Светна лампа EPC (Electronic Power Control)?

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
HATPOBEH
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 12 дек 2010 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: nova zagora

Re: EPC?

Мнениеот HATPOBEH » Нед 18 мар 2012 9:47


колеги моето поло е 1.9 чист дизел имам като вашия проблем само че не ми свети епц а ми свети тая лампа на таблото която е за обезопасителните възглавници (airbag) и след около 2 - 3 минути угасва .... стоповете ми отказаха тотално ... габарити има мигачи има аварийни има но стоповете не светят ... бушоните са ОК крушките също , ама не се активират при натискането на спирачния педал ... та главния въпрос ми е каде се намира тая Стоп машинка за да видя в какво състояние




Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: EPC?

Мнениеот javor_bg » Вто 25 сеп 2012 11:18


Стоп машинката е под педала на спирачката.

Electronic Power Control лампата ми светна и на мене. Прочетох грешката "Brake switch - implausible signal". Това означава фалшив сигнал през бутона за педала на спирачката. Не ми е ясно дали мери ток, дали мери съпротивление при ненатиснат педал. Проблема при мен се оказаха двете изгорели крушки на двата стопа, докато горния ми стоп си работеше. Смених ги и се оправи.


saidoniq
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 28 окт 2012 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London

Re: EPC?

Мнениеот saidoniq » Нед 28 окт 2012 17:49


имам следният проблем. колата си вървеше без грешка. следобед светна ЕПЦ лампата и не иска да запали дори. някакви идеи. scare .


slaviego
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 21 окт 2009 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: EPC?

Мнениеот slaviego » Пет 05 апр 2013 15:21


имам следният проблем. колата си вървеше без грешка. следобед светна ЕПЦ лампата и не иска да запали дори. някакви идеи. scare .

Същият проблем и на мен ми се появи преди 3 дни. Колата не пали. Светна лампата EPC.
Ако някой има идея да казва.


serpin4o
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 10 яну 2012 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: EPC?

Мнениеот serpin4o » Пет 31 май 2013 23:31


При мен на движение свети този EPC, когато ми свети колата започва да дига сам оборотите в такъв смисъл, че ги дига от 1000 до 1300 без да бутам педала на газта и в стоповете нямам никакви проблеми стоповете габаритите си светят нормално. От какво може да е този проблем?


aced1
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 14 окт 2013 11:22
Автомобил:
Двигател:

Re: EPC?

Мнениеот aced1 » Пон 14 окт 2013 11:27


Здравейте,имам голф 4,1.6 бензинка,имам следния проблем:при палене доста често се случва ЕРС лампата да не изгасва и колата не може да се изфорсира трябва да се загаси и пак да се запали,ходих в специализирания сервиз,гледаха я,но ми казаха,че не могат да открият проблем.Някой имали идея от какво може да е и какво да правя ?


Потребителски аватар
donMaranzano
Мнения: 789
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: AQY
Местоположение: Plovdiv

Re: EPC?

Мнениеот donMaranzano » Чет 21 дек 2017 8:08


Да изступам малко темата от прахта. Всички голфове 4 ли имат Epc, щото съм убеден, че моят няма.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: EPC?

Мнениеот megatronS » Пон 08 яну 2018 15:19


EPC, е електронно управление на мощността/компютъризирана система за запалване и управление/. Тя е свързана с всички други системи на автомобила. Понякога светването на тази лампа е съпроводено със светване и на други лампи по таблото за открит проблем в другите модули. Проблемите за светването на този надпис са много , като една част от тях са свързани със стоп машинката или късо съединение във фарове или стопове/машинката работи, всички крушки светят, но има привнесено голямо съпротивление на изхода, което третира проблем./ При други проблеми, за да се опита да защити двигателя, компютърът може да ограничи дросела на автомобила и в резултат на това колата може да не върви правилно. При появилия се проблем е нужна пълна диагностика на всички модули в автомобила, за да се установи точно къде се отчита проблема, който кара системата да минава в сервизен режим.


Потребителски аватар
dhl
Мнения: 48
Регистриран на: Пон 01 юни 2015 11:46
Автомобил: VW Golf III 1.4
Двигател: ABD 92
Местоположение: Ихтиман

Re: EPC?

Мнениеот dhl » Сря 02 май 2018 7:44


Дали е възможно ЕРС да свети заради МАФ сензор?


Потребителски аватар
grisha.enev
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 05 окт 2016 16:44
Автомобил:
Двигател:

Re: EPC?

Мнениеот grisha.enev » Чет 12 юли 2018 10:42


И с мене пак е така стоп машинката бачка стоповете светят и не спира да свети на таблото, ще махна клемите и аз да скивам


ivaylo93
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 27 яну 2019 0:52
Автомобил:
Двигател:

Re: EPC?

Мнениеот ivaylo93 » Вто 29 яну 2019 15:38


Здравейте, и на мен ми светна ЕРС и лампата на двигателя,когато карам така немога да вдигна повече от 4000 оборота,и забелязах че ауспуха изхвърля доста вода.Какъв може да ми е проблема??колата е vw polo 1.4 бензин 2006??


Valkost
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 25 апр 2019 13:41
Автомобил:
Двигател:

Re: EPC?

Мнениеот Valkost » Чет 25 апр 2019 14:25


:icon_lol Здравейте на всички :c020 ! Нов съм във форума и разглеждайки темите попаднах на тази ! Ако ми позволите бих искал и аз да дам някой напътствия по темата ?! В повечето автомобили символът "EPS" се изписва на таблото само буквено, но го има и като вариант във вид на волан или комбинирано ! Това е датчик в сервоуправлението и следи за позицията на волана в градуси спрямо т.н. "нулево" положение на гумите (т.е. когато предните колела са в паралел с дължината на автомобила и волана е в средно положение) ! Основната му функция е да подава сигнал към помпата на сервоуправлението и да регулира оборотите и ! Ако не е позициониран, калибриран, зацапан или с изтрита графитна основа може да доведе до спиране на помпата и наличието на т.н. "Твърд волан" ! Случва се контролната лампа да пресветва или появата на осезаем проблем в управлението и от конденз в самия датчик ! Проблем, който отшумява след затопляне на автомобила или след няколко км. шофиране ! Датчиците от този тип се намират в механизъм на кормилната колона и по принцип сервизите не извършват неговата отделна, а цялостна замяна на колоната ! Това е едно огромно финансово перо ! Много внимавайте с предлаганите на пазара кормилни колони втора употреба ! На повечето тези датчици са извън строя или към края на живота си ! Решението е да си потърсите оригинален, нов и да Ви (или сами) го смени някой Майстор ! Повтарям, не "майстор", а МАЙСТОР защото процедурата е сложна и не е за всеки ! При всички положения обаче след поставянето се изисква калибриране със специални прибори в специализиран сервиз ! Ако не се калибрира има опасност волана в едната посока да е "мек", а в другата "твърд" ! Нормално е при задействане на проблем в датчика да се задейства и символа "двигател" на таблото ! Този символ се явява и като контрола от компютъра за проблем в някой агрегат ! Т.н. "грешка" !
Извинявам се за дългото описание на всички прочели го докрай !


Demonstrator
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 16 юли 2017 14:11
Автомобил:
Двигател:

Re: EPC?

Мнениеот Demonstrator » Сря 28 окт 2020 19:48


Здравейте и от мен!
Днес докато се прибирах от работа реших да мина през бензиностанцията, защото тъкмо чух звука, че имам малко бензин, заредих, тръгнах и докато се престроявам в магистралата ми светна EPC лампата, педала за газта изобщо го нямаше никакъв - трябваше да угася колата да спра за 10-15 секунди и така се оправи хода на колата, но лампата си остана, прибрах се в нас и час по-късно реших да видя колата и лампата я нямаше. Някакви идеи от какво може да е?
ПС:Стоповете си работят.


Потребителски аватар
Outfeed
Мнения: 204
Регистриран на: Пет 18 юни 2010 14:34
Автомобил: VW EOS
Двигател: TSI
Местоположение: Враца

Re: Светна лампа EPC (Electronic Power Control)?

Мнениеот Outfeed » Съб 12 авг 2023 18:37


Привет колеги :) Относно темата за EPC, споделям проблем от днес. Стартирам колата (VW Eos 2010г. бензин), индикацията за EPC светва и така си остава. През деня нямах никакви проблеми с вървеж, или работа на колата. По някое време ровнах в интернет и прочетох за връзката EPC - стоп машинка на педала. Проверих при мен, да не би да е това. Емии, така се оказа. Само, че не по описания в тази тема начин, а на обратно - докато работи колата, стоповете светят постоянно. Утре ще я карам при майстора, да отстрани проблема.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1381
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Светна лампа EPC (Electronic Power Control)?

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 13 авг 2023 9:39


Е да се включа и аз тогава :smile
Audi A3 2008г 1.6 102к.с. газ/бензин
EPC светваше заради проблем с изпарителя.
Влизаше в сервизен режим и макс до 2000 оборота.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта