За автосервиз Дунев update 2021

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот kn9453 » Пон 30 окт 2017 19:12


Мога да говоря много за тази процедура, само че за почистване на топлообменници на хладилни инсталации, тъй като съм работил с такава технология и химикали. Дори пробвахме да почистим и радиатор на автомобил- без успех!
За да не обяснявам на дълго и широко, само ще кажа че когато в първоначалния момент химикала /агента/ "пробие" път след това няма сила която да го накара да минава по запушените тръби. Правихме опит с накисване на цялото радиаторче в разтвора
но безуспех!




qtino
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 25 окт 2018 0:47
Автомобил:
Двигател:

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот qtino » Чет 25 окт 2018 0:49


Аз искам да споделя моя опит с Дунев Мотор Спорт сервиза в Дружба.



Исках да проверя двигателя си дали смуче въздух с пушек машина, и в интернет намерих че Дунев имат такава, при това както е описано на сайта им - с UV оцветител, който обещава да оцвети местата откъдето изпуска двигателя, за да може после при разглобяване да се види навсякъде откъдето изпуска. Само дето се оказа че нямат такъв оцветител, и в сайта им било сгрешено. Въпреки това нямаха проблем да ми вземат парите за фалшиво рекламираната услуга.



След това писах коментар в сайта им, да си оправят информацията, но и до днес не е коригирано, а на всичко отгоре коментара ми е изтрит.



Дунев Мотор Спорт - пълни мошенници! Ще пиша и до комисията за защита на потребителите.



Отделно, преди време ходих за реглаж на предница, но не можаха да ми развъртят ръждясал болт за да направят реглажа. Но можаха да ми скъсат маншона в процеса...


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот Spas » Чет 25 окт 2018 14:48


Надявам се не те учудва, че коментара е изтрит, нали? :) Не се предавай и си търси правата по всякакъв (законен) ред!


boweko
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 21 май 2019 13:00
Автомобил:
Двигател:

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот boweko » Вто 21 май 2019 13:06


Дунев на бул. Асен Йорданов - пълни мошенници. 800 лева за "почистване" на DPF и резултата е нулев. А много добре са знаели че тая работа е пълна измама.
Отвратен съм!!! Не стъпвайте там!


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот group® » Вто 22 дек 2020 17:22


Още за тях:
viewtopic.php?f=24&t=485203&p=4798212#p4798212

Е затова печелите дуневци - мнение за сервиз Дунев и пране почистване на дпф dpf - измекяри, лъжци, мърлячи!!!
serviz dunev mnenie dpf prane


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот ktamen » Вто 22 дек 2020 22:05


Всеки сервиз, който предлага "водородно почистване" са мошеници и/или неграмотници.
Поне на мен, това ми е предостатъчно да стоя далеч от такива сервизи. Учудвам се, че има хора дето биха доверили колата си на подобни далавераджии.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот group® » Съб 17 апр 2021 20:33


Дойде време да събера всичките щети, лъжи и простотии на сервиз Дунев Мотор Спорт, с личното участие на Румен Дунев.
До един момент не исках да го намесвам и него от някакво уважение към спорта и заради многото общи приятели, които ме увещаваха и дори искаха да посредничат, но истината е, че всичко се случи с личното му участие и знание!!! Не ме интересува на кой и какво е приятел. Който се интересува от истината, ще може да я научи и разбере защо толкова години този сервиз е с реноме на измамници и некадърници!


Ще отбележа за читателите, които не са редовни посетители на форума, че отидох в сервиза на Румен Дунев за рутинно почистване / пране на ДПФ / DPF. Колата тогава беше на 3г. и няколко месеца. Отне ми около 6 (шест) месеца да възстановя и открия всички щети по колата си след тази рутинна процедура. Общата сума за възстановяване достигна до над 5000лв :exclaim

Искам да стане максимално кратко и четимо това мнение. Затова без много емоции (затова се забавих с обобщението), просто ще изброя щетите и лъжите:
(трудно е ...)

1. Датчик за диференциално налягане.

По телефона казват, че е дефектен и влизала колата в авариен режим. ЛЪЖА!!! Поискаха ми 150лв за нов. Казах да не го сменят, защото ми светна лампата, че ме лъжат, а и исках да си купя оригинален, който струва 97лв. :exclaim
Оказа се, че е счупен от небрежна работа. Лично Румен Дунев ме убеждаваше, че била стара и изпечена пластмасата :exclaim
За 3г и нещо остаряла и се изпекла, като този датчик има термозащита (която те, Дуневци, бяха скъсали).

2. Счупена кормилна рейка.

Дни след интервенцията на тези некадърници, още при първия по сериозен валеж, колата блокира.
Оказа се счупена кутия на електрониката на ел. кормилната рейка. Наводнена електроника, резултатът е ясен. Наложи се смяна на цялата рейка.
Румен Дунев лично ми се обади и очевидно си осъзнаваше вината. Предложи ми да я рециклират :exclaim Понеже такова нещо няма (по думи на всички специалисти и от Порше, и други места), а и вече бях поръчал нова ... повече не се обади мизерникът!

3. Повредена мека връзка.

Още когато си взимах колата поради некадърния монтаж на дпф-ът са направили поредната мизерия и меката връзка се е опирала в кардана. Върнах се с колата при тях с оплакване, че нещо стърже (след 30мин).
Вкараха колата в сервиза и не ме допуснаха да видя какво е положението! Ръчкаха, правиха ... след половин час лично Румен Дунев, който беше пряк участник в установяването на проблема, дойде да ми каже, че е готова колата. Пипитах какъв е бил проблемът и той каза, че термозащитата над кардана се е откачила! ЛЪЖА!!! Ето кой дава примера да се лъжат клиентите!
В Дброс, когато сменяхме рейката, установихме истинската причина - карданът и меката връзка са контактували заради монтажа в Дунев сервиз!

4. Раздатката се сваляла при демонтаж на дпф

Поредната ЛЪЖА и схема за източване на пари от клиента.
Таксуваха ме за сваляне на т.нар раздатка (ъгловия привод към задната ос) и смяна на маслото му.
ЛЪЖА!!! Няма нужда да се сваля, няма нужда от 90лв за масло, както ме таксуваха те!

5. Никой, никога не е казал, че ще ми разрежат дпф-ът!

Това е най-фрапантната част от историята! Не я пропускайте!
Уговорките по телефона и на място твърдяха, че ще се свали дпф и сложи в машина за почистване. Никой не е споменавал рязане. На сайта им също не пише нищо такова.
Е да ама моя дпф са го разрязали най-брутално! Заварили най-некадърно, че да изспуска и те така куп проблеми...!
Защо са го направили ... мистерия. Само гадая, че вероятно великото почистване на ДПФ на Дунев включва рязане и пръскане с водоструйка. Защото и резултатът от почистването липсваше!
Както и да е, само гадая.
Но отново, лично Румен Дунев ме увещаваше, че дпф-ът бил цяла нощ на 'машината'. Тоест няма как това рязане да е станало без негово знание и участие!
На снимките долу ще видите най-некадърното заваряване! А като се има предвид, че това се причинява на кола на 3г и нещо...

6. Свински опашки, не завити и липсващи болтове, скъсани и неправилно сложени термозащити, мърлява работа по целия им път ...

Тук не знам какво да кажа и обяснявам. По целия път на работа за дпф, който са извървяли Дуневци, са оставени следи. Брутално некадърни, мърлявщини, свинщини...
Чак се замислих дали не съм таковал в миналото на Румен жена му, че такова отмъщение да ми е заформил?! :rolleyes :gruebel
Гаражен майстор с 2 месеца опит щеше да работи по-чисто.
В Дброс казаха, че такова нещо не са виждали. Аз също не съм.
Това е нова висша форма на некадърност и мърлячество, съпроводено с лъжи и печалбарство.

Важно е да се знае, че имам пълна сервизна история на колата и знам всичко, което някога е правено по нея! Никой друг не е пипал тези неща, преди дуневци!
Не могат да прехвърлят вината на друг!


В общи линии това е.
Ако някой все пак реши да ходи в този сервиз ... дупе да му е яко!


Пп. Ще сложа снимков материал в следващо мнение, че има някакъв проблем с форума.
Пп. Знам, че вече стана досадна цялата тази сага с този сервиз :redface Все пак ще помоля да споделите линка към това мнение, където се сетите (фейсбук групи, други форуми и т.н.). Не мога да крия, че търся и някаква лична утеха с това разобличаване.
Но основната ми цел е да предпазя други хора от подобна участ! Каквато е идеята на форума! И идеята на моето почти 16 годишно участие в него.
:love.vwclub

Линк: viewtopic.php?f=13&t=897&p=4810283#p4810283

Последна промяна от group® на Съб 17 апр 2021 23:19, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 17 апр 2021 20:50


Това сигурно е онзи същият който редовно го дават по телевизията с идеите за създаване на асоциации, регистри на сервизите, на авто моргите и поемане на гаранции за извършените ремонти, забрана на ремонти пред блока в двора и т.н.т!?


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот group® » Съб 17 апр 2021 21:13


Когато се оправи форума, ще кача снимките. Дотогава с външна помощ. (тоест може да не се виждат в някакъв момент)


Счупения датчик за диф. налягане. Вижда се и ремонта, който са му спретнали. Кадърно?
Изображение
Изображение

Тук може да се види как от 500лв, както бяха обещали, цената стана двойна. Вижда се и въпросното масло, за което ме таксуваха.
Изображение

Рязане и заварки :banghead :censored2
Вижда се черното, където е изпускала великата заварка :censored2
Изображение
Изображение

Разни красоти
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Меката връзка
Изображение

Счупената рейка, по която са скачали
Изображение


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 17 апр 2021 21:38


Това не е нормално :screwy :horror


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот group® » Съб 17 апр 2021 23:32


К.Одаджийски написа:Това не е нормално :screwy :horror


Мани цялата некадърност и всичко...
Аз още не мога да си обясня това - чупиш нещо (датчика), лъжеш клиента за мним проблем с него, ама и решаваш да изкараш едни 50% от стойността му? Колко трябва да си нагъл и безскрупулен?

Има хора, които ми викат "Какво си се хванал за тоя датчик, като това ти е най-малкия проблем?".
Да, така е! Ама толкова е показателен този датчик за цялата ценностна система и бизнес стратегия в този сервиз и специално на Румен Дунев!

п.с. А защо колегите от Шкода изтриха поста ми в тяхната фейсбук група, е мистерия за мен... Попадал съм на някои препоръки в техните теми (форум) за пране при Дунев. Дано потребителите там четат и настрани, за да не научат по трудния начин. Аз нямам намерение да правя повече опити да ги предупредя.

Всъщност ще споделя и друг проблем, в тази връзка.
Дори и с риска пак да си предизвикам нечии гняв!

Този тип коментари ме заливат по целия път:
Spas написа:Лелееееее, мале, мале......Добре де, не чете ли инфо за тоя сервиз, тук във форума, преди да отидеш там? Защо? :no


Разбирам, че има някаква доза съпричастност в това, но не е яко да се прехвърля отговорност към жертвата на изнасилване, защото е носела къса рокля! 21ви век сме деа!

И нека погледнем тогава причините за този ми избор:
Към днешна дата само аз бия алармата, че всичко е пичи масали с прането на дпф dpf при Дунев.

Иначе, всеки може да проучи въпросът с пране на дпф и дунев icon_idea И като задълбочиш в мнения на реални хора и имаш доверие на форуми, ще изкочат мненията в Шкода форума, които не са едно и две.
Ще изкочи и това:

Изображение

А сега де?
Към 2020г, Спасе - като член клуба и екипа, ти не чете ли инфо за тоя сервиз, преди да участваш във включването му на Volkswagen Club Fest?
Нали разбираш, че не се обръщам лично към теб?!

Та как сервиз с такова реноме, явно ясно на членовете на клуба, се оказа на феста?
И се рекламира?
И се свързва с името на форума?
И си имат тази реклама на страницата, до ден днешен?
И се представят на феновете на марката, чиито интерес клубът защитава?
А са де? (Хайде да ми се спести този отговор, който включва 'който си плаща, може да участва', че изкачат нови въпроси така!)
Май не е и първия такъв сервиз, а?

Както се вижда - бая време си траех за тези въпроси! Бая съм се и чудил, как да отговоря? И какво остана от идеята...?
Ама и реакцията на шкодаджиите ми дойде в повече вече ... Не съм го очаквал, честно!
И други реакции не съм очаквал...
Ама уви!

Та така!
Ни си търся пари, ни искам нещо от някого!
Искам само да предупредя.
И както се вижда, да предам наученото по трудния начин.
Кой, какви изводи ще си вади и докъде ще стигне тази информация, аз вече нямам отношение!
Направил съм каквото мога и каквото е редно, според моите принципи и виждания!


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев update 2021

Мнениеот alpinab » Нед 18 апр 2021 7:41


В Дброс (за колегите незапознати с него - един реномиран ВАГ сервиз), предлагат ли комплексна услуга за почистване на ДПФ? Аналогична с тази на героите от тази тема.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот Vlad777 » Нед 18 апр 2021 10:43


group® написа:Към 2020г, Спасе - като член клуба и екипа, ти не чете ли инфо за тоя сервиз, преди да участваш във включването му на Volkswagen Club Fest?
Нали разбираш, че не се обръщам лично към теб?!

Та как сервиз с такова реноме, явно ясно на членовете на клуба, се оказа на феста?
И се рекламира?
И се свързва с името на форума?
По този въпрос да кажа - на феста през 2020 г. Дунев докара интересни автомобили (единият Audi E-tron) и рекламираше Race Chip мисля. Ако прочетеш настоящата тема отначало ще видиш каква е връзката на Дунев с форума. Внушението, че има нещо повече е пълна измислица. Тази тема е и единствената връзка на този сервиз с форума. Тя си е тук и си седи - всеки може да я прочете и да си направи своите изводи! Към онзи момент (март 2020) нямаше кой знае какви актуални отзиви в нея, така че не е имало и съществена причина да не участва на феста. Това както можеш и сам да се убедиш по никакъв начин не е повлияло на представянето на Дунев във форума - отзивите са си тук, няма манипулации, триене и т.н., защото участието на феста не трябва да се смесва с отзивите на реални потребители на услугите.

За да се реализира идеята Volkswagen Club Fest някои хора си скъсваха задниците да търсят и осигурят партньори, експонати, финансиране. Тези хора не заслужават подобни измислени нападки icon_idea Пак казвам, това че някой е бил на феста, не означава автоматично, че се поема каквато и да е гаранция за него и услугите му! Даваме поле за изява, показва се нещо, а хората сами преценяват дали да ползват или не! Същото е и когато някой се рекламира по телевизията! Отзивите са във форума и само на тяхна база може да се правят каквито и да е изводи. Да напомня, че на феста са участвали и измамникът Крис Младенов и дас ауто сервиза... Организаторите на феста не са детективи, нито КЗП или КЗК. Всеки си има глава на раменете и може да види и прецени какво и как се предлага - никой от екипа на клуба не е виновен за това, което ти се е случило при Дунев.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев

Мнениеот group® » Нед 18 апр 2021 10:56


Vlad777 написа: ...никой от екипа на клуба не е виновен за това, което ти се е случило при Дунев.

Моля те, не ме обиждай поне!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: За автосервиз Дунев update 2021

Мнениеот Vlad777 » Нед 18 апр 2021 10:59


:arrow обидите са тук: icon_idea
Та как сервиз с такова реноме, явно ясно на членовете на клуба, се оказа на феста?
И се рекламира?
И се свързва с името на форума?
И си имат тази реклама на страницата, до ден днешен?
И се представят на феновете на марката, чиито интерес клубът защитава?
А са де? (Хайде да ми се спести този отговор, който включва 'който си плаща, може да участва', че изкачат нови въпроси така!)
Май не е и първия такъв сервиз, а?
Мисля, че на всеки е ясно, че
1. Всеки може да напише на сайта си, че е фен на марката
2. Всеки може да напише, че е свързан с VWclub - както написах и по-горе - темата е тук - прочети я и си направи извод дали е свързан или не
3. Имат си реклама на страницата - не я е сложил никой от клуба - всеки може да пише в интернет каквото си реши
4. клубът по никакъв начин не защитава интересите на Дунев, а на феновете на марката, за което свидетелства и тази тема
5. "А са де" - ето отговора: под вола е телето icon_idea



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта