За автосервиз Дунев update 2021

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

За автосервиз Дунев update 2021

Мнениеот mitko66 » Чет 26 авг 2004 15:03


ситуация....изчезнаха ми: отопление на задно стъкло, чистачки, вентилатор на перката, габарити,аварийни....ужас...едва не прегря...карам я в Дунев и жичкаджията си хихикат нещо с приемчика и последният идва при мен "караш я утре и се приготви за цял ден бачкане, ще ти се обадим привечер като свършим, щото е сериозна работатата"...викам му "колко да си приготвя"...А приемчика "80-100 лева, но може и повече ще видим накрая, но не го отлагай, че може да стане голям проблем"...
Действие 2: Отивам след това при кварталния ел. техник и в резултат:
5 мин. работа, 5 лева, някаква си жица не правела хубав контакт...и заспа всичко...
Извод: всеки да си го направи за себе си...аз просто споделям




Потребителски аватар
Nova
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 0:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nova » Пет 27 авг 2004 8:14


Автосервизът е под моста на Захарна фабрика. Пича искаше 800 лв. за основен ремонт на двигателя. Причина - кипеше антифриза като отвориш казанчето когата е загряла колата(което е нормално и не трябва да се отваря), също така "майстора" ме излъга, че съм имал масло в антифриза (е нямах!).... избягах с писъци...
Изводите оставям на вас.


golf_3_gti
Мнения: 127
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 14:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: автосервиз дунев

Мнениеот golf_3_gti » Пет 27 авг 2004 10:35


mitko66 написа:ситуация....изчезнаха ми: отопление на задно стъкло, чистачки, вентилатор на перката, габарити,аварийни....ужас...едва не прегря...карам я в Дунев и жичкаджията си хихикат нещо с приемчика и последният идва при мен "караш я утре и се приготви за цял ден бачкане, ще ти се обадим привечер като свършим, щото е сериозна работатата"...викам му "колко да си приготвя"...А приемчика "80-100 лева, но може и повече ще видим накрая, но не го отлагай, че може да стане голям проблем"...
Действие 2: Отивам след това при кварталния ел. техник и в резултат:
5 мин. работа, 5 лева, някаква си жица не правела хубав контакт...и заспа всичко...
Извод: всеки да си го направи за себе си...аз просто споделям


Аз затова ходя на сервиз само за по-сериозни неща. По ел. оборудването не съм давал на никой да пипа, щото много познати след като им сложиха аларми имаха проблеми със запалването и др. подобни :)


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Пет 27 авг 2004 13:52


За Сервиза Дунев мога и аз да напиша нещо, отивам, че ми пресветква лампата на акумулатора и тия мерят и викат не зарежда съвсем, да го свалим и закараме еди къде си алтернатора, пък там ще видм кво е и колко ще струва.
Викам аз- добре и сядам да пия кафе да чакам - 4 часа.
Като го монтираха вече на голфето и ми казват, сминили сме четките и втулките - дай 75 лв. и аз дадох, кво да правя
После разбрах, че алтернатора ми втулки няма, а само четки (и те не струват 75 лв.)
След 2 месеца пак се прееба алтернатора и то щото не бил оправен, на ротора зееше една голяма дупка и дълго надрано покритие, което ми обясниха, че за два месеца не се получава, ами от много време се е драло та да стигне до такова положение
Та общо взето дадох 75 лв (нов алтернатор за голф 2 струва около 100-105 лв) за да ми сменят четките :x
е повече там няма да отида да работят по колата, може да им дам само да премерят нещо, че им е хубава техниката, ама не и да пипат после :D


Потребителски аватар
maniak
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maniak » Съб 30 окт 2004 0:33


Дунев съкс. Така ми регулираха и почистиха карбуратора че колата не можеше да тръгне на бензин. И оня изрод диагностика ми вика екстра е?!? при условие че като тръгна да проба колата три пъти му гасна!?!?. :evil: ПЪЛНИ ЛАЙНАРИ! Това става в серзиза им преди кръговото на Дървеница.
Никога повече няма да посетя Дунев сервиз!


Потребителски аватар
maks
Мнения: 2228
Регистриран на: Чет 03 фев 2005 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maks » Пет 04 фев 2005 19:18


Преди време баща ми закара един форд в Дунев за диагностика от там му казали да остави колата и да дойде вечерта да я вземе.Човека така и направил а майстора му казал че колата е пушка.Обаче след 1 месец ми казва че е долял 1 литър масло на двигателя,аз се притесних и отидох до Дунев да питам как е минала диагностиката и тоя приемчика ли къв ли е ми казва че много добре си спомня за колата и как имала прекрасни показатели.След известно време се наложи пак да ходиме до Дунев(не помня за какво) и ги накарах пред мен да направят диагностика.Механика като видя показателите каза че от двигателя нищо не става,много ми се прииска на приемчика да му Smackbum а и на целия им кирлиф сервиз.


Потребителски аватар
guard
Мнения: 975
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silicon Valley, CA

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот guard » Съб 05 фев 2005 0:48


Накратко да кажа, че и аз не съм доволен от сервиза.....


Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Съб 05 фев 2005 0:57


Аз не съм ходил там, ама така като гледам колко сте доволни май няма да ходя :)


Потребителски аватар
gti_power
Мнения: 429
Регистриран на: Нед 04 юли 2004 18:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: сф.

Мнениеот gti_power » Съб 05 фев 2005 13:35


за дунев мотор спорт говорим нали ?
ами един приятел , баща му е познат с хората там
пича кара сеат ибиза 8х г.
имаше доста ядове с колата незнам точно какви
и хората му я оправиха и той е много доволен
дори е имало некви хитринки от сорта
сега не плащай нищо като дойдеш след 3 дена да ти сменим и тва тогава ще се оправим не се притеснявай и тн ...

май трябва само с връзки там ...
:cry:


Lazar
Мнения: 164
Регистриран на: Чет 30 дек 2004 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Lazar » Пон 07 фев 2005 18:58


gti_power написа:...май трябва само с връзки там ...
:cry:

Офф топик
То къде ли не трябват..при тва дебели като корабни въжета :(


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Нед 13 фев 2005 21:22


Как може да си оставяте колите в ръцете на непознати и то при условие, че не знаете кой ще ви оправя колата.Когато сервизът е по-малък и собственикът е главен майстор, това вече е друга работа, знаеш на кого оставяш.Казва ти какво има и колко пари ще струва и оставяш, ако изникне нещо ти звъни и ти казва каква е работата.В един нормален сервиз един ремонт не започва докато не се намери проблема и не се каже цената :twisted: Май големите градове си имат и недостатъци :roll:
Ако колата ходи на сервиз или на диагностика аз стоя постоянно на главата на майстора/майсторите и гледам всичко което правят, ако човека е печен се получава хубав диалог клиент-майстор.Човека ти обяснява какви са му предположенията.......а най-важното е ти да обясниш какво и има на колата и да си там докато я оглеждат, защото никой по-добре от теб не знае какви са й болките.При инжекционите е най-вано да си там, за да може майсторът да те пита доста работи в хода на работата, не ми е ясно ако не си там откъде ще почерпи нужната нему информация.... :?:
Това е малко Офф Топик ама просто тук ми дойде вдъхновението :D
Апелирам, не оставяйте колите си на произвола на съдбата :!:


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Пон 21 фев 2005 12:24


И аз така си мисля, че не е правилно да си оставяш колата. С нея до дупка! Защото има един вид майстори - много с дразнят като някой седи при тях и гледа дали си вършат работата. Този тип хора обикновено нищо не разбират от коли... за съжаление около 70% в сервизите са точно такива галоши.


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Мнениеот R@do » Пон 21 фев 2005 12:32


аз не мога да не влена в сервиз и да не си оцапам ръчичките...зверско удоволстие, апък както каза колегата по-горе...важно е да има контрол.


Потребителски аватар
Dan4ote
Мнения: 1056
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнениеот Dan4ote » Съб 26 фев 2005 15:39


Аз съм супер доволен от тоя сервиз!


Потребителски аватар
Dodi_Dogg
Мнения: 420
Регистриран на: Чет 24 фев 2005 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Dodi_Dogg » Сря 30 мар 2005 9:01


По-добра диагностика на ГАЗ-БЕНЗИН незнам каде могат да ти направат освен Дунев. Мноо съм доволен



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 174 госта