Отзиви за PAINT ZOOM ?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот petko5 » Пон 07 фев 2011 23:09


Здравейте !
Събирам отзиви за въпросния бояджийски апарат :)
Някой има ли това "животно", доволен ли е от него, надежден ли е... и каквото се сетите още ?
Мисля да го използвам за неотговорни неща, като боядисване с вар, блажна боя, латекс, лак за дърво.....
Благодаря Ви предварително :)
Поздрави :)

Изображение




Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот Layer » Пон 07 фев 2011 23:18


и аз разпитвах за тая джаджа mhihi преди няколко дена.
комшията ми си купил от метро за 26 лв подобно.
абе същото ама с друго име ,вика много удобно.
не съм го питал как се почиства и дали може да се ползва след употреба на блажна боя.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот petko5 » Пон 07 фев 2011 23:26


От 26лв до 120лв...разликата и голяма :roll:
Има китайски за по 30лв и там положението е много зле !!!
Зададох същите въпроси на продавачка в един от магазините им... и тя ме гледаше като "теле пред заколение" ...


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот velinsl » Пон 07 фев 2011 23:54


Отначало по името помислих, че някаква програма, като отворих се сетих, че и баща ми мислеше за такова нещо. Ето линкче с интересни мнения http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=24163


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот marianchev » Пон 07 фев 2011 23:55


Зависи какво ще боядисваш, не се подлъгвайте от рекламата - там всичко е украсено


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот DragoGT » Вто 08 фев 2011 1:16


http://bg.bosch-do-it.com/boptocs2-bg/% ... /index.htm

най-долното съм го ползвал
чудно е
латекс е пръскано
също и битум (е разреден де) за импрегнация и боя на дървена ограда

мисля че е около 200лв

ако ще се купува но-нейм по-добре да е 30-40лв ако ще е 120лв още малко и поне да е бош

п.п. точен линк
http://bg.bosch-do-it.com/boptocs2-bg/% ... /index.htm


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Re: Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот POLO PAVLETI » Вто 08 фев 2011 8:29


Аз притежавам въпросното чудо на чудесата :mrgreen: за боя не съм го ползвал,но много добре. Продухвам комповете вкъщи,а също и климатиците :banana


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот petko5 » Вто 08 фев 2011 10:07


Благодаря :beer
Незнаех че BOSCH предлагат такива бояджийски апарати
BOSCH-това е марката, по-скъпо но по-сигурно :wink:

Още веднъж, голямо благодаря :beer


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот VWGT » Вто 08 фев 2011 10:53


мани го тоя пейнт зуум, пфс55 на БОШ е 140 лева (минуса му е само в теглото, че повече изморява ръката), пфс65 беше около 240


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот brum » Вто 08 фев 2011 15:39


Бошовското съм го ползвал и се справя добре. Но съм го ползвал само за лакове на водна основа. Щото не знам с друго после как ще го мия и съответно не ми се рискува.

Иначе за лак на водна основа - пръскаш после вода 2 резервоара, разглабяш и ако някъде е останло нещо - миеш. Ето какво може да се получи като се заиграе човек:

1.jpg


И бялото, и черното са правени с този пистолет. Добър разход на боя, доста добър резултат. На всичкото отгоре се оказа здраво - до сега не е мръднало.

От тия евтините измислици по 30лв съм пробвал с един. Плюса му е, че може да понесе доста по-гъсти бой спрямо бошовското. Минуса му е, че нанасянето е под всякаква критика - на едри капки и неравномерно. Чувал съм, че става за латекс. Боша с латекс не мисля, че ще се справи, защото ще му дойде гъстичък.

Двете работят на коренно различен принцип.
Евтините по 30лв имат нещо като мини компресорче реализирано от електромагнит работещ на 50 херца. В компресора постъпва боята, нагнетява се и под високо налягане се изплюва през дюза която я разпръсква доволно неефективно.
Скъпите с вентилатора работят като тия старите пистолети дето правеха от прахосмукачки навремето. Имаш компресор с малко налягане но голям дебит, който помпи въздух. Част от този въздух (малка) влиза в резервоара с боята и я избутва към дюзата. Другата част от въздуха (голяма) хваща боята точно след дюзата и я пулверизира. С това колко ти е отворена дюзата регулираш колко боя се нанася за единица време.


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот DragoGT » Вто 08 фев 2011 15:50


чети темата...

с боша пробвано латекс и битум :)


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот black` » Вто 08 фев 2011 18:02


Колега не знам и аз мислех преди да купувам подобно нещо, но като се замисля. Представи си как ще изтъркаляш 200 квадрата латекс на 2-3 ръце с това нещо!? 5 дни дали ще ми стигнат за 1 ръка? :063: Аз мислех дограма да боядисвам с това, но и за нея даже вече ми се струва много малко. С валяк ще стане много по-бързо. Макар, че хич не ми се отдава боядисването. mhihi Наистина изгежда доста лесно и мързеливо, но и времето за боядисване според мен ще е доста. Ама наистина доста време... :deal :roll:
Ето как стана при мене с валяк. На водна основа за 1 час, 3 ръце-бюро. Вече е на 3 години. Отгоре вода, разливано. Но нищо не е мръднало.
Изображение
Даже вече съм се насочил да купувам инструменти за предварителна обработка. Шлайф машини и рендета. Които имат доста по-смислено приложение в боядисването и лакирането на дърво, отколкото тоя измислен пистолет. mhihi


Потребителски аватар
dimitarpetrov
Мнения: 794
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 14:05
Автомобил: HONDA CR-V 2003
Двигател: K20 i-VTEC - 150 hp
Местоположение: София / Зверино

Re: Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот dimitarpetrov » Вто 08 фев 2011 22:02


HVLP
High Volume Low Pressure

Това е принципа на работа на тази машинка.
Нямам личен опит от работа с нея, но като цяло от такива системи съм много приятно изненадан - ползваме такива системи в производството ни. Последно ползвах един пистолет в щатско (януари месец), с който правих спешен ремонт на един наш продукт - пръсках акрилатен лак на база ксилен, напълнен с кварцов пясък. Да с кварцов пясък, за образуване на противохлъзгащо покритие. Производителя на лака каза че нема да стане, камо ли и с пясъка вътре, но тази машинка просто изкърти паважа!
НЕ знам дали я има в БГ - бърз Гугъл не откри такова в БГ, но ако има мераклии - марката е WAGNER, Control Spray Double Duty модел. Разликата от дискутираната машинка е че турбината е вградена в тялото а не е отделна - хем плюс, хем минус.
BOSCH PFS 55 е от същия тип (колега по-горе я беше споменал)
Отплеснах се.
Мисълта ми е - тези от по 20-30 лв. са просто ел. помпа за боя и не си струват заигравката, отделно са супер кофти за почистване.
Относно дискутираната машинка - разглеждал съм я подробно - хоби версия е - не очаквайте чудеса!
Турбината (това дето държиш на рамо) е с дооста прилична мощност - 650 Вата по каталог, което е над 2 пъти повече от подобния BOSCH PFS 65. Дюзите и иглите са пластмасови - внимавайте ако пръскате супер агресивни химии, също и абразивни бои. Също и при почистването на тези пластмаси.

Бошовската подобна (BOSCH PFS 65) е също зелена серия - хоби, но поне заради марката се очаква да даде по-дълъг живот - взел съм една за нашето производство за проби, но още не и е дошъл реда.
Ако е за малък-среден хоби проект/ремонт - мисля че ще ти свърши прилична работа. НЕ СТАВА ДА СИ ПРЕБОЯДИСАЯШЩ КОЛАТА С ТОВА - НЕ Е ЗА ТАКАВА РАБОТА! Ако пръскаш латекси - разреди ги с 5-10% вода.
Не се шматкай излишно след като свършиш работа и измивай системата - разглоби пистолета и измий всичко.
Бои на солвентна основа - прочети внимателно какъв е състава им, с какво се разреждат и след това виж в книжката на машинката кави химикали са и противопоказни - винаги имай на ум че е от пластамаса и има химии хоито може да я разтворят!
Успех с проекта ти!
И пиши тук за резултатите и мнение от употребата.

П.П. На колегите с Валяците - позволете ми само да се усмихна.


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот marianchev » Вто 08 фев 2011 22:35


dimitarpetrov написа:
П.П. На колегите с Валяците - позволете ми само да се усмихна.

Не винаги и не навсякъде е приложим пистолета :wink:
Тръгни да отсичаш при интериорно боядисване ако имаш 2 различни цвята между таван и стена или стена/стена, стена/прозорец с този пистолет без да цапаш и дай да видим колко време ще отделиш да разлепяш тиксо и найлони навсякъде особено ако има някаква мебел. После да повториш и потретиш, понеже не докарва покривност като с валяк. А ти трепне ръката или задържиш маааалко повече на място и се стича надолу. Шаренийка :)
Удобен е но незавсякъде, виж вънка за огради пей сърце. Имам професионален на БОШ който се закача към компресор, та не ми хвали че е идеален тоя метод. Зависи какво и къде ще се боядисва :wink:


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Отзиви за PAINT ZOOM ?

Мнениеот petko5 » Сря 09 фев 2011 11:05


Главно ще нанасям импрегниращ грунд за камъни, импрегниращ грунд за дърво и съответно ще пръскам с латекс.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 110 госта