Приятел на дете в нужда

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
bret0netka
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 19 дек 2013 19:36
Автомобил: Lupo GTi
Двигател: 1.6 16v
Местоположение: Варна

Приятел на дете в нужда

Мнениеот bret0netka » Вто 25 фев 2014 14:25


Здравеайте, искам да ви разкажа за едно мое странично занимание и ако някой от вас има желанието да помогне. С мои приятелки от 3 месеца посещаваме дом за изоставени деца във Варна през почивните дни. Децата са на вьзрьст от 7 до 18 години.. Който не се е сбльсквал с такива деца не може да си представи как живеят те, с какво се борят ежедневно, как нямат мечти, защото льч надежда няма, ходят изцапани, с дрехи които не са им по мярка и желание. А всьщност са толкова хубави, любознателни, мили и с добри сьрца!!! С нетьрпение очакват да стане събота и неделя за да отидем и да се случи нещо хубаво. Ние ги всеки път им носим торта или рола или бисквитки, защото иначе няма от къде да се подсладят. Занимаваме ги правим картички за наближаващи празници ,с по малките се учим да четем, днес правихме мартинички за баба марта и други подобни ... пеем танцуваме ... опитваме се да им сьздадем приятни емоции и преживявания ... и така мога още много неща да напиша и да ви разкажа .. Идеяята ми е ако някой от вас реши и иска да помогне би било страхотно !!!!Имат нужда от всичко -бельо,чорапи, дрехи които вече не носите а са запазени ... малко по младежки неща, обувки ... Книжки, гримове за момичетата, игри интересни, и каквото се сетите и вие! Дори ако някой от вас иска да помогне финансово, по-добре е да се закупят неща за децата и така да бьдат пратени!!!!!! Ако някой се заинтерисува, моля пишете ми на лично или в темата. Всичко, което за нас е даденост за тях е сбъдната мечта !
Тези дни ще прикача снимки от нашите посещения при малките : )))))
Благодаря предварително !!!




Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Приятел на дете в нужда

Мнениеот nokiangage » Съб 01 мар 2014 11:40


Записвам се за темата, понеже не съм от Варна, но пък живея тук и повечето ми неща от детството са ми в Плевен. Б края на Март ще се прибера за няколко дена и с удоволствие ще примъкна каквото не се ползва от доста години. Само да помоля ако може да уточните какви неща биха били удачни - в смисъл играчки, предимно дрехи ли или всъщност от какво има най-голяма нужда?


Потребителски аватар
Night_elf
Рошаво мазало
Мнения: 3430
Регистриран на: Вто 05 фев 2008 14:59
Автомобил: Vw Golf V
Двигател: 1.9 TDI BKC
Местоположение: София

Re: Приятел на дете в нужда

Мнениеот Night_elf » Нед 09 мар 2014 0:31


На каква възраст са децата? Имам много дрехи, които не влизат в употреба, и могат да бъдат полезни.


Потребителски аватар
bret0netka
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 19 дек 2013 19:36
Автомобил: Lupo GTi
Двигател: 1.6 16v
Местоположение: Варна

Re: Приятел на дете в нужда

Мнениеот bret0netka » Чет 20 мар 2014 18:21


Специални благодарности на yarek,RoadRunnur i night_elf за това,че подадоха рька на дечицата.Всяка седмица ще носим дрешки .... сьбрали сте страхотни неща . bow bow bow


Изображение
Изображение


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Приятел на дете в нужда

Мнениеот drmilendd » Сря 02 апр 2014 13:45


Играчки? Може ли да Ви пратя някаква сума да им вззимате и плодове, не само сладкиши, че тези дечица имат и доста проблеми със зъбите


Потребителски аватар
bret0netka
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 19 дек 2013 19:36
Автомобил: Lupo GTi
Двигател: 1.6 16v
Местоположение: Варна

Re: Приятел на дете в нужда

Мнениеот bret0netka » Пет 18 апр 2014 20:10


Приятели ,тьй като много хора се отзоваха ,за което сьм много благодарна .. за момента спираме сьбирането на дрешки .. когато го подновим ще пиша пак тук ... Страхотни сте :bowdown :bowdown :bowdown



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта