Сервиз за дизел при Ventoman

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Правила на форума
Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Масла Motul и добавки Bardahl
Потребителски аватар
Iavor
Автомобил: Volkswagen Passat 35i
Двигател: ABS 1992

Re: Сервиз за дизел при Ventoman

Мнениеот Iavor » Пет 07 авг 2015 14:15

svjokera написа:Къде е този сервиз?

Има телефон, на последното мнение на първа страница. Ако ти е скъпо - има и ЛС.

BobyM
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI

Мнениеот BobyM » Пет 07 авг 2015 18:27

В кв. Орландовци по назад в темата има адрес ;)

Потребителски аватар
Крисчън
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF

Мнениеот Крисчън » Сря 26 авг 2015 16:18

Колеги, бих желал да изразя своето изключително добро мнение относно работата на колегата Ventoman и за точността и прецизността му. Днес ходих до сервиза за да видя какъв е проблема с турбото. Качихме се и закачихме колата и веднага разбра откъде идва проблема - оказа се MAP сензор, сменихме го и всичко заспа; Всъщност можеха да са хиляда други неща, но Вальо много добре разпозна и видя за какво става въпрос. Препоръчвам с две ръце ако имате проблем с колите си или имате съмнения да не се колебаете. Много добре и внимателно диагностицира и дава точна преценка за проблема като имайте предвид, че това не е никак, ама никак лесно! Радвам се, че има останали такива добри хора, които работят за клиента. Браво, така се прави!

Потребителски аватар
ognian.lazarov
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот ognian.lazarov » Пет 29 яну 2016 16:44

Искам и аз да споделя мнение. Изпратиха ме при Вальо доверени хора-Стефан и Милен от Красна Поляна. За един работен ден Вальо ми смени ролки,ремъци,водна помпа,датчик за турбото,почистване на турбото,както и 4 подгревни свещи. Става въпрос за Пасат5.5 1.9/131к.с. Цената няма да коментирам,защото не е уместно и защото не съм търсил второ мнение. Та за Вентоман-посрещна ме ,обясни ми в подробности всичко та и повече, каза че ще оправи каквото трябва/колата влизаше в ав.режим заради датчика/. Карам си колата вече седмица и оставам с добро впечатление за извършената ПОМОЩ. Благодаря Вальо.

Потребителски аватар
Stivi
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Stivi » Пет 29 яну 2016 18:19

И Вальо благодари....за рекламата която му направи с първото си мнение във форума :mhihi

Потребителски аватар
stefarata
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998

Мнениеот stefarata » Пет 29 яну 2016 20:32

И реклама да е, какво от това. Кадърните майстори имат нужда от реклама, за да знаят все повече хора за тях

Потребителски аватар
zfa159
Автомобил: Mercedes R class _ VW Passat B4
Двигател:
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Съб 30 яну 2016 23:01

В последно време в този форум (и не само в него), са много разпространени недействителните потребители с по 1 мнение, които целенасочено се регистрират, единствено и само за да опюят някой сервиз или да го похвалят по ред прични, които всички знаем и няма за какво да коментираме. Именно това провокира и коментара на колегата Stivi малко по-нагоре, за което донякъде е прав - такъв тип мнения обикновено наистина не помагат на сервиза, за който се отнасят, предвид наличието на гореспоменатите потребители. В случая обаче този човек си е съвсем действителен, защото го познавам и аз съм го пратил при Вальо, както и самият той е написал в мнението си, а това, че е решил да се регистрира, за да похвали работата му, може само да ме радва - останал е доволен от сервиза, в който съм го пратил и явно са му оправили проблемите, за които съм го изпратил там :) .
Ще използвам мнението си, за да изкажа и аз най-накрая благодарността си към Вальо за поредната свършена работа по моят дизел. Вече над година имам "печка" , както си ги наричаме и използвам услугите на Вальо за различни проблеми, както съм писал и по-назад в темата. Последните от тях са ремонт на турбината ми - смяна на износената геометрия и настройка на актуатора след това (работи перфектно в момента), ремонт на дюзите - в момента работят безупречно и парамтерите им са перфектни. Не на последно място - самата горивна помпа за високо налягане - той беше единствения човек, който я разглоби и каза, че е по-добре да я сменя, защото ремонта няма да е траен и ми показа поради каква причина винаги ще имам проблеми с тази помпа. За разлика от предишните 2-ма души, които нарочно няма да спомена и които уж я бяха направили префектно, Вальо не ми взе 250лв за ремонт, който ще изкара няколко месеца, а ми даде безплатния съвет просто да я сменя с друга и да си реша проблема радикално. Можеше да ми вземе парите, както другите 2-ма, да ми я сглоби с новите г-ри и след 5-6 месеца, когато протече пак, да се оправдае с това, че била стара и ала-бала и те гарнитурите, които се продавали, били толкова качествени и нямало какво да се направи и т.н. и т.н., както стана с предишните му колеги, които са се опитвали да я оправят. Е да, ама не - занесох му я, разглоби я, показа ми къде точно и е проблема и защо нищо няма да се оправи ако и сложи поредния к-т нови г-ри и ми я върна.
Благодаря!

Потребителски аватар
bangobango
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Мнениеот bangobango » Чет 24 мар 2016 23:08

Здравейте!
Имам питане относно услугите на Вальо. На разположение ли е все още? В София ли е и т.н.? Питам, защото гледам, че от средата на миналата година не е влизал във форума. Смятам да го потърся така или иначе, но ако някой знае какво е актуалното му положение ще ми е от полза.

Потребителски аватар
zfa159
Автомобил: Mercedes R class _ VW Passat B4
Двигател:
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Пет 25 мар 2016 0:16

Информацията си е акутална, работи си, в София е, телефона му е актуален ( 0898 88 15 22 ). До колкото знам от него, рядко влиза във форума, защото има проблеми с профила му понякога, но най-вече със свободното време. Звънкаш и се разбирате нататък - какво, кога, къде и т.н.

Потребителски аватар
joritoto
Автомобил: VW PASSAT 5.5
Двигател: AVF 2001

Мнениеот joritoto » Пет 20 май 2016 13:23

За пореден път доволен. :biggrin
Маншона пред акумулатора отвеждащ вакуум от сервото се беше разплякъл като дъвка. :screwy
Като е студено има малко турбо, после не. :banghead
Накрая съвсем изчезна.
Интересното е, че за тъпия маншон струващ двадесет и два-три лева чакахме с Вентоман почти две седмици. Ега ти доставчиците български. :beat_butt2
Накрая работа за половин час и корабът отново лети като Ф1!
Препоръчвам!
:love.vwclub

vladi_1234567
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот vladi_1234567 » Съб 21 май 2016 15:54

Здравейте на всички нов съм във форума и искам да изкажа моито мнение за сервиза на Вальо,онзи ден направихме рецйклиране на турбо и съм много доволен от неговата работа и отношение съшто така много коректен и точен човек,същто така искам да похваля и неговия колега Емо които ми направи огромно впечетленйе със много прецизна работа и отношение към мен :th_up ,абе големи пичове сте :th_up :th_up :th_up продължавайте все така

Потребителски аватар
Stivi
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Stivi » Нед 22 май 2016 11:00

vladi_1234567 написа:Здравейте на всички нов съм във форума и искам да изкажа моито мнение за сервиза на Вальо,онзи ден направихме рецйклиране на турбо и съм много доволен от неговата работа и отношение съшто така много коректен и точен човек,същто така искам да похваля и неговия колега Емо които ми направи огромно впечетленйе със много прецизна работа и отношение към мен :th_up ,абе големи пичове сте :th_up :th_up :th_up продължавайте все така

И ти продължавай....с уроците в училище :mhihi

Потребителски аватар
kn9453
Автомобил:
Двигател: AHF 99

Мнениеот kn9453 » Пон 23 май 2016 21:51

Stivi написа:
vladi_1234567 написа:Здравейте на всички нов съм във форума и искам да изкажа моито мнение за сервиза на Вальо,онзи ден направихме рецйклиране на турбо и съм много доволен от неговата работа и отношение съшто така много коректен и точен човек,същто така искам да похваля и неговия колега Емо които ми направи огромно впечетленйе със много прецизна работа и отношение към мен :th_up ,абе големи пичове сте :th_up :th_up :th_up продължавайте все така

И ти продължавай....с уроците в училище :mhihi

Това "майсторче" може да впечатли подобни клиенти!

congo
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот congo » Чет 21 юли 2016 19:16

Ventoman написа:
PLC написа:В случая беше направена оферта за смяна на хидравличен амортисорна обтяжна ролка на 1.9TDI PD ,`Части, труд за смяна и синхронизация валове. Дори не съм казал 250лв.
На тази кола по спомен съм сменял 4бр. дюзи донесени втора употреба в перфектно състояние преди година-две. Едва работещия двигател заработи перфектно. Наскоро дойде клиента преди едно мое заминаване в чужбина. Мисля беше в петък. Имах шест коли за довършване и издаване който му показах на паркинга. Дойде с оплакване че след смяна на ангренаж (в друг сервиз) от 0.6 разход по борд е над 1л на час. Бях сколен само да направя синхронизация на валовете. Нямах време за друго. Закачих я с компютър, синхронизация имаше но милиграмите вместо 4.7-4.9 играеха от 6 до 10. Отворих кората на ангренажа видях че амортисьора не са го сменили, отпуснали го докраи като на 1.8T без необходимия реглаж 4 плюс-минус 1мм, изтекло масло от него. Веднага посъветвах човека да си предяви рекламация в сервиза в който са сменили ангренажа. Поне труда да си поемат. От там се започна (ама той явно толкова си знае). Отворих аутодата и му дадох да си снима точното описание за смяна на ремъци и ролки на дадения автомобил.
Тогава той попита какво би излязло всичко при нас да не се връща там. Сметнах 100лв Е смяна на часта, часта е по спомен 130 цена клиент (като даваме 20% отстъпка на всеки) 20-30лв е центровка. Тогава той попита значи 250лв. ще ме оправят казах без да го смятам ДА. Разбрахме се да се обади след пребирането ми. Пита какво дължи и му казах НИЩО.

Нито си сменял дюзи, нито аз съм носил такива, нито обтегач (знам защото бялх там като корегира отклонението) нито пък си ми давал да снимам каквото и да било. Коли на паркинга нямаше - тогава беше в гараж близо до Бъкстон някъде и беше празно. И петък не беше а вторник и никъде не си ходил тогава:) Годината бе 2009 или 2010 нямам точен спомен вече.
Сходен случай но не този Вальо ... както и да е. Както вече казах ТИ на критика не подлежиш.
Бъди здрав и полезен.

понеже искаш номер ето - СА0961НМ1

Telecom
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Telecom » Пон 22 авг 2016 20:09

Искам да изкажа благодарности на Ventoman за добре свършената работа (трябваше да го направя още преди седмица, но...улисах се). Все пак по-добре късно, отколкото никога. Човека е точен, на мене ми свърши работа. Не смятам, че взима скъпо, съобразно времето, което инвестира (поне при мен). И последно - не забелязах да натиска някого насила да си прави ремонта при него - всеки сам си решава кой път да хване.
Още веднъж благодаря, жив и здрав.

Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”