Съвет от юрист

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
AuDi_RuLzz
Мнения: 197
Регистриран на: Чет 28 юни 2007 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Съвет от юрист

Мнениеот AuDi_RuLzz » Съб 03 авг 2013 9:23


Здравейте пичове.
Проблема е с верига магазини Хенди.

На 09.05.2013 приятелката ми отива в Хенди да си преподпише мобилния план към МТЕЛ.Дотук всичко е наред,вадят пичовете договор разписват се и двете страни и поживо поздраво си тръгва мойта приятелка с нейното копиее от договора.
Преди 1 седмица отиваме в магазин на МТЕЛ с цел да вземем телефон на изплащане.Всичко наред докато служителя на МТЕЛ ни обясни,че можем да вземем каквото поискаме след като се издължим напълно,при което ние останахме учудени защото освен договора който беше преподписан на 09.05.2013 приятелката ми няма друга карта.Оказва се обаче,че на 13.05.2013 в същия магзин на Хенди са подписани договори за още 2 СИМ карти и 1 договор за мобилен интернет.Поискахме копия на договорите.Предоставиха ни ги,като на тях ясно си личи,че подписа и трите имена на приятелката ми са фалшифицирани ( с две думи тя не ги е разписвала).СЛед обстойна проверка на договора ( този от 09.05.2013) ясно се забелязва и разминаване в оригинала и копието.
Дайте ми съвет кво да правя оттук нататък.СЛед проверка в наказателния кодекс може да му праснат 3 годиния на тоя от Хенди.
Много бих се радвал ако някой колега Юрист ми обърне повечко внимание и ми даде тел.за връзка да обсъдим нещата,какво и как да бъде оттук нататък.
Естествено всичко каквото струва,ще си го платим




DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Съвет от юрист

Мнениеот DundyTheCroc » Съб 03 авг 2013 9:46


Отивате с всички документи в полицията и подавате жалба. От там те са длъжни да направят разследване и ако видят престъпление ще сезират прокуратурата.


Потребителски аватар
AuDi_RuLzz
Мнения: 197
Регистриран на: Чет 28 юни 2007 9:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет от юрист

Мнениеот AuDi_RuLzz » Съб 03 авг 2013 10:00


E то престъплението се вижда с просто око... въпроса е ще си размърдат ли задниците.Защото доказването на фалшифициран подпис става само с графологична експертиза....
А ако милицията не види престъпление изобщо няма да сезира прокуратурата


Потребителски аватар
Crazy_hatteR
Мнения: 76
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 20:40
Автомобил: A6 C5 1.8T + Mk IV 1.6 + B3 1.8Mi
Двигател: AEB 1.8T + AKL 1.6 SR + 1.8 RP
Местоположение: Майнатаун

Re: Съвет от юрист

Мнениеот Crazy_hatteR » Съб 03 авг 2013 11:09


Извършените престъпления са няколко: фалшификация на документи, злоупотреба с лични данни и злоупотреба със служебно положение... Ако бъде сезирана прокуратурата, то тя изпраща сигнала за проверка към криминална полиция и от полицията не могат да прекратят преписката без наблюдаващия прокурор да разпореди. Не е нужна консултация с юрист...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Съвет от юрист

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 03 авг 2013 13:45


Адаш, съветвам те първоначално да ги приканиш (не да ги помолиш!) да оправят сами кашата, която са забъркали и ако не поискат действаш, както ти е казано.
Ако не се лъжа преди известно време Ваското1 също имаше големи премеждия с тези от Хенди и даже пусна обширна тема. Определено имам съмнения, че служителите на тази фирмичка доста често вършат нарушения.
Един път ми се наложи да си платя по спешност сметката при тях и направо се вбесих, когато ми поискаха да им приготвя точно сумата защото нямали да ми върнат. Това е характерно за всички търговци-мошеници. :thumb_down
Ето вече виждам, че Varbona е дал линка към темата на Васко.

Последна промяна от KOKO ГЕОРГИЕВ на Съб 03 авг 2013 13:48, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет от юрист

Мнениеот Varbona » Съб 03 авг 2013 13:45


http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=60&t=250040
не че няма юристи тука, но дерат яко


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Съвет от юрист

Мнениеот Winner25 » Съб 03 авг 2013 14:53


Полицията трябва да свърши работа. Поне съм бил свидетел че де действа по жалби за такива случаи.

Да направиш три договора, при положение че се разбира кой и кога гио е направил ми изглежда меко казано неразумно :stumm


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Съвет от юрист

Мнениеот icoico » Нед 04 авг 2013 15:13


http://www.blitz.bg/news/article/122799

Случаят не беше чак толкова отдавна. Ултиматумът на мобилните оператори "не-направиш- ли-този-месец-еди-колко-си-карти-няма-да-видиш-пари" води до какви ли не резултати...


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Съвет от юрист

Мнениеот predat0r » Нед 04 авг 2013 15:23


Това е направо измама.. Не ги оставяй да им се размине.. Подай жалба в полицията.. Ще има ефект :death



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта