Стъклоповдигачи за Лупо

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
road runner
Мнения: 221
Регистриран на: Чет 11 май 2006 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Стъклоповдигачи за Лупо

Мнениеот road runner » Сря 05 ное 2008 23:10


Колеги, имам следния проблем: стъклоповдигачите на вратите на Лупо са дефектирали, и двата. Цената, която ми дадоха в Ауто Плюс е 192 лв. единия :shock :shock Въпросът ми е дали са единтични с тези на Сеат Ароса и дали цената им е по-приемлива? Ел. машинките са здрави, итнересуват ме само повдигачите! За разлика от на Поло-то, на Лупо се продават отделно от ел. машинките!




Потребителски аватар
road runner
Мнения: 221
Регистриран на: Чет 11 май 2006 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот road runner » Чет 06 ное 2008 22:49


Никой ли си няма и хабер?!? :roll:


lupsi
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 29 яну 2009 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Стъклоповдигачи за Лупо

Мнениеот lupsi » Чет 29 яну 2009 12:39


имам същия проблем можеш ли да ми кажеш ти какво направи? дали ще станат резервни части от поло щото трудно ще намера от лупо по моргите


Потребителски аватар
poliboy
Мнения: 131
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 21:00
Автомобил: VW Lupo
Двигател: 2001 AMF 1422cm3 TDI PD 75Hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Стъклоповдигачи за Лупо

Мнениеот poliboy » Пон 26 ное 2012 17:35


За да не правя нова тема пиша тук.
При мен когато купих колата предния собственик ми каза, че имало дерт с ел. стъклото от дясно и после от ляво и каза че едното го оправил и после ще оправи лявото. Даже имам гаранционна карта 2 години за лявото. сега дясно пак се прецака нещо като преди време правеше проблем но се оправяше. После смених и бушон беше изгорял...
Сега като натисна копчето дали от ляво или дясно се чува съвсем тихо цъкане и леко премижане на светлините. Някакви идеи къде точно е проблема, за да не си отварям излишна работа :|


Потребителски аватар
poliboy
Мнения: 131
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 21:00
Автомобил: VW Lupo
Двигател: 2001 AMF 1422cm3 TDI PD 75Hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Стъклоповдигачи за Лупо

Мнениеот poliboy » Вто 05 ное 2013 13:50


Забравил съм да пиша, какъв беше проблема при мен и как го оправихме, та сега ще го опиша.
Значи един познат дето има същото лупо и се занимава с Авто-елекрто ми оправи проблема, като разглоби и освободи механизма, раздвижи го малко и го смаза. Каза, че понякога защитата на машинките блокирала в крайно положение (понеже нямаше една пружина в края на жилото дето да обира последния ход и да натоварва плавно) и трябва да се раздвижи стъклото/механизма за да се изключи. Забелязахме, че беше се изгубило едно винтче на машинката с която се прикрепя към вратата което също може да е оказало влияние.
Препоръча ми когато спускам/вдигам стъклото да не задържам копчето докато изключи защитата а към края на хода да подавам по малко.
След време ми заяде веднъж стъклото, и аз сам се правих на майстор като сложих едно парче от твърд маркуч и, не ми е блокирало тотално от тогава, но се оказа, че нещо не се движи равномерно стъклото от двете страни и се заклиня, като го спусна по надолу, та се налага да го повдигам леко с ръка от единия край, докато стигне 2/3 и нагоре върви само. :beer


Потребителски аватар
poliboy
Мнения: 131
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 21:00
Автомобил: VW Lupo
Двигател: 2001 AMF 1422cm3 TDI PD 75Hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Стъклоповдигачи за Лупо

Мнениеот poliboy » Пон 09 окт 2017 12:53


Здравейте,
Да не отварям нова тема ще пиша тука!
Пак ми блокира дясното стъкло на Лупото в горно крайно положение. Опитах се да го освободя като разхлабя водачите на стъклото ама нещо не се получи и гледам в нета една обява на Ел. стъкла сервиз - Пламен Маджаров.
Някой ползвал ли е услугите му да сподели мнение?


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Стъклоповдигачи за Лупо

Мнениеот vladovelin » Пон 09 окт 2017 14:54


Аз.Една събота цял ден бях при него. Оправи го. Взе ми 60лв. Даде бележка за гаранция една година.В понеделник се появи същият проблем.От тогава си карам така вече девет години.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта