За автосервиз Дунев update 2021

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот Гергин » Сря 18 май 2011 10:25


От отговора ти мисля, че си интелегентен човек. Не, че аз имам право да ти давам оценка.
Темата е точно за сервиз Дунев.
Твоите дискове са пример за тяхното "професионално" отношение и капацитет.
Машините за изправяне на джанти се произвеждат в Китай и Турция, основно се внасят от Турция.
Моля, някой да каже дали е виждал по Европа да се изправят джанти. Дизбаланс над 50гр., на желязна джанта не се прави, а се хвърля там.
За алуминиева е 40гр. Не е случайно и ,че тежестите са до тези грамове. Давам го като пример, защото съм се занимавал с това и имам сертификат на ТИП-ТОП и Према. Тоест, малко съм информиран.
България е страната на разбирачите. Гумаджии от 20г. правят неща, които нямат и идея, защо. Малко са момчетата, които четат и се образоват, търсят, внимават и когато правят нещо знаят защо. Знам един, двама само.
Продавах им инструменти на Дунев и компания, и подходът му към нещата не ми допада. Голям сервиз, лъскав, а вътре евтина и печелбарска история. Не случайно хората му бягаха през глава от него и жена му. Сега е криза и може да са се застояли.
Щом си доволен, ходи. Няма лошо. Моето мнение е базирано на година контакт.
Иначе за правопис можем да поспорим.




dqdo mrazzzz
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 20 юни 2011 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот dqdo mrazzzz » Пон 20 юни 2011 17:41


Съботата отивам за пълнене на климатик в сервиза до ЦСКА!
Влизам и се усети странна миризма,която се оказа че е от акумулатора!Приемчика ми казва, че алтернатора се е развалил и ми презарежда акумулатора!
Отивам днес да си я взема и ми обявяват цена от 408 лева!!!!!!!!!!!!
Това за смяна на една плочка с 4 диода,която струва 15 лева!2 маркуча и спирачна течност,които струват 30 лева!и пълнене на климатик,което ми излезе 120 лева! Другото за работа!
Т.Е. работата - за 20 мин. струва 299 лева а материалите 108 лева!Поне това пише на хвърчащия лист дето ми връчиха, подчертавам без касова бележка!
Направо не да влизате в сервиза ами изобщо на 2 километра от там да не доближавате!
Одрязаха ми главата от кокалчета на краката!


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот K » Пон 20 юни 2011 22:25


dqdo mrazzzz написа:Съботата отивам за пълнене на климатик в сервиза до ЦСКА!
Влизам и се усети странна миризма,която се оказа че е от акумулатора!Приемчика ми казва, че алтернатора се е развалил и ми презарежда акумулатора!
Отивам днес да си я взема и ми обявяват цена от 408 лева!!!!!!!!!!!!
Това за смяна на една плочка с 4 диода,която струва 15 лева!2 маркуча и спирачна течност,които струват 30 лева!и пълнене на климатик,което ми излезе 120 лева! Другото за работа!
Т.Е. работата - за 20 мин. струва 299 лева а материалите 108 лева!Поне това пише на хвърчащия лист дето ми връчиха, подчертавам без касова бележка!
Направо не да влизате в сервиза ами изобщо на 2 километра от там да не доближавате!
Одрязаха ми главата от кокалчета на краката!


Приятел, като правиш някакъв ремонт и влизаш в сервиз, първо питаш за цена и тогава решаваш. В случая сам си виновен, че си оставил колата там без да се поинтересуваш.
Всеки сервиз си избира на какви цени да работи, ние обаче си избираме дали да си оставяме колите там за ремонт!


dqdo mrazzzz
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 20 юни 2011 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот dqdo mrazzzz » Вто 21 юни 2011 7:28


Така е приятел,все пак не съм очаквал чак такъв пладнешки обир!А и винаги си намират начини да не ти кажат колко ще ти струва ремонта реално!


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот neon » Вто 21 юни 2011 13:23


Аааа-мани ти тая. Питаш колко пари ще струва и какво ще се прави. Ако трябва/искат да сменяват още нещо в процес на работа да ти звъннат по телефона. Ако нямаш пари да платиш какво става?


Потребителски аватар
bugster
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 05 сеп 2007 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот bugster » Вто 21 юни 2011 16:24


Ходил съм няколко пъти там ....
Примери няма да давам, но мога да обощя - работят сравнително добре, поемат си гаранция, НО труда и е много скъп !!


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот deversant » Вто 21 юни 2011 16:52


Правят ремонти-да,вземат скъпо-да
и ти сменят части по колата (без да си ги молил)-да.
Излизаш от сервиза и вечерта осъзнаваш,че единят ти ксенон свети синьо а другият бяло!!! scare
(веднага те изтърсват 160лв,за крушка Philips защото ксенона ти е оригинален)!!! :063:
Оставаш много доволен,и повече не стъпваш там! :Mr Green Fun
Който невярва,може да провери! :bishop
Горещо препоръчвам да опитате! :012:


Pinko007
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 09 сеп 2009 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот Pinko007 » Пет 15 юли 2011 15:12


Здравейте,
за сервиза съм 50/50 :

За диагностика са може би най-добрите.Имах проблеми с оборотите (падаха и гаснеше колата) къде ли не ходих преди това , то бяха диагностики (всеки път х 20 лв) , та се стигна чак дотам да си купя ново моторче на празния ход.....(сега си имам 2 ). Отидох в Дунев и да чукна на дърво до сега съм "ОК" (Golf 3)

После карах едно BRAVO 16V които имаше сходен проблем (той пък ги вдигаше до към 1500-1600 на празен ход и не ги сваляше дори като загрее)и него го оправиха за нула време...

Така сега лошите страни:
Диалог с приемчика е мисия невъзможна почти , отминава те като пътен знак.
За да получиш някаква информация трябва да го гониш , а когато все пак те чуе е доста лаконичен и общо взето нищо не ти казва...

Другото е че скоро уж ми сменяха носачи и тампони на макферсон по предницата - всичко беше ок но след 2 дни предницата тропаше все едно не съм бил никога в сервиз....(нямам нито време нито желание да се разправям с тези)

Извода - по- добре читав квартален майстор, който е склонен да ти обясни за какво става дума без да му вадиш думите с ченгел от устата , отколкото сервиз в които нямаш представа за какво става дума (да не говорим че загубих цял ден в чакане някой си да достави частите за да се монтират (направих грешката да не си ги закупя аз предварително))

Та така....всеки си решава....


ktashkov
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 21 мар 2012 13:15
Автомобил:
Двигател:

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот ktashkov » Чет 26 фев 2015 8:46


По-добре не рискувайте с ''Дунев Мотор Спорт'', мотаха ме 2 дена за 1 аларма дадох маса пари, за нещо, което все едно са го взели от всичко по левче, загубиха ми едни тапички от таблото, но най-вече колата почна да придърпва и да не върви добре, веднага щом излезе от там. Никога няма да ми стъпи кракът в този лъскав сервиз отново.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот НарКол » Чет 26 фев 2015 10:50


Pinko007 написа:Извода - по- добре читав квартален майстор,


А най-добре ходете при клубните майстори. :mhihi
Един път ходих при Дунев уж да ми чистят дюзите на инжекциона с ултразвук, защото моята стара колица такава процедура не беше минавала до тогава. При диагностиката практически всички пръскаха еднакво, но ме убедиха, че въпреки това трябвало да се изчистят, че можело всичките да са еднакво мръсни. Хайде, изчистихме ги. Естествено, смениха ми и горивния филтър, нищо че беше на 6 месеца. Провериха ми маслото в скоростната кутия и спирачната течност безплатно. Ако бяха се съгласил, щяха да ми ги сменят и тях. :mhihi
В крайна сметка олекнах "само" със 150 лв, като видимо подобрение в работата на двигателя не се забеляза. Като цяло мога да кажа, че не съм доволен.
После разбрах, че и в клубния сервиз в Герман чистят дюзи, ама на, акъл! :banghead
Та от клубните майстори по-хубаво няма.


Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 175
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот maniac_55 » Съб 09 май 2015 7:38


Как се справят в този сервиз, по отношение на реглажа на преден мост? Ако пък не стават, препоръчайте по-добро място за реглаж в района младост/студентски/изток. :wink


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот Кайзен » Съб 09 май 2015 9:09


На няколко километра от Дунев - http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=13&t=186252


Потребителски аватар
ivan.mezev
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 24 окт 2016 20:01
Автомобил: Passat
Двигател: TDI

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот ivan.mezev » Вто 15 ное 2016 19:06


Бих искал да споделя и моят опит с Дунев сервиз. За добър ден ми взеха 15 лв. Ходих да регулирам фаровете и се оказа, че рефлекторите са откачени или счупени, няма значение. "майстора" изгуби цели 5 тежки минути от живота си в опити да направи нещо, но естествено при повредени рефлектори няма как да стане и в крайна сметка ми взеха пълната сума от 15 лв, която е за регулиране на фарове, въпреки че те не го направиха. Не бих стъпил повече там.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 30 окт 2017 9:32


ivan.mezev написа:Бих искал да споделя и моят опит с Дунев сервиз. За добър ден ми взеха 15 лв. Ходих да регулирам фаровете и се оказа, че рефлекторите са откачени или счупени, няма значение. "майстора" изгуби цели 5 тежки минути от живота си в опити да направи нещо, но естествено при повредени рефлектори няма как да стане и в крайна сметка ми взеха пълната сума от 15 лв, която е за регулиране на фарове, въпреки че те не го направиха. Не бих стъпил повече там.

това, че са ти счупени рефлекторите какво общо има със загубеното време на майстора, който е положил труд , който струва пари ? Все едно да спукаш гума и да идеш да ти я залепят и след като я демонтират се окаже, че е лошо сцепена и лепенката няма да помогне да не платиш демонтаж на гумата от джантата.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 30 окт 2017 9:37


Има една услуга за почистване на радиатор на парно, която скоро видях , че предлагат. С машина с някакъв химикал и връзват само радиаторчето на парното на входа и изход с маркучи и машината си прави цикли в двете посоки с горещ флуид, като цялата мътилка от процеса се вижда как се отделя в въшнен филтър. Изплакват филтъра многолратно докато започне да излиза само бистра течност. Някой възползвал ли се е от тази услуга. В началото на процедурата духаше 40 градуса на въздуховодите на таблото, в края станаха 68 градуса. Радиатора ми не е зле, но може да се иска повече , цената е 85лв - това ми казаха по телефона като обясниха, че процедурата може да трае 1 час или цял ден според това до кога ще излизат бози и съответно тръгне бистра течност.
На накратко, трябва ми мнение от някой минал процедурата, защото по клипчета и реклами гледам много много да не се водя...



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 95 госта