Къде живеем по дяволите?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Петър Илиев
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 12 юни 2013 8:50
Автомобил:
Двигател:

Къде живеем по дяволите?

Мнениеот Петър Илиев » Вто 19 ное 2013 13:24


Здравейте!
Поствам и моята история, въпреки че сигурно не е достатъчно брутална или уникална, но се надявам да не продължи в тази посока :smile

Купих преди ок. година VW Bora втора ръка внос от Северна Италия. Отивам да я регистрирам, знаех че акумулаторът е първото от нещата, които щях да сменя, но не предположих че търговеца е чак до толкова нагъл (между другото му платих таксито плюс бакшиша, за да се върне на работа). Акумулаторът умря точно пред вратата на канала в КАТ. От там отвътре някакви полупенсионирани милиционерски служители се държат с мен все едно съм провинил се новобранец в казармата. С провиране от разни странчини изходи молене, за инструменти, бутане на колата и т. н. в проливен дъжд, най-накрая монтирах нов акумулатор AC DELCO, закупен от най-близката бензиностанция за 200 лв. .....

... веднъж отивам и гледам предната броня, капака и стъклата целите в кал, предната броня откачена, решетката счупена на земята заедно с емблемата. Помислих че някакъв пиян идиот е ритал с кални обувки, но се оказа че куче ми е ръфало бронята и я е откачило, изпотрошило е решетката, надраскало е боята с нокти за да се покатери за котка, ибягала на люляка над колата. Та сега съм с леко здъвкана броня при калника и залепена с канаколит решетка с дупки от зъби...

... Паркирам колата направо залепена до фасадата на блока ми, за да не си блъскаме вратите със съседната кола. След редица маневри оставям достатъчно разстояние от 1,5 м за да се разминат дори две бебешки колички примерно. Някой обаче е решил че мястото е недостатъчно и издира от калник през врати до калник едната страна на колата.

... В голям процент от случаите, когато съм паркирал в подземен паркинг на Мол или супермаркет, забелязвам че направо имам следи от чужда боя от зверско блъскане на вратите на съседните паркирали....

... Отивам в парка да пренеса ролкови шейни за да се спускат и тренират безплатно желаещи деца. Връщам се след 10 мин и виждам че някой е преценил, че съм паркирал неправилно и е избрал от цялата километрична редица точно моята кола, като е изкъртил чистачката...

... Изкъртен регистрационен номер от "собственик" на обрасла с храсти и дървета пустееща зона. Бях вкарал половината кола в шипките, за да е свободен почти целия тротоар за минаване на пешеходци...

Вчера се прибирам от командировка в Австрия. Отивам да си видя колата. Ключалката разбита, гледам вътре всичко на място, предположих че е бъркано под капака. Отварям и гледам въпросния акумулатор го няма. Колата беше с грижливо затворени врати и преден капак и под чистачката услужливо сложена брушура на mot.bg за поръчка на авточасти... дано да е само това, не съм правил по-внимателен оглед...

Та въпроса ми е: Къде по дяволите живеем и кой е най-подходящия акумулатор според вас за ок 150-200 лв Варта, Бош или..?

Благодаря!




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Къде живеем по дяволите?

Мнениеот Iezekil » Вто 19 ное 2013 19:48


Без Бош и Монбат.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Къде живеем по дяволите?

Мнениеот my heart iS iCe » Вто 19 ное 2013 19:54


Много кофти моменти колега, ето това нещо много трудно го преживявам, защото както тебе и всички останали колата съм си я купил с много труд и мъка! Но и аз съм минал през такива неща, и вече ми писна, омръзна ми да давам пари по бояджии и по магазини! Няма да се плашиш, винаги може да е по-зле, дано само с това се разминеш, макар да не е малко!
А относно акумулатора, купи някой евтин, и да ти го гепят, да не те е яд, до това достигнах аз като заключение, колко е правилно не знам. :no


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Къде живеем по дяволите?

Мнениеот stefarata » Вто 19 ное 2013 19:56


Кофти случки, колега. Все пак това е кола, купчина желязо, хората да сме живи и здрави.
Аз пък бих ти препоръчал акумулатор Монбат- за тези пари ще си вземеш с повече ампери , по-силен стартов ток, пък и си имат гаранция. Карал съм с Монбат и затова ти го препоръчвам. Особено серията Формула


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Къде живеем по дяволите?

Мнениеот radi_nrj » Вто 19 ное 2013 19:59


Хвана ме и за малко се вързах :mhihi :mhihi :mhihi

Последна промяна от radi_nrj на Сря 20 ное 2013 0:36, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Къде живеем по дяволите?

Мнениеот dimovip » Вто 19 ное 2013 20:08


абе ние живеем, ама за половината от случаите сам си си виновен, така че не съди хората преди да погледнеш себе си.Как може да уважаваш себе си и да си паркираш колата в шипкте ... място за паркиране бол, било то платено.Ама тва с мот.бг ме зарадва сериозно :).А и не си сам дето се ядосваш на разни работи, например свалени 2 капачки на дл. джанти, които се оказаха доста редки, свалена капачка на газовото на старата кола, през 2 коли от моята заляти 3 коли с някаква киселина, бяха станали като далматинци :) Прекрасна държава :death нищо неможе да ме изненада вече :newsm66

Последна промяна от dimovip на Вто 19 ное 2013 20:11, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Nafta
Мнения: 1752
Регистриран на: Чет 02 авг 2007 13:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Къде живеем по дяволите?

Мнениеот Nafta » Вто 19 ное 2013 20:11


За акумулатор - колкото хора, толкова мнения.
Къде на майтап, къде на сериозно, бих ти казал да я продадеш тая кола.Явно е каръшка. :eek


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Къде живеем по дяволите?

Мнениеот quattro^^ » Вто 19 ное 2013 20:29


и аз като вземах моята,гледаме колата с нов аку 45 ампера ама нов, като се реших да я взимам човека дойде в моя град, че аз нямаше как, забира ме колата запалена гасим отиваме до нотариуса и по живо по здраво, отивам до колата не може да отключи централното , в тоя момент продавача минава покрай мене с другата си кола да си тръгва, за 50м толкоз благословии отнесе...


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Къде живеем по дяволите?

Мнениеот Pet_rov » Вто 19 ное 2013 20:57


Акумулатор Гигават - взех колата с него, започна 6-та година. BTW, това е марка на Бош.


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Къде живеем по дяволите?

Мнениеот H2O » Вто 19 ное 2013 21:45


Ама вие наистина ли се вързахте :c020


Потребителски аватар
Nafta
Мнения: 1752
Регистриран на: Чет 02 авг 2007 13:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Къде живеем по дяволите?

Мнениеот Nafta » Вто 19 ное 2013 21:47


Че защо?Не е невъзможно да е истина :biggrin

ПП:Здрасти rosy :mhihi


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Къде живеем по дяволите?

Мнениеот H2O » Вто 19 ное 2013 21:49


Ахам!Само,че совата не е това което е :Mr Green Fun


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде живеем по дяволите?

Мнениеот relaxxx » Вто 19 ное 2013 22:27


Колега, колата е средство.. не и се коси толко, прости си хванал карък с нея. Време е да я смениш има такива коли... знам как е просто няма момент да е наред всичко.. все нещо и се случва и ти страдаш заради това.. смени я и ше рахатясаш.


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде живеем по дяволите?

Мнениеот drmilendd » Вто 19 ное 2013 23:16


Петър Илиев написа:
Та въпроса ми е: Къде по дяволите живеем и кой е най-подходящия акумулатор според вас за ок 150-200 лв Варта, Бош или..?

Благодаря!

:mhihi
Уважаема редакция,
Нужен ми е съвет. Благодаря ви предварително.
От известно време заподозрях гаджето ми, че кръшка. Както обикновено.
Ако вдигна аз телефона - затварят. Взе често да се среща с “приятелки”, а като я питам с кой е била, казва, че не ги познавам.
Взех да гледам през прозореца кога ще пристигне с такси, а тя идва зад ъгъла и не мога да разбера с каква кола е дошла.
Както и да е, никога не бих я разпитвал за такива работи, но когато снощи късно пак тръгна на някаде, не се сдържах.
Слязох до моята кола, залегнах зад нея и започнах да наблюдавам какво ще стане.
И гледам - ужас! Долните тампони на амортисьорите станали на нищо!
Как мислите, дали ще мине само със смяна на тампоните или ще трябва да се изръся и за амортисьори?
:beer


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Къде живеем по дяволите?

Мнениеот instantaccess » Вто 19 ное 2013 23:32


Освен тампони на амортисьори ще трябва и акумулатор. Може и на монбат, може и на бош - какъвто има на бензинската станица (това е на сръбски :Mr Green Fun ).

п.п. Колегата автор, ако това е истинска история, ти как мислиш че е в чужбина? Ти си купил 10-12год. кола без драскотина и без забележка по салона. Да ти кажа ли как идват от там?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 152 госта