Лагерите за бежанци - гладуващи - помощ

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Лагерите за бежанци - гладуващи - помощ

Мнениеот myrshavija » Пон 07 окт 2013 14:15


С уговорката да не намесваме колко бедни и гладни гора си имаме в страната перманентно ...
Причината да започна темата е тази: http://offnews.bg/index.php/250896/bezhantsite-v-sofiya-umirat-ot-glad
Ако наистина тези хора гладуват, мисля, че ще е добре да последваме примера от статията. Малко е повече от нищо.
Аз започвам с 20лв и готовност да напазарувам и занеса до единия от двата лагера хранителни продукти.
Приемам всякакви съвети и предложения. Ако на някой му е по-удобно да преведе пари по сметка, мисля, че най-прозрачно ще е през сметката на клуба. Мога да дам и моя, но предполагам, че по-малко хора ще ми се доверят.
УС - коментар?

Който има желание - давам сметка на лично.
Който предпочита да даде лично - 0882025852.

Получени 20лв от hidalgo. С тях събраните пари стават 170лв.
+ 30лв от batmilko = 200лв

Последна промяна от myrshavija на Чет 24 окт 2013 11:06, променено общо 5 пъти.




Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лагерите за бежанци - гладуващи

Мнениеот maxpayne » Пон 07 окт 2013 16:54


Малко уточнение по темата - издръжката е по-малко от цитираните суми, но това съвсем не са джобни, които им се раздават. Това е колко струва един бежанец на държавата, като в това число влиза охраната, материалната база, съответно ток, вода, някакво отопление, отделно персонал за тази материална база. После идват порционите и чак накрая остават пари за някакви мизерни джобни. Там има и хора с по няколко малки деца, да ви напомня ли колко струва един пакет памперси и как се отглежда дете без всякакви условия за това. Да, то и в колиба в гората може да се отгледа, но все пак сме хора, а не животни. Цитирам:
Месечно тя възлиза на около 370 лева. В тази сума влизат настаняването, храната, ток, вода, санитарни и хигиенни материали, както и 65 лева джобни пари.


А относно коментара за реженето на глави - тези бежанци са основно християни и алевити (едни от най-умерените мюсюлмани), хора със семейства, и със сигурност не са част от платените от Саудитска Арабия и т.н. терористи, които визираш от небезизвестния клип в интернет.

Иначе си прав, че и тук много хора мизерстват и имат нужда от помощ, кое те спира да помогнеш на някой сънародник?

Към автора - потърси във фейсбук "Селски ЕКО магазин в София", тези хора събират редовно помощи и могат да ти кажат от какво най-много има нужда в момента, същото така организират и транспорт до там.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2111
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Лагерите за бежанци - гладуващи

Мнениеот Petrolhead » Вто 08 окт 2013 10:23


Благовест написа:Милата ни родина се превърна в Аврамов дом с благотворителна цел!Само това ще кажа,щото изтрих километричния си пост с много :censored2 :censored2

благо не си прав бате.

войната си е война, и е нормално човек да търси спасение за семейството си.
това че нашите родни управляващи са толкова скудоумни, че не могат да се справят със ситуцията е техен проблем не наш.
в България има място за още много хора и си мисля че нищо няма да ни навреди ако помогнем на тези, които са изпаднали в нужда.

за съжаление изглежда само хора, които са изпадали в безпомощност в чужда страна знаят какъв ад е това.

иначе хората бягат от тук

Изображение

за да се озоват тук

Изображение

вие не бихте ли потърси спасение?


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Лагерите за бежанци - гладуващи

Мнениеот hooligans » Вто 08 окт 2013 11:09




Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лагерите за бежанци - гладуващи

Мнениеот maxpayne » Сря 09 окт 2013 9:16


Малко ъпдейт от Военна рампа - има наблъскани там около 700 души, дрехи има достатъчно, но няма никаква храна. Също има нужда от всякакви хигиенни материали както и елементарни лекарствени средства от типа на обезболяващи, аспирин и т.н.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Лагерите за бежанци - гладуващи

Мнениеот myrshavija » Сря 09 окт 2013 9:22


Благодаря! :beer
От кога е информацията и колко е достоверна?
Защото аз вчера научих, че след публикациите за гладуващите бежанци, храна имат закарана достатъчно, а в някои пунктове за събиране на помощи отказват да приемат.
Аз досега съм събрал 110лв и мисля тази седмица да мина от там и да видя от какво имат нужда, а после да пазарувам. По-добре малко, отколкото нищо.
От форума само хидалго изяви желание да участва, а плюещи има в изобилие ... :thumb_down


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лагерите за бежанци - гладуващи

Мнениеот maxpayne » Сря 09 окт 2013 15:15


Информацията е от вчера следобяд от един колега, който беше на място. Също проблем е и ел.мрежата - не е предвидена за големи натоварвания, съответно сирийците включили оня ден 10-тина котлона и бушоните изгърмели, стопени кабели и т.н. Тъй че и готвенето на място е проблем. Но имало супер небивали ситуации, примерно някакво момче със зъбобол, подул се, вече два дена лежи там и никой от нашите не знае какво да направи. Въобще агенцията за бежанците се оказа крайно неподготвена за такава ситуация. Предполагам донякъде е свързано с професионалната немощ и некадърност на управляващите, понеже все пак те са към някое от министерствата и изпълняват заповеди "от горе".


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лагерите за бежанци - гладуващи

Мнениеот Vlad777 » Чет 10 окт 2013 14:00


Защо бежанците изхвърлят дрехи?
http://lydblog.wordpress.com/2013/10/10/bejancite-drehi/

Не е вярно, че бежанците си имат всичко. Повечето вече имат дрехи, а скоро ще трябва да получат и обувки и якета (от дарения, разбира се) и недостигащите одеяла. Дрехи, разбира се, винаги са нужни за новопристигащи, но по-добре вместо да носите сами в центровете и да не знаете на кого да ги дадете, обаждайте се в центровете, които събират помощи. Те са и доста по-добре осведомени за истинските нужди на бежанците. Постоянно има нужда от храна и консумативи като памперси, дамски превръзки и т.н., но вместо да ги купувате, дарете някоя малка сума на организация като Приятели на бежанците, например, която купува на едро и носи на всички. Но за нуждите и как да дарявате ефективно ще пиша следващ път.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Лагерите за бежанци - гладуващи

Мнениеот myrshavija » Чет 10 окт 2013 14:36


http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/obshtestvo/2013/10/10/2158104_bhk_poiska_ostavka_na_pravitelstvoto_zaradi/
"- Фекалните тръби са неизправни и се образуват течове на фекалии, тоалетните са мръсни. В една от тоалетните е избухнала фекална тръба. Тази санитарна ситуация представлява висок здравен риск.

- Тоалетните и баните са крайно недостатъчни. Топлата вода също е крайно оскъдна, защото се осигурява от само два бойлера на етаж.

- Няма достъп до лекар. Линейки пристигат само за спешни случаи и отказват прегледи на други. Бременни жени, бебета под 1 г., хронично болни, в т. ч. деца – например, момче на 8 г. с епилепсия, което четири дни по-рано беше получило припадък – са без лекарско наблюдение. Които от хората могат, сами организират посещения в болница. В един случай семейство чака 7 часа в МБАЛ и спешна медицина "Пирогов", защото медиците отказват преглед поради липса на преводач. Преводач, в крайна сметка, осигуряват хората сами.

- Няма отопление."


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Лагерите за бежанци - гладуващи

Мнениеот hooligans » Чет 10 окт 2013 15:10


Vlad777 написа:Защо бежанците изхвърлят дрехи?
http://lydblog.wordpress.com/2013/10/10/bejancite-drehi/

Не е вярно, че бежанците си имат всичко. Повечето вече имат дрехи, а скоро ще трябва да получат и обувки и якета (от дарения, разбира се) и недостигащите одеяла. Дрехи, разбира се, винаги са нужни за новопристигащи, но по-добре вместо да носите сами в центровете и да не знаете на кого да ги дадете, обаждайте се в центровете, които събират помощи. Те са и доста по-добре осведомени за истинските нужди на бежанците. Постоянно има нужда от храна и консумативи като памперси, дамски превръзки и т.н., но вместо да ги купувате, дарете някоя малка сума на организация като Приятели на бежанците, например, която купува на едро и носи на всички. Но за нуждите и как да дарявате ефективно ще пиша следващ път.



Ето и гледната точка на бежанците от Пъстрогор
http://btvnews.bg/article/bulgaria/tonove-dareniya-za-bezhantsite-v-pastrogor-sa-na-bokluka.html


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лагерите за бежанци - гладуващи

Мнениеот Vlad777 » Чет 10 окт 2013 20:19


Темата е за събиране на средства за бежанците, а не "за и против". Темата не е и "защо няма да даря". Съответно който не желае да помага - да я подмине и да не пише - НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА СЕ ПИШЕ ПО ВСИЧКИ ТЕМИ! Всяко мнение, което не помага на нуждаещите се се счита за спам и се трие. Мнения, които искат обяснения от модератори нарушават правилата на форума и получават предупреждения.


Потребителски аватар
hidalgo
Мнения: 937
Регистриран на: Вто 13 май 2008 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лагерите за бежанци - гладуващи - помощ

Мнениеот hidalgo » Чет 10 окт 2013 21:19


Пак да кажа (другото мнение някъде изчезна :bowdown :no ), че съм готов да помогна.


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лагерите за бежанци - гладуващи - помощ

Мнениеот batmilko » Пет 11 окт 2013 19:47


неМършав, има ли сметка - клубна или твоя? Аз ти имам достатъчно доверие да преведа и на твоя!


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Лагерите за бежанци - гладуващи - помощ

Мнениеот myrshavija » Пет 11 окт 2013 20:59


Днес ходих до Военна рампа. Намерих само един сириец, който говореше горе-долу английски. Каза, че имат нужда от детски чорапи, мляко за децата и хляб. За децата да имало, от друго нямали нужда. Определено не гладуват.
Така казаха и от жандармерията, които бяха на смяна. Явно има доста гамени сред бежанците ... както обикновено монетата има две страни.
Аз ще напазарувам каквото ми казаха, че им е нужно за децата - адаптираното мляко хич не е евтино, доколкото помня ... може някакви играчки за децата да взема ... ако не остане време утре, ще е в неделя.
Благодаря на тези, които помогнаха - с пари или с информация! И на мен не ми харесва, че са тук, но и не разбирам от къде идва този негативизъм - като имало толкова българи, които имат нужда от помощ, как можело да помагаме на сирийците, още по-зле, че били мюсюлмани ... сякаш не са хора и те ... все едно, ако падне някой, да не му помагаме да стане, защото имало още толкова много хора, които са падналли, а и такива, които не могат да ходят изобщо ... Ми и те са хора и са в чужда страна, възможностите им са много ограничени, не разбирам какво лошо има да опитаме да им помогнем малко. Какви са причините да стигнат до тук не зная, но и не искам да им държа сметка - ще се радвам, ако мога да направя нещо хубаво даже и само за две-три от тези няколко десетки деца, които виждат най-лошата страна на България.
Всеки, който има желание и малко време, може да се отбие да види как живеят тези хора и дали имат нужда от нещо - мюсюлмани или не, те са хора, които вече нямат дом.
Нека всеки, който смята, че има българи, които имат нужда от помощ, да не ми пише какъв цинизъм е да се помага на чужденци, а да отиде при тези нуждаещи се българи и да им помогне с каквото може ...


Потребителски аватар
Absurde
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 09 ное 2014 19:47
Автомобил: VW Passat Variant B5 5
Двигател: AZX 2 3 VR5
Местоположение: Не се знае, знае ли се...

Re: Лагерите за бежанци - гладуващи - помощ

Мнениеот Absurde » Сря 23 мар 2016 0:16


Малко щастие по време на война...
Прикачени файлове
1937273_10209388029124755_6550802099078039627_n.jpg



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта