апр 2013 19:06


По принцип съм противник на писането на отрицателни мнения,защото според мен повечето са емоционални и пресилени, но наистина съм много огорчен.Ноември купих бус vw, тоест преди да купя отидох на диагностика в този сервиз(поради добрите отзиви във форума),за да знам какво ме чака.Не разбирам от коли , но двигателя чукаше и ми беше ясно че има проблем даже направо попитах колко би струвал основен ремонт.Казаха ми че са повдигачи и заедно с другите неща около 1200, 1300 лв ще ми струва.Спазарих се с продавача и го купих,веднага го вкарах в сервиза и почнаха ремонта.Обадиха ми се и ми казаха, че не са повдигачи , а шайба и вакум помпа,казах им да ги сменят,всичко излезе 3000лв(в тази цена повечето ремонти аз сам си ги поисках, те добавиха само въпросната шайба и помпата и не мисля ,че за обема беше скъпо).Казах си - поне го стегнах.Като отидох да го взема обаче,гледам пак си чука.Те ми казаха че било намаляло и няма проблем.Пак казвам-не разбирам от коли,хората са наистина услужливи и симпатични,взех си го и го замразих за зимата защото е с летни гуми а и си ми трябва лятото.Палих го само веднъж на две седмици.При едно от паленията един съсед, който не работи това но разбира, без да му казвам нищо,ми каза че "чука" и каза чукало отдолу и според него били биелни лагери. Закарах го на майсторите които ми правят другата кола,( не са фолксвагенджии, затова не го закарах там първия път и си мислех че ще им е трудно с логистиката за частите).Те отвориха двигателите и се оказа, че освен биелните лагери буталата са били по клапаните,има счупени сегменти и още куп други неща.Няма да коментирам,защото не съм компетентен и не искам да подведа никого,единствено се опитах да разкажа обективно.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот kossis » Пон 15 апр 2013 8:44


Добре бе, нали моето мнение го изтрихте и сега пак се появявам отгоре ! Що се появявам ???

Иначе колега vmrivanov, това дето си го описал, говори само по себеси, за какво иде реч и не е нужен коментар.

Лошото е че всички са еднакви- хората и Майсторите са такива, каквато е Държавата ни и всеобщата психика :screwy

И моя майстор, от друг средно голям сервиз - ми прави смяна на гарнитура на мотор- ремонта го направи много добре, обаче си остави ръцете на дребните неща + че ми забрави габаритите и ми скапа акуто !

Е това е - не е ли тяхна колата или да ги държиш с нещо изкъсо, не е ясно каква Свинщина или Лъжа ще ти устроят, и колко безцелно хвърлени пари ще ти струва.

Българска Национална Психика !!! И Господ не може да я оправи !

Писна ми да съм Българин, но нямам избор !

vmrivanov, Я кажи тоя мотор значи е работел въпреки неправилното зацепване и с удари между клапани и бутала ??? На ФВ наистина са здрави двигателите и Идиото устойчиви. И моя пасат беше зацепен неточно с няколко зъба от Италия, но клапаните не са се срещали с буталата. Явно при тебе ремъка е слаган на око.

По ми е интересно щом казваш това и че е имало счупени сегменти, тоя мотор как е палел и не е ли пушел здраво, още при закупуването ?


vmrivanov
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 11 ное 2012 11:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот vmrivanov » Сря 17 апр 2013 12:32


Пушеше здраво, но бял дим и миришеше на нафта,не знам това за какво е признак.Хмм, кой ремък имаш впредвид, че е слаган на око?


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот kossis » Сря 17 апр 2013 12:45


За ангренажният ремък говоря.
Моя майстор има едни- като зъбки(скоба) слага я на шайбата на коляновия вал-в нейните зъби и по тоя мастар и белезите прави центровката ок. Даже и регулирането на синхронизационният ъгъл на шайбата на разпределителният вал, вече втори път я прави 0-(-0.6)градуса, без Ваг ком. После аз я гледам на Вага и разбирам че е ок.
Щом пуши бяло значи -дюза може да пикае- в + е компенсирането и тнт, или масло понагаря. В твоят случай е от неправилната центровка и прецаканите сегменти.

Всъщност тебе колега два пъти са те излъгали "майсторите от въпросният сервиз".

Ако това ще те успокой- и моя маистор уж гледа една кола, по моя заръка, на която и климатика и акумулатора и какво ли не не работеше, а и пушеше. После ми каза -много е добра. Аз избрах друга - на която и турбото бяха рециклирали, акуто беше ново, накладки сменени, ролка ми купиха по ремъците и други работи. Видимо беше по запазена. И пак отбих некоя стотачка за цвет. Майстора ми не беше доволен. Е верно смених сега една гарнитурка на моторетката- но сега е много добре. Та вяра на сервиси и Майстори -Майни тия работи.
Взема се човек дето разбира от конкретният мотор и се обикаля по автокъщите или сам - ако нещо изпадне изпадне. Късмет. Но за предпочитане кола която работи добре поне когато я купуваш !
Сега и съединителя ще сменя, че е много корав-презакален. Но поне знам че сам съм направил този избор и никой не ми е виновен !

Защо си го купил в това състояние ? Отбили са ти много от цената ?
Нали си го оправил ?
За кой от двата сервиза Хед става на въпрос ? Че си правя собствена статистика за най- Големите сервизи мърлячи в София. Щото само такава статистика може да се направи според мене за родните сервизи ! Няма да обявявам победител, щото че ядосам някой много- но това си е за мене. Но и моя сервиз се опитва да намери место в тая статистика-човешки фактор.

Пожелавам на всички "Майстори", да са живи и здрави и като те се однасят с нас клиентите и с тях така да се однасят при ползването на други ослуги ! :Mr Green Fun


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот yoan4o » Сря 17 апр 2013 13:15


kossis написа:За ангренажният ремък говоря. ..........

Колега, мнението ти не е по темата. При следващо такова ще получиш официално предупреждение и едноседмична почивка от форума, щото ще ти станат три.

Нека все пак изчакаме становището на Хеед.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот kossis » Сря 17 апр 2013 13:27


Е верно че темата не е -как да си помогнем при проблем по мотора на МПС, а е за Хвалене на Сервизът.

Но човека ме пита и аз му нписах, за кой ремък става на въпрос. Не виждам обаче какъв е проблема че съм уточнил кой ремък визирам. Все пак става въпрос за Коли, а не за зарзават нали ???!

Извинявам се, но започвам да мисля че тоя форум е собственост на Сервизът или пък Сервизът е основен спонсор !
Може и аз да не съм го разбрал все още ? :rolleyes

Защо от целия форум ще е моята почивка ? Може пък да съм полезен на някого в този форум, който не търси хвалебствия и реклама за Сервизи, а как сам да си помогне - както е прието в ПОВЕЧЕТО ФОРУМИ.

Колега vmrivanov, Ако имаш други въпроси към мене по техниката- кажи в коя друга тема или на лични, че тука ще ме изгонват. :biggrin


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот yoan4o » Сря 17 апр 2013 13:58


Сигурно е така, но все пак е редно да изчакаме мнението на Хеед по въпроса.
Обективността на разискваните казуси е гарантирана, както е било винаги във форума, а съвсем друг е въпроса за спонсори и т.н. В случая предположенията ти не са верни.

Все пак темата е за мнения за сервиза, като отрицателните мнения не са нито изтривани нито манипулирани. Това обаче не означава, че след всяко такова мнение трябва да тече дискусия с трети страни. :th_up


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот kossis » Сря 17 апр 2013 14:05


Ок, дано не съм прав за предположенията си.


vmrivanov
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 11 ное 2012 11:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот vmrivanov » Сря 17 апр 2013 16:06


Хмм ,ако мислиш че ангренажния ремък може да е причината, то тогава още по зле,защото и ангенажния ремък ми го смениха там (на Хан Кубрат).Но разбира се нямам идея, какво е било състоянието преди това(това е нещо ,което като неразбиращ от коли си платих /пълна диагностика/ да ми направят там), от покупката директно в сервиза,възможно е стария ангренажен ремък да не е пасван добре,така че не искам да правя необосновани преположения. Иначе продавача ми направи само символична отстъпка, защото диагностиката беше в негово присъствие и тя беше за ремонт за около 1200 лв.Благодаря за мнението и подкрепата,така поне не се чувствам като пълен идиот :)


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот kossis » Сря 17 апр 2013 16:28


Колега, са пак ме караш да пиша тука и ще бера ядове ! - разпределителен вал и колянов са свързани чрез ремък или верига и ако само и един зъб мръдне "центровката"- работата на мотора отива на кино. А в твоя случай за да се чукат челата на клапани и бутала - сещай се колко е неточна тая центровка.
Незнам възможно ли е да стане това изобщо без да се строши мотора, камоли да пали ??? :eek

До колкото разбрах от тебе, ти така си го купил тоя бус и после уж са правили нещо по мотора в сервизът ?!
За частите, на какви цени ги вземат те и на какви цени се продават на клиента, няма да ти казвам. Щото разликата ич не е малка !

Ханку, Ханку Братейййййййй !!!


vmrivanov
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 11 ное 2012 11:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот vmrivanov » Сря 17 апр 2013 17:54


Не, не ..сега нищо от всичко това както го описваш не твърдя.Казвам само точно това,което казвам.Утре ще отида до сервиза(където в момента е буса) и ще видя състоянието на биелните лагери и ще пратя снимка на собственика на Хеед.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта