Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот stefan4o » Сря 03 яну 2018 17:49


Не съм казал да се отказваш, а че имаш още доста да тренираш. За справка, искам да ти кажа, че аз съм рисувал по 5-6 до 7-8 часа в денонощието и то почти всеки ден в продължение на доста години (реално, когато моите набори ходеха по мацки из дискотеките аз ползвах това време за рисуване). Просто бъди по-усърден, търпелив и се старай повече, вероятно ще даде резултат.




delor
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 01 яну 2018 15:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот delor » Сря 03 яну 2018 20:48


stefan4o написа:Не съм казал да се отказваш, а че имаш още доста да тренираш. За справка, искам да ти кажа, че аз съм рисувал по 5-6 до 7-8 часа в денонощието и то почти всеки ден в продължение на доста години (реално, когато моите набори ходеха по мацки из дискотеките аз ползвах това време за рисуване). Просто бъди по-усърден, търпелив и се старай повече, вероятно ще даде резултат.


Някакви упражнения би ли препоръчал, аз правя за елипса, а други какви да правя?
Рисуването добре, а друго с какво да се захвана и какво да подготвям извън рисуването да не си остана само с една мечта? Благодаря предварително!


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот $100 » Чет 04 яну 2018 2:01


Не схващам за какъв автомобилен дизайн се говори тук? Рисуване на коли е едно, дизайн в смисъл рисунките да станат реалност е друго. Със сигурност хората с талант в тая област са 1000 пъти повече от нуждите на автомобилостроителите. Може да не е точно такава вероятността, но е долу горе като да се запишеш във военновъздушно училище с надеждата да станеш космонавт. Това за църковната мишка на 25 години, ако трябва да се тълкува като натрупване на пари, звучи също така доста наивно. Значи на 21 те забелязват в германски концерн или поне в корейски, на 22 започваш работа и на 23-24 вече си паралия - готов да посрещнеш 25-тия рожден ден.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот инжектопляктор » Чет 04 яну 2018 2:19


delor написа:защото не искам като стана на 25 да съм като църковна мишка

Абе аз нямам 30, имам висше компютърни технологии и въпреки това не съм забогатял. Ако си мислиш, че да те видят...е лесно... Ще трябва упоритост и усърдие. На 25 тъкмо ще си завършил и не очаквай без опит да станеш милионер и уникално търсен. Поне докато станеш на 35, ще работиш за това да трупаш стаж.
После стажът ти ще работи за теб.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот milmar » Чет 04 яну 2018 8:52


$100 написа:Не схващам за какъв автомобилен дизайн се говори тук? Рисуване на коли е едно, дизайн в смисъл рисунките да станат реалност е друго. .....

Ами това е положението в днешно време. Дизайнер се казва на художиците. Художниците и меринджеите :-) създават колата (или нещо друго), 'ного 'убава и от най-евтините материали, пък после църковните мишки (инДЖенерите) си :banghead . Това е шега, но си е пълна истина!!

Много е важно според мен, младият човек (и аз имам вкъщи младежи на малко по-малка възраст) да тръгнат в посока, която им приляга. Да изберат нещо, което когато го работят един ден, няма дори да имат усещането "че бачкат", а ще имат усещането че цял ден са били с любимото си хоби. Дано! Престанете с тези пари, престанете с тези филми "на 25г. еди какво си". И инженери се търсят, и още как. Обаче колко качествени инженери излизат от университетите днес? На 25 да си милионер има много начини, но те не са свързани с дизайн, инженерство, а с друго, с това другото -по-добре не!

ПП stefan4o :th_up
Добре е децата да вървят по бащиния път, защото имат подкрепа с пример, съвет, помощ. Друго е да тръгнеш от кота няколко нива нагоре, да "си поставен в схемата", вместо от дъното, стига те да имат желание!

По темата: Нямаш много време, рисувай заради рисуването, не мисли за парите (освен за тези за следването), интересувай се и от практическо приложение на нещата, които правиш, още от сега, дори и да не ти плащат много (или въобще), поне на този етап.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот georgebonev » Чет 04 яну 2018 9:14


Автомобилният дизайн не е само външния вид на автомобила... Обхваща всичко в един автомобил...
По-скоро може да се насочиш към Ергономията и промишления дизайн (каквото аз допълнително завърших в Габрово) и ще имаш доста повече възможности за реализация. Тази работа по принцип може да се работи във всяко едно производство...

Ето едно предизвикателство:
Ботас предлага на феновете да определят дизайна на каската му за 2018 г.

Офф: По преме на следването ми съм чертал и елипси и болтове и гайки "на ръка" - без шаблони и пергели... Нямаше разлика... Имах и "точен мерник" - за разстояние до 20-на метра ги определях на око с разлика под 10 см... Вече почти нищо не остана от '94-та до сега...


delor
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 01 яну 2018 15:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот delor » Чет 04 яну 2018 15:41


georgebonev написа:Автомобилният дизайн не е само външния вид на автомобила... Обхваща всичко в един автомобил...
По-скоро може да се насочиш към Ергономията и промишления дизайн (каквото аз допълнително завърших в Габрово) и ще имаш доста повече възможности за реализация. Тази работа по принцип може да се работи във всяко едно производство...

Ето едно предизвикателство:
Ботас предлага на феновете да определят дизайна на каската му за 2018 г.

Офф: По преме на следването ми съм чертал и елипси и болтове и гайки "на ръка" - без шаблони и пергели... Нямаше разлика... Имах и "точен мерник" - за разстояние до 20-на метра ги определях на око с разлика под 10 см... Вече почти нищо не остана от '94-та до сега...


Знам, че не е само външния вид на автомобила. Мерси за предизвикателството!


delor
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 01 яну 2018 15:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот delor » Чет 04 яну 2018 16:06


milmar написа:
$100 написа:Не схващам за какъв автомобилен дизайн се говори тук? Рисуване на коли е едно, дизайн в смисъл рисунките да станат реалност е друго. .....

Ами това е положението в днешно време. Дизайнер се казва на художиците. Художниците и меринджеите :-) създават колата (или нещо друго), 'ного 'убава и от най-евтините материали, пък после църковните мишки (инДЖенерите) си :banghead . Това е шега, но си е пълна истина!!

Много е важно според мен, младият човек (и аз имам вкъщи младежи на малко по-малка възраст) да тръгнат в посока, която им приляга. Да изберат нещо, което когато го работят един ден, няма дори да имат усещането "че бачкат", а ще имат усещането че цял ден са били с любимото си хоби. Дано! Престанете с тези пари, престанете с тези филми "на 25г. еди какво си". И инженери се търсят, и още как. Обаче колко качествени инженери излизат от университетите днес? На 25 да си милионер има много начини, но те не са свързани с дизайн, инженерство, а с друго, с това другото -по-добре не!

ПП stefan4o :th_up
Добре е децата да вървят по бащиния път, защото имат подкрепа с пример, съвет, помощ. Друго е да тръгнеш от кота няколко нива нагоре, да "си поставен в схемата", вместо от дъното, стига те да имат желание!

По темата: Нямаш много време, рисувай заради рисуването, не мисли за парите (освен за тези за следването), интересувай се и от практическо приложение на нещата, които правиш, още от сега, дори и да не ти плащат много (или въобще), поне на този етап.



Не става дума за парите! Все по-често виждам хора на 30, които нищо не правят и лентяйстват - не искам да съм като тях! Искам да се изуча и да издържам себе си и семейството си, а не то мен до пенсия!


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот $100 » Чет 04 яну 2018 20:37


georgebonev написа:Автомобилният дизайн не е само външния вид на автомобила... Обхваща всичко в един автомобил...

Това е вярно, макар че важи повече за думата в английски текст / реч. Като се каже на български се отнася повече за външния вид, а не за цялостен проект. По-важното е, че младият ентусиаст в темата е единствено художник, т.е. няма шанс да избира нито двигатели, нито материали или други подобни. Хипотетично може да се изучи и да разбира от всичките подробности, но се получава като вица за копчето и балтона - в случая "мога да рисувам, ей сега ще донауча още 10 хиляди неща и започвам работа в промишления дизайн". Все пак може да се каже, че някой друг може да изучи всички учебници, но ако не може да рисува със сигурност няма да го пуснат да действа на практика.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот batVenci » Пет 05 яну 2018 1:43


Дизайна е вид изкуство, а то често не подлежи на логика. Голямото авто производство е далеч от нас, за да може талант като теб да си намери лесно мястото. Колега, защо не утре да си между имената на Мурат Гюнак, Валтер де Силва, Гордън Вагенер, Ейдриън Ван Хойдонк, или пък позабравения вече Крис Бенгъл, или легендите Пининфарина, Джуджаро или Бертоне. Да италиянците са безспорните номер едно, не само в авто дизайна, но защо не и да има и българин в тази област на такова ниво. Прави каквото трябва, пък да става каквото ще, още по-вече, че в дизайна често няма логика, т.е. не спирай да се надяваш в успеха...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот Iezekil » Пет 05 яну 2018 6:16


stefan4o написа:... но малко уменията ти липсват.
:th_up

delor написа:. Най - прясната от моите са ... на година и нещо
:gruebel

Последна промяна от Pichaga на Пет 05 яну 2018 18:52, променено общо 1 път.
Причина: това е чист спам! Предупреждение


delor
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 01 яну 2018 15:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот delor » Пет 05 яну 2018 14:59


Iezekil написа:
stefan4o написа:... но малко уменията ти липсват.
:th_up

delor написа:. Най - прясната от моите са ... на година и нещо
:gruebel


Говоря за най-прясната у баба ми понеже сега съм там, не че за последно съм рисувал преди година и нещо!


Потребителски аватар
piron45
Мнения: 155
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот piron45 » Пет 05 яну 2018 19:44


Ето ти трима от занаята дето са успели - https://www.dnes.bg/cars/2017/08/07/byl ... cia.349546
http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... i-bentley/
https://lifestyle.bg/speed/balgarski-di ... rrari.html
http://www.bgautoblog.com/2016/10/07/%D ... %BE%D0%BB/
http://www.riznlog.com/%D1%84%D0%B5%D1% ... %BE%D0%B2/
https://www.vesti.bg/tehnologii/avtomob ... la-5289491

Поразрови се в нета , все ще намериш координати на някого да го разпиташ как стоят нещата. Втория ми се струва най добър.


delor
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 01 яну 2018 15:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот delor » Нед 07 яну 2018 12:29


piron45 написа:Ето ти трима от занаята дето са успели - https://www.dnes.bg/cars/2017/08/07/byl ... cia.349546
http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... i-bentley/
https://lifestyle.bg/speed/balgarski-di ... rrari.html
http://www.bgautoblog.com/2016/10/07/%D ... %BE%D0%BB/
http://www.riznlog.com/%D1%84%D0%B5%D1% ... %BE%D0%B2/
https://www.vesti.bg/tehnologii/avtomob ... la-5289491

Поразрови се в нета , все ще намериш координати на някого да го разпиташ как стоят нещата. Втория ми се струва най добър.



Благодаря за инфото, втория го знам.


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Смятам да се занимавам с автомобилен дизайн, помогнете!

Мнениеот Бай Иван » Сря 28 фев 2018 11:33


Ако имаш настолен компютър започни да учиш и програми, като Аутокад, 3Д студио макс и тн. Изтегляш си по-стари версии и започваш, а там ямата няма дъно.... :th_up



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bread1978, vasko__2 и 49 госта