Как да си направя онлайн магазин за авточасти

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
mucca
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 14 май 2013 19:21
Автомобил:
Двигател:

Как да си направя онлайн магазин за авточасти

Мнениеот mucca » Пет 17 авг 2018 15:12


Добър ден! С мои приятели сме решили да създадем онлайн магазин за авточасти и да инвестираме в него. Желаем да го популяризираме възможно най-много, за да стане известен. Намерили сме и екип, който ще ни помага за част от нещата. Имаме няколко въпроса, на които търсим отговори:
1. Как е по-добре - да купим нов домейн или стар. Четох доста и все повече хора ме съветват да закупя стар, защото по-бързо ще може да се позиционира в търсачките. Ако това е вярно, от къде мога да го взема и какви пари горе-долу ще струва?
2. Необходим ни е линк билдинг за сайта. Възможно ли е да ми препоръчате фирма, която предлага тази услуга и колко време трябва да инвестирам, за да има ефект. Някой може ли да ме посъветва как точно трябва да се процедира.
3. Някъде четох и за така наречените сателитни мрежи. Актуално ли е все още това, защото видях, че всички имат различно мнение по този казус. Аз лично бих тествал, за да видя какъв ефект ще мога да постигна. Отново трябва да питам как точно да я направя – с чисто нови домейни или със стари.

Последна промяна от group® на Чет 28 фев 2019 20:28, променено общо 1 път.
Причина: Преместена тема и коригирано заглавие




Потребителски аватар
kriso_g
Мнения: 1636
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 13:03
Автомобил: MK4 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: Рудозем

Re: Онлайн магазин за авточасти

Мнениеот kriso_g » Пет 17 авг 2018 15:16


На лично съм ти изпратил линк към фирма която може да извърши цялата тази работа по сайта.А бе от А до Я може да го направи.Много са добри,но като цени не знам как са.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Онлайн магазин за авточасти

Мнениеот MMX » Чет 28 фев 2019 11:15


lidmn написа:Разчитай на стар домейн с история и на доверена СЕО фирма, тъй като конкуренцията в сферата е много голяма.

Ти SEO ли си или си достатъчно неориентиран, за да вярваш на измислиците им? Не знам някъде по света дали има и реално вършещи работа SEO, но в България сигурно 98% от SEO-тата са пълни аматьори и шамани. Ако популяризират някой сайт, това е техния като слагат линкове по всичките клиенти. Клиентските сайтове остават толкова неоткриваеми, колкото и преди "оптимизацията".


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Как да си направя онлайн магазин за авточасти

Мнениеот group® » Чет 28 фев 2019 20:31


Само да изясним, че докато темата търси отговори на въпроси е ОК.
Превърне ли се в реклама, ще бъде премахната.
Търговията във форума е регламентирана с правила!


Eclipse.
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 15 фев 2019 0:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да си направя онлайн магазин за авточасти

Мнениеот Eclipse. » Пет 01 мар 2019 9:41


Стар домеин има риск да е бил наспамен с линкове, така че трябва да се гледа както на кола "сервизна история".
Нов домейн отнема да започне да се класира между 6-12 месеца в Google. Препоръчвам реклама в Bing, доста изгодна е. Малко трафик но колкото толкова.
На трафик от класиране трудно можеш да разчиташ. Не ти препоръчвам link building ако не го правите ръчно. Ако дадете тая задача на външно лице няма да е добре. Сателитните мрежи не работят добре от 2012г. насам.

Препоръчвам реклама - FB/Google/Bing. Директно контактувай със собственици на подобни сайтове в сферата (форуми, блогове) и им предлагай фиксирана цена от 6-12 месеца за банер с линк. Гледай сайтовете да имат трафик в alexa.com иначе няма смисъл. И СЕО ефект и някакъв реален трафик. В никакъв случай не ползвай фирми. Ако искаш да стане добре, трябва сам да си го направиш или няма да има ефект или нулев та дори и отрицателен ефект. Ако не можете да отделите стартов бюджет от 10,000лв не мисля че има някакъв шанс за успех (100 линка за 6 месеца х 50лв = 5000лв + 5000лв реклама с цена 0.05ст на клик 100,000 посещения). Можете да приложите и ръчен "спам" по форуми но само в релеванти теми и по съвсем малко. Сео-то е за дългосрочен ефект (след 6-12м) а платения трафик е за директен трафик на момента и дай боже някоя продажба. Сео опитите трябва да се правят градивно, не можеш да изсипеш всичко наведнъж. Ако можете да реализирате продажби с този бюджет нещата могат да потръгнат и за напред. Надявам се да съм бил полезен, успехи.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да си направя онлайн магазин за авточасти

Мнениеот fly_free » Пет 01 мар 2019 10:56


Мога да ти споделя моя опит. От 30 години се занимава с търговия с авточасти ,а от 5 имам електронен магазин Всичко си внасям сам ,не пазарувам нищо от България.. Форума не го разглеждам като място за търговия ,а като място за взаймо помощ. Затова не го популяризирам тук. Това за модераторите. Та на първо време се определи какво точно искаш да продаваш и на кого. Официалните вносители в България са много малко и хората държащи на качеството предпочитат да пазаруват от тях. За да продаваш трябва да предлагаш по ниски цени. Всички широко рекламирани магазини са прекупвачи. Аутсорсинг компании ,без никакви складови наличности. В дългосрочна перспектива това е отмиращо. Както вървят нещата все по малко ще се ремонтират колите или това ще става в специализирани сервизи. Комерсиализация в световен мащаб. Помисли си дали си заслужава инвестицията. А инвестицията не е малка . Домейн- по добре стар с история,но е по добре нещо което да подсказва за типа на бизнеса. Хостинг и добра платформа. Това последното не е евтино ,за да е функционално. СЕО оптимизация от фирма с реално проследяване на посещенията и платена реклама навсякъде. Рекламата ти е около 50% от бюджета за първоначалната инвестиция. Всичко това ще почне да ти носи приходи след 2 рата година. Дотогава ще инвестираш и ще се развиваш. Напоследък т.н майстори се разглезиха от някои фирми на пазара ,дето дават максимални отстъпки на всяко гаражче и му го носят на място. Дори и да сключиш договор с тези фирми ,те пак ще гонят твоите клиенти. Не ти казвам да не го правиш ,но си на прави внимателно сметката. Пари се изкарват от оборот.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Как да си направя онлайн магазин за авточасти

Мнениеот MMX » Пет 01 мар 2019 11:20


За стария домейн не знам как си ги представяте нещата. Ако е бил свестен магазин за части или още ще работи или ще иска сериозна цена за домейна. Другият вариант да е бил никому неизвестен - тогава и 200лв да платиш са много. Това за 6-12м докато Google започне да те открива не знам как беше измислено. До 2 месеца ще започне да те открива, стига да си написал подходящ текст и да си подканил робота им да индексира. Впечатленията ми от SEO са, че не знаят най-най-елементарни неща по темата търсене и рейтинг на резултат, но прибират пари. Няма да конкретизирам, за да не се учат подобни индивиди - нека си следват заучените стъпки и да си вярват.


Eclipse.
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 15 фев 2019 0:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да си направя онлайн магазин за авточасти

Мнениеот Eclipse. » Пет 01 мар 2019 11:31


Едно е Google да те открива (може дори до 48ч) друго е да получаваш РЕАЛЕН трафик.
Говорим за поне 200-300 уникални на ден но реален ефект над 500-1000 уникални на ден, моя минимум на ден за успешен сайт (зависи от индустрията) е 1000 уникални дневно. 6-12м ако постигнеш толкова от Google трафик значи се справяш добре. fly_free е прав - може да се насочиш към директни оферти към хора от индустрията така няма да чакаш Search Engine traffic.
Относно стария домен опитай да намериш стар сайт които е в брашна и е в дъното на нещата, виж го дали няма лошо СЕО и да е добро името кратко .com
Хубавите домейни струват по-скъпо (точна фраза, кратък, .com). Пазарувал съм и съм продавал домейни от сорта на 2000лв - 3000лв не винаги се отплаща инвестицията така че умната със старите домейни.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: w_smith и 29 госта