Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Правила на форума
Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Масла Motul и добавки Bardahl
Потребителски аватар
scirocco gt
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Авто център Хеед'91 - МНЕНИЕ

Мнениеот scirocco gt » Сря 16 яну 2013 17:52

Ето един "недоволен" клиент с 20-30 автомобила за какво ни се е доверил facepalm

ПП От какво е двигателя? :lol:
Прикачени файлове
туарег.jpg

Потребителски аватар
scirocco gt
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот scirocco gt » Съб 19 яну 2013 7:23

Принципно, нямам нищо потив градивната критика! Но когато някой драсне нещо като "майната им на тия", без да се обоснове за какво, е тогава се ядосвам! Както и на такива, като теб, които сиггурно не знаят дори къде се намира сервиза, но дават мнения!

Ето защо е недоволен, колегата, заради който си пописахме с теб:

"11.01.2013, около 5 вечерта, Отидох за подмяна на свещи ремък и комп. диагностика. Питах в сайта преди около седмица и ми казаха че може и там (на Стамболийски) да бъде направена. но като чуха диагностика и бях до тук. Благодаря за Вашето отношение. ОЧчвидно трябва да започна да идвам в Надежда."

Отговора на колегата от ХЕЕД.

"Здравейте.
Работното ни време е от понеделник до петък 8:00 - 19:00ч.
Събота 9:00 - 17:00ч.
Относно маслото в скоростите и съединителя и свещите ще ни е необходим номера на шасито за да можем да дадем точни цени.
За загасването на автомобила трябва да се направи компютърна диагностика която струва 36.00лв.
Поздрави! "

Петър Гигов "

И моя отговор

1. В този отговор никъде не е споменат адрес "Стамболийски"!
2. В 17,00ч., дори и да работят до 19.00ч., няма как да се извършат услугите, които желаете да Ви бъдат извършени, освен при предварително записване. Както сте забелязали, момчетата са се занимавали с някаква "каруцата" която е трябвало да довършат в рамките на работното време!
3. Сигурно имате право да се сърдите, но без основание според мен!

Поздрави

Христо Петров
Управител (Собсвеник)
ХЕЕД-91 Со.

ПП Това естествено бих желал да го публикувам и във темата, освен ако Вие не ме изпреварите

Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Автомобил: Golf 2 + Jetta 2 + Audi A3
Двигател: RP + PB + AGN
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Пет 25 яну 2013 11:31

Темата е разчистена от ненужен спам. :arrow

Потребителски аватар
kossis
Автомобил: Passat
Двигател: TDI

Мнениеот kossis » Пет 25 яну 2013 23:36

...

Последна промяна от Vlad777 на Съб 26 яну 2013 0:10, променено общо 1 път.
Причина: Получаваш предупреждение вече за спам.

vmrivanov
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот vmrivanov » Съб 13 апр 2013 19:06

По принцип съм противник на писането на отрицателни мнения,защото според мен повечето са емоционални и пресилени, но наистина съм много огорчен.Ноември купих бус vw, тоест преди да купя отидох на диагностика в този сервиз(поради добрите отзиви във форума),за да знам какво ме чака.Не разбирам от коли , но двигателя чукаше и ми беше ясно че има проблем даже направо попитах колко би струвал основен ремонт.Казаха ми че са повдигачи и заедно с другите неща около 1200, 1300 лв ще ми струва.Спазарих се с продавача и го купих,веднага го вкарах в сервиза и почнаха ремонта.Обадиха ми се и ми казаха, че не са повдигачи , а шайба и вакум помпа,казах им да ги сменят,всичко излезе 3000лв(в тази цена повечето ремонти аз сам си ги поисках, те добавиха само въпросната шайба и помпата и не мисля ,че за обема беше скъпо).Казах си - поне го стегнах.Като отидох да го взема обаче,гледам пак си чука.Те ми казаха че било намаляло и няма проблем.Пак казвам-не разбирам от коли,хората са наистина услужливи и симпатични,взех си го и го замразих за зимата защото е с летни гуми а и си ми трябва лятото.Палих го само веднъж на две седмици.При едно от паленията един съсед, който не работи това но разбира, без да му казвам нищо,ми каза че "чука" и каза чукало отдолу и според него били биелни лагери. Закарах го на майсторите които ми правят другата кола,( не са фолксвагенджии, затова не го закарах там първия път и си мислех че ще им е трудно с логистиката за частите).Те отвориха двигателите и се оказа, че освен биелните лагери буталата са били по клапаните,има счупени сегменти и още куп други неща.Няма да коментирам,защото не съм компетентен и не искам да подведа никого,единствено се опитах да разкажа обективно.

Потребителски аватар
kossis

Мнениеот kossis » Пон 15 апр 2013 8:44

Добре бе, нали моето мнение го изтрихте и сега пак се появявам отгоре ! Що се появявам ???

Иначе колега vmrivanov, това дето си го описал, говори само по себеси, за какво иде реч и не е нужен коментар.

Лошото е че всички са еднакви- хората и Майсторите са такива, каквато е Държавата ни и всеобщата психика :screwy

И моя майстор, от друг средно голям сервиз - ми прави смяна на гарнитура на мотор- ремонта го направи много добре, обаче си остави ръцете на дребните неща + че ми забрави габаритите и ми скапа акуто !

Е това е - не е ли тяхна колата или да ги държиш с нещо изкъсо, не е ясно каква Свинщина или Лъжа ще ти устроят, и колко безцелно хвърлени пари ще ти струва.

Българска Национална Психика !!! И Господ не може да я оправи !

Писна ми да съм Българин, но нямам избор !

vmrivanov, Я кажи тоя мотор значи е работел въпреки неправилното зацепване и с удари между клапани и бутала ??? На ФВ наистина са здрави двигателите и Идиото устойчиви. И моя пасат беше зацепен неточно с няколко зъба от Италия, но клапаните не са се срещали с буталата. Явно при тебе ремъка е слаган на око.

По ми е интересно щом казваш това и че е имало счупени сегменти, тоя мотор как е палел и не е ли пушел здраво, още при закупуването ?

vmrivanov
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот vmrivanov » Сря 17 апр 2013 12:32

Пушеше здраво, но бял дим и миришеше на нафта,не знам това за какво е признак.Хмм, кой ремък имаш впредвид, че е слаган на око?

Потребителски аватар
kossis

Мнениеот kossis » Сря 17 апр 2013 12:45

За ангренажният ремък говоря.
Моя майстор има едни- като зъбки(скоба) слага я на шайбата на коляновия вал-в нейните зъби и по тоя мастар и белезите прави центровката ок. Даже и регулирането на синхронизационният ъгъл на шайбата на разпределителният вал, вече втори път я прави 0-(-0.6)градуса, без Ваг ком. После аз я гледам на Вага и разбирам че е ок.
Щом пуши бяло значи -дюза може да пикае- в + е компенсирането и тнт, или масло понагаря. В твоят случай е от неправилната центровка и прецаканите сегменти.

Всъщност тебе колега два пъти са те излъгали "майсторите от въпросният сервиз".

Ако това ще те успокой- и моя маистор уж гледа една кола, по моя заръка, на която и климатика и акумулатора и какво ли не не работеше, а и пушеше. После ми каза -много е добра. Аз избрах друга - на която и турбото бяха рециклирали, акуто беше ново, накладки сменени, ролка ми купиха по ремъците и други работи. Видимо беше по запазена. И пак отбих некоя стотачка за цвет. Майстора ми не беше доволен. Е верно смених сега една гарнитурка на моторетката- но сега е много добре. Та вяра на сервиси и Майстори -Майни тия работи.
Взема се човек дето разбира от конкретният мотор и се обикаля по автокъщите или сам - ако нещо изпадне изпадне. Късмет. Но за предпочитане кола която работи добре поне когато я купуваш !
Сега и съединителя ще сменя, че е много корав-презакален. Но поне знам че сам съм направил този избор и никой не ми е виновен !

Защо си го купил в това състояние ? Отбили са ти много от цената ?
Нали си го оправил ?
За кой от двата сервиза Хед става на въпрос ? Че си правя собствена статистика за най- Големите сервизи мърлячи в София. Щото само такава статистика може да се направи според мене за родните сервизи ! Няма да обявявам победител, щото че ядосам някой много- но това си е за мене. Но и моя сервиз се опитва да намери место в тая статистика-човешки фактор.

Пожелавам на всички "Майстори", да са живи и здрави и като те се однасят с нас клиентите и с тях така да се однасят при ползването на други ослуги ! :Mr Green Fun

Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
магистрален бандит
Автомобил: Audi A4 B8
Двигател: 2009 TDI 2.0

Мнениеот yoan4o » Сря 17 апр 2013 13:15

kossis написа:За ангренажният ремък говоря. ..........

Колега, мнението ти не е по темата. При следващо такова ще получиш официално предупреждение и едноседмична почивка от форума, щото ще ти станат три.

Нека все пак изчакаме становището на Хеед.

Потребителски аватар
kossis

Мнениеот kossis » Сря 17 апр 2013 13:27

Е верно че темата не е -как да си помогнем при проблем по мотора на МПС, а е за Хвалене на Сервизът.

Но човека ме пита и аз му нписах, за кой ремък става на въпрос. Не виждам обаче какъв е проблема че съм уточнил кой ремък визирам. Все пак става въпрос за Коли, а не за зарзават нали ???!

Извинявам се, но започвам да мисля че тоя форум е собственост на Сервизът или пък Сервизът е основен спонсор !
Може и аз да не съм го разбрал все още ? :rolleyes

Защо от целия форум ще е моята почивка ? Може пък да съм полезен на някого в този форум, който не търси хвалебствия и реклама за Сервизи, а как сам да си помогне - както е прието в ПОВЕЧЕТО ФОРУМИ.

Колега vmrivanov, Ако имаш други въпроси към мене по техниката- кажи в коя друга тема или на лични, че тука ще ме изгонват. :biggrin

Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
магистрален бандит
Автомобил: Audi A4 B8
Двигател: 2009 TDI 2.0

Мнениеот yoan4o » Сря 17 апр 2013 13:58

Сигурно е така, но все пак е редно да изчакаме мнението на Хеед по въпроса.
Обективността на разискваните казуси е гарантирана, както е било винаги във форума, а съвсем друг е въпроса за спонсори и т.н. В случая предположенията ти не са верни.

Все пак темата е за мнения за сервиза, като отрицателните мнения не са нито изтривани нито манипулирани. Това обаче не означава, че след всяко такова мнение трябва да тече дискусия с трети страни. :th_up

Потребителски аватар
kossis

Мнениеот kossis » Сря 17 апр 2013 14:05

Ок, дано не съм прав за предположенията си.

vmrivanov
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот vmrivanov » Сря 17 апр 2013 16:06

Хмм ,ако мислиш че ангренажния ремък може да е причината, то тогава още по зле,защото и ангенажния ремък ми го смениха там (на Хан Кубрат).Но разбира се нямам идея, какво е било състоянието преди това(това е нещо ,което като неразбиращ от коли си платих /пълна диагностика/ да ми направят там), от покупката директно в сервиза,възможно е стария ангренажен ремък да не е пасван добре,така че не искам да правя необосновани преположения. Иначе продавача ми направи само символична отстъпка, защото диагностиката беше в негово присъствие и тя беше за ремонт за около 1200 лв.Благодаря за мнението и подкрепата,така поне не се чувствам като пълен идиот :)

Потребителски аватар
kossis

Мнениеот kossis » Сря 17 апр 2013 16:28

Колега, са пак ме караш да пиша тука и ще бера ядове ! - разпределителен вал и колянов са свързани чрез ремък или верига и ако само и един зъб мръдне "центровката"- работата на мотора отива на кино. А в твоя случай за да се чукат челата на клапани и бутала - сещай се колко е неточна тая центровка.
Незнам възможно ли е да стане това изобщо без да се строши мотора, камоли да пали ??? :eek

До колкото разбрах от тебе, ти така си го купил тоя бус и после уж са правили нещо по мотора в сервизът ?!
За частите, на какви цени ги вземат те и на какви цени се продават на клиента, няма да ти казвам. Щото разликата ич не е малка !

Ханку, Ханку Братейййййййй !!!

vmrivanov
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот vmrivanov » Сря 17 апр 2013 17:54

Не, не ..сега нищо от всичко това както го описваш не твърдя.Казвам само точно това,което казвам.Утре ще отида до сервиза(където в момента е буса) и ще видя състоянието на биелните лагери и ще пратя снимка на собственика на Хеед.

Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”