Дарение за Дом за деца "Радост" - Дрен

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Stef4o
Мнения: 1532
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 19:24
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD
Местоположение: София

Дарение за Дом за деца "Радост" - Дрен

Мнениеот Stef4o » Вто 11 юни 2013 19:54


Здравейте,
С колегата nigga(Иван), който беше споменал в тази тема http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=60&t=364912&p=3850811#p3850811 , решихме да помогнем на децата от Дом "Радост" в село Дрен, община Радомир.
Днес, след уговорена среща с директорката на Дома, обсъдихме основните нужди на децата.
Директорката беше така любезна да ни разведе и покаже материалната база, с която разполагат децата.Самото съоръжение е на ниво , като няма нужда от ремонт, закупуване на черна и бяла техника.
Директорката ни обясни, че основно се нуждаят от храна и ученически пособия за следващата учебна година(химикалки, тетрадки, учебници и т.н.).
Мисля, че всеки може да отдели някаква-дори символична сума, с която да помогне!
Боби(golfer) днес се включи в инициативата, като подари 3 чувала играчки, на които децата много се зарадваха :bowdown (въпреки, че по-голямата част от децата са над 10 годишни).
Домът се грижи за 39 деца общо на възраст до 14г.
Решението да се захванем с подобно нещо беше изцяло спонтанно, но мисля, че най-хубавите неща стават именно така. Не сме някаква голяма организация/фирма, но мисля, че въпреки това можем да помогнем на едно по-високо ниво. Ако трябва ще се молим на фирми, магазини и т.н. - точно тези които могат, имат възможност да помогнат, но поради някаква причина не го правят. Лично аз ще сложа касичка в сервиза ми, доста хора от форума са константно :mhihi при мен и ще могат да следят развитието(с цел всеки да е сигурен, че парите(или каквото и да било) ще стигнат именно при децата).
Друг колега със сервиз ще се включи с касичка, както и магазина от който пазарувам части.

Та, Призив!
Всеки, с каквото може, нека се опитаме и да направим нещо значимо и смислено. Не мисля, че суми от 20-30 лева могат да ни затруднят толкова.
Благодаря сърдечно на всички, които ще се включат, защото подобни неща се случват благодарение на ХОРА(а тук мисля, че има достатъчно) - сами няма да се справим.

Хубава вечер!
Инициативата, ще трае 1 месец....това си дадохме като срок, за да видим до къде ще стигнем. Като това няма да е за последно, разбира се.

Иван ще се включи след мен с банкови сметки, Еконт-адреси и т.н.

Последна промяна от Stef4o на Вто 11 юни 2013 20:25, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
nigga
Мнения: 897
Регистриран на: Съб 16 дек 2006 13:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Дарение за Дом за деца "Радост" - Дрен

Мнениеот nigga » Вто 11 юни 2013 20:12


Здравейте и от мен.

Дрехи , играчки , книги и т.н. могат да се изпращат ( обсъдили сме това с директорката - имат нужда ) на адрес до :

Еконт , гр. Перник , офис кв. Изток.

Също така могат да бъдат предавани лично на мен и Стефчо.

Суми могат да се превеждат по тази сметка :

BG23 UNCR 70001520791264
УниКредит Булбанк
на името на Росица Йорданова - това е приятелката ми.

Също така могат да бъдат предавани лично на мен и Стефчо.

Сметката е нова , не е ползвана и създадена за такива цели. Ще предоставим банкови извлечения на края на кампанията,както и документи/касови бележки за всички закупени продукти с цел прозрачност на инициативата. Средствата ,които съберем ще бъдат използвани само и единствено за закупуване на хранителни продукти.

Суми могат да бъдат превеждани и чрез PayPal - инфо за акаунт на ЛС

Може да ни търсите по всяко време на телефони :

0894 579 886 - Иван
0885 319 996 - Стефан


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дарение за Дом за деца "Радост" - Дрен

Мнениеот Vlad777 » Нед 22 сеп 2013 20:27


Момчета, какво стана с инициативата?


Потребителски аватар
nigga
Мнения: 897
Регистриран на: Съб 16 дек 2006 13:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Дарение за Дом за деца "Радост" - Дрен

Мнениеот nigga » Пон 23 сеп 2013 13:10


Едно голямо нищо за съжаление....
Никой не се е обаждал , писал или пък даже интересувал :icon_sad

Имаме една сума от 150лв ( събрана от мен, приятелката ми и Стефчо ) , но не знаем какво да правим с нея - просто не са много парите и реално погледнато няма да стигнат за нищо :cry


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дарение за Дом за деца "Радост" - Дрен

Мнениеот Vlad777 » Пон 23 сеп 2013 13:37


А колко пари трябват, за да се купи нещо смислено?


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дарение за Дом за деца "Радост" - Дрен

Мнениеот dobrin » Пон 23 сеп 2013 14:02


Според мен, ако ще се прави нещо по-голямо, трябва да се обяви официално акция във форума с банер и всичко останало, да определим крайна дата за събиране на средствата, точно какво ще трябва да се купи или осигури и евентуално общ размер на сумата, която имаме за цел да съберем.


Потребителски аватар
nigga
Мнения: 897
Регистриран на: Съб 16 дек 2006 13:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Дарение за Дом за деца "Радост" - Дрен

Мнениеот nigga » Пон 23 сеп 2013 17:01


Добри , мога само да подкрепя това предложение :exclaim

Влад , коментирахме с Стефчо , че при това положение е по-добре да заделим още някои друг лев и тогава да направим дарение. Парите са налични :exclaim

Ако се организира акция от форума ще бъдат предоставени/преведени веднага. Иначе, с Стефчо ще се опитаме да заделим още парички ( както казах ) и тогава ще действаме.

Поздрави!


Потребителски аватар
Stef4o
Мнения: 1532
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 19:24
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD
Местоположение: София

Re: Дарение за Дом за деца "Радост" - Дрен

Мнениеот Stef4o » Пон 23 сеп 2013 20:55


Дамм. Просто сумата до този момент е смешна, а дечицата не са малко и просто според мен няма смисъл на този етап докато не съберем някаква по-сериозна сума.Точно за това решихме да прескочиме първоначалния срок.
Все пак не е идеята да се отбие номера и искам децата да усетят нещо от това дарение(смисъл.....не да им купиме по едно шоколадче само, защото са ни до там парите)

Много се радвам, че именно Вие двамата и въобще клуба като цяло искате да се включите :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Дарение за Дом за деца "Радост" - Дрен

Мнениеот Spas » Вто 24 сеп 2013 8:12


Страхотно.... от около година пазя всякакви играчки, дрешки и т.н. на племенника ми за подобна инициатива. Стоят в едни чували на една вила. Включвам се по всякакъв начин, мога да осигуря и малко хартия за децата (не съм говорил, но мисля, че ще мога) както и ще се постарая и за средства.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта