В помощ на сам баща с малко дете

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

В помощ на сам баща с малко дете

Мнениеот maxpayne » Сря 15 апр 2015 22:01


Дете живее години наред в обор. Отглежда го самотният му баща, който няма пари за храна, ток и нормален подслон. За разлика от своите връстници 7-годишният Миро от село Габра е свикнал да спи на земята. След като майка му го изоставя, грижите за момчето поема неговият баща. Преди години 59-годишният Георги Чакъров губи къщата си и от тогава двамата с Миро живеят в обор, без най-елементарните битови условия. От 5 години Георги е без работа, разказва, че понякога помага на възрастни хора, които му се отплащат с храна. Менюто на семейството е оскъдно, често дори хлябът е лукс. 7-годишният Миро умира за попара с вода. Разказва, че обича да ходи на детска градина, защото там има топла храна. Георги и синът му не си спомнят кога за последен път са гледали телевизия. В дома им е тъмно и тихо, но тишината е тягостна. Според Георги, социалните служби са запознати с неговия случай, но никой не се е опитал да им помогне. Въпреки нечовешките условия на живот, Георги е категоричен, че няма да остави детето си в дом. Желанието на семейство Чакърови е един ден да имат нормално жилище. Дотогава баща и син ще продължават да спят на земята – без хляб, без ток и без вода. А Георги ще се моли да стане някакво чудо. Защото дори в този свят, в който всичко е с пари, молитвите са безплатни. Ако желаете да помогнете на семейството, може да се свържете с кметството в село Габра, община Елин Пелин!


http://news7.bg/predavania/newsroom/vsichki-videa/dete-zhivee-godini-nared-v-obor/143901#.VS6_wfmsUd0

Ще се опитаме с жена ми да отидем тази събота или неделя при човека и да занесем някакви храни и играчки. Ако някой има желание да помогне нека ми пише. Аз ще потърся утре или в петък някой от общината за координати на въпросния човек.




елизабета русинова
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 31 окт 2013 22:04
Автомобил:
Двигател:

Re: В помощ на сам баща с малко дете

Мнениеот елизабета русинова » Сря 15 апр 2015 22:13


Аз гледах репортажа по Нова.Там кмета на селото заяви,че въпросният мъж,не желае да започне работа.
Пак от там разбрах,че е продал два имота и затова не получава помощи.
Който иска да му помага,дано помощта да стигне до детето.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: В помощ на сам баща с малко дете

Мнениеот nokiangage » Сря 15 апр 2015 22:22


Ей уникално тъпа държава сме :banghead, НЕ съжалявам, че ще го кажа, но за тъмни балкански субекти помощи бол и ми е много болно да видя хора в подобна ситуация.@maxpayne Ако ми пуснеш данни на лично, поемам ангажимента да ти преведа по Еконт скромна сума и като отидете ще може прецените от какво имат най-спешна нужда. :th_up


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: В помощ на сам баща с малко дете

Мнениеот myrshavija » Чет 16 апр 2015 7:12


Слушах репортажа на БТВ по радиото преди малко - нито един от хората от селото не защити бащата. Човекът, който плаща таксата за детската градина на детето, каза, че е много разочарован, защото бащата не е спазил обещанието си да започне разбота, както е обещал. Повечето хора казаха, че той не иска да работи. Съседите му казаха, че няма и 10г трудов стаж на тази възраст и оправданието че няма кой да му гледа детето не е основателно.
По-добре не му давайте пари, а само материални помощи за детето!
nokiangage написа:... и ми е много болно да видя хора в подобна ситуация. ...
Доколкото разбрах, бащата си заслужава положението, но детето с нищо не е виновно.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: В помощ на сам баща с малко дете

Мнениеот maxpayne » Чет 16 апр 2015 9:15


Сега ще погледна въпросните репортажи, не знам каква е истината, аз затова в подобни ситуации предпочитам да помогна с неща от първа необходимост, защото не знам парите за какво ще се използват. А специално в случая винаги има какво да се даде за детето. По принцип е рядко срещано баща да продължи да се грижи за детето си вместо да го даде на социалните, но наистина не съм запознат със случая отблизо. Ще пиша пак когато имам повече информация.

Update:
Днес бяхме при Георги и сина му Миро, човекът се е справил доста добре предвид обстоятелствата с отглеждането на детето, Миро е чист и спретнат, възпитан, изобщо е едно нормално дете. Липсва му майчина топлота, веднага се лепна за приятелката ми, той е изоставен от майка си когато е бил на 4 месеца. От тогава бащата го гледа и честно казано повечето мъже в неговото положение биха го оставили на социалните това дете, тъй че заслужава адмирации, че прави всичко по силите си. Имат градинка и там са засяли разни култури. В момента се опитват да се преместят в Радомир, там ще има и възможност за работа, евентуално лелята ще го гледа Миро докато тръгне на училище от есента. Има уреден апартамент от някакъв човек, но трябва да се пренесат доколкото имат покъщнина, някакви стари кухненски уреди евентуално и така. Ако някой желае да помогне нека ми пише, имам телефона на Георги, поради липса на ток той трудно го зарежда, но от време на време успява. Също и за пренасянето ако има някой с по-голямо превозно средство, но това ще стане след някакъв кратък период от време.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта