Клубен сервиз Герман - VAG Сервиз Герман

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 20 май 2017 19:55


Аз нали отскоро съм механик в авто сервиз, в петък заради телефонен разговор, въпреки че съм със слушалка счупих мотора на един клиент :cry
Разговора беше със синът ми и заради това не избухнах, но съм сигурен, че ако беше някой непознат със сигурност щях да се разпсувам доста сериозно, макар че човекът отсреща едва ли ще е виновен с нещо. В общи линии извадих "късмет" че двигателя е малък и лесен за ремонт, а на човекът колата не му беше от непосредствена необходимост. 8 клапана, гумички, шлайф, гарнитура на глава и ще се отвози за моя сметка, но пък здраве да има :biggrin
Тегаво е и за двете страни, но затова сме хора, да бъркаме, да помагаме, да си изказваме емоциите.
Живи и здрави да сте всички




kurmijanko
Мнения: 86
Регистриран на: Пон 12 мар 2007 15:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот kurmijanko » Чет 25 май 2017 16:12


Извинявам се, че се намесвам, но аз не мога да схвана едно нещо - след като е проблем звъненето на телефона, тогава го изключвате. Поддържате един служебен телефон, примерно Ники пише тук в темата, че записване на час става само между 18:00 и 19:00 и готово. Наистина организацията на работа си е само проблем на майстора и наистина всички, които се обаждат за да си запишат час и след това идват са клиенти и заслужават по-голямо уважение.

Като пример за лоша организация споделям друг проблем, отивам със записан час за поправка, която отнема 1 час примерно, обаче губя 3-4 часа, защото докато примерно изтича маслото, майсторът захваща още 2-3 неща на негови приятели и редовни клиенти, които са дошли да го питат за "нещо малко".

Примерно аз съм супер доволен от Ники и сервиза му, обаче не съм ходил там от много време, защото не мога да си запиша час. Даже сега влезнах в темата за да видя да не би да си е сменил телефона, защото звънях 7-8 пъти без успех, но поне разбрах, че трябва да звъня след 2ри Юни, което си е пак някакво актуално инфо. :th_up


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот gugun4u » Чет 25 май 2017 20:01


Организацията е такаква каквато е, поради факта, че кадърните и коректни майстори са толкова малко, че наплива при Мишо и Никси е брутален. Последния път като отидох, в и около сервиза имаше сигурно 20 коли. Но аз лично предпочитам да изчакам и да ми свършат работата както трябва, отколкото да дам някакви пари, на някакви хора и да получа в добрия случай - нещо криво ляво направено, в лошия повече проблеми, отколкото съм имал. Да бяха повече кадърните майстори, да беше графика нормален ...


powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот powerade » Чет 25 май 2017 23:08


gugun4u написа:Организацията е такава каквато е, поради факта, че кадърните и коректни майстори са толкова малко, че наплива при Мишо и Никси е брутален. Последния път като отидох, в и около сервиза имаше сигурно 20 коли. Но аз лично предпочитам да изчакам и да ми свършат работата както трябва, отколкото да дам някакви пари, на някакви хора и да получа в добрия случай - нещо криво ляво направено, в лошия повече проблеми, отколкото съм имал. Да бяха повече кадърните майстори, да беше графика нормален ...


Не мислех да пиша, но все пак... С цялото уважение към колегите мастери, като наплива е голям и има много работа - съответно приходите също са много и големи. То затова фирмите си имат асистенти - да водят организацията на мастерите, които да се фокусират върху основната дейност, а именно да ремонтират колите качествено. Като имате много работа пък наемете един готин и адекватен човек да Ви води страничните дейности. Всеки бизнес за да се развива иска инвестиции, не само в инструменти, ами и в хора. Не е редно човек да се стиска и да се прави на Шива, само и само да спести няколко стотин лева за заплата на един човек, който в крайна сметка ще донесе повече. Така че не се оплаквайте как не можете 100 неща едновременно, ами намерете начин да решите проблема. Инвестициите НЕ се правят само в железа, ами и в хора. Поздрави!!!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот hooligan_sk » Чет 25 май 2017 23:30


На първа страница с големия лилав шрифт видяхте ли какво пише? От доста време стои там.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот °niksi° » Чет 25 май 2017 23:37


powerade написа:
gugun4u написа:Организацията е такава каквато е, поради факта, че кадърните и коректни майстори са толкова малко, че наплива при Мишо и Никси е брутален. Последния път като отидох, в и около сервиза имаше сигурно 20 коли. Но аз лично предпочитам да изчакам и да ми свършат работата както трябва, отколкото да дам някакви пари, на някакви хора и да получа в добрия случай - нещо криво ляво направено, в лошия повече проблеми, отколкото съм имал. Да бяха повече кадърните майстори, да беше графика нормален ...


Не мислех да пиша, но все пак... С цялото уважение към колегите мастери, като наплива е голям и има много работа - съответно приходите също са много и големи. То затова фирмите си имат асистенти - да водят организацията на мастерите, които да се фокусират върху основната дейност, а именно да ремонтират колите качествено. Като имате много работа пък наемете един готин и адекватен човек да Ви води страничните дейности. Всеки бизнес за да се развива иска инвестиции, не само в инструменти, ами и в хора. Не е редно човек да се стиска и да се прави на Шива, само и само да спести няколко стотин лева за заплата на един човек, който в крайна сметка ще донесе повече. Така че не се оплаквайте как не можете 100 неща едновременно, ами намерете начин да решите проблема. Инвестициите НЕ се правят само в железа, ами и в хора. Поздрави!!!


Ами хайде колега намери човека. Обяви имам вече 1 година. Предлагам заплата между 800 и 2500 в зависимост от работата която ще може да върши дадения човек. Не се стискам и т.н., но няма хора, за това време дойдоха 4 човека, 3 от които опита им беше в ремонт на собствените им коли и по-точно предница и смяна на масло /на конкретни модели коли/. 4-я изкара 4 месеца и го махнах - заради грешки, счупени неща и т.н.
Мнения от рода какво трябва и т.н. на са ми полезни освен ако не сте собственици или управители на сервиз и реално работили в тази сфера. Всичко друго е чесане на клавиатурите.
В интерес на истината мнението ти ме кара да обърна внимание на това, че цените ни са едни и същи от 10 години и е редно да се актуализират.

П.С. Като цяло се чудя защо изобщо обръщам внимание на колега които слага втора ръка части при обслужването на автомобила си, но може би това че се прави така не ти пречи да си много добър в това с което се занимаваш, а то предполагам е свързано с управлението на много хора или голяма фирма или нещо от този род щом си толкова в час с това какво ни куца.

Темата не е създадена за това, а за това да се пишат отзиви за работата ни - било то и негативни, няма човек който да работи и да не греши, въпроса е броя на грешките да е минимален в сравнение на това каква работа се отхвърля.

С удоволствие ще наема човек или двама стига да има желаещи и да са свестни и работещи хора, но да ми давате идеи без покритие и без да знаете какво се прави и т.н. е несериозно.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот °niksi° » Чет 25 май 2017 23:54


kurmijanko написа:Примерно аз съм супер доволен от Ники и сервиза му, обаче не съм ходил там от много време, защото не мога да си запиша час. Даже сега влезнах в темата за да видя да не би да си е сменил телефона, защото звънях 7-8 пъти без успех, но поне разбрах, че трябва да звъня след 2ри Юни, което си е пак някакво актуално инфо. :th_up


Лъжаааааа......
Методи между 01.04 и 26.05 си звънял: 3 пъти на 10.05 и веднъж на 20.05, което по никакъв начин не прави 7-8 пъти.

В този ред на мисли аз не мога да си спомня такова нещо. В същност точно това е проблема който гледам да не се получава и затова връщам хора с които нямам уговорка и това е описано в няколко мнения по-нагоре.
Като пример за лоша организация споделям друг проблем, отивам със записан час за поправка, която отнема 1 час примерно, обаче губя 3-4 часа, защото докато примерно изтича маслото, майсторът захваща още 2-3 неща на негови приятели и редовни клиенти, които са дошли да го питат за "нещо малко".

Ако и това е вярно колкото това колко пъти си звънял просто нямам думи, а ако идеята е да се накисне и наака някой то - да това е начина.


Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот vankat-2 » Пет 26 май 2017 8:38


Аз предлагам всички недоволни да спрът да ходят в сервиза.За да може ние ДОВОЛНИТЕ от Ники и Мишо да си ходим наспокойствие.
P.S.
Само да споделя, че миналото лято баш на рожденният ден на Ники му се натресох в сервиза без уговорки е тем пудобни и ми обърна внимание.
Пичове я се стегнете малко, значи имате време да мрънкате , че някой вие викнал по телефона ,че не ви вдига тел. а нямате време да изчакате........


kurmijanko
Мнения: 86
Регистриран на: Пон 12 мар 2007 15:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот kurmijanko » Пет 26 май 2017 9:13


°niksi° написа:
kurmijanko написа:Примерно аз съм супер доволен от Ники и сервиза му, обаче не съм ходил там от много време, защото не мога да си запиша час. Даже сега влезнах в темата за да видя да не би да си е сменил телефона, защото звънях 7-8 пъти без успех, но поне разбрах, че трябва да звъня след 2ри Юни, което си е пак някакво актуално инфо. :th_up


Лъжаааааа......
Методи между 01.04 и 26.05 си звънял: 3 пъти на 10.05 и веднъж на 20.05, което по никакъв начин не прави 7-8 пъти.

В този ред на мисли аз не мога да си спомня такова нещо. В същност точно това е проблема който гледам да не се получава и затова връщам хора с които нямам уговорка и това е описано в няколко мнения по-нагоре.
Като пример за лоша организация споделям друг проблем, отивам със записан час за поправка, която отнема 1 час примерно, обаче губя 3-4 часа, защото докато примерно изтича маслото, майсторът захваща още 2-3 неща на негови приятели и редовни клиенти, които са дошли да го питат за "нещо малко".

Ако и това е вярно колкото това колко пъти си звънял просто нямам думи, а ако идеята е да се накисне и наака някой то - да това е начина.


@ Ники, важен е броят на позвъняванията или...смисъл трябва да има минимум позвънявания за да може човек да се свърже с теб? Това ли е най-важното? Горе пишеш, че някой е звънял прекалено дълго и е трябвало да зарежеш работата, пък сега излиза, че аз съм звънял прекалено малко.
П.С1 В моя телефон сега проверих и са 4 х на 10ти и 3 х на 20ти, общо 7 пъти.

Това за чакането ми се е случвало и при теб и при други майстори, но въпреки това ти звъня (7пъти според мен, 4 пъти според теб) и се опитвам да дойда, защото знам, че ще свършиш работа. Това ако е оакване и накисване ????.....само ти така си го приемаш. Здраве да е.

П.С2 А това за чакането или пък кой как се е натресъл без уговорка няма да го коментирам. Всеки си има различна работа и всеки може да отделя различно време за поправка на автомобила си.

П.С3 По този повод най-добре ще е да вдигнеш цените 2но или 3но, за да може ние дето не можем да чакаме много, защото сме на работа и трябва да изкарваме пари, да можем да идваме по-лесно, след като са се отказали тия дето могат да чакат и не ходят на работа.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот °niksi° » Пет 26 май 2017 13:31


Методи не знам защо. но при мен има само едно пропуснато на 20.05, не че е от толкова голямо значение.

Хора както желаете......
И аз звъня по телефони и аз не мога да се свържа понякога, и аз звъня на клиенти оставили колите си за да им дам варианти за решаване на даден проблем и когато не отговорят се забавят нещата, това са все текущи, непредвидими проблеми. Имам случай в които чакам с часове клиента да вдигне и да се разберем какво точно правим защото е излязло нещо непредвидено, а аз не съм човек който ще постави клиента /както казват колегите/ на колене и ще смени нещо без изричното съгласие и т.н.
В този ред на мисли - имам проблем с малкото дете /не че на някой от вас му дреме за това, вие всички искате да се решават вашите проблеми с колите/. Записваме му час за преглед от нова година , като успяваме да го запишем чак през Април за 15 Май. Няма да споменавам колко пъти сме звънели на секретарката на въпросната професорка защото ще е грозно. Отиваме в чакания ден и час /даже по-рано/. Приемат жената и детето със час и 10 мин закъснение и вместо да се извинят за това, професорката ги напада с думите "Укротете това дете", на репликата на жена ми, че детето протестира заради висенето, тя отговаря, че проблема бил че приемала "Всякакви" хора, на което аз ако присъствах може би нямаше да издържа и да не се случи нещо грозно. Както и да е детето било погледнато за 5 мин и след това е писала 30 мин документация с думите "Ами явно има проблем, но какво очаквате от мен да направя"
Така, че хората не им дреме за живота на другите, защо решихте, че трябва да се трогна толкова за проблема със свързването и т.н.
Живи и здрави, колкото можем правим, стараем се, обичаме си работата и я вършим с желание все още.

Продължавам да търся човек/ци за сервиза.


Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот vankat-2 » Пет 26 май 2017 14:15


П.С3 По този повод най-добре ще е да вдигнеш цените 2но или 3но, за да може ние дето не можем да чакаме много, защото сме на работа и трябва да изкарваме пари, да можем да идваме по-лесно, след като са се отказали тия дето могат да чакат и не ходят на работа.[/quote]


Ти обаче упорито продължаваш да даваш акъл.Човека ти обясни акъл не му траябва хора му трябват за работа.После ще ревнеш че много пари ти е взел.
Пич и ние работим ама не правим драми.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот vaskoto1 » Пет 26 май 2017 17:48


powerade написа: като наплива е голям и има много работа - съответно приходите също са много и големи.

а само ако знаеш колко си заблуден...
пиша за себе си!
при мене идват хора с адски заплетени неща. също и такива, които други колеги считат за незначителни и недоходоносни и не взимат.
т.е. повече време и за по малко пари.
съжалявам, че ще те разочаровам, но не съм се разбогатял, въпреки, че не мога да си вдигна главата, камо ли телефона... :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 28 май 2017 22:28


:spam2
Ти утре като те потърся да си вдигнеш телефона ако може, да си запиша час, така се разбрахме преди 2 седмици :mrgreen


murmorko
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 02 май 2010 19:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот murmorko » Пон 05 юни 2017 13:59


Здравейте,
След може би 3 години е време да кажа, че и двете ми посещения в сервиза са били почти безпроблемни.
Проблема си беше от моя страна, забравих да си взема талона на колата.. след 1 година си го взех при последващо посещение.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Клубен сервиз - Герман - Niksi и Мишо

Мнениеот °niksi° » Нед 11 юни 2017 14:32


За седмицата от 12 до 17.06 няма свободни часове в сервиза, така че ако е нещо спешно търсете алтернатива. Пиша тук за да не се обяснявам на всеки обадил се.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: владислав и 28 госта